A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAL
Nézd, váltót tervezni csak pontos bemenőadatokkal lehet jól. Erre utalt Peti. Egyébként semmi értelme.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Dióda Írta:A váltóra konkrétumot?
Amennyiben leméri, onnantól már lehet hozzá tervezni/számolni/próbálni váltót. Konrét váltót, igen.
Üdv, Péter
Válaszol
Akkor ajánljatok egy jó kétutast hangszóróstul hangváltóstul 110literes dobozhoz eggy olyan kikötéssel hogy a mély 30centis legyen.
Válaszol
.forog. .tok. Valami szélessávú 300-as mélyközép, + PA célú magas. Ezt tudom elképzelni. Csak ehhez a 110 liter kicsit sok.

Válaszol
Viszont a posta 690 pénzért elhozza nekem a hangszóróid, ennyiért vissza is viszi, ez még mindig olcsóbb, mint egy új project. Wink

Válaszol
Ha nagyobb a doboz az nem baj ha minden igaz!
Naaaaaaaaaa léccike valami konkrét elképzelést mutassatok a megfizethetőség és a hallgathatóság határain belül.
Válaszol
Ha kétutas, akkor volt aki ajánlott ilyesmit. Keresd mailben. Itt a hozzászólás: http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?p=3932#3932
Egyébként ha más nem, a HA31 gitárhsz, és valamilyen PA magas összehozhatóak.

Válaszol
shalafi66 Írta:Ha kétutas, akkor volt aki ajánlott ilyesmit. Keresd mailben. Itt a hozzászólás: http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?p=3932#3932
Egyébként ha más nem, a HA31 gitárhsz, és valamilyen PA magas összehozhatóak.
Pont most másoltam be copy-paste SMA hozzászólását.

SMA Írta:Háromféle kivitel lehetséges, mégpedig az alábbi négy:

1. Alapverzió, olcsó hangszórókkal, amik azért PA-célra használhatóak és nem vall szégyent az ember velük. Legfeljebb 200W terhelhetőség, 96dB/1W/1m, átvitel 60-16000Hz-ig, 8dB-en belül.
2. Dögösebb az előzőnél, 300W terhelhetőség, 98dB, 60-15000Hz-ig 6dB-en belül. Dupla ár az előzőhöz képest.
3. Még dögösebb, 400W terhelhetőség, 101dB, 50-15000Hz, 6dB-en belül, kétszeres áron az előzőhöz képest.
4. Monitor-minőség, 40-16000Hz, 200W terhelhetőség, 96dB, 5dB-en belül, dupla annyiért, mint az előző.
Mindegyik azonos dobozban.
Üdv! SMA

Szerk: Már megint megelőztél! Sad
Üdv, Péter
Válaszol
Huhh ezektől sem lettem okosabb! .szia.

Magyarul kisérletezzek és vagy-vagy?

Mérésre nemigazán van lehetőségem ezért kérdeztem bár ahogy az adatlapokat böngészem a méllyem visz 2500-ig a magas meg 2000-től akármeddig ezzel elméletileg nem kéne baj hogy legyen.A méllynek a láda szerintem több mint elegendő, itt már csak a váltóval lehet mit variálni de mit vagy milyet tegyek bele azt nem tudom.

Menek gondolkodom eggyet .cigi. hátha eszembe jut valami.

Ha nektek van ötletetek azt várom folyamatosan!
Válaszol
Ha a fenti tanácsok nem jók, akkor nézz körül itt: Link
Lex
Válaszol
1. a magasról nincs adatlapod, 2. a mélyről se igazán van, nagyon valszínű, h. a valóságban egész más az átvitele, és a paraméterei, mint a papíron. Ezért nem tudok én váltót ajánlani, és ezért ajánlottam, h. lemérem a hangszórókat, ha a postaköltséget fizeted. Váltót is készítek én hozzá, azt már nem ingyen, mert sokáig tart a dolog. Viszont a pontos adatokból már könnyebben tudnak valami jót számolni a többiek (is). Smile
Másik út, h. másféle, ismert paraméterű/átvitelű hangszórókat használsz. Smile

Szerk: az univerzális váltók a piezo miatt kiesnek.

Válaszol
Csak úgy vettem észre, hogy nem veszi az adást.
Lex
Válaszol
Vettem az adást csak kicsit elvoltam este fáradva és hamar leléptem aludni délelőtt meg melózok úgyhogy csak délután koraesete vagyok gépközelben.

A leméréssel az a gondom hogy ha lemérjük és meglessz a váltó akkor ha valamelyik hangszórómnak kínja vagy sérülése lessz akkor ujra kell mindent csinálni mert nem biztos hogy lehet majd ugyanilyeneket kapni.
Ezért filózom valami kommerszebb megoldáson ami egy kicsit úgymond nem kényes a hangszórók szórásaira mert urambocsáss nem egyszerű egy ilyen jó nagy ládát összerakni tissztességesen illetve úgy hogy kulturált is legyen(mivel szobai hangfalról lenne szó és szerintem senki sem néz szivesen egy csúnya dobozt a nappaliába).
Válaszol
Akkor ha rám hallgatsz, eladod ezeket, és valami új projectet kezdel, szobában szvsz ilyesmivel próbálkozni nem érdemes. Kisebb kétutas dobozt volna jó építeni, ismert hangszórókkal, esetleg egy már létező konstrukciót lemásolni, amelyiket könnyebben meg tudod valósítani. Ebből normális HiFi célra is jó kétutas sosem lesz, akármilyen váltót használsz hozzá....

Válaszol
Mély= http://www.somogyi.hu/cikkccs/cikkdokumentumok/03153_03_01.pdf

Magas= http://www.somogyi.hu/cikkccs/cikkdokumentumok/02668_03_01.pdf
Válaszol
Én SEMMIKÉPP nem építenék Salból (szarból) .....
Helyette H2000, TVM, Beyma, Morel... Az a kérdés, mennyire vagy "mélyb*uzi" Smile
Mert ha sok mély kell, akkor HA22 + HG2.5 lehet egy alternatíva (Shala mi a véleményed?)
Ha meg kevesebbel beéred, ami jól szép hangú 15-18 centis közül keresgetnék.
Üdv, Péter
Válaszol
Nézd, csak, h. maradjon a korrektség, és lásd mennyit ér az a két belinkelt pdf. Az adatlapon közölt impedanciamanetből a következő T-S paraméterek számíthatók:

Name: !sr3040!
Type: Standard one-way driver
Company: SAL
No. of Drivers = 1
Fs = 29,5 Hz
Qms = 5,904
Vas = 161,4 liters
Cms = 0,405 mm/N
Mms = 71,96 g
Rms = 2,259 kg/s
Sd = 530, sq.cm
Qes = 0,825
Re = 7,6 ohms
Le = 1,721 mH
Z = 8, ohms
BL = 11,08 Tm
Pe = 60, watts
Qts = 0,724
1-W SPL = 88,99 dB
2.83-V SPL = 89,22 dB

Nno. A magasról meg nincs semmi. Így most hogy induljon bárki is el bármerre? Nincs miből kiindulni. A másik, h. 300-as mélyhsszel, meg piezo magassal legfeljebb egy olcsó PA ládát lehet összehozni, HiFi célra ez nem használható. Szebben nem tudom megfogalmazni. Smile

Válaszol
Aham! .ok.

.kiraly. vagy!

Van még egy pár ilyenem is hátha ezzel többre megyünk http://www.somogyi.hu/cikkccs/cikkdokumentumok/02663_03_01.pdf
Válaszol
Ezzel többre, de ugyanaz a problémakör kezdődik előről, még csak nem is sejtem hogy kellene váltani. Smile Ezzel ha jó, vagy inkább csak elfogadható eredményt szeretnél elérni, méri kell a hiányzó adatait, számolni, váltót igazítani hozzá. Smile Tényleg nincs más út.

Válaszol
Phűűűűűűűűűűűűűűűűű hogy a fene essen bele!

Akkor ezekből nem lessz hangfalam .kopp. !

Akkor számolnál nekem eggy 110 literes ládához való cuccot?

Mély-magas(esetleg közép)+váltó,teljesítmény nem kritikus de azért ne 10W-legyen 50W-fölött már jóó.
Válaszol
Nem akarok beleszólni, de már csak érdeklődés szintjén kérdezném, miért annyira fontos az a 110 liter. Na meg ha szobába lesz szvsz (akármekkora szoba is legyen) 30-40 W-nál többet úgy sem tudsz nagyon kihasználni, persze ha nem akarsz maradandó halláskárosodást. .foghijas.
Válaszol
Azért 110liter mert a doboz már adott!
Válaszol
A dobozt esetleg el lehet választani. Már ha lehet ilyen barkácsolást kivitelezni a dobozon. De előlaptól függően le is lehet vágni belőle.
Lex
Válaszol
Szerintem hülyeség a dobozhoz igazítani mindent, főleg hogy baromi nagy az űrtartalma. Az egyik megoldás amit Lex írt: vágjál el belőle, vagy csinálj/csináltass egy újat ez szerintem jobban megéri, így már olyan hsz teszel bele, amilyen tetszik. .forog.
Válaszol
Akármivel csökkenthető a belső térfogat. Smile bármivel feltölthető a doboz, bár lehet, h. nem kell hozzányúlni. Smile Csak hirtelen nem tudom, mit ajánljak hangszórókészletnek, elég nehéz feladat.

Válaszol
Nem mondtam hogy nem lehet feltölteni, de ha mondjuk 20 literrel kisebb kellene és feltöltöd homokkal ... háááát ... nem lesz egyszerű mozgatni. De nem akarok hülyeséget beszélni, Shalafi meg még egy páran jobban tudják tőlem a dolgokat úgy hogy be is fogom a számat. .csitt.
Válaszol
Nem kell befogni, csak, ......... én még gondolkozok kicsit, mielőtt eldöntöm, mit javasoljak. Smile

Válaszol
2 db HA31-gyel jó lesz szubnak. Big Grin
Lex
Válaszol
Bármit mondhatsz az ésszerűség és a megfizethetőség határain belül és nem kell sietni ráérek .Legfeljebb addig hallgatom így ahogy van.
Válaszol
Dióda Írta:Bármit mondhatsz az ésszerűség és a megfizethetőség határain belül és nem kell sietni ráérek .Legfeljebb addig hallgatom így ahogy van.

Há miért nem küldöd el Shalafi barátunknak? Az a legegyszerűbb, és mindenki okosabb lesz.... .szia.
Válaszol
shalafi66 találtál már ki valamit nekem?

Nem sürgetni akrlak ne érts félre csak úgy kíváncsiskodom. .ful.
Válaszol
Figyeljetek mit találtam... Csak tudnám, honnan ismerősek ezek a dobozok??? Vajon hol gyártják őket...??? Wink Big Grin
http://www.pureacoustics.com
Üdv: spexcel!
Válaszol
spexcel Írta:Figyeljetek mit találtam... Csak tudnám, honnan ismerősek ezek a dobozok??? Vajon hol gyártják őket...??? Wink Big Grin
http://www.pureacoustics.com
Melyik szériára gondolsz?
Üdv, Péter
Válaszol
Egy kérdés! Szereztem egy váltót de olyant ír rajta hogy a másodfokú szűrők esetében fordított polaritású a bekötés. Ezt a magasnál mutatja ezzel mi a mákot akar közölni velem? Mi van ha simán és mi van ha fordítva kötöm be a magasat?
Válaszol
Peti: a Dream 77F-re. Például... .zold.
Üdv: spexcel!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég