A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minimax D132A vs DB1301A
Üdv Mindenkinek!

A minimax D132A magassugárzója cserélhető a DB1301A magasára?

Elvileg ugyanaz, vagy van ott valami érzékenységbeli különbség, ami miatt nem ajánlott?

[Kép: 96103583n.th.jpg]

[Kép: 32913138.th.jpg]
Freddy
Válaszol
Nem értem egyébként, mért van olyan csúnyán összemaszatolva az összes minimax magas széle..
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
zupp87 Írta:Nem értem egyébként, mért van olyan csúnyán összemaszatolva az összes minimax magas széle..

Érdekes jelenség, mivel a széle is csak sima papír, nem tudom miért kellett bevonni valami ragaccsal. Viszont, ha a ragacs megkeményedik, lepereg a membrán széle is a ragaccsal együtt, és ki lehet dobni a hangszórót. A sima papír meg elállt volna még évekig. Ha pont ezért gondolkozom rajta, hogy a belerakhatom e a másikat, ami nincs összekenve semmivel.
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:A sima papír meg elállt volna még évekig.
Az nem olyan biztos. egyébként megfelelő összekenés nélkül a hangszóró elég furcsán működik.

Persze attól nyugodtan kicserélheted, gyakorlatilag ezeknek a Videoton hszeknek egykori önmagukhoz semmi köze már ennyi eltelt év után.

Ui: egyébként én eleve azon csodálkoztam, hogy miért egy középhangszórót pakoltak a 130-as mély mellé. Big Grin Mert az rendben van, hogy olcsó, de magasban alig jobb egy 13-as hsznél.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:
Freddy Írta:A sima papír meg elállt volna még évekig.
Az nem olyan biztos. egyébként megfelelő összekenés nélkül a hangszóró elég furcsán működik.

Persze attól nyugodtan kicserélheted, gyakorlatilag ezeknek a Videoton hszeknek egykori önmagukhoz semmi köze már ennyi eltelt év után.

Ui: egyébként én eleve azon csodálkoztam, hogy miért egy középhangszórót pakoltak a 130-as mély mellé. Big Grin Mert az rendben van, hogy olcsó, de magasban alig jobb egy 13-as hsznél.

Olcsó, de valamiért mégis olyan hallgatható hangja van a minimax-nak, még ezzek a papír középpel is.

Állítólag volt ennek egy dómos változata, de soha nem láttam még.
Abban milyen magas lehetett? Hangváltó hozzá lehetett igazítva a dómhoz, vagy csak úgy belekerült?
Freddy
Válaszol
Kiss Béla László így vélekedik a Retronom-on a Minimax-ról:
"Pontosítsunk: EGY kiváló hangdoboz: a Minimax. Ugyanis a Preludiumban VIFA motorok vannak,(a fent említett Heybrook HB-1 magasa is VIFA, csak akkor még SEAS néven futott).A Minimaxnak volt egy AlniCo-mágnesű, brit exportszériája, hallottam szólni: high end. most komolyan.Még a kónuszos csipogó ellenére is! ..."
Olvastam még egy pár hasonló hozzászólást, és ezért gondolkodtat el a dolog folyton, amikor meglátok egy csúnyán összekent magas- és csúnya foltos gumiperemű, viharvert membránú mélyközepes Minimaxot..
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
.haha. Vannak, akik azt hioszeik, hogy a mágnes csodákra képes. De sajnos nem. Főleg nam attól lesz jó vagy rossz egy hangszóró.

Az a középhangszóró már 5k körül is irányított, 10 fölött nem nagyon szól, szóval magasnak nevezni nem kifejezetten jó ötlet. A mélyközép meg a szokásos, csak a membrán kicsit más mint az újabb HA15-öknél.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Bárhogy is lenne, nekem határozottan tetszik a minimax hangja. Viszont a DB1301 szerintem már halál szarul szól, annak ellenére hogy hasonlít a hangszórókészlete, és az űrtartalma is.
Freddy
Válaszol
shalafi66 Írta:.haha. Vannak, akik azt hioszeik, hogy a mágnes csodákra képes. De sajnos nem. Főleg nam attól lesz jó vagy rossz egy hangszóró.

Az a középhangszóró már 5k körül is irányított, 10 fölött nem nagyon szól, szóval magasnak nevezni nem kifejezetten jó ötlet. A mélyközép meg a szokásos, csak a membrán kicsit más mint az újabb HA15-öknél.

Még egy gyors kérdés, hátha tudod a választ.

Mi volt a különbség a Minimax 2 és a Minimax 3 között?

Itt van pl egy vaterán árult minimax 2:

http://www.vatera.hu/videoton_minimax_2_hangfalpar_ritkasag_150038475.html

És összehasonlításképpen egy minimax 3:

http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/172minimax3/minimax3.htm

Továbbá az is feltünt, hogy létezett D132E, illetve DT132E.

Mit takar itt a T?

Továbbá van még az én Minmax 2 D132A típusom, ahol a magas alatt nincs fa emelvény, és ritkának számító 8Ohmos, míg az E jelölésűből csak 4Ohmosat láttam eddig, és ott a magas mindegyiknél egy kis magasítással van beleszerelve.
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:Bárhogy is lenne, nekem határozottan tetszik a minimax hangja. Viszont a DB1301 szerintem már halál szarul szól, annak ellenére hogy hasonlít a hangszórókészlete, és az űrtartalma is.

-----Loudspeaker system - Patent RE31228 - [ Oldal lefordítása ]
Írta: AG Bose - 1983 - Idézetek száma: 6 - Kapcsolódó cikkek
20 & 21, Audio Lab. report, Videotone D132E Minimax 2 Loudspeaker, E. A. Welling. "Electroacoustics", M. L. Gayford, 1971, p. ...
pia nyer
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég