A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAL
Dióda: Ne haraguddj, Te honnan szívtad ezt az idióta ötletet? Ez 1 baromság, rossz olvasni.... .morcos. Ilyesmivel általában a SAL fórumon fárasztják az embert.... Bocsesz, ezt muszáj volt kiadnom magamból!!!! .cigi.
Válaszol
spexcel Írta:Az impedanciamenetről meg: ha az adatok nem valósak, szerinted pont ez lenne az? .zold.
Sztem .pont. Arra nem fordítottak időt, h. azt is kozmetikázzák sztem (persze másra sem, de ez nem ide tartozik). Amit én számoltam belőle nagyon valóságszagú volt, emlékeim szerint egybevágott Doki méréseivel.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Erre mást nem tudok mondani, mint hogy pofátlanság, a vásárlók tök hülyének tituálása. Valószínűleg nem gondoltak rá, hogy lesznek olyanok, akik tudnak imp.menetből T/S paramétereket számolni. Rácsesztek... .ordog.
Sajnos van egy olyan érzésem, hogy ez semmiben nem befolyásolja viszont az üzleti pozícióikat. Sad
Üdv: spexcel!
Válaszol
Dióda .
Csinálj belőle TL szubot .
Válaszol
B.A.T. (II.) Írta:Dióda: Ne haraguddj, Te honnan szívtad ezt az idióta ötletet? Ez 1 baromság, rossz olvasni.... .morcos. Ilyesmivel általában a SAL fórumon fárasztják az embert.... Bocsesz, ezt muszáj volt kiadnom magamból!!!! .cigi.

Meg fogsz lepődni, léteznek csatolt üreges dobozok, és nem csak SAL-ból.
Még talán Scan-Speak hangszórókkal is láttam ilyen tervet, ki is van nyomtatva a cucc, ha érdekel, előásom a linket.
Válaszol
Band-Passra gondolsz ?
Válaszol
Nem, nem bandpass. Ennek a neve coupled cavity, tehát kb. wolkens találta el jól: csatolt üreg. Qrva nehéz tervezni, sok kísérletezéssel megy csak. Nem véletlen, hogy nem túl sok ilyet látni a neten... Big Grin
Üdv: spexcel!
Válaszol
Mócsing Írta:Band-Passra gondolsz ?

Nem, ott a hangszóró a két üreg között van. Amit én láttam, ott két üreg volt összekötve egy relatív kis (ergo légáramlás szempontjából nagy ellenállású) átvezetéssel. A hangszóró pedig "rendesen" a külvilág felé nézett, csak a mögötte levő tér volt a leírt módon kialakítva.
Válaszol
Akkor nekem mit tanácsoltok?
Maradjak ennél, vagy legyen Sal?
Típus? Dobozméret?
Valamit segítsetek lécci, abszolut kezdő vagyok Sad
Válaszol
KeserűCukor Írta:Akkor nekem mit tanácsoltok?
Maradjak ennél, vagy legyen Sal?
Típus? Dobozméret?
Valamit segítsetek lécci, abszolut kezdő vagyok Sad

Ha jó a SAL, akkor keress meg emailben. Ha nem, akkor várjunk, amíg Shala javasol típust. .kv.
Válaszol
Hi
Nem tom jó helyre írok-e, talán igen :?
Shalafi & wolkens akkor ti mit tudnátok nekem ajánlani?
Néztem Sal-t, a Monacornál egyet /http://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=5898&Comp=0&Hier=6&MainKtg=62&SubKtg=520/, asszem 6500Ft ez, a Sal nálunk 8-9 körül van, a típusát nem tom sajna, csak képről ismerném fel... .sokk.
Esetleg az itteni kinálat alkalmas Subnak?
A TL sub az micsoda?
Terhelhetőség...
Nem akarok házat dönteni/pénzt költeni, szóval inkább egy kicsit, de profit...
Én max 60-70W ra gondoltam, de ezt normális W-ban értve, nem a vakítós reklámW-okban...
Tehát házi erősítő hajtaná, olyan 60-70W-on...
Ennyi elég otthoni felhasználásra nagy szobában ugye?
Amugy szeretnék azért valami tekintélyesebb ládát, nem olyan ki dobozkát, mint a házimozikon, szal azért vegyék észre ha belépnek szobába Big Grin
Ja meg legyen rajta olyan cső mindenképp valami designos nagy, amin fujtatBig Grin
Boccs, de nem tudtok nekem a SUBokrol, típusairol /TL,"fujtatós",alulhangszórós/ valami kis bemutatót, cikket ajánlani?
A Monacoros cuccok jók? Ez a db-s dolog ez micsoda, azt tudom hogy akkor jó ha sok, mert akkor érzékeny, de erről is szeretnék többet tudni, na meg ezek a vágási dolgok, hangváltók is érdekelnének.... .ir.
Válaszol
Olvasgass itt akkor: http://subvoice.hu/
Van sztem pár szóbajöhető magoldás, majd beirkálom estefelé...

Válaszol
shalafi66 Írta:Olvasgass itt akkor: http://subvoice.hu/
Van sztem pár szóbajöhető magoldás, majd beirkálom estefelé...

Nagyszerű, pont ilyen szemléletesre gondoltam!
.taps.
Kössz!
Válaszol
Ne nekem köszönd, az alkotónak. Wink Subvoice sokat dolgozik ezen a témán. Smile

Válaszol
Jól esik, de azért ne fényezzetek annyira .oh.
Válaszol
Majd észreveszed, ha túlzásba vittem. Tongue

Válaszol
Nos valami 5let?
Milyen hangszórót vegyek akkor?
Mit tudnátok ajánlani?
Ja azt hogy lehet elérni, hogy a nagy basszusnál így visszabúgjon, és rezegjen az ablak meg minden Big Grin
Nekem ez úgy sikerült, hogy beraktam az íróasztal alá 2*80W-ot, így a szekrényen lévő 5 db 50-es /egymáson/
kb fél perc alatt szétcsúszott... 8)
Válaszol
Hangold 35-40 Hz-es kiemelésre, vagy olyan szuberősítőre kösd rá, amelyik eleve kiemel ebben a tartományban. Akkor le fogja verni a fejedet.
Válaszol
Tényleg nagyon szép és jó a subvoice oldala. Na és a blogja is jó Big Grin
Vivát Nikon COOLPIX 2500 Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
subvoice Írta:Hangold 35-40 Hz-es kiemelésre, vagy olyan szuberősítőre kösd rá, amelyik eleve kiemel ebben a tartományban. Akkor le fogja verni a fejedet.

Hááát
Én úgy akarom, hogy egy sima erősítő, és az elé lesz egy sub filter, amin lesz hangerő szab+vágási freki állító...
Azt mondják, hogy az annyit befolyásol, hogy egyik végén hallani a szöveget is, másikon meg csak blu blu...
Gondolom nem erre gondoltok, de azért hátha...
A dobozba csak a hangszóró megy ugye? Mellékes nem kell más? Max cső...
Vagy kell valamim hangváltóhoz hasonlo? .forog.
Válaszol
KeserűCukor Írta:
subvoice Írta:Hangold 35-40 Hz-es kiemelésre, vagy olyan szuberősítőre kösd rá, amelyik eleve kiemel ebben a tartományban. Akkor le fogja verni a fejedet.

Hááát
Én úgy akarom, hogy egy sima erősítő, és az elé lesz egy sub filter, amin lesz hangerő szab+vágási freki állító...
Azt mondják, hogy az annyit befolyásol, hogy egyik végén hallani a szöveget is, másikon meg csak blu blu...
Gondolom nem erre gondoltok, de azért hátha...
A dobozba csak a hangszóró megy ugye? Mellékes nem kell más? Max cső...
Vagy kell valamim hangváltóhoz hasonlo? .forog.
subvoice arra gondolt, hogy a dobozt és a csövet úgy kell megtervezni, hogy 35-40 Hz körül legyen kiemelése.
Üdv, Péter
Válaszol
Én meg erre gondoltam: http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?p=6141#6141

Válaszol
Nos bocsánlat hogy csak most írok de el vagyok havazva meló terén.

Gondoltam barom leszek és vágtam ujj előlapot majd beletettem egy dp10-sbx1620-hv211 cuccot és löktem rá egy 5centis reflexnyílást és ezt úgy ahogy van a 120literes dobozba .Gondoltam majd lessz valami! .ordog.

A doboz fala ki van ragasztva vatelinnel csak hogy ne kongjon.
Elősször furcsa hangja volt szinte sehogy sem akart szólni erre én boci elkezdtem hajtani had járjon.Ez kb megy egy hete, naponta bekapcs mikor hazaérek és had zörögjön .Tegnap vagy tegnapelőtt a párom megkérdezte hogy mit csináltam vele mert nagyon szép a hangja , hirtelen nem értettem a dolgot és elkezdtem fülelni.
Gyönyörű lágy de mégis erőteljes basszusa van a középhangok tiszták és élesek magashang is a helyére került .Élmény vele normális zenét hallgatni(mármint hangszerest).Vaya Con Dios az eggyik kedvencem és a csajnak a hangja tisztán jön és ha megküldöm hangerővel akár vágni is lehetne vele ez tetszik .ful. .
De azt nem gondoltam volna soha hogy egy 16centis hangszóróban ennyi kraft van.Meglepett őszintén .sokk. .
Válaszol
Nemis a 160-as miatt hallod ezt (az jó ha 85dB érzékenységű), inkább a tölcséres magas "érdeme". Az viszont jó dolog, ha teccik.

Válaszol
Dióda Írta:Nos bocsánlat hogy csak most írok de el vagyok havazva meló terén.

Gondoltam barom leszek és vágtam ujj előlapot majd beletettem egy dp10-sbx1620-hv211 cuccot és löktem rá egy 5centis reflexnyílást és ezt úgy ahogy van a 120literes dobozba .Gondoltam majd lessz valami! .ordog.

A doboz fala ki van ragasztva vatelinnel csak hogy ne kongjon.
Elősször furcsa hangja volt szinte sehogy sem akart szólni erre én boci elkezdtem hajtani had járjon.Ez kb megy egy hete, naponta bekapcs mikor hazaérek és had zörögjön .Tegnap vagy tegnapelőtt a párom megkérdezte hogy mit csináltam vele mert nagyon szép a hangja , hirtelen nem értettem a dolgot és elkezdtem fülelni.
Gyönyörű lágy de mégis erőteljes basszusa van a középhangok tiszták és élesek magashang is a helyére került .Élmény vele normális zenét hallgatni(mármint hangszerest).Vaya Con Dios az eggyik kedvencem és a csajnak a hangja tisztán jön és ha megküldöm hangerővel akár vágni is lehetne vele ez tetszik .ful. .
De azt nem gondoltam volna soha hogy egy 16centis hangszóróban ennyi kraft van.Meglepett őszintén .sokk. .

Én úgyszintén örülök a sikerélményednek, de azt ígérd meg Nekem, hogy egyszer időt szánsz rá, és meghallgatsz valami igényesebb "dobozt" is, hogy legyen valami viszonyítási alapod. Hidd el, hamar találsz ilyet....
Az a baj, hogy 1-es SAL magasakkal szinte csak vágni lehet.... Hát még, ha az ember nem ismeri a görbét! .pszt.
Válaszol
Nehogy megnézzen már egy jobbat! Hajíthatja ki a jó pénzért vett cuccait. Csak kárt okoz. Ha az általa hallgatott legjobb doboz a sajátja, nem az az igazi élmény? .haha.
Lex
Válaszol
Lex Írta:Nehogy megnézzen már egy jobbat! Hajíthatja ki a jó pénzért vett cuccait. Csak kárt okoz. Ha az általa hallgatott legjobb doboz a sajátja, nem az az igazi élmény? .haha.

Te, ezek aztán nagy igazságok! .forog. Hát lehet erre akármit is mondani? .foghijas.
Válaszol
Mondták régen: a Trabi a legjobb autó.... Amíg nem próbálsz mást.
Lex
Válaszol
Lex Írta:Mondták régen: a Trabi a legjobb autó.... Amíg nem próbálsz mást.

És íme az autógyártás SAL-ja:
http://www.hotdog.hu/video/video.hot?v_id=48106
Hát kell ennél jobb? .taps.
Válaszol
Hányszor cseréltek autót közben? Tongue

Válaszol
Nem többször, mint a Knight Rider-ben. .hehe.
Lex
Válaszol
Ne szidjátok a trabit igenis jó kis jószág.
Sokszor többet ér mint egy ujjfajta akármi.Mellékes hogy sokkal többet kibír mint akármi.Sokszor elmegy olyan helyeken ahol a többi elakad .És hogy mennyit elcuccolt már nekem .kv. .
Amugy nekem is trabim van csak már ez az ujjab négyütemű és pipec kis strapaautó.

Bár ez olyan mint a simson vs robogók.
Nekem simóm van és nem is adnám oda akármi stilfűrészhangú libakergető kiskerekű műanyagkasznis nyavajáért.
Válaszol
.forog. .forog. Kaptam most két DFT12 dómot subvoice-tól, és elég normális alkatrészei vannak ránézésre, nem tudom, h. ez volt-e a régebbi, vagy az, amit múltkor mértem. De ahhoz képest ez igen magas színvonalúnak látszik. Átvitelre nem tudom, milyen.

Válaszol
Örülök, hogy megérkeztek. 12 kHz felett sajnos ezek sem szolnak. Sad
Válaszol
Hjaj bocs elfelejtettem vmit. Naggyon köszönöm. Smile

Pedig tényleg igen jónak látszó alkatrészei vannak. Ami szemmel látható, h. a mágnes viszont rosszabb minőségű, és talán a légrés is nagyobb. Amivel jobb a cséve, talán annyival rosszabb a többi, lehet, h. ezért van így. És hiányzik a membrán csillapító bevonata.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég