A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAL
shalafi66 Írta:.....Van nálam mérésre egy dtf801, amit pagrus annyira favorizál. Hát szegénynek rosszabb a 10 kiló fölötti átvitele, mint a hg2,5-nek... és mellé hozza a titán dómok összes lehetséges hibáját is. Ehhez mondjuk nekem semmi közöm, csak megemlítettem. Smile
Részben igazad van, részben nem.
Idézek egy korábbi levelezésünkből, most is ez a véleményem:

Tegyük fel, hogy igazad van, miért is állítanád, ha nem ezt tapasztaltad?
Én meg azt tapasztaltam, hogy használható, és ennyire csak nem vagyok süket. Mérni kell, nincs mese, hiszen ezt én ajánlottam a low budget kategóriában a PVC-cső hangfalakhoz (pagrus.freeblog.hu), és nem téveszthetek meg utánépítőket.

Nosza, elő a PVC-cső hangfalakat, hangszórók: TVM ARN-100-10/8, SAL DTF 801.
Hangváltó le, mérés indul. Elkezdtük úgy mérni, mintha sose láttuk volna eddig.
-- Hangszórók külön. A DTF 801 sokkal érzékenyebb.
-- Soros ellenállás a DTF 801 elé, 8,2 Ohm. Mérés lassú szinusz sweep jellel. Félelmetesen torz, rossz hang, a dóm önálló életet él, rezonál. Jól hallani a sweep alatt, hogy egy ideig kétszólamú a szinusz, mintha visszhangzana.
-- Kap egy ellenállást párhuzamosan is, 4,7 Ohmot, a rezonancia megszűnik, torzításnak "nyoma sincs".

Nem írom le a folytatást, hamarosan felteszem a mérési eredményeket.

Tanulság: van olyan áramköri környezet, amelyben a SAL DTF 801 használhatatlan, és van olyan, amiben jól teljesít. Hajlamos a rezonanciára, a meghajtó impedancia nem nőhet egy bizonyos érték fölé, a pontos értéket nem határoltuk be, de egy soros 4,7 Ohm és egy párhuzamos 4,7 Ohm már elegendő, mivel ekkor a soros tag az erősítő minimális impedanciáján keresztül földön van és így a hangszóró 4,7/2=2,35 Ohm-ot lát.

Megnyugtató, hogy az általam ajánlott megoldással jól működik, de fel fogok tenni egy figyelmeztetést a blogomra, hogy aki eltér a megadott áramköri megoldásoktól, találkozhat ezzel a jelenséggel."
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Uff mik vannak!!
Shalfi te is lemérhetnéd így is meg úgy is!Persze ez csak ötlet.
Válaszol
A DTF12-ről van SPL valahol ? A kolégám szerint 21 kHz-nél van a -3dB-je . Nekem az módfelett gyanús .
Válaszol
http://hangszoro.net/help/jav.htm
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszönöm, ez gyors volt.
Holnapután elviszem neki .
Válaszol
üdv Shalafi!
van nekem 2db sbx 1620 om amit nem szeretnék kidobni (ha már pénzt adtam érte) és átverni sem akarok senkiit azzal hogy rásózom valakire,mert elég szar.
a mélyekkel nincs gond de a közép az nincs neki pedig 7kilóig kéne szoljon.
kérdésem az lenne hogy hogy tudnál - é kezdeni valamit ezzel (kompenzáló mágnes stb.)
persze tudom a válaszod 1 ik része az lesz hogy SZARBÓL várat építeni nem lehet,de kitudja Wink
ha vállalod levinném személyesen Big Grin (meg mást is)
Az élet nem habostorta.
Válaszol
ja és a hitvány tapasztalatlanságom miatt akkor derült ki hogy nincs közepe (olyan mintha sorba kötöttem volna egy 3mh tekercset) mikor megérkeztek a 620 ok Smile
Az élet nem habostorta.
Válaszol
Látom, még nem ismersz. Smile Ilyet nem szoktam válaszolni, inkább olyasmiket, hogy: "-Szívesen megpróbálom." vagy olyat, hogy: "-Legalább lesz mérés róla" Smile Szóval, majd megbeszéljük, és ha lesz egy kis időm, hozhatod.

Válaszol
Ok előre is köszönöm,majd írj. Big Grin
Az élet nem habostorta.
Válaszol
Lewy bár tudom elég fura, de a tapasztalatom az, hogy a 1620-as nem igen megy 2 Khz fölé. Legalább is az a régi darab ami a birtokomban van biztos nem. Talán a kevlár porvédő cseréje, papirra megoldást jelentene, vagy alacsonyabban kéne váltani feltéve, ha azt a magas hsz.-t lehet alacsonyan váltani.
Válaszol
helló!
szerintem az enyém nem üti meg az 1khz et Sad
Az élet nem habostorta.
Válaszol
Quadlipi Írta:Lewy bár tudom elég fura, de a tapasztalatom az, hogy a 1620-as nem igen megy 2 Khz fölé. Legalább is az a régi darab ami a birtokomban van biztos nem. Talán a kevlár porvédő cserélye, papirra megoldást jelentene, vagy alacsonyabban kéne váltani feltéve, ha azt a magas hsz. lehet alacsonyan váltani.
Megsúgom, .sug. a pv. csere itt nem segít, máshol van elhibázva, nem is egy helyen. Smile Az LY-ra meg érdemes figyelni. Big Grin

Válaszol
Sziasztok!

Egy ideje olvasgatom a fórumot, de csak most láttam elérkezettnek az időt, hogy hozzá is szóljak.
Talán ha másnak nem, shalafinak ismerős lehetek, a SAL fórumon egy hangfalépítéssel kapcsolatosan már beszéltünk, amikor is azt mondtad, hogy a SAL SBV szériás Videoton helyettesítője érzéketlen. Nos, egészen addig, amíg egy normálisabb subot nem hallottam közelről, nem hittem neked, de igazad volt.
Ezzel kapcsolatsan a gondom a következő: nekem ugye van két, kiegészítő mélyládám, passzívak, amik tulajdonképpen egy-egy Technics hangfal mélytartományának kiegészítésére használatosak. Ezek a dobozok SBV 25-ös Somogyival vannak szerelve, és reflex rendszerűek. Már olvasgattam itt, hogy van a H2000-nek is modernizált, nagycsapos (ez fontos, mert az előlap ehhez lett kialakítva) 25-ös méllye, de igazából azok zárt dobozba valóak. Én meg ugye reflexbe tenném. Mit javasalotok??? Mit tegyek??? Az SBV-knek úgy érzem menniük kell, helyette vmi érzékenyebb, nagycsapos Videoton-keretes hangszóró kellene, ami reflexbe is építhető.
A másik: (picit off-topic) építenék egy 3 utas hifi hangfalat, amolyan Vidi DC2550 szerűt, de mint annyiszor mondtátok, a régi doboztervek nem jók, mert ugye változtak a hsz.paraméterek. Van vkinek működő terve? Ebben is lehetőleg a bassz-reflex kellene.
Ja: és olyan hsz-kit, amihez lehet rendes hangváltót összehozni (azaz én is meg tudja építeni)
Üdv: Crockoo
Válaszol
Remélem most már boldog vagy. A hibát kijavítottam. A porvédő cseréje csak egy ötlet volt amit viszonylag egyszerűen ki lehet próbálni.
Válaszol
Repesek az örömtől. Látom, kétszer szerkesztetted, persze két betűről van szó. Big Grin Ki lehet próbálni, de minek, gondolkozni kell előbb. Tudod, ha mindent, ami eszembejut kipróbálnék, sosem aludnék, és akkor én volnék az .ordog. . Bár lehet, hogy már most is nagy a hasonlóság... .forog.

Válaszol
Szigonyvégű farok? .zold.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
ÖÖÖ inkább a szarvakra voksolok. Big Grin Még talán a fejem is hasonló színű néha, mikor felidegelem magam, és elhagyom az agyam, a vérnyomásom meg 200..

Szerk: Hja tényleg, és keveset is alszom... Remélem szólnak odalentről, ha megüresedik egy hely valalmelyik bugyorban, ott biztos van veszélyességi pótlék is.. .foz.

Válaszol
Látom, nem bírod ki csipkelődés nélkül. Olcsó szórakozás... Csak azért, hogy magyarázatot adjak a kétszeri javításra, elmondom a második egy fogalmazásbéli korrigálás volt, amit gondoltam javítok, hogy megfeleljek kényes ízlésednek. Sikerült szét offolni a topikot. Úgy hogy uff. Inkább igyunk 1 .sor. t
Válaszol
Képzeld nem szórakozás, és főleg nem olcsó amit csinálok. Más emberi lényekkel sosem szoktam szórakozni. De ha zavar, elnézést kérek, és visszatörlöm a hszeimet, hisz ezért vagyok admin. Big Grin

Válaszol
Ne vedd kioktatásnak vagy kötözködésnek, de talán mindenkinek jobb volna ha nem vennél mindent véresen komolyan. Wink Így fejlődik az emberek humorérzéke, azt mondják. Wink

Válaszol
Ezt a topikot pedig nem bánom, ha offolják, nagy információértéket már a nyitáskor sem szántam neki, csak kellett egy hely, a kukába mégsem dobhatom ezeket a hozzászólásokat. Big Grin

Válaszol
shalafi66 Írta:Ne vedd kioktatásnak vagy kötözködésnek, de talán mindenkinek jobb volna ha nem vennél mindent véresen komolyan. Wink Így fejlődik az emberek humorérzéke, azt mondják. Wink
Nem veszem kioktatásnak. És nem kell visszatörölni, mert nem zavar, ha más is tátja. A fórum egy furcsa műfaj, amiben nem láthatjuk a partner mimikáját, gesztusait, nem hallhatjuk hangsúlyait, így csak a mondanivaló alapján alkothatunk véleményt. Bár másokkal is elég pokróc vagy, de a fórumokat olvasgatva még csak hasonló megjegyzéseket sem láttam tőled. .??. Többek közt ezért sem hiszem, hogy ne lenne humorérzékem. Vagy hogy fejlődnie kellene. Ha vicces lett volna biztos jót nevetek rajta, de ez ugye nem így történt. Te tudod, hogy miért írtad, hiszen te követted el, én meg tudok a sorok közt olvasni.
Válaszol
Nehéz az életem. [Kép: hysterical.gif] [Kép: bear_flower.gif] [Kép: puszi3.gif] [Kép: kutyu.gif] [Kép: icon_kaszas.gif]

Ettől eccerűbb lett volna visszatörölni. .zold.

Ezt pedig mostmár légyszíves magyarázd meg, mit jelent. Az én szűk agyam nem éri fel ésszel.
Quadlipi Írta:Bár másokkal is elég pokróc vagy, de a fórumokat olvasgatva még csak hasonló megjegyzéseket sem láttam tőled.
Nekem van egy bátortalan javaslatom.. Jelentkezzen akit megbántottam, és miattam besérült. Ha nem volt igazam, az adott szituációban, kap tőlem békülési szándékom és megbánásom jeléül egy opcionálisan választaható ajándékot. [Kép: csoki.gif] -t, vagy [Kép: fehercsoki.gif] -t, vagy egy csokor [Kép: cfs_flower.gif] -ot, esetleg főzök vagy sütök neki vmit. [Kép: foz2.gif] Big Grin Hja, a csokikba az illusztráció szerint bele fogok harapni.. Wink Ez is nagyon rossz tulajdonság..

De ehhez [Kép: risza.gif] hasonlót senki se várjon tőlem... (Főleg mert többnyire igazam van. .nyelv.)

NNo további jó fórumozást kívánok. .tok. [Kép: ok.gif] és sokk szerencsét. [Kép: clover.gif]

Válaszol
Ez legalább tényleg vicces volt. .hehe. Átfogalmazom. Kicsit nyers, nem túl mézes mázas. Tudom, hogy most az lesz a válasz ez neked nem is feladatod. Persze itt a H2000 fórumon ritkán is fordul elő. Ezért volt nekem furcsa a savazás az első hozzászólásomra. + a 2.-ra. Nem várom el a se...nyalást senkitől. Viszont ugyan azt a korrektséget igen, amivel én is hozzájuk viszonyulok. .cigi.
Válaszol
NNa akkor nézzük meg újra. És ha bennevagy, zárjuk le a dolgot. Emlékezzünk. Amíg még megy nekem, mer hál'Istennek gyorsan felejtem a kevésbé lényeges dolgokat. Te azt írtad, pv. csere kell, papírra, én azt, h. ez nem segít. Ezekután a lehető legvisszafogottabban megemlítettem, hogy a magyar nyelv hagyományai alapján a "j" hangot kétféle bötű jelöli, és ez nem nemmindig az ly. Smile Mire feltételezted, hogy én ettől érzem csak igazán jól magam esténként, és kijavítottad. Utána mivel nekem humorosnak tűnt továbbfűzni a dolgot, megjegyeztem, h. "jé kétszer javítottál, hátpeersze, hisz az LY két karakterből áll". És miután ezen valóban nevettem kicsit (hisz néha nekem is szabad ilyesmit tenni... valljuk be), gyorsan olcsónak minősítetted a viselkedésem, mintha egy bizonyos ősi ipart űznék (mert olcsónak kinevezni sztem ezt szokás) éjjelenként a hangszórók mellett virrasztva.. Ezzel a felületes fórumolvasó szemében le lettem minősítve. Nem hiszem, hogy okkal.

Ez az én olvasatom. Akkor most kinek kell besérülni? Smile Nekem nem lehet, mert nincs rá időm. Talán ezért vállaltad ezt a feladatot magadra helyettem. Big Grin Köszönöm az áldozatot igazán. .foghijas.

Válaszol
Téma részemről lezárva. .csitt.
Válaszol
Ebben nem értünk egyet. A j betű az IPA szeriti "[Kép: Xsampa-j2.png]" hangot jelöli, az ly pedig a "[Kép: Xsampa-L2.png]" hangot. Ennyi pontosítást remélem elnéztek 8)
Válaszol
Persze, legtöbbször hallani is lehet a különbséget, többek között ezen is alapul a helyesírási-érzék.

Válaszol
Például kënyér. Az sem kenyér, csak írásban nem teszünk különbséget és általában nem is tudatosul.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Még az ly-ról jut eszembe, érdekes, de nem mindig hallható az a hangalak-beli különbség, sőt vannak olyan szópárok is amelyek hangalakja azonos, mégis eltérő jelentést hordoznak "j"-vel és "ly"-vel írva.. NNa csak tudom én ezt. Smile Pl. estélye, csuklya. Big Grin

Válaszol
Ja, aztán még vannak érdekességek, pl. h hangból is használunk vagy hármat, de csak egyet írunk le, de ezek végül is kevésbé lényegesek. Eztán ott vannak még a nyelvjárásokban használatos és a fonémaként eltűnt hangok, mondjuk ennek tényleg nem tudom, mi köze van a SAL-hoz. .?. .off.
Válaszol
Hátha a kínaiak is olvassák. Egy kis nyelvtan jól jöhet még nekik. Wink

Válaszol
De hogy megnyugodjon a lelkivilágod, mindjárt szétszedem. Big Grin

Válaszol
Csak nem szedem. Egyelőre kevés egy új topikhoz.

Válaszol
Írnátok vallamit a kínaji tályszólásokkrol is? .??.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég