A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAL
Másodrendű szűrő esetén nem ajánlanám azonos polaritással bekötni a hszkat. Ebben az esetben a váltó (fázisokok miatt) a keresztezési frekin olyan -12db beszakadást fog produkálni. Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
spexcel Írta:Peti: a Dream 77F-re. Például... .zold.
Akkor jól tippeltem. Dream szériát beirtam az előző hozzászólásomba, de kitöröltem azt gondolván, hogy biztos más szériákban
is használják a SAL hangszóróit. Annyira nem ismerem öket igy szemre Big Grin Más szériákban nincs SAL, csak a "drím"-ban?
Dream... ja, találó név. Csak álmodoznak róla, hogy jól fog szólni Big Grin Big Grin Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Én valahol egy kínai gyártó honlapján találkoztam vele először. OEM gyártó, szóval akár H2000 márkanéven is lehetne forgalmazni, megcsinálnák. Big Grin Bár azt hiszem, ekkora gyalázat soha nem fog előfordulni... .zold.
Válaszol
spexcel Írta:Bár azt hiszem, ekkora gyalázat soha nem fog előfordulni... .zold.

Reménykedjünk! .foghijas. Legalább a honlapjuk szép, má' ha a hangszóróik sar akarommondani salok! .hehe.
Válaszol
Ezer bocsánlat elnéztem a mélynyomó tipusát .kopp. .
Ennek a tipusa SB3040-es , erről nem tud valaki valamit ?Ez még a zöld szélű.Elnézést de csak most szedtem szét a dobozt és csak kukkoltam .sokk. mert úgy emlékeztem hogy ebbe már az ujjfajta van de tévedtem .Melkulpa .kopp. .
Válaszol
Egy kicsit rosszabb elektromos paraméterei vannak az SR-től. Fejből ezt tudom.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ez miben értendő?
Mármint milyen értékekben?
Válaszol
Úgy 1,0 körüli Qts-e van.

Válaszol
Dióda: Ezt szerintem mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül elküldhet Shalafinak. Én a helyedben nem aggódnék amiatt, hogy baja lesz, ha meg mégis, akkor meg "több is veszett Mohácsnál". .ordog. Ez a hszóró nem ér annyit, hogy különösebben féltened kéne, viszont remek mérési mintát szolgáltatna SAL-os mélyekből. .??. Igaz, a maiak már 1 fokkal jobbak!!!!
Válaszol
Smile Az 1,0-hoz képest a 0,72 már javulás valóban. .kalap.

Válaszol
Idézet:Először a szokásos kérdések:
- zenére vagy házimozira?
- hangminőség a lényeg, vagy hogy üssön?
- költségvetés?
- méretkorlátok?
.ir.
A műszaki részletek csak ezután jönnek.

hM...
Számítógéphez, a házi erősítőmre...
Valójában zene/film egyaránt, de a sub szűrőjén van hang és külön vágásszabályzó, ha ez számít...
Méretbeli korlátok: végülis oly mindegy mekkora, de azért ne egy íróasztal legyen...
Anyagiak:
Hááát én egy sal-t néztem itt nálunk /Kanizsa/, az 9ezer+doboz, ezért arra gondoltam, azért a pénzért akkor normálisat..
Tehát kb 10 ezer, üssön nagyot...Big Grin
Az árhoz nem ragaszkodom, tehát ha éppen 11500ért van egy sokkal jobb, egyértelmű, hogy azt veszem...
De azért 20-at már nem adok érte...
Ja és az erősítő hozzá most még csak 20W, később 40W, nagyon később 200W... ezek 4ohmos adatok...
Amugy melyiket szokták subnak? 4v 8 ohm?
THX:
---ZoLee---
Válaszol
KeserűCukor Írta:hM...
Számítógéphez, a házi erősítőmre...
Valójában zene/film egyaránt, de a sub szűrőjén van hang és külön vágásszabályzó, ha ez számít...
Méretbeli korlátok: végülis oly mindegy mekkora, de azért ne egy íróasztal legyen...
Anyagiak:
Hááát én egy sal-t néztem itt nálunk /Kanizsa/, az 9ezer+doboz, ezért arra gondoltam, azért a pénzért akkor normálisat..
Tehát kb 10 ezer, üssön nagyot...Big Grin
...
Ja és az erősítő hozzá most még csak 20W, később 40W, nagyon később 200W... ezek 4ohmos adatok...
Amugy melyiket szokták subnak? 4v 8 ohm?
THX:
---ZoLee---

A leírtak alapján egy 25 vagy 30 cm-es hangszóróval épített reflexdoboz tűnik ideális választásnak. Ha cél a hangszóró mechanikai védelme is, de nem akarsz rácsot, akkor lehet "downfire", vagyis hangszóróval lefelé épített, de ebben az esetben kell körülötte valamennyi hely. Lehet esetleg még negyedrendű sáváteresztő (hangszóró nem látszik, csak a cső). Ez azért jó, mert csak annyi hely kell, hogy a cső kikandikáljon (én az íróasztalom alá építettem ilyet lábtartónak).
Ami a teljesítményt illeti, szerintem 200 Wattot nem lehet kibírni otthon.

Hangszórót majd Shala javasol, és csak SAL-t tudnék. .oh.

A 4 vagy 8 ohm szerintem nem lehet kizáró tényező.
Válaszol
Hangszórót majd Shala javasol, és csak SAL-t tudnék. .oh.

De a SAL-rol eddig csak rosszat hallottam...
Nem adja le a névleges teljesítményt...
Amugy nekem is max 70-80W lesz a SUB, de szobában valszeg 50 körül....
Azért gondoltam 200ra mert akarok egy stereo 120wot, ahhoz azért illik 120 legalább nem? VAgy itt nincs ilyen általános "ökölszabály"?Smile
THX:
-.szia.--ZoLee--- .szia.
Válaszol
KeserűCukor Írta:De a SAL-rol eddig csak rosszat hallottam...
Nem adja le a névleges teljesítményt...
Amugy nekem is max 70-80W lesz a SUB, de szobában valszeg 50 körül....
Azért gondoltam 200ra mert akarok egy stereo 120wot, ahhoz azért illik 120 legalább nem? VAgy itt nincs ilyen általános "ökölszabály"?Smile
THX:
-.szia.--ZoLee--- .szia.

A SAL-t "divat" szidni (tudom, flame-gyanús .forog. ). Nekem vannak SAL hangszóróim, és azért annyira nem hallgathatatlan. Jó, nem venném meg akármelyiket, de ez mondjuk bármelyik gyártó hangszóróira igaz. Big Grin
Sztereoban szobába - csatlakozva az előttem szólókhoz - szerintem sem kell 2x10-20 Wattnál több. Ha elég jó a hangszórók hatásfoka. Csak nagyobb erősítőt sokkal könnyebb építeni/venni, mint jobb hangfalat... .torz.
Válaszol
Létezik az hogy a winids szerint a sbx 16 centisnek 122literes doboz kell?

Vagy csak hülye a progi?
Válaszol
Nem. Igen.
Válaszol
Attól függ, milyen adatokkal számolsz. Wink Készülőben van egy kis segítség ilyen témában. Egy hét múlva olvasható is lesz, ha jól haladok.

Válaszol
Közben rájöttem egy két dologra.

Kicseréltem a magasaimat és tettem a dobozba hangváltót és ez előhozta a bajt hogy miért nem bírtam elviselni a hangját.Szerintetek mi lehetett a gond?
.
.
.
.
.
.
.
.
Az eggyik mélysugárzó 100hz alatt kerepel valami baja lett! .kopp.

Kezdek kiakadni rajta .zsepi. .
Megyek lenyugszom .cigi. .

Addig találjatok már ki nekem valamit mit tegyek a helyére.
Mert hogy kib****m mint a huzat a dobozból az biztos.
Kétutas lessz az bizti , a magas dp10-es lessz hv211-es váltóval.
De milyen méllyet tegyek bele ami nem ilyed meg 120literes doboztól?
Válaszol
NNo ajánljatok már valamit, hadd dörmögjön az a 120 literes láda. .??.

Válaszol
Esetleg a somogyi választékából valamit?

Sajna ezt tudom itt maflafalván beszerezni normális útonmódon.
Válaszol
Shallafi bármit küdneked a vállasztékbul, elsekell meniérte. Online rendellés müxikmán etyépként? még nemis nésztem. .sokk.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Éjszaka támadt egy ötletem!

Mi van akkor ha veszek bele egy 16centist a dobozt elválasztom a felső egyharmadánál az elválasztó lapba teszem a reflexcsövet és így az beleszól majd a nagy dobozba amire gondoltam hogy előre meg egy nagy baromi reflexlukat teszek hogy amit beleszólt az kijöjjön belőle.
Szerintetek?
Válaszol
Dióda Írta:Mi van akkor ha veszek bele egy 16centist
a dobozt elválasztom a felső egyharmadánál
az elválasztó lapba teszem a reflexcsövet és így az beleszól majd a nagy dobozba amire gondoltam hogy előre meg egy nagy baromi reflexlukat teszek hogy amit beleszólt az kijöjjön belőle.
Szerintetek?
Akkor ha már itt tartunk, én olyan hangszórót keresnék középnek, ami zárt dobozban
érzi jól magát, a mélyhez meg általába reflex kell... így az elválasztott rész lenne a magasé
és a középé zártként, a maradék pedig mondjuk 100-110 liter, abba meg valami reflexet. Ja és nem úgy
kell a lukat csinálni, hogy minél nagyobb annál jobb... az általános képlet
úgy szól,
hogy a membránfelület ötödrészével legyen azonos a reflexcső felülete.
Tehát ha a hangszóró membránfelülete 300cm2 akkor a hozzá illő reflexcső feülete 60cm2.
Ennek a csőnek a belső átmérője 8,8cm azaz ami 9-10 cm külső átmérőjű az pont ideális.
Mármint a 300cm2 Sd-hez. Ha az Sd 134cm2 akkor a hozzá illő cső 6cm átmérőjű.
Üdv, Péter
Válaszol
Huhh félreértettél!

A dobozt el akarom választani hogy legyen egy 30literes dobozrészem benne.
Ebbe a dobozrészbe lenne egy mély és egy mgas.
A mélynek a reflexnyílása nem előre jönne ki hanem a kimaradó dobozrészbe szólna bele.
Ahonnan utólag kivezetném egy lukon keresztül.
Válaszol
Olvasd át újra amit írtam. Vagy szólj másoknak, hogy magyarázzák el érthetőbben amit írtam.
Egyébként ha a mély és a közép is reflex dobozva valók lennének, mindenképp
külön légtérbe tenném a őket. Ha meg zártba való a közép akkor meg egyértelmű a helyzet.
Segítsetek már többiek. Nem értek az esőtáncoláshoz Sad
Üdv, Péter
Válaszol
Nem lessz benne közép! .ir.

csak egy 16centis meg egy magas!
Válaszol
Erről egy szó jut eszembe...hmmm...gányolás??? .zold.
Válaszol
Ez a láda így is úgy is barominagy valamit kezdenem kell vele így hát átalakítom szépen esztétikusan.
Ez miért lenne gányoloás?
Válaszol
Dióda Írta:Nem lessz benne közép! .ir.

csak egy 16centis meg egy magas!
Oké, pontosítok.
16 centis nálam mélyközép hangszórót jelöl (mert mély hangok is és közép hangok is szólnak belőle).
A mély hangszóró elnevezést akkor használom, ha a hangszóró csak a pl. 200 Hz alatti hangok megszólaltatását végzi.
Üdv, Péter
Válaszol
Én egy 120L-es ládába inkább tennék egy komolyabb hangszórót. Ennek a 16cm-esnek meg építenék egy kicsi, jobban elhelyezhető dobozt. Nem kerül sokba, és végülis évekig fogod nézni... Ja, SAL...akkor nem... .foghijas. .hehe.
Válaszol
Nos akkor ujra a dolog.
Van egy 120literes láda.
Leválasztok belőle 30litert .
Ebbe a 30literbe lessz egy 16 centis és egy magas.
A 30literes ládának teszek reflexnyílást de nem a megszokott módon előre hanem úgy hogy a fennmaradó 60literbe szóljon bele amiből egy nagy nyílással kivezetem előre.

Most kérem véleményezni.
Válaszol
Ez egy fajta reflex: dupla hangolással. Nagyon nehéz megtervezni, még akkor is, ha pontosan ismered a hangszóró adatait. Mivel a hsz SAL, biztosan nem ez a helyzet. :?
Ajánlanék inkább egy normál reflexet, mivel ott legalább fülre hangolhatod a rendszert. Progi felejtés, mivel ahhoz meg kéne mérni a hangszóró paramétereit pontosan. Esetleg küldd el nekem, megmérem ingyért. Smile
Válaszol
spexcel Írta:Ez Esetleg küldd el nekem, megmérem ingyért. Smile
spexcel, mit gondolsz, ha nekem nem küldte, neked el fogja? Big Grin Bár minden lehet... Azért a közelítő adatok kihámozahtók az impedanciamenetből, amit a zadatlap közöl.. Wink Különben is az az egy pár úgysem egyforma. Wink szóval mindegy. Wink

Válaszol
Nem olvastam, hogy neked nem küldte... Smile Az impedanciamenetről meg: ha az adatok nem valósak, szerinted pont ez lenne az? .zold.
Lényeg, ami lényeg, szerintem ez a doboz ezekkel a hangszórókkal...xar megoldás. De mind1, végülis nem az enyém lesz.
Válaszol
Dióda Írta:Nos akkor ujra a dolog.
Van egy 120literes láda.
Leválasztok belőle 30litert .
Ebbe a 30literbe lessz egy 16 centis és egy magas.
A 30literes ládának teszek reflexnyílást de nem a megszokott módon előre hanem úgy hogy a fennmaradó 60literbe szóljon bele amiből egy nagy nyílással kivezetem előre.

Most kérem véleményezni.
Erre céloztam, hogy az úgy kettős reflex-hangolás. Nem is ismerek olyan fórumozót, aki csinált volna ilyet.
Vagy éppen nem olvastam eme hozzászólását Smile No mindegy. Szóval ne keverjük össze a két légtért!
Mindegyik légtér külön-külön érzi jó magát. Képzeld el, hogy a 30 literest ha belenyitod a 90-esba, akkor
az 120 literben fog dolgozni, a fene tudja milyen hatásfokkal. Érted?
Külön leválasztol egy bútorlappal egy pl. 20 literes részt (pontosan annyit, amennyit a hangszóró megkövetel,
nem hasraütés-szerűen tervezünk dobozt!!!!!) és abba teszed a mélyközepet. Aztán, hogy zárt
vagy reflex rendszerben érzi jól magát, majd a hangszóró megmutatja az adatai alapján. A maradék 100 literbe
meg a fene tudja mekkora lavór kell. De ha a mély reflex lesz, akkor a középből is reflex rendszerűt választanék.
Képzeld el, hogy a közép már kifelé mozog, amikor a mély csak elindul, és már jön vissza a közép,
amikor a mély kiér, és amikor a mély újra befelé megindul, a közép már megint kifelé halad,
de csak akkor ér a füledhez a reflexcső által keltett mélyhullám. Lehet, hogy kavarodás lenne a hangképben.
Ezen még lehetne tökölni, tőlem okosabbak majd reagálnak valamit. Vagy csendbe maradnak. .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég