A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zupp szerel... :D
No megnyitottam.. már csak Shalafinak kell ide átpakolnia az offból a dolgaimat.. és akkor teljes is lesz a téma.. ezután majd ide fogom pofázni a mindenféle szerelős történeteimet Tongue Tongue
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Szóval itt folytatom a mondókáimat.. Big Grin
Vizsgáztattam úgymond kicsit a Vidi magnót. Tegnap krumplisütést szerveztünk a szobaszomszéd csajokkal, és kivittem a konyhába a magnót, rádiót hallgattunk. Azonban nem voltam vele megelégedve: az ablakpárkányon volt, és szinte csak vele szemben ülve voltak magas hangok, a konyha nagy részét mélyről jövő mormolással terítette be. Valami gubanc lehet már ezekkel a hangszórókkal. Kevés a magasuk, és az is nagyon irányított. Főleg, amikor sercegett az olaj.. no akkor igencsak tompa hangja volt.. Nosza, ma előszedtem a lomos dobozomból a pár hónapja vásárolt két SAL YD-103 szélessávú hangszórómat, és beleeszkábáltam (miért is stimmelt volna a méret.. Big Grin de megoldottam Tongue). Igaz, a mély hangok zöme eltűnt, és a hangzás életszerűsége is, de a magasa kevésbé irányított, egyenletesen beszólja a teret.. Tudom hogy ezek elég vacak hangszórók.. Big Grin De azt a célt, hogy minden körülmény között érthető hangot produkáljanak, ami szerintem ezeknek a magnóknak a célja volt, kiszolgálják. Tervezek beszerezni két HC 12,5-öt, vagy újrageneráloztatni az eredeti hangszórókat (szerintem a kosáron kívül minden felejtős.. a mágneskör is repedezett).
Válaszol
Ma megint szétszedtem Tongue Szerintem ez a magnó meg se tudja számolni, hányszor szedtem szét Big Grin Szerettem volna rajta egy olyan bemenetet, amire mondjuk számítógépet vagy MP3 lejátszót lehet dugaszolni. Elsőként a PU mebenet 1Mohmos ellenállásait cseréltem 330k-sokra.. működött is, szólt róla a lejátszóm, viszont csak felvétel üzemben. Ezt kiküszöbölendő, megszakítottam a panelen azt a bemenetet, valamint a DIN hüvelyhez tartozó kapcsolóhoz menő vezetékeket, amiket aztán fixen úgy forrasztottam, mintha mindíg ki lenne húzva a dugó. Ezután visszakövettem a panelen és a kapcsrajzon a jel útját, és a balansz poti előtti 100 nanósok előtt szintén megszakítottam a vezetéket. A balansz poti felé a kapcsolók középső lábát drótoztam. Az illesztő tranyós fokozat kimenete ment a kapcsoló felső, a PU din bemenetei pedig az alsó érintkezőkre. Szóval ha nincs bedugva a dugó, minden működik úgy mint eddig. Ha viszont bedugom, a külső forrás a végfokot célozza meg, csak a hangerő és hangszin potikon keresztül, megkerülve mindenféle előfokozatot. Rock hangszínt állítva az MP3 lejátszón egész hallgatható, még ezekkel a SAL-okkal is Big Grin Majd talán kifaggatom Shalát, hogy nem-e vállalná majd el az eredeti hangszórók felújítását.. mert az egyiknek a felfüggesztése már elég lágy.. valamint mindkettőnek nagyon irányított a magasa.

Valamint még a mechanikán külön kapcsolóra tettem a motort, mert mióta a 12V-os autómagnómotor van benne, egy kapcsoló kapcsolta azt is, és a stabra a bemenőfeszt is. Viszont így meg rádióüzemben is forgott a motor Big Grin Azért nincs épp benne a mechanika Tongue

Íme pár kép:
[Kép: PB070023_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

[Kép: PB070017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

[Kép: PB070019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

[Kép: PB070022_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

Egyébként vava már említette, hogy ennyit foglalkozok egy ilyen öreg cuccal.. nem vagyok normális Big Grin De meghálálta a vele való foglalkozást: egész stabil masinát sikerült belőle faragni.. Smile Csak a teleszkópantennája lenne meg.. Sad Ideiglenesen zománcozott 1-es rézből csináltam neki dipólantennát, amit a 300 ohmos bemenetbe dugtam be Tongue (az a nagy karika a tetején Smile bár volt az mindenféle, míg szép kört nem csináltam belőle.. az egyik szomszéd csajszi pl. szivecskét hajtogatott belőle, mikor meglátta Big Grin)

Közben rákötöttem az MP3 helyett a Panasonic DVD/CD lejátszómat.. azzal is muzsikál.. sőt, szerintem egész szépen. Nekem tetszik a hangja.. hiába csak vacak ócsó 500Ft-os somogyi YD-103.. ennyi pénzért egész tűrhetően, sőt megfelelően szól Smile Még magasai is vannak módjával.
Válaszol
zupp87 Írta:Szerintem ez a magnó meg se tudja számolni, hányszor szedtem szét Big Grin
Nincs rajta számláló? .oh. Wink

Ezt majd kitörlöm. : - )
Válaszol
Van, csak az nem ezen események számlálására van rendszeresítve.. Big Grin
Na, legalább valaki benézett ide is Smile Mellesleg azért írtam le ezeket itt és az offban, mert ha valaki van olyan elszánt a mai világban, és videoton magnó felújítására adja a fejét, talán támpotot adhat neki ez a pár cikk. Lehet rendes cikket kéne írni a működéséről Tongue
Érdekességképpen senki sem ájult még el, akinek mutattam a szétszedett képeket, és azokon bizony ott virítanak azok a nagyonolcsó SAL hangszórók Tongue Mondjuk a feladatukat tökéletesen ellátják Smile
Válaszol
mivel mobilon nem látom a képeket. xD
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Akkor most ájultál el .haha. Vagy mégse.. ha most is mobilról néztél be ide Tongue Mindenesetre tipus alapján biztosan sejtetted, mik csücsülhetnek most abban a magnóban.. Apropo Shala: ha eddig nem mondtam, most mondom: van két 12,5-ös kosaram, repedezett ferrittel (a csavarokat borító piros festék sértetlen volt a hangszórókon, szóval nem volt bántva.. magától lett olyan).. valamikor a közel-vagy távoljövőben meg tud az javulni? Smile Ha a pénztárcámat nézzük.. hmm.. kicsit távoli az a jövő (holnap tanfolyam a t-com-nál, hó végén kezdek diákmeló szinten, első fizetőképes fizu kb egy-másfél hónap Tongue). Egyébként a cél adott: ki kell szolgálják ezt a magnót, és ne legyenek annyira irányítottak, mint a mostani állapotukban. Egyéb extra követelmény velük szemben nincs. Igazság szerint egy sima H2000-res HC 12,5 is megfelelne elvileg Tongue
Egyébként ami ilyen magnót anno 12 évesen kaptam, és másvilágra küldtem, annak a hangszórójának kicsit másmilyen volt a kosara. Mondjuk annak a mágnese mai napig egyben van. Majd otthon lefotózom (lágyrészektől már megfosztottam.. szakadt volt a membrán. A csévéje viszont még használható).
Válaszol
No, a héten is szereltem.. méghozzá az erősítőt meg a tunert. A tunert sikerült kicsit hallgathatóbbá varázsolnom: megpiszkáltam a pilotszűrőt és a deemfázis tagot.. valamelyest előkerültek a mélyei is, és nem lett olyan harsogós a középmagas és a magas.. mivel 80us körül van most a deemfázis, és nem 18us körül, mint gyárilag, na és ezzel együtt a pilotszűrő sem kezd el ereszkedni 10k környékén már.. hanem csak 15 körül (azt hiszem pont 15k-nál van a -3dB-es pont PSpice szerint.. és 18,97kHz-nél a szívókör rezonanciája).
Az erősítőben pedig még két modot végeztem: Shalafi tanácsára kiiktattam az egyszerű áramkorlátot elsőként. Igaz Így ésszel kell használni, mint ahogy ő is mondta, de null hangszínállásban vonali jelről hajtva max hangerőn gyakorlatilag torzításmentes (köszönhetően a 82 helyett 47k-s visszacsatoló ellenállásnak, és a szabályzókörből kivett 2 kondinak). Dinamikusabb lett, és magas hangerőn mintha kicsit több lenne benne az élet középen, mint eddig. Mondjuk ehhez az is kellett, hogy lapátoljak még pár ezer mikrofarádot a táppufferre Big Grin Eddig nagy hangerőn halványodott a kijelző fénye.. most már nem halványodik Tongue
Válaszol
Váltottam.. mármint hangot Big Grin Előszedtem megint a Visaton BoxSim-et, és paraméterek alapján lemodelleztem a dobozom meg a váltóm. Nem adtam még meg mért átvitelt, hanem csak azokat a görbéket figyeltem, amiket a boxsim az adatok alapján sejtett. És valamennyire tényleg helyesen gondolkodik a progi, mert 1k-n és környezetében mutatott nekem majd' 10dB-es gödröt, 10-12k felett meg meredeken emelkedett, majd 94-95dB-ig. Megfordítottam a magas polaritását, valamint egy párhuzamos 10ohmot a magasra (így a váltó a következő: mélyközép: soros 560uH; magas: soros 4,3uF+soros 5,7ohm+a hangszóróval párhuzamosan 10 ohm).. Boxsim szerint valamennyire kiegyensúlyoztam, 1-2dB-es 1,5k-s kiemeléssel.. És realizálva a dolgot, tényleg. Megjöttek a közepek, életszerűbbek, részletezőbbek lettek, talán picit sokan is vannak, de csak hangyányit.. valamint csillapodott a nagyonerős felső szekció. Lassan már meg is kéne mérnem, mit is csináltam. Viszont tehetem vissza a tunerbe az eredeti dekódert.. mert a buherált már nem sokat ér így.. eltűnt a magas, sok és tolakodó a közép.. Big Grin De CD-ről kiegyensúlyozottabb, részletezőbb, mint eddig valaha. Megszűnt az AC/DC énekesének orrhangja, valamint Patricia Barber minden suttogását tisztán érteni.. és neki sincs annyira orrhangja. De még szerintem mindig nem tökéletes.. de egy fokkal jobb, mint volt Smile
Válaszol
Helló!
A vidi nagy magnóval nekem is anno ez a magas hiány és kis felbontóképesség volt a baj.
Nem tudom hogy gyárba frissen jobb volt?Én anno még gondoltam valami piezo elektros magasra finoman kiegyensúlyozva.Ha meg csere akkor már egy széles sávú autószórót próbáltam volna meg.Gondolom a vége az a Classic tba 810? Amúgy egy jól megépített stabil magnómechanikás cucc.Még nálam a motor fordulatszáma ingadozott.De mire hozzám került volna a tulaj elajándékozta.
Többre értékelem mint a mai egyszer használatos cd-s vackokat.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég