A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAL
.oh. Előre is elnézést kérek, de kicsit le vagyok törve a következő dologgal:

Testvérem a minap megajándékozott egy, 5-6 éve a polcon porosodó SAL SBP-3030 (pp cone, 25-3500Hz, 8Ohm, 200W [zenei gondolom], 30cm) hangszóróval. Gyanútlanul bementem a győri szaküzletbe és rákérdeztem, hogy mégis milyen paraméterekkel rendelkezik ez a régebbi termékük? Kiszolgáló (idősebb nő) elkezdi lapozgatni a katalógust, mire mondom, hogy nincs benne. Ez többéves kifutott termék, és az interneten sem találtam róla információt. Jaaa, akkor nem tudnak segíteni, bla bla... Mintha nem is gyártottak volna soha ilyen típusú hangszórót. .sokk.

Hazajöttem, és vevőszolgálat sajnos a győri üzletbe irányít a weboldalukról. Egy emailt azért megeresztek. .sir.

Ennyi bevezető után a kérdésem, ezekkel a paraméterekel lehet neki sub-dobozt tervezni vagy inkább hordjam sapkaként? .hehe.
Válaszol
Zárt doboz 60-80literig valahol. Olyan 1,0 körüli Qts-e volt ezeknek. Szóval nincs nagy mozgástér. De ezt áthelyezem a sal topikba, ha nem okoz gondot.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Persze nem gond, és köszönöm itt is a választ. Smile
Válaszol
Shala igazad volt, s a levél sikerrel járt, remélem nem gond ha bemásolom ide a levélben kapott adatokat:

SBP-3030 1999 (nekem kicsit más adatokkal van: 20-3500Hz, 8Ohm, 200W).

- Zenei teljesítmény: 150W
- Névleges teljesítmény: 100W
- Z: 8ohm
- mágnes súlya: 30 Oz
- frekvencia átvitel: 20 - 4.500Hz
- voice coil átmérő: 1,5"
- voice coil: ASV
- Rdc: 7,3ohm
- Xmax: 8mm
- Sd: 349,49cm2
- fs: 46,68Hz
- SPL: / 1W/1m /: 88,63dB
- SPL: / 2,83V/m /: 89,03dB
- Mms: 33,72g
- Qms: 4,6
- Qes: 1,26
- Qts: 0,99
- Vas: 59,14L
- BxL: 7,26Tm
- Rms: 2,35kg/s
- Cms: 0,34mm/N
- No: 0,46%

A levélben még az is állt, hogy "több, mint 6 éve nem forgalmazott kínai beszállító terméke". .pszt. Bár azt az fs:46,68Hz-et nem értem, de a kérdés inkább, hogyan tudom orvosolni a rezonálását? Mind1 milyen 60-80 liter körüli dobozba teszem? (Húúú fódulat! .nyelv. ) WinISD egyenlőre elég érdekes dolgokat produkált, pl. 1400L-es doboz. A Hangdobozépítés-ről szóló könyvet meg évek óta ellopták, mikor megkérdeztem a könyvtárosnénit. .sir. (Az adatbázisban persze benne van, Győr SZE .ut. )
Válaszol
Nézelődj inkább a letöltések között! Sok érdekeset találhatsz. Wink
Lex
Válaszol
NNaugye legalább valamiben én is megbízható vagyok. Mondjuk a 70 liter a hatvan és a 80 között van. Olyan 50Hz-es alsó hatáfreki érhető el, és a csillapítással hangolható. Úgy 60W-ig terhelhető.

Válaszol
Mivel úgy látom, hogy eléggé "döglött" most ez a téma, úgy gondolom fel kéne rázni 1 kicsit. .pia.
Nagy SAL szakértők eztet magyarázzátok + Nekem!
Van itten 1 naggyon érdekes dolog....

Fehér SBX 1
Fehér SBX 2
Fehér SBX 3

.aaa. .boszi.
Válaszol
Fehér... És? Mért olyan fontos ez? Engem inkább az érdekel, hogy eleve ilyen volt, vagy csak ilyenné vált.

Válaszol
Az a szerencsétlen számítógép vajon mit szól a közeli hangszórómágneshez? .hehe.

Erre a képre gondolok.
http://img168.imageshack.us/my.php?image=fehrsbx2aa4.jpg
Üdv, Péter
Válaszol
http://sal.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=01.03.08.01&cikk=6527

Erről mi a véleményetek???? Csak kiváncsiságból.
Üdv: Crockoo
Válaszol
Szar. Nagy. Te nem ilyet akarsz.
Válaszol
subvoice Írta:Szar. Nagy. Te nem ilyet akarsz.
Nem is azért kérdeztem... Smile
Csak az ára alapján nem tudom belőni, mit lehetne várni tőle. Nekem túl olcsónak látszik....
Mellesleg amire felfigyeltem: a H2000 hszei olcsóbbak mint a SAL import-cuccai! Legalábbis azokban a hsz-kategóriákban, amiket én most nézegetek.
Pedig a H2000 hazai gyártás, gondolom alapanyagot sem a világ másik végéről hoz. De én ennek örülök!!!!
Válaszol
Osztrák PE hab, finn cellulóz. Német ragasztók, pucaro csévetest.. .zold. Az alapanyagok sokszor nem itthoniak. A vasanyag az viszont itthon készül. Sajnos elég drága is emiatt. Zárójelben: (nem hinném, hogy a mi hangszóróinkkal azonos kategória lenne a salnál).

Válaszol
shalafi66 Írta:nem hinném, hogy a mi hangszóróinkkal azonos kategória lenne a salnál).

Nem is, épp ez a furcsa: ti elvileg a Monacor és Vifa osztályában versenyeznétek, a SAL pedig lentebb, mégis olcsóbbak a ti termékeitek. Pedig itthon készül, és a leírásod alapján nem amolyan összelomolt alapanyagokból.
Válaszol
És én itt Veszprémben mégis csak SAL terméket tudok (szinte kizárólagosan) vásárolni csak! Ez felháborító! .morcos.
Válaszol
A SAL-tól a marketing terén lehetne tanulni . Az az egyetlen ami jó a cégben.
Válaszol
Az hogy jó azért túlzás. Bár kinek mi a jó...

Veszprémben épp nincs viszonteladó, de a posta minden városba szállít. Wink .nyelv.

Válaszol
Üdv!

Van most per pill két hangfalam házimozihoz amit én csináltam, 65 literes, két 4,5 cm átmérőjű, 5 centi hosszú refi csővel hangolt, és két AHX 1620, és egy DTF 801 magas van benne, hv228-as hagváltóval. Nincs olyan vészesen rossz hangja, legalábbis az árát megéri, meg eddig olyan mindenes hangfalak voltak ezek, mert néha kellettek házibulikhoz is (szigorúan mélyládával), de amég nem volt ládám (ezért is lett reflex) addig is egész szépen állták a sarat. De most végre van házibulihoz külön cuccom, de maradt egy kis maradék pénzem.
Szóval akkor a lényeg.
Most hogy nyugalmaztam őket a házibulizástól, szeretnék rámenni a "minőségibb" vonalra. Szóval lenne egy olyan 10E pénzem arra hogy kicsit jobb minőségű hangfalakat csináljak belőlük. Mit lenne érdemes kicserélnem illetve átalakítanom ennyiből?
Illetve van egy gyári SAL centerem, 10 literes ha jól számoltam, van benne két db 3*6,5 centis refi cső, talán 3408-as házimozi centere, nem tudom, de valami iszonyat dobozhangja van, két 13-as ezüst színű papírmembrános hangszóró van benne, a magas meg nem is tudom, mintha csak dísz lenne, a dtf801-hez képest hihetetlen puha membránja van, de ugyan úgy ezüst színű. Meg úgy általában szörnyű hangja van. Ezzel érdemes valamit kezdeni? Eleve azt sem tudom milyen hangváltó lehet benne. A hangszórók külső mérete 12,8cm, a magasé 9,5cm. Ha a 10E ből nem érdemes csinálni semmit a hangfalakkal akkor a centerre szeretném költeni, mert filmnézésnél fontos lenne végre egy jó center. Köszi előre is!
Válaszol
Na körülnéztem és én HA 17-re gondoltam. Most ugye a két AHX sorba van kötve, de arra gondoltam, hogy ha lehetne olyat hogy a HA 17-et 15ohmosba gyártani, akkor azt lehetne párhuzamosan kötni, és akkor még véletlen se lenne az, hogy az egyik hangszóró pár miliseccel késik a másikhoz képest, és akkor kioltják egymást bizonyos frekiken. Viszont a két HA 17 hez sok lenne a 65 liter, kb olyan 45 liter kellene ha jól számoltam. a 4,5*4,5ös reficső viszont jó lesz sztem, legalábbis a 45 literhez. Szerintetek ez így működne?
Válaszol
HA 17 1544 634-et nézd meg. Abból ketőt párosítva kelhet neki 60-65 liter.
Válaszol
Hát nem bíznék a postára egy pár közepet meg egy pár magasat, és erről nem Te tehetsz. Mennyire tuti a megérkezése nem membránszakadtan? Hogyan csomagoljátok?
Válaszol
.zold. Miért, a viszonteladókhoz vajon hogyan jutnak el a hangszórók? Pont ugyanúgy, Big Grin nem fénypostával, hanem a királyival. Mitől kéne bárminek is elszakadnia? Ezt a részét nem értem világosan. .hm.

Válaszol
Hát ha mégis rendelsz,akkor úgy is rájössz,hogy a csomag tartalmának magadévátételéhez külön türelem kell,me Shala úgy csomagol.
Üdv Doki!
Válaszol
Ennek örülök, ha úgy csomagol .szia.

Hogy mitől kéne Shala? Hát ezt épp én nem tudom, de bármit el tudok képzelni. Ráraknak egy targoncát vagy bármi. A múltkor a habszélt hozta a postás, de siet, csak írjam alá azt megy, de addig oda se adja ám! Jólvan mondom ember nyugi alá lesz írva, fizetve is. Amint aláírtam, má ott se volt, most ha kinyitom és 12 hangszórót találok benne? Sose jobb ha leveszed a polcról, esetleg ki is próbálod. Nem?
Tessék bótot nyitni itt is és akkor Ti hordjátok a cuccot ide és akkor jó lesz és kedvesek lesztek.
Válaszol
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy a sal ahx-16-ot hol lenne érdemes elváltani?
Sajna csak a gyári adatlapot tudom használni.http://www.sal.hu/cikkccs/cikkdokumentumok/03077_03_01.pdf
Azt a csúnya puplit szeretném eltűntetni 4000-4300környékén!kösz
Válaszol
Smile lehet, hogy nem is kell "eltüntetni", én nem tenném rá a fejem, hogy ez a hsz négy kilónál még szól a valóságban. De ha még szólna is, ott már úgyis használhatalan. Az a nagy rezonancia a membrán anyaga miatt van, és jó esetben a szűrő karakterével tompítható.

Válaszol
Akkor mi az a felső határ amíg jó lehet 3,5Khz-es váltás szerinted megfelelő?
Válaszol
A salos kevlárokhoz valami "antibaffle" kompencáció kell,hogy megszólaljanak. .pia. Ezek max. mélysugárzóknak jók(jóindulattal).
Üdv Doki!
Válaszol
Ennyire gáz nem gondoltam volna egyszer hallottam hogy autóban valaki úgy használta hogy ez nem volt vágva ,fullba szólt és a magas 3,5khz-nél kezdődött.Azt mondták nem volt olyan rossz!
Válaszol
tian Írta:Tessék bótot nyitni itt is és akkor Ti hordjátok a cuccot ide és akkor jó lesz és kedvesek lesztek.

Sajnos boltot nyitni nem tudunk. Az Eislert eddig nem tudtuk rávenni , hogy tartson eredetiket is , mert ő csak a kínait forgalmazza.
A Gacza Lacinál jobb a helyzet őnála legalább rendelni lehet. De ugyanúgy postán szállítanánk mint neked . A postai szállításunk biz-
tonságos . Tíz év alatt alig volt emiatt reklamációnk. Jut eszembe: a plázátokkal majdnem szemben van egy TV szerviz és nála is
megrendelheted.+ még egy lehetőség , két-három hetente személyesen is találkozhatunk mert a fiam oda jár edzeni a HEMO-ba.
Válaszol
szaccos Írta:Az Eislert eddig nem tudtuk rávenni , hogy tartson eredetiket is , mert ő csak a kínait forgalmazza.
Smile Ez talán azért is van, mert rossz a stratégia, nem videotonként kell megpróbálni eladni. Wink Főleg hogy ahhoz semmi köze már a hangszóróknak. De ha rajtam múlik, ennek a napja is hamarosan eljön.

Válaszol
Wolkens honlapján található házimozi rendszer megépítésébe vágtam a fejszém.Sal srp-1620 és monacor dt-99 es hangszórókból. Ezek olyan 60-70Hz-ig szeretnek működni.
Kiegészítésnek kéne hozzá egy sub láda. Láttam az ajánlást egy sal beast 300-assal. De kicsit nagy reflex láda kell neki a ~20Hz-hez. Ezt a nagy ládát el szeretném kerülni.
Valami olyan hangszóró kéne, ami elmegy a rendszer mellé.
Meghajtási lehetőségek hozzá: 100W/4ohm(kevés), 200W/8ohm illetve 300W/4 ohm.
Vagy kis teljesítményű hsz kénej ó érzékenységgel, vagy nagyobb kisebb érzékenységgel.
A lényeg, hogy le szeretnék menni 20Hz-ig. Csak ennyi a kívánságom Big Grin
A hangszóróra 25-30 ezret szánok max.
Nagy nappaliba lesz használva.
Thx!
Válaszol
Az a vicces, hogy ezt a 20Hz-et egy sal beast 300-assal elvileg 200l-es ládában elérhetem.. És annak is megmarad a 200W-nyi terhelhetősége kb. A hsz is olcsób 10 ropival... És az érzékenység is azonos. Vagy átverés szagú, vagy nem tudom.
Hát azért 60Kg-ot még odébb tudok mozdítani Big Grin Én amúgy 90kg-ra tippeltem volna az 500l-es ládát 19-es mdf-ből.
Válaszol
60Kg-ig még hitelesítve vagyok Big Grin
Én olyan 90kg-ra tippeltem 19mm-es mdf-ből az 550l-es ládámat.
Viszont most nézem, hogy a sal beast 300 egy 150-200l-es ládában simán leküldhető akár 18Hz-re is. Maga a hangszóró meg olcsóbb 10k-val mint az ami miatt ki akarnak szórni innen Smile
Szóval érdekes. ÉS annak a terhelhetősége is megmarad 200W, simán.
Válaszol
Valamelyik fórumban olvastam: DDL épített TL szubot , de az meg kitörte az ablakot .
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég