A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAL
Sajnos legtöbbször a webes fejlesztésekért azok vesznek fel nagy pénzeket, akik egyébként nem értenek hozzá. Ráadásul, ha utána önztelenül segítenél, mer ötleteid vannak a javítással kapcs, akkor elküldenek melegebb éghajlatra. .foz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Sziasztok

Csak egy megjegyzés... Most nézegettem végig a hangszóró termékcsaládokat, adatlapokat,
és az SBV az ami nekem szimpi. Papir membrán, használható frekimenet.
Ha jól emlékszek, sajnos csak 20 centi a legkisebb méret belőle. Mit gondoltok, érdemes lenne
a kollégának erre lecserélni az SBV 2020-asra az SBX 1620-asát?
( de könyörgök miért vesz valaki KEVLÁRT!!! Fúúújjjjj Sad( utálom külsőre is meg hangra is. )
Üdv, Péter
Válaszol
Nicsak mit találtam !!!

SMA Írta:Kedves Mindannyian!

Szubbasszus-hangsugárzó, a Somogyi-féle SBX 4060-hangszóróval.
Adatai elég jók, így BassReflex doboz is szóba jöhet, de itt már a méretek nagyok.
Másik verzió, a "Bandpass" doboz, negyedrendű tipus, több munkával, rosszabb hatásfokkal. Tessék választani!
Maradjunk a BR-doboznál.
Adatok: 50x60x85cm, belméretek, 255l. Anyaga 19mm-es MDF, csapolással, ( várfokmintázat ) a sarkokban végig merevítőlécezés, ragasztva csavarozva. Körben kb. félmagasságban körbefutó merevítőlécezés az előlapon is, a hangszóró alatt. A hangolása 2db. 7cm-átmérőjű csővel, egyenként 11,2cm hosszúak. A doboz keskenyebbik oldalára szereljük a hangszórót, így "szebb", rakjunk védőrácsot a hangszóró elé, mert sérülékeny, nagyméretű, drága (lesz, ha cserélni kell). Csillapítóanyag ide már kell, de nem sok, a legjobb ha 3-4mm vastag filcet tudunk szerezni és ezzel, belül a hátlapot, egyik oldalt és az alját befedjük, ragasszuk.
A reflexcsövet is érdemes "némítani", ebbe 1mm-es filcet a cső-oldalfalára kell körben ragasztani.
Ha már meglévő rendszerbe akarjuk beállítani, a szinteket is össze kell hozni, úgy, hogy ( ízléstől függően ) kb. 3-6dB-lel legyen hangosabb a szub.
Üdv, Péter
Válaszol
SMA próbálkozott, tapogatózott, a zárt doboznál jobbat nem találni ennek a hsznek. A zadatai sztem meg nem jók. Egy 380mm-es hangszórótól nem 88dB-t várna az ember fia.
Az sbv pedig egy pocsék másolat, még a régi videoton színvonalát sem közelíti, pedig arról másolták elvileg. A kollégának adhatok szívesen egy ~30 éves HA20-at, nem lesz rosszabb.

Válaszol
Én azt írtam, hogy ha csak a SAL-ok közül kellene/lehetne választanom, akkor papir membránost vennék.
Máskülönben meg tudod mi a véleményem a SAL hangszórókról...... .ut. .tor.
Üdv, Péter
Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

Tényleg próbálkoztam, mert kölcsönbe volt nálam akkor(!) egy SBX4060-as hangszóró és egy nagy láda, amibe próbára beleült a hangszóró.
A WinISD és a többi progi sem tud pontosan számolni és ezzel nem tökéletes a kapott eredmény. A hangszóró adatairól ne is beszéljünk, nem stimmelnek.
Fülre lett a SAL belőve, így lett elfogadható a hangja, szubasszus-szűrő és külön végfokkal hajtva.
Nem jó, de elfogadható, szobába házi mozihoz jobb, mint sok más gyári, a 15-20cm-es mélyével.
Ja, a SAL helyett inkább a TVM ARN312-es szubnak, jobb a hangja is, csillapított reflex, vagy zárt dobozban.
Üdv! SMA
Válaszol
shalafi66 Írta:Sajnos legtöbbször a webes fejlesztésekért azok vesznek fel nagy pénzeket, akik egyébként nem értenek hozzá. Ráadásul, ha utána önztelenül segítenél, mer ötleteid vannak a javítással kapcs, akkor elküldenek melegebb éghajlatra. .foz.
Ez nem csak a webes "fejlesztőkre" áll. Sad
Üdv Doki!
Válaszol
Na, ez az előbbi, most megint jó SAL-osra sikerült. .taps.
Válaszol
El tudná valaki mesélni,hogy a tűzfal kikapcsolása nélkül,hogy a bánatba lehet hozzászólni a béna salos fórumhoz?Vicces az egész,van bür a foffancsán a faxiknal odaírni,hogy :"Szoftverfejlesztés: Prosper Szoftverház ©"...
Üdv Doki!
Válaszol
Dokihoz valami fordítógép kell. .ordog.

Válaszol
Azér érdekelne kicsit, mit akartál írni odaát. Tongue Mer én csak szórakozok. Wink

Válaszol
shalafi66 Írta:Azér érdekelne kicsit, mit akartál írni odaát. Tongue Mer én csak szórakozok. Wink
Végülis nem annyira lényeges(nekem .haha. ).Vót ott egy figura,akinek írása kiugrasztotta belőlem a nevelősdit.Mindegy,csak hírtelen megölt a dili,hogy kreálok egy magvas dumát,oszt huss... .forog. :? .hm. Wink Smile Big Grin .pia.

ui.:teccenek az emotikonjaid. .nap.
Üdv Doki!
Válaszol
SAL Orange
Lex
Válaszol
Háát igen. Nomex membrán 6000-ért (bár ez önmagában nem jelent még semmit). Hálistennek ezzel nem kell versenyezni a H2000-nek....

Válaszol
Hogy nekem az ilyen látványról , miért mindíg Isten állatkertje ,és annak keritése jut eszembe ?
Válaszol
Nekem egész más dolgok jutnak ilyenkor eszembe, és félelemmel gondolok azokra a dolgokra...

Válaszol
Ábénormális (azaz ABnormális), idézet vallami Drakula filmparódiából. .boszi.

Ne aggódj Mócsing, 10 percnél tovább úgysem bírja az aksi. .zzz. Utánna úgy kell betolni. .hehe.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Na ennek meg az ilyneknek valahogy semmi értelmét nem látom. Ráadásul sal! Ennyi pénzből mi minden mást lehetett volna csinálni. Inkább nem fűzök hozzá semmit. .morcos.
Válaszol
Lex Írta:SAL Orange
Ó te jóég, hogy finom legyek és nőies. Az tuti, hogy ebben az autóban a csendet a legjobb hallgatni.
Üdv, Péter
Válaszol
Sejtéseim szerint csak ebből a narancsos hszből majdnem ugyanannyit ad el a sal egy év alatt, mint a h2000 az összes hangszóróból. Ezzel nem tudom, h. lehet-e versenyezni.

Válaszol
shalafi66 Írta:Sejtéseim szerint csak ebből a narancsos hszből majdnem ugyanannyit ad el a sal egy év alatt, mint a h2000 az összes hangszóróból. Ezzel nem tudom, h. lehet-e versenyezni.
De miért a SAL jut eszükbe az embereknek, ha hangszóróról van szó?
Nem ismernének több gyártót csak ezt .?. Rosszul vagyok az ilyen beírásoktól:
" Vettem 2 mély és 2 magas SAL hangszórót, megépítettem a szép dobozt, de nem szólnak jól, segítsetek váltót készíteni. "
Miért nem lehet előre megkérdezni, hogy mit ajánlunk? Kos üzemmód (fejjel a falnak) rulz .zold.
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:De miért a SAL jut eszükbe az embereknek, ha hangszóróról van szó?
Nem ismernének több gyártót csak ezt .?.

Má' hogyne ismernének más gyártót a salon kívűl. Az emenszíről még sose hallottál .hehe.
Válaszol
HorsePower Írta:
topeti Írta:De miért a SAL jut eszükbe az embereknek, ha hangszóróról van szó?
Nem ismernének több gyártót csak ezt .?.

Má' hogyne ismernének más gyártót a salon kívűl. Az emenszíről még sose hallottál .hehe.
Anyám borogass Big Grin .hehe. .ut.
Üdv, Péter
Válaszol
HorsePower Írta:Na ennek meg az ilyneknek valahogy semmi értelmét nem látom. Ráadásul sal! Ennyi pénzből mi minden mást lehetett volna csinálni. Inkább nem fűzök hozzá semmit. .morcos.
Félreértések elkerülése végett: A fotó a zánkai TOP Tuning Show-ról van. Ez a SAL bemutató kocsija. Tehát nem lehet benne Scan Speak. Big Grin És a fotót a SAL oldaláról linkeltem, tehát ők készítették. Ezért nem a Nautilus van a fotón. Tongue
Lex
Válaszol
Olvastam a másik végletről is . Csöves Williamson volt a kocsiba beépítve .
Úgy jellemezte az illető , hogy nem nagyon akaródzot kiszálniuk , csak füleltek . Aztán kipaterolta a tulaj , mert lemerült az akku .
Válaszol
HorsePower Írta:Na ennek meg az ilyneknek valahogy semmi értelmét nem látom. Ráadásul sal! Ennyi pénzből mi minden mást lehetett volna csinálni. Inkább nem fűzök hozzá semmit. .morcos.

Ne csináljatok már úgy, mint aki nem látott még demoautót! .ut.
Azoknak az a lényege, hogy ki hány hangszórót tud beépíteni, hogy a kiállításon hangerőben lenyomja a mellette állót. Nehogy azt hidd már, hogy akármelyik neves gyártó demokocsija jól szól! .gonosz.
Még a magánemberek között is van olyan nemnormális, aki képes a csomagtartófedélbe fejjel lefelé monitort építeni, hogy az autós találkozókon kívülről lehessen nézni a mozit, ha ki van nyitva a csomagtartó. :?
Na arra lehet csak igazán mondani, hogy annyi pénzből minden mást is lehetett volna csinálni. .ok.
Válaszol
Nem mondtam, hogy még nem láttam ilyet. A Car&Hifi-be mindíg van két három ilyen. Csak azt mondtam hogy hülyeségnek tartom. Ott mindíg leírják a végösszeget ami kicsit felháborító, na de ez ráadásul sal! Na mindegy nem szidom tovább jó az .nyelv. csak irígységből mondom mer' nekem nincs ilyenem .hehe.
Válaszol
Lenne egy hüle (ezt szándékosan írtam így) kérdésem!
Van egy SAL sb3040-es mélyem és egy khs342 magasam milyen váltót ajánlanátok hozzá egy 110literes doboz társaságában?
Válaszol
.oh. Sztem mindegy milyen váltót teszel melléjük...

Válaszol
De konkréan melyik lenne a legjobb?
Egyenlőre csak egy 680nf-os kondi van a magason de így furcsa a hangja.
Valamit ajánlanál hozzá nekem? .kv.
Válaszol
Mérni kell, aztán számolni, aztán megin mérni... Így látatlanban nem tudok váltót ajánlani.

Válaszol
Dióda Írta:De konkréan melyik lenne a legjobb?
Egyenlőre csak egy 680nf-os kondi van a magason de így furcsa a hangja.
Valamit ajánlanál hozzá nekem? .kv.
Próbának 3.3 uF sorba a magas elé Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Az már sok neki mert 1mikrónál már csattog nagyon.
Igazából nincs baj a méllyel sem a magassal csak valahogy a kettő között furcsa a hangja és idegesítő, illetve ha elkezdem hajtani akkor szerintem a mélyre menő magashangok befullasszák a hangját és elviselhetetlenné teszik a hangját.
Válaszol
Én csak annyit akartam javasolni, hogy próbálj meg kisebb és nagyobb kondit betenni a helyére,
aztán meg próbálj 12dB váltót is, és ami a fülednek kedvezőbb...
De megérné elküldeni Shalafinak 1-1 darabot belőlük, hogy megmérje, és akkor lenne adatunk róla,
és lehetne hozzá váltót tervezni Smile
Üdv, Péter
Válaszol
A váltóra konkrétumot?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég