A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
videoton dc 2580
Köszi Shalafi! Kezd alakulni a dolog!!
Válaszol
A HA25/1128 (1544-479) kiscsapos vagy nagycsapos mélyhangszóró?
Valaki leírhatná, hogy ez mit jelent!
Köszönöm!
Válaszol
A kiscsaposnak 25mm-es, a nagycsaposnak 38mm-es csévéje van.. azt hiszem. De nézd meg a két adatlapot, és kiderül, jót mondtam e vagy sem Tongue
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Hali
Rendeltem cuccot még hétfőn, de nem kaptam semmi visszajelzést felőle. Ez mit jelent?
/A rendelést saját gmailos címemről írtam./
Válaszol
Szabadságon voltam, ma elküldtük.
Válaszol
Termékek megérkeztek, most van beszerelés alatt!!
Válaszol
Kérdés?? Valaki ha tudja mondja meg, miért van a közép hsz. fordított polaritással bekötve. Mi történik ha azonosan kötöm a többivel?
Válaszol
darthdenes Írta:Kérdés?? Valaki ha tudja mondja meg, miért van a közép hsz. fordított polaritással bekötve. Mi történik ha azonosan kötöm a többivel?
A hangváltó fázistolás-különbsége a mély- és a középsugárzó kapcsai között inkább 180 fokhoz van közel. A polaritásfordítással a váltás körüli frekvenciatartományban a membránok által lesugárzott hangnyomás azonos fázisba kerül.
Ha megfordítod a polaritást, akkor a váltási tartományban kioltás keletkezik.
Válaszol
Köszi!
Válaszol
Összeraktam a rendszert a küldött cuccokból, kicseréltem a habszivacs szélt is! Átkábeleztem, módosítottam egy minimálisat a bélésen is. A fórum elején írt közép és magas problémám teljesen eltünt!!!!!
Zseniálisan jók az új hangszórók! Viszont a mély az nem akar előkerülni!
Mit lehetne tenni?
Valamint már említettem, hogy a közép fordított polaritással van bekötve, ebben az esetben a plusz ellenálást a középsugárzó pozitív vagy negatív végéhez kell forrasztanom?
Választ előre is köszönöm!
Válaszol
Azért ennyire ne kapkodjuk el a választ!
Válaszol
darthdenes Írta:Összeraktam a rendszert a küldött cuccokból, kicseréltem a habszivacs szélt is! Átkábeleztem, módosítottam egy minimálisat a bélésen is. A fórum elején írt közép és magas problémám teljesen eltünt!!!!!
Zseniálisan jók az új hangszórók! Viszont a mély az nem akar előkerülni!
Mit lehetne tenni?
Valamint már említettem, hogy a közép fordított polaritással van bekötve, ebben az esetben a plusz ellenálást a középsugárzó pozitív vagy negatív végéhez kell forrasztanom?
Választ előre is köszönöm!

Soros ellenállás.. ebben az esetben szerintem lényegtelen.. De én mindenképpen a váltó felől jövő "pozitív" vezeték útjába tenném, vagyis fordított polaritás esetén a negatív kapocsra.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Köszönöm a reagálást!
Valami tipp a mélyproblémára?
Válaszol
Shalafi, te mit változtattál a dc 2550- en?
Válaszol
Én mindent.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Leginkább a váltó érdekelne, mert a hangszóró készlet hasonló mint a dc2580, kivéve a magast. Hátha lenne benne használható dolog számomra.
Szerinted?
Válaszol
Azóta változtak a hangszórók is, és az általam használtak eleve másfélék voltak, más módszerrel készültek, mint a gyár sorozatdarabjai. Szóval igazából nem tudok hasonló részletet ajánlani a váltóból.

Válaszol
Azért köszönöm!
Válaszol
Hali!
Shalafi a dc2550 topikban ezt írtad:
A mély helyett a HA25-479 vagy 479M jó mai állás szerint, attól függően, h. több vagy kevesebb mélyhang a cél.
Tehát hangszóró cserével sikerülne mégis megoldani a mélyhiányt.
Mit jelent az "M" betű 479 mellett. Mivel lenne dögösebb a mélye a sima vagy a "M" jelzettel?
Válaszol
Hali!
Azt szeretném kérdezni hogy 2050 hagfal hangváltóján segít e ha minőségi kondikra (remix vagy ero) kicserélném az eredetieket (elko bipolár W German )? Kérlek ne azt írd hogy nem jó az egész konstrukcó,hanem hogy segít e valamit ez a módósítás rajta?Köszi
Válaszol
Igen mindenképp!

De megérne egy kört ha átgondolnád (gondoltatnád) a váltót. Esetleg mérnél. Nem olyan bonyolult a mérés és nem is drága dolog.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Hali!
Lehet hogy igazad van , de nem akarok úgy járni,mint az egyszeri hangfalépítővel. Nem akarom megnevezni milyen márkájjjjjjjú hangszórókészlettel szerelt ,(elégedj meg annyival hogy dán ) hangfalal hasonlíthattam össze az én preludium b 31 -eseimet. Hát a béka feneke alatt voltak (most aztán csodálkozz), és ezt még a gazdája is elismerte .Pedig egy erősítőről hajtottuk meg ( a +b oldal).Tehát feldobtam a labdát ,lehet jelenkezni tuning célból!!!! De azt előre leszögezem hogy nem küldöm sehova a hangfalaimat (mérés szempont, sok ilyen hangfal létezik), pedig vannak és lesznek géniuszok! Nem igazából hiszem hogy a gyárit ,lehet még fokozni (perszee az élettartam , valamint a minőség rovására).Más dolognak hiszem az alkatrészek cseréjét (pl kondi).Várom nem lenéző és lejárató válaszotokat.Bocs de rájöttem hogy nem ide kellet volna írnom!
Válaszol
patkopeti Írta:Nem igazából hiszem hogy a gyárit ,lehet még fokozni
Pedig a B31 váltója kifejezetten nem jó abban a gyári állapotában, és sokszor előfordult, hogy a magashangszórót fordított fázisban kötötték be, ott a gyárban. Szóval ezt IS csak fokozni lehet. Nem beszélve az M21 mélyközéphangszóróról, aminek a felfüggesztése Gyári állapotában elég rossznak minősíthető (ahogy sok más olcsó Vifának is), tehát ezen is csak javítani lehet.
A DC 2050 ész nélkül összedobált váltóját kicserélve pedig hatalmas lehetőségek nyílnak meg, sokkal többet számít egy helyesen méretezett szűrő, mint a ma kapható legjobbnak gondolt ellenállás, kondenzátor vagy tekercs.
Idézet:(perszee az élettartam , valamint a minőség rovására)
az élettartam hogy jön ide?

Válaszol
Nekem is egyre inkább ez a véleményem, hogy szarból nem lehet várat építeni. Lehet reszelni, így úgy de nem fogod megváltani a világot velük. Hobbizni jó, másra meg???
Válaszol
Hát én SAL-ból is tudtam elfogadható háromutas hangsugárzót készteni. Nem csak hobbira volt jó.

Amúgy nem egészen értem. Most mit jelent itt a hobbi? Értelmszerűen annyit, hogy nem megélhetésből készíti valaki, de ez még színvonalat nem jelöl, ettől még lehet nagyságrendekkel jobb egy gyári hangsugárzónál, és erre tudom, hogy minden esély megvan, mert ismerem nagyjából, mi kerül ki a gyárakból.

Válaszol
Emberek!

Attól hogy öreg vagy nem szép még kiváló is lehet. És azért mert a gyártó "úgy találta ki" még nem biztos hogy jó valami.....!
A prelu egy jó alap amiről ellehet indulni.
Tessék követni shalla tanácsait akinek van egy kis kedve és kézügyessége és nagyot fog nézni (pardon hallgatni).

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Írtam már a nosztalgia hullámról ami rám tört, az utolsó VT toronnyal kapcsolatban. De eddig elégedettség helyett, csak csalódottság van.
Főleg hangfal téren. Bár most ott tartok, hogyha lecseréltem már a magasat és közepet, azok meglepően jók lettek, hátha a mély cseréjével az is javulna. Hobbi, mert kellemes időtöltés volt átcserélni a deck szíjkészletét, a rádió balancát belőni, most következik az erősítő kondenzátor készletének cseréje. Hátha majd ezután mosolyt csal az arcomra a cucc. Hobbi, mert érdekel, hogy felújítva mit tudhat egy ilyen cucc, mondjuk egy mostani kb hasonló kategóriával összevetve.
Eddig nem túl jól áll, de még nincs kész!!! Mint már írtam, nem ez lesz, (van) fő rendszernek használva. a fő rendszeremmel egészen meg vagyok elégedve! Ahhoz képest muzsikál szerényen.
Válaszol
Lesz z mg jobb is. Csak idő és türelem. Amúgy kategóriájában azért lesz az első mert nincs más versenyző a kategóriájában.Mára kihalt ez kategória sajnos.
Válaszol
Shalafi!
Hogy hogy jön ide az élettartam, hát én azokra a"kismotortuningokra "gondolok amiket elkövettünk gyerek fejjel. Lehet hogy azt a versenyt megnyertem,de a motor kér -három nap és meghalt.
A másik ilyen mondásom hogy szerinted lehet teljes gázon menni pestől szegedig trabival?Lehet de csak egyszer.Tudom hogy a hangfalépítés nem egészen ilyen ,ezért kérdezősködök itt.A preludiumjaim m21 hangszóróit te már modosítottad (ebből biztosan ráismersz),sajna b 32- tőt pedig még soha nem hallotam szólni,nem tudok viszonyítani.Tuningoltat pedig pláne.
Válaszol
Akkor ezért nem értettem a párhuzamot. Mert nincs is. Akkor a könnyebb érthetőség kedvéért ez nem tuning. Big Grin Legalábbis ártani sosem ártunk vele, fizikai károsodást pedig végképp nem okozunk.

Válaszol
Sziasztok!
Ma kaptam vissza a javításból a mélyeket ,és a kisördög bennem nem nyughatott, és ezért a egyik dc2050 hangváltóján kicseréltem a eredeti kondikat amik elko bipolár west germ. volt (ero márkájura) de eredeti kapacitásuakra.Így már tudtam hasonlítani . Az ero-snak a magas és közép hangok kitisztultak ,élesek tisztán csengnek,tehát jobb,ha nem is sokkal ,de jobb. Most már a másikat is kibeleztem . Azt is tegyük hozzá hogy láttam már remix kondis 2050 váltot is,nem csak ilyet ami az enyémben volt. Na én erre lettem volna kíváncsi jobb lesz e más alkatrésszel(gondolom a remixest felesleges kicserélni)? Bárkinek ajánlom tegye meg ezt a filléres "tuningot "megéri.Tudom hogy egy komplett hangváltó többet jelentene,de garázsba ez is jó,nekem ott lesz.Ezenkívül állítjátok hogy ez nem egy jó hangfal ,akkor én kérdezném hogy a dc 3090 milyen? Szerintem pocsék, anno valamikor volt a jóisten mentsen meg tőle(magas mindig elszált és kevés, a huzalpoti meg szétég ) mégis az ujraépítéssen gondolkoztok .Ezt én biztos nem éleszteném fel,semmi pénzért, nyugodjon békében.
Válaszol
Jobbnak hallod, talán javult az imp.válasz, de lehet, hogy közben más, pl. az átvitel romlott.

Válaszol
Tisztelt Fórum! Egy régi hangváltó rajzát kergeti egy ismerősőm: VIDEOTON DC2050E. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném!
Válaszol
Szerintem nekem van, csak meg kell keresnem.
Válaszol
Előre is köszönöm a segítséged!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég