A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAL
Benya Írta:60Kg-ig még hitelesítve vagyok Big Grin
Én olyan 90kg-ra tippeltem 19mm-es mdf-ből az 550l-es ládámat......
Tegyél rá fogantyút, az enyémen nincs, és így fogása sincs.
Ha az csak 19-esből lesz, akkor nagyon kell merevíteni, az előlap meg legyen dupla.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Benya Írta:....
Szóval érdekes. ÉS annak a terhelhetősége is megmarad 200W, simán.
Kiváncsi vagyok rá, az egyetlen kérdés, igazak-e a paraméterek? Mit mondanak a Sal fórumon, kérdezted?
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
.aaa. .hehe.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Kedves Benyaa és Többiek!

Én megírtam a javaslataimat, hogy lehet mélyebbre lemenni, akár hangszóró-választásokkal, akár más működési módú hangsugárzókkal, vagy ezek kombinációival.

NEKED kell döntened, ez a legnagyobb felelősség ebben.
A cél dönti el, hogy mit kell és lehet tenni az elérése érdekében.
Sajnos előbb-utóbb kiderül, bármerre próbálsz indulni, minden sok-sok pénzbe kerül.
Ne add fel! Smile

Üdv! SMA
Válaszol
Egy nagy reflex doboz lesz a végső megoldás szerintem. A más működési módú hangsugárzó kiesik, azokhoz nincs sok közöm...
Sok pénz lesz az tuti. Ez más most tiszta.
Ha a kis beast jónak bizonyul, akkor ő lesz az "igazi".
Válaszol
A beast, ha azt hozná amit a forgalmazó megadott, akkor sem lenne soha igazi.

Válaszol
Miért is?
Én nem értek hozzá mondjuk, csak a program által kiszámolt ábrát látom Smile
Válaszol
Nem jó ábrát nézel. Tongue

Válaszol
A frquenci response és az xmaxos görbéket szoktam nézni Big Grin
A többire is ránézek, de az sokat nem jelent nekemSmile
Vent air velocity meg az impedancia menet, azokkal nem vagyok jóba.
Válaszol
Benya Írta:A frquenci response és az xmaxos görbéket szoktam nézni Big Grin
A többire is ránézek, de az sokat nem jelent nekemSmile
Vent air velocity meg az impedancia menet, azokkal nem vagyok jóba.
Ha megveszed, meg is mérhetjük. Már ha nem laksz túl messze, meg erősítőt nem vinnék csak notebook-ot meg T/S mérő "felszerelést". Aztán bejáratás és megint mérés...
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Már megvette régebben. A mérést pedig megoldom, mert javítani is kell az egyik hszt.

Válaszol
Ja, meg 20kg alá nyomni az össz súlyukat Big Grin
Vagy 2 részletbe megy. Ez még kérdéses.
Válaszol
shalafi66 Írta:....A mérést pedig megoldom, mert javítani is kell az egyik hszt.
De akkor nem éri jobbra csinálni, mint volt Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Csak simán javítani kéne a kicsikét. Ugyan olyannak kellene lennie mint a másiknak, mert egy nagy reflexládában használom mind a kettőt egyszerre, szóval nem lenne jó a különbség.
Vagy pedig...
Ha annyira meg lehetne jór csinálni az is jó, mert akkor a megjavított menne a házimozihoz. A 2 hangszórós reflexbe meg veszek egy originalt.
Válaszol
Megjött a beast300. Sajnos már átmelegítés és bejáratás után van, mégsem vizsgázik vmi jól.
fs=25,198
Qms=4,3
Qts=0,765
Qes=0,93
Re=7,8Ohm

Az cséve egyik része 4,3, a másik 3,5 Ohmos. Ez már sokmindent elárul, pedig még szét sem szedtem.
Ha a lengőtömeg stimmel (140g körül), akkor 83dB a hangszóró érzékenysége...

Válaszol
fs 25 hz? a gyár asszem 31-et adott meg mókás Smile a 25-ösömet már leméretni sem merem innen fogva Sad
Válaszol
De gyors a posta.
Kíváncsian várom a fejleményeket.
Ja és ne felejsd, ez a javított beast. Most gyorsan rámértem az "új"-ra, és ott mindkét tekercs 4,0ohmos.
Válaszol
25Hz: biztos lágyabb lett a pille, mint volt, többszáz Wattok után ez természetes. De az EBP az adatlap 52-je helyett csak 27. Így zárt dobzoba való a hsz, asszem ezt mintha már említettem volna. .zold. Neked is. Smile De akkor nem hitted el.

Válaszol
Mi is az az EBP? Big Grin
Én csak a grafikonok alapján tettem reflexbe annó. A gyári ajánlott reflext lemodelleztem, és jónak találtam.
Válaszol
Az EBP(=fs/Qes) az egyik olyan jellemző, ami segít kitalálni, hogy a hangszóró milyen dobozban szeretne lakni. 30 körül, és alatta zárt vagy TL, 50-60 körül "univerzális" hszről van szó, zárt és b-reflex is lehet, a többi paramétertől függ. 80 fölött szinte egyértelműen b-reflex, 100 fölött meg tölcsér. Nagyjából.

Ilyen lett a Vas mérés után:
Name: m!b300
Company: SAL
Dual voice coils = series
Fs = 25,198 Hz
Qms = 4,3
Vas = 45,398 liters
Cms = 0,164 mm/N
Mms = 242,719 g
Rms = 8,937 kg/s
Sd = 441, sq.cm
Qes = 0,931
Re = 7,8 ohms
Z = 8, ohms
BL = 17,95 Tm
Qts = 0,765
no = 0,0753 %
1-W SPL = 80,91 dB
2.83-V SPL = 81,02 dB

Válaszol
Kérdésem, hogy szétszedjem-e, mert a membránszél irányszögén igazítva (még mérés előtt persze), megfelelő pozícióba hoztam a csévét, így már nem ér hozzá semmihez.

Válaszol
Nyugodtan. Javítás miatt is küldtem, úgyhogy szabad az út.
Thx eddig is Smile
Válaszol
Még javítás előtt mértem egy utolsót valszeg ez már a végleges:
Name: !b300_par
Fs = 25,72 Hz
Qms = 6,826
Vas = 48,92 liters
Cms = 0,177 mm/N
Mms = 216,2 g
Rms = 5,119 kg/s
Xmax = -3; +11mm
Xmech = 18, mm
Sd = 441, sq.cm
Qes = 0,962
Re = 1,93 ohms
Le = 1,098 mH
Z = 2, ohms
BL = 8,373 Tm
Qts = 0,843
1-W SPL = 81,36 dB
2.83-V SPL = 87,53 dB

Name: !b300_ser
Fs = 25,72 Hz
Qms = 7,072
Vas = 48,9 liters
Cms = 0,177 mm/N
Mms = 216,2 g
Rms = 4,942 kg/s
Xmax = -3; +11mm
Xmech = 18, mm
Sd = 441, sq.cm
Qes = 0,954
Re = 7,8 ohms
Le = 4,426 mH
Z = 8, ohms
BL = 16,9 Tm
Qts = 0,841
1-W SPL = 81,4 dB
2.83-V SPL = 81,51 dB

Talán holnap még egy-egy átvitelt is mérek, mert nagyon gyanús kiemeléseket hallok ennél a hsznél. És legtöbbször nem hazudik a .ful. em..

Válaszol
Nekem ez a 81dB a gyanús nagyon.
Van a régi mélynyomóm, amin én mértem impedanica menetet, de az 800W-al hajtva nem olyan hangs mint 1 beat 400W-al. És arra a mélyra mondtél 80dB-t.
Lehet ez csak a javított salra vonatkozik, vagy pedig nem volt olyan pontos az én impedanica menet mérésem a másiknál.
Xmax -3; +11 az mit jelöl?
Ilyen asszimetrikus lenne?
Ezt akkor hogy lehet lértelmesen meghajtani? Ráengedek egy állandó DC-t a hsz-ra és úgy hajtom meg?
Amúgy még annó megfigyeltem egy érdekes dolgot az erősítőmnél. Ha már elég hangosan szól(800W-os végfok) akkor a hangszóró membánját kitolja alapból. Ezt a beastnél láttam. Most vagy a végfokom ad ki kis DC-t nagy kivezérlésnél, vagy valkami más van...
Válaszol
Ez tényleg érdekes!
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Annál a másiknál csak saccoltam a mozgó tömeget. Ezért nem biztos, hogy pontos. Ez a beast most halálpontos. Csak kicsit fel vannak kerekítve az adatok, de ha fontos, kiírom mindhárom tizedesjegyet. Smile
A cséve pedig olyan pozícióban van (remélem nem kell lerajzolnom, és el tudod képzelni), hogy alaphelyzetből befelé mozdulva 3, kifelé pedig 11mm után lép ki a lineáris tartományból. Ennyi. Csak azért írtam külön ki, mert már nagyon feltűnő. De a hangszóró alkalmazkodik mégis valameilyn szinten, mert befelé 3mm után már elfogy a légrés, a cséve kilép nemcsak a homogén, hanem mindenféle mágneses mezőből, így nem mozdul tovább. Smile Kifelé pedig ott a 11mm-es szabad út, így inkább arra mozdul, viszont ez gondolom érthető, hogy nem kis torzításokkal jár.

Válaszol
Akkor ezt a hangszórót el lehet felejteni. Nem lehet kijjebb emelni a pillét?
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ez engem is érdekelne, hogy nem lehet-e segíteni rajta valamit.
De ha ez 80dB... Akkor milyen lehet a nagy mélynyomóm. 70dB? .gonosz.
Most már ideje találkoznom valami jó méllyel is.
Válaszol
Benya Írta:...Most már ideje találkoznom valami jó méllyel is.
Nemrég szóba jött egy neves német gyártó 300-as hangszórója Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Igen, én is azon gondolkozom, csak nem mertem ide leírni .torz.
Válaszol
a Be(l)y(m)a? Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Az spanyol. Peti, ezt az avatart meg tüntesd el légysziv.

Válaszol
CSak pusztán kiváncsiságból szereztem egy zajszintmérőt, és megmértem a házimozim mire képes. Smile Szóval az erősítőm egy Kenwood krf-v5070D, ezt sztereo üzemmódba raktam, erre van akasztva két hangfal SAL-os Ahx 1620 (2-2 db hangfalonként), és egy dtf 801-ből, valamint egy mélyláda, 300-as beastből, és ezt egy saf3070-es erősítő hajtja, tápegységgel. Smile Eddig ez volt a "mindenes" cuccom, házmozi, zene, és kisebb házibulikon se keveset szólt, de most meg fogok tőle válni, a kenwood marad, a két hangfalat lecserélem valami értelmesre, valszín h2000 ből fogok építkezni, ezentúl kerülöm a játék hangszórókat. Tongue
Csak igazából amikor elkezdtem építkezni anno full amatőrként, a sal tűnt a legjobb alternatívának, jó reklám, stb, gyakorlatilag mindenhonnan ez folyt, h2000ről hallottam, csak úgymond nem "felhasználóbarát", szerintem igazán megérné ha kiadnátok "kiteket" a kezdőknek is, mert -tapasztalatból mondom- a kezdő hifiseket elriasztja az hogy nem tudja mi hol merre hány méter, és inkább a szép színes hangszórók felé fordulnak, amikről azt írják hogy fogod, rákötöd a hangváltóra, számolsz winisd-vel egy dobozt, belerakod, és kész a hangfal. .taps.
Nnnna mind1, ez más téma, szóval azért írok mert hátha valakit érdekel hogy a fenntebb leírt cucc a két hangfaltól 2-2M-re 114dB-t nyomott kb 3/4-ed hangerőn. (Ha feljebb csavarom akkor a házimozi letilt, mert van benne védelem, gondolom efelett már megsülnének a hangszórók. .hm.

Más téma:
Majd ha az új házmozi hangfalak meglesznek, akarok összerakni olyan hangfalakat is amik direkt arra lesznek hogy nyúzhassam őket bulikon. SAL hangszórókat fél árban tudok szerezni, úgyhogy lehetséges alternatívaként két hangfalra gondoltam dp35-ös ringből, és 25 centis SPA-ból, 50 literben, és majd később ehhez még két 40-es SPA ból láda, 120 liter zártban hangszórónként.
Várom a kommenteket, van téma. Smile
Válaszol
greenhorn Írta:....szerintem igazán megérné ha kiadnátok "kiteket" a kezdőknek is, ....
Addig meg lehet utánépíteni különböző már megépült hangfalakat, a mienket is:
http://diyaudio.barjak.net/h2000-hangfal/index-h2000.html
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Na jó csak érted eleve sok vásárlót veszít el azzal a h2000 hogy nincs kezdőknek valami amiben megkapaszkodhatnak, el tudnak indulni. Mert ezt a linket sem tolják az ember orrába, ellenben a sal-os hangfalépítő füzetet meg de...szóval a h2000-el nincs baj, csupán a PR résszel.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég