A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAL
Igazan nincs mit. Ugyis ledolgozod az arat. Big Grin

Kicsomagolas siman ment? Wink
Válaszol
.kaloz. Siimáán. Tongue
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
törölve
Válaszol
Mindig eltűnik amit írok..
Szóval, építettem egy mélyládát 2db sal beast 300-ból. Közös légtérben vannak. Az egyeik hangszórór új, a másik egy használt. Az új még be sincs járatva, elég merev még. Nagy hangerőn a használt hangszóró kimozdítja az újat.. Ránézek a dobozra, és látszik, hogy ellentétsen mozognak a hangszórók. Mintha ellenfázisban járnának. Ez a probléma meg fog szűnni, ha a másik hangszóró be lesz járatva? Már ha be lehet járatni így közös légtérben.
Elválasztani a 2 légteret már nem tudom, max nagyon buher módszerrel, és akkor még 2 különböző térfogatom is lenne. (reflex dobozban van)
Válaszol
Nem tűnik el csak áthelyezik egy másik topikba mer nem idevaló!
Itt keresd: Más gyártók-SAL
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Off:
Nem igazán értek egyet az áthelyezéssel, mert ez egy általános probléma egy ládára vonatkozva, az hogy sal az most nem lényeges. Akár ki is törölhetném belőle.
Válaszol
.??. Valóban. Ha nem írod bele a hangszóró típusát nem is bántom ott, ahol volt. Smile Egyébként egyforma eséllyel kapsz választ itt is.

Megoldásra nincs ötletem. Tehát ilyen téren nem tudok hozzátenni. Meg kéne nézni h. tényleg azonos fázisban vannak-e és hogy mennyire egyformák a hangszórók. A sal fórumon Halasy Gábor is pont ilyen okokból ajánlja mindig, hogy egy légtérbe lehetőleg ne kerüljön két hsz. Mert ennyire "egyformák".

Válaszol
Azonos fázisban vannak bekötve, az egyértelmű. Csak nagy hangerőn kezdenek ellenkezően mocorogni. Bár már járatomegy ideje. Már odáig eljutott, hogy nem löki ki a másik membránját, hanem kb 1 helyben áll.. Az se túl jó, de javulgat.
Válaszol
Ha nem tévedek, dupla csévés, meg lehet nézni, hogy ugyanolyan bekötéssel van mindkettő (s/p).
Válaszol
A bekötés teljesen normális, el lehet hinni ám Big Grin
Ha egyenáramot küldök rá mind a 2 azonos irányba mozdul ki, és a polaritásra figyeltem direkt. Na de ezen lépjünk már túl Smile
És mindkettő párhuzamosan van bekötve, ha erre gondoltál.
Válaszol
Szerintem:!!: A két hsz. nem egyforma erős és így egy adott hangerőnél az egyik eléri a maximumát, míg a másik még nagyobb kitérést bír, így az a dobozba nagyobb "vákumot" hoz létre, mint amit a másik lebír győzni és egyszerűen a gyengébb membránját beszívja a dobozba. Az eltérést persze adhatja a bejáratlanság, mivel ez szuboknál fokozottabban jelentkezik.
Lex
Válaszol
Remélem csak a bejáratlanság a gond.
De így gondolom a hangerő csökken, mivel így kioltódik a hanghullámok egy része, vagy nem?
Válaszol
Bár ezzel most nem fogok segíteni, de az hangfal, -vagy akármilyen hangdoboz építésénél alapvető dolog, hogy ha azonos típusú hszórókat alkalmazok akármilyen módon, akkor azok megegyező szériából kerüljenek ki. Magyarul 1 pl. 3 éves BEAST mellé (lehet, hogy nem annyi) nem rakok 1 zsír újat. Ilyen esetekben a beszerzendő hszórókat egyszerre veszem meg, és még ekkor sem 100%, hogy "teljesen egyformát" kapok. (és ez a SAL-ra fokozottan érvényes)
Válaszol
Igaz. De ez most így volt megoldható sajna.
Más:
Egy hangszórónak mennyire illik melegednie?
Gondoltam hogy elkezdem bejáratni a hangszóróm fél teljesítményen ahogy írták. Vagyis 400W-al hajtottam, zenével. Kb 1-1,5 órát ment. Aztán gondoltam ránézek már mi van vele, és amikor megfogtam a mágnesét meglepődtem.. Enyhén meleg volt. Rámértem multival, és az ~50 fokot mutatott a mágnesen. A mágnes közepén hátul van egy bemélyedés, ott mértem ezt. Képzelem a tekercs milyen lehet.. Ez még normálisnak vehető?
A másik ilyen hangszórón látszik hogy javított, mert tiszta lakk a csévéje. Az mégjobban be tud melegedni szerintem.
Válaszol
A Beast 300-nak 600 W a névlegese. A 800W a zenei.
Másrészt kérdés, hogy ebből mennyit lehet elhinni, mert 600 W-már vasalónak is elmegy, másként 600W-tal vizet lehetne rajta forralni, ha bírná.
Az autós erősítők szintén egy vicc, mert még az Ohm törvényt sem ismerik. Vagy csak a vásárlók nem? .forog. Blaupunkt autóserősítőn láttam 700W-os jelzést. Kérdés, hogy mekkora impedancián tudja ezt leadni? Fél Ohm? Mert ugye 14,4 V-on 2 Ohmon is alig 100W-ot lehet nyomni.
Lex
Válaszol
Na akkor kezdjük egy kis elmélettel, mert látom itt nem stimmelnek a dolgok.
Az erősítők ismerik az ohm törvényt, vagyis a gyártók(általában). Az RMS teljesítményt feltüntetik mindig, csak a legkisebb betűvel, de az általában igaz. Egy erősítőt teszteltem, és ott igaz volt a megadott érték. Az autós erősítők ott kezdődnek, hogy van bennük egy dc-dc konverter, vagyis a 12V ból csinálnak egy nagyobb feszt. És innentől már nem veheted az erősítő tápjának a 14,4V-ot. Általában ezek a tápegységek nincsenek stabilizálva, azaz visszaszabályozva. Vagyis ha csökken az akksid feszültsége, a táp már nem fogja leadni ugyan azt a feszt, így az erősítő kimeneti teljesítménye leesik.
Valamint: 14,4V 2ohm és hidalt kapcsolásnál az elméleti max nem 100W, hanem 51,84W. Mivel szinuszos jeled van, nem egyenáramod Big Grin
Mellesleg az erősítőt amivel hajtom, én gyártottam, szóval az tényleg leadja azt a 400W-ot csatornánként .torz.
Válaszol
Nem a tiedről beszéltem, hanem az autósokról.
Híd kapcsolás esetén pedig pont, hogy 2x-es tápfesz kitérést lehet elérni a színusz pozitív és negatív csúcsa között, mert 12 V táp esetén a pozitívon +12V, a negatívon 0 V van pozitív csúcsban, míg negatív csúcsban a pozitív póluson 0 V, a negatívon +12V van, tehát relatíve -12V-ot kap a hsz., azaz a - pólusához lépest -12V-ot, tehát így 24V a két csúcs közötti fesz.
De majd az elektronikában jártasak megmondják, hogy jól mondom-é.
Lex
Válaszol
Akkor megmondom én Smile
Nem jól mondod.
Mivel 1*12V ról beszélünk, vagyis az akksiról. Egy ilyen sima tápból hídkapcsolással azt éred el mintha 2*12V-os erősítőd lenne. Vagyis a jeled amplitudója max 12V lesz. Csúcstól csúcsig pedig 24V. De mivel szinuszos jelről beszélünk így a gyök 2-edét kell venni a 12V nak. Vagyis Pki=Ut^2/(2Rt)
Ha alapból 2*12V al hajtanád a végfokot, akkor lenne igazad. Mert akkor hidalva lenne 24V az amplitudó.
Válaszol
Benya Írta:Akkor megmondom én Smile
Nem jól mondod.
Mivel 1*12V ról beszélünk, vagyis az akksiról. Egy ilyen sima tápból hídkapcsolással azt éred el mintha 2*12V-os erősítőd lenne. Vagyis a jeled amplitudója max 12V lesz. Csúcstól csúcsig pedig 24V. De mivel szinuszos jelről beszélünk így a gyök 2-edét kell venni a 12V nak. Vagyis Pki=Ut^2/(2Rt)
Ha alapból 2*12V al hajtanád a végfokot, akkor lenne igazad. Mert akkor hidalva lenne 24V az amplitudó.
Jól mondja Lex is, Benya is, csúcstól csúcsig 24 V lesz, mindketten ezt mondtátok Smile
Csak késöbb lett 24 V p-p-ből 24 V amplitudó Benyánál, ki tudja, miért...
Válaszol
Az csak arra vonatkozott, ha szimmetrikus tápról menne az erősítő, vagyis 2 akksiról. Bár akkor 2 ohmon közel 150W lenne(hidalva). Hirtelen azt hitem, hogy úgy lesz 100W a kimenő teljesítmény, de nem gondoltam át eléggé Smile
Igaz lex is jól mondja, hogy 24V lesz p-p. Viszont a számításnál kihagyta az effektív értéket.
De kicsit kezdünk el elektrosodni Smile
Válaszol
És a beastek hogy állnak?

Válaszol
Épp most szárad az utolsó előtti ragasztás a kárpitozáshoz. Aztán kb fél óra múlva belekerülnek a beastok.
Az újat még mindig járatom. 400W al 50 fok fölé nem lehet feljebb vinni a mágnesét. Perze torzítás mentes kivezérlésnél..
Aztán ha nagyon nem stimmel a dolog, akkor elválasztom a két légteret. Már találtam rá egy egész jó megoldást. Bár szerintem elég valószínű hogy el lesznek egymástól választva, mert szerintem úgy nagyobb lesz a hangnyomás, hiszen úgyse egyforma a két hsz.
Válaszol
Összetettem.
Most már látszólag együtt mozognak, de el fogom választani a 2 kamrát. Meg még van egy kis gondom az egyik hangszóróval. Javított hangszóró, és valami kontár javíthatta. Egy kilo lakk van a csévén mindenhol, és így a cséve nem tud rendesen mozogni, és nekisúrlódik valaminek, amitől folyton zizeg.. Gondolom fel kell oldani róla a lakkot..
Válaszol
Az előző hozzászólásom igaz is volt 200W-ra! Elfelejtettem hidalni az erősítőm, és így csak 200W-ot adott le. 800W-on meg minden ugyan olyan sz*r volt...
Szóval el kell választani őket.
Válaszol
Benya Írta:............
De kicsit kezdünk el elektrosodni Smile
Ha a csináld magad csak kópiák készítéséből áll, akkor nem kell villanytan, egyébként igen, és kell akusztika, mechanika, stb., nem szégyen az Big Grin
Válaszol
A gyógyszertant se hagyd ki!
Lex
Válaszol
Lex Írta:A gyógyszertant se hagyd ki!
Gratulálunk frissen szerzett hangfalépítési tapasztalataidhoz és különösen az asztalosipari szerszámok használata terén elért fejlődésedhez, mielőbbi gyógyulást kívánva...
Ilyesmire gondolsz? Smile
Válaszol
Nem. Hanem arra, hogy amikor már épp szétrobbannál a dühtől, mert nem sikerül behangolni, összerakni, ......., akkor tudd, hogy melyik nyugtatót kell éppen bevenned. Big Grin
Lex
Válaszol
Én ajánlom az anesztéziát. .ut. Valami súlyos tárggyal.

Válaszol
Pl. egy nagy üveg pálinka? .pia.
Lex
Válaszol
Aki bírja, belsőleg is megteheti.

Válaszol
hali mindenkinek!
szükségem lenne a sal dp10-es magassugárzó frekimenetére és t-s paramétereire. hiába nyaggatom őket nem csinálnak semmit hetek majdnem hónapok óta. ha valakinek megvan remélem közzé teszi itt a fórumon vagy elküldi az e-mail címemre: dante05@freemail.hu
köszönöm!
Válaszol
Smile Sajnos nincs. Venni pedig nem fogok ezért. Ha elküldöd, lemérem szívesen. Vagy ezt már említettem párszor? Big Grin

Válaszol
Shalafi, van egy 100kg-os mélynyomóm, nem akarod lemérni? .torz.
Na jó csak vicc volt, ha nem érződne Big Grin
De azért érdekes lenne lemérni egy olyan kategóriás dögöt.
Válaszol
Semmi érdekes nem volna benne. .nyelv. Talán a rögzítése. .zold.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég