A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2002A
Aham. Akkor megnézem a hangváltót. Köszönöm a segítséget.
Válaszol
Üdv!
Hozzám került egy ilyen doboz. Az lenne a kérdésem, hogy a benne szereplő mély (Ha 20/10k 4ohm) gumi széllel szerelt verziója mennyire igényli a doboz csillapító anyaggal való kitöltését? Ugyanis szerintem valaki bizti babrálta már, mert az egyikben csak egy kevés vatta van az alján. Tehát megtömjem vagy sem Big Grin ?
Válaszol
Nem a hangszórótól függ a csillapítás, inkább a doboztól. A szokásos lazán feltöltött zárt doboz a megfelelő ennél is.

Ez is kiérdemelné nálam a legrosszabb VT hangsugárzó címet. Smile
[attachment=214]

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszi!
Ez valami szörnyű! Van valami tipped amit el lehetne vele követni a benne lévő cuccokból?
Pl 2út?
Válaszol
Én csak átvariáltam kicsit a váltót, de nem tudom a nálad lévő példányban pontosan milyenek a hangszórók.

Válaszol
Mag: hg 2,5/ 1614
köz: hd 10/8
mély: Ha 20/10k gumi szél

Ennyi elég? Ha nem, akkor marad az eltérő érzékenység szintezése. Mert a magas nagyon ordít!
Válaszol
Nem tudok típusszám alapján semmit jósolni, annyira eltérőek a különböző gyártások.

A magas akkor már az új hg2,5, azért túl hangos.

Válaszol
Sziasztok!

A DC 2002A hangfalomnál tapasztaltam, hogy az egyik oldalon a mély olyan... nem szép. Mintha visszahangzana... Olyan fa-hangja van. Kiderült, hogy a két dobozban más típusú csillapítás van, és más mennyiségben is. Illetve az egyik mély pereme szivacs, a másik meg valami műbőr féleség.
Ez okozhatja a különbséget? Milyen csillapítást érdemes tenni bele, és milyet? A peremet kellene változtatni?

Köszönöm a segítséget!
Válaszol
(2014. 05. 09., 8:18)Lerin Írta:  Sziasztok!

A DC 2002A hangfalomnál tapasztaltam, hogy az egyik oldalon a mély olyan... nem szép. Mintha visszahangzana... Olyan fa-hangja van. Kiderült, hogy a két dobozban más típusú csillapítás van, és más mennyiségben is. Illetve az egyik mély pereme szivacs, a másik meg valami műbőr féleség.
Ez okozhatja a különbséget? Milyen csillapítást érdemes tenni bele, és milyet? A peremet kellene változtatni?

Köszönöm a segítséget!

Szia!
Legegyszerűbb, ha kiszeded mindkettőből a csillapítóanyagot és mindkét kupacot elfelezve egyenlő arányban rakod vissza a két dobozba és akkor egyformák lesznek. Megnyugtatásul: még a Preludium B31-ben is kétféle mennyiség volt nálam a dobozpárban (de legalább ugyanabból a csillapítóanyagból).
A mély peremeinek nem ártana egyformának lennie. Valaki csak az egyiket peremezte, de azt sem a rá való habszéllel.
"200 mm régi, 1984 előtti hangszórókhoz, 15mm széles rilnivel 402 habszél"
Ebből kellene 2 db innen:
http://hangszoro.net/index.php/h2000/hangszoroalkatreszek
Meg valaki aki rendesen ráragasztja.

DE az egész küzdelem előtt még a jelenlegi felállásban cseréld meg a két mélyet. Ha a fa-hang is átköltözött a másik dobozba, akkor annak a mélynek a peremezésen túl nagyobb javítás is kell.
(Még egy lehetséges tényező: A főnökömtől örökölt DC2012A-ban az egyik mély 4 Ohm helyett 8 Ohm-os ??? Újonnan vásárolta és soha nem lett még szétszedve (előttem), így gyárilag ilyen is lehet(ett)... .*.
Válaszol
Nahát! Köszönöm a segítséget. Az egyikben vatelin van, a másikban valami ezeréves gyapjú féleség. Arra gondoltam, hogy cserélem, de nem tudom milyenre érdemes. Láttam a neten ilyen lapokat (olyat is, ami sima, olyat is, ami tojástartó alakú). Ezekkel érdemes foglalkozni? Ezeket a hangfalba kell begyűrni, vagy a belülről felragasztani?

Köszönöm!
Válaszol
(2014. 05. 09., 15:15)Lerin Írta:  Nahát! Köszönöm a segítséget. Az egyikben vatelin van, a másikban valami ezeréves gyapjú féleség. Arra gondoltam, hogy cserélem, de nem tudom milyenre érdemes. Láttam a neten ilyen lapokat (olyat is, ami sima, olyat is, ami tojástartó alakú). Ezekkel érdemes foglalkozni? Ezeket a hangfalba kell begyűrni, vagy a belülről felragasztani?

Köszönöm!

Nem. A laza vattaszerű anyag a jó, lehet akár vatta is, vatelin is. Az a tojástartó szerű lap a visszaverődéseket hivatott csillapítani, nem "lassítani" a hangot.
- VR
Válaszol
Köszönöm szépen!
Válaszol
Még egy kérdés. A DC2002 háromutas, de a hangváltójában csak két tekercs van. Esetleg szerintetek érdemes lenne új hangváltót készíteni bele?

Köszönöm!
Válaszol
Lehetne, de csak akkor érné meg, ha pontosan a hangszórókhoz lehetne igazítani. Smile Az meg nagyon sok munka.

Válaszol
Köszönöm a segítséget! Végeztem a mini felújítással. Kondicsere, forrasztások rendberakásra, új beragasztás, új csillapítóanyag. Most mind a két doboz szépen szól. .hehe.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég