A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAL
A maiak kicsit másképp néznek már ki. Dtf10-et láttam nemrég. A csévetest tényleg alu (jól látom)?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:A maiak kicsit másképp néznek már ki. Dtf10-et láttam nemrég. A csévetest tényleg alu (jól látom)?
Várjál,szétszedem a párját,mert ezt má megkapta a lányom egy "továbbfejlesztésre"! Smile
Üdv Doki!
Válaszol
shalafi66 Írta:A csévetest tényleg alu (jól látom)?

Igen alunak néz ki.Ezt még valamikor 98-99 környékén vehettem,amikor még Somogyi audio néven nyomták.Van dt1-esem is,amelyik ugyanígy ferde,de annak valami prespánszerű a csévetestje.
Üdv Doki!
Válaszol
Ahan, akkor ez típusonként változik, a DTF10-nél kapton volt. Smile
A fejlesztés remélem jól sikerül, és továbbfejlődik, vagy átlényegül a pille... .ordog. (Gondolom, még korai, de nehogy majd a lányod is megfertőzd végül, és hangszórók közt töltse az ideje egy (nagy) részét. Big Grin)

Ui. gyűjtöd a ferde hajlamú pilléket?

Válaszol
doki Írta:Várjál,szétszedem a párját,mert ezt má megkapta a lányom egy "továbbfejlesztésre"! Smile
Asztán micsinál belőle az aranyos, csuklódiszt a Barbibabának? Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
A képet nézve , ügyes fiú ez a Doki .
Válaszol
.nyuszi. ha már doki bemutatta a sal magast képpel, én megmutatom hogyan szól. Smile Még mindig alu a csévetest, ez úgy látszik, nem változik.
http://hangszoro.net/help/jav/sal/dtf12.jpg

Válaszol
Hmm.... Azt hiszem maradok a H2000 magasaknál. 8)
Üdv: spexcel!
Válaszol
Pedig nem elrettentésképp írtam, csak úgy. Smile

Válaszol
Tiszteletem mindenkinek!
megkérnélek titeket isteneket hogy legyetek segítségemre.
vettem jó pár darab somogyis hangszórót hogy majd építek egy jó hangos 3 utas hangdoboz párat,de olvasván az oldalon lévő forumokat kiderült számomra hogy ez koránt sem ilyen 1 szerü .sir.
főleg hogy shalafi úr olyan rosszakat írt róluk.(összehasonlítás a kinai szarokkal)
szerintetek dobjam a dunába őket vagy lehet belőlük barkácsolni valamit?
tudom 1 marha voltam hogy beleugrottam a vásárlásba de most már mind 1 már benne van egy rakat pénzem .oh.
legyetek szivesek segítsetek :?
Válaszol
Először is:

1. mid van?
2. valamit össze lehet hozni
Válaszol
Szia.
örülök hogy ilyen hamar jelentkezett valaki,köszönöm.
hagszóróim a következők
2 db SBX 4060
2 db SBX 1620
2 db RFP 16W
2 db DTF 12 vagy 2db DTF 801(mert két félét vettem de nem mind a 2 őt szántam bele)
Válaszol
És ebből mit szeretnél kihozni? Hány utas, hifi, mozi, szomszéd idegesítő (arra biztos jó Tongue ), hangosítás, haver riogató, ...?
Lex
Válaszol
Én a valósághoz közelebb álló paraméterekkel szívesen segítek.

Name: !sbx4060
Type: Standard one-way driver
Company: SAL
No. of Drivers = 1
Fs = 24,92 Hz
Qms = 3,286
Vas = 241,7 liters
Cms = 0,241 mm/N
Mms = 169, g
Rms = 8,052 kg/s
Xmax = 6,5 mm
Xmech = 9,75 mm
Sd = 839,8 sq.cm
Qes = 0,931
Re = 7,3 ohms
Le = 0,91 mH
Z = 8,0 ohms
BL = 14,41 Tm
Pe = 150, watts
Qts = 0,725
no = 0,388 %
1-W SPL = 88,03 dB
2.83-V SPL = 88,43 dB

Válaszol
Átigazoltál a SAL-hoz? Big Grin
Lex
Válaszol
Most két út lehetséges Lex, nézem passzívan a dolgot, vagy hozzáteszem, amit én tudok. Ezek az adatok egyébként a sal (Halasy Gábor) saját méréseiből vannak, amit a pdf-en közöl(nek). Igaz, h. szinte mindig vannak bennük kisebb, sokszor nagyobb mérési hibák.

Válaszol
dtf801: http://topeti.uw.hu/speakers/DTF_801_SPL.jpg http://topeti.uw.hu/speakers/DTF_801_TS.PNG

Válaszol
2 db RFP 16W és 2 db DTF 12 előreláthatólag megmarad.
Válaszol
Ez tényleg szar Sad
sokkal rosszabb mint gondoltam
nagy szemétség a saltól hogy direkt átverik az embert .gonosz.
tényleg nem lehet egy viszonylag jó minőségü hangot kihozni belőlük?
3 utas bass reflex dobozt szeretnék és lagalább 100 150W ig tisztán szóljon.
lehetséges ez?
Válaszol
a winisd szerint az sbx4060 semmire nem jó :x
szerencsére van 2db sqp 2540 is(vagy nem)
tud valaki erről valami infót? vagy ez is tök szar?
ja és shalafi úr a pure acoustics dream77 is rossz?
Válaszol
lewy Írta:a winisd szerint az sbx4060 semmire nem jó :x
szerencsére van 2db sqp 2540 is(vagy nem)
tud valaki erről valami infót? vagy ez is tök szar?
ja és shalafi úr a pure acoustics dream77 is rossz?

Én szemeztem anno az SQP-vel, de végül nem vettem, mert a Raveland AXX1010-en nagyobb volt a gumihurka meg a mágnes is! .torz.
Viccet félretéve, szerintem inkább az SQP, mint a nagy SBX.
A 16-os közepek az .?. , az SBX reflexbe való, az RFP meg asszem az autós, nagyon magas Qts-sel. Ha háromutas a doboz, akkor talán egyszerűbb az RFP-t használni zárt légtérrel. De lehet, hogy egy kísérletet megérne az SBX is kétutasban.
DTF-801 .nyil. kuka, a DTF-12-vel lehet valamit kezdeni.
Válaszol
Dream: nem tudom. Smile
SQP-ből csak sub lehet, háromútban reménytelen sztem. Meg 4 Ohmos is, szóval csak szenvedés.
A 380mm-es sbx 100L zárt dobozban miért nem jó? Még talán a 160-as "középpel" is összehozható.

Name: !sbx1620
Type: Standard one-way driver
Company: SAL
No. of Drivers = 1
Fs = 47,55 Hz
Qms = 4,379
Vas = 18,04 liters
Cms = 0,679 mm/N
Mms = 16,51 g
Rms = 1,126 kg/s
Xmax = 2,5 mm
Xmech = 4, mm
Sd = 136,8 sq.cm
Qes = 0,735
Re = 7,4 ohms
Le = 1,089 mH
Z = 8, ohms
BL = 7,048 Tm
Pe = 50, watts
Qts = 0,629
no = 0,254 %
1-W SPL = 86,2 dB
2.83-V SPL = 86,54 dB

Válaszol
Doki tanácsolta egy másik fórumon hasonló problémára (kb. ezt írta asszem), h. doboz összreak, aztán elad, és utána indulhat egy új project "rendes" hangszórókkal. Smile Talán igaza is van.

Válaszol
a winisd sbx4060 100L zártra 3.2db es kiemelést mutat 50 és 60 hz között
Válaszol
Ha rendesen csillapítod, 80-85Hz körül emel 1,2dB-t Ez elfogadható, ettől nagyobb átviteli hibái vannak a hangszórónak. Az alsó határfreki meg ~37Hz, ami zárt ládánál elég jó, mivel csak 6dB-lel esik (elvileg).

Válaszol
wolkens Írta:Viccet félretéve, szerintem inkább az SQP, mint a nagy SBX.
A 16-os közepek az .?. , az SBX reflexbe való, az RFP meg asszem az autós, nagyon magas Qts-sel. Ha háromutas a doboz, akkor talán egyszerűbb az RFP-t használni zárt légtérrel. De lehet, hogy egy kísérletet megérne az SBX is kétutasban.
DTF-801 .nyil. kuka, a DTF-12-vel lehet valamit kezdeni.

Szerintem meg az SQP egyértelműen felejtős. Nem 3 utas hfalba való. Még a 4 ohm valahogy megoldható lenne, de akkor duplázni kéne, annyit nem ér az egész, és a 40-es SBX-nek több mélye is van.

A DTF-12 helyett inkább a 801-est érdemesebb választani. A 12-nek nincs értékelhető magastartománya, a 801 valamivel jobb, persze a görbe nem a leg egyenletesebb. :?
Válaszol
És, ha már a SAL-nál tartunk: Elkészült az oldalfrissítésük. .taps. De sajnos a legfontosabb területek a régiek maradtak, az adatlapok ugyanazok. Érdemleges változás nem történt. :| Talán a fórum átláthatóbb....
Válaszol
B.A.T. (II.) Írta:Szerintem meg az SQP egyértelműen felejtős. Nem 3 utas hfalba való. Még a 4 ohm valahogy megoldható lenne, de akkor duplázni kéne, annyit nem ér az egész, és a 40-es SBX-nek több mélye is van.

A DTF-12 helyett inkább a 801-est érdemesebb választani. A 12-nek nincs értékelhető magastartománya, a 801 valamivel jobb, persze a görbe nem a leg egyenletesebb. :?

A három utasnál azon is múlik, hol vágod el a mélyet. Sok komoly hangfalban is el van vágva 100 Hz-nél, akkor meg szubhangszóró is jó. Sokkal feljebb egy 40 centist sem engednék. Ha nem akarsz túl széles hangfalat, az oldalára kell rakni a mélyet, és akkor az okosok szerint 150..200 Hz-en el kell vágni, hogy ne rontson a sztereó téren.
Nekem AHX-2530 van a háromutasban, 300 Hz-en van vágva (aktívan, így persze nem gond a 4 ohm sem).
DTF-801-em volt, nekem nagyon kevésnek tűnt a hangja... .forog.
Válaszol
Az új honlapról szűrhetem majd a flash hirdetéseket.... Big Grin

Szerk: kész vagyok vele. Smile Így már egész élvezhető a lap.

Válaszol
wolkens Írta:A három utasnál azon is múlik, hol vágod el a mélyet. Sok komoly hangfalban is el van vágva 100 Hz-nél, akkor meg szubhangszóró is jó. Sokkal feljebb egy 40 centist sem engednék. Ha nem akarsz túl széles hangfalat, az oldalára kell rakni a mélyet, és akkor az okosok szerint 150..200 Hz-en el kell vágni, hogy ne rontson a sztereó téren.
Nekem AHX-2530 van a háromutasban, 300 Hz-en van vágva (aktívan, így persze nem gond a 4 ohm sem).
DTF-801-em volt, nekem nagyon kevésnek tűnt a hangja... .forog.

Azért a 40-es mély is fölengedhető akár 7-800 Hz környékére, persze célszerűbb alacsonyabban váltani, ezt elismerem.
Na most a helyzet az, hogy Nekem meg DTF-12-esem van, és még annyira se megy föl, mint a 801-es. :o
Válaszol
Talán könnyebb lehet váltni a 12-es dómot.

Válaszol
shalafi66 Írta:Az új honlapról szűrhetem majd a flash hirdetéseket.... Big Grin

Szerk: kész vagyok vele. Smile Így már egész élvezhető a lap.

És olvastátok már az új honlap minősítése topicot? 1-2 beszólástól hátast dobok olyan fun. .hehe. De a lényeg az, hogy a szerkesztő szerint jól sikerült. .cigi.
Válaszol
Előjöttek olyan elásott topikok, amiket sosem láttam. ÉRdekes volt látni 'spexcel'-t, mint topikgazdát. Big Grin .aaa.

Válaszol
Ez még a réginél is rosszabb... .sokk.

A "dizájn" hát izé. Ez a sok flash tiszta bazári. A kód is érdekes. Kikommentezett !DOCTYPE, keveredő XHTML/HTML szintaxis, alapvetően CSS alapú, de itt-ott bekukkant egy-egy obsolete HTML attribute is. Táblás layout, ezt azért már lassan végleg a süllyesztőbe kellene tenni.

Accessibility. A betűméret ehhez a fonthoz szvsz túl kicsi és IE alatt nem is méretezhető. A linkek nincsenek kiemelve a szövegből.

Hirtelen ennyi.
Válaszol
lewy Írta:a winisd sbx4060 100L zártra 3.2db es kiemelést mutat 50 és 60 hz között
Mintha DDL ebből a hszóróból készített volna belőle TL-t. De ki emlékszik már arra?! Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég