A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanyo
Hi!

Sanyo SX-511 hangfalról mi a véleményetek? Milyen erősítőt ajánlotok hozzá?
Válaszol
Orion az is. Nem ajánlott kategória.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Gyakorlatilag ez egy orion hs 511 hangszórókészlet szempontjából. A keresztváltóban tér el tőle némileg. Én hasonlót hajtottam technics sa gx 280- nal. Véleményem szerint keres az ismert márkák (technincs, sony, kenwood, harma/kardon stb) közül egy olyat ami 50-80w körüli teljesítményt ad le 8ohmon. Ezzel nem nyírod ki (elvileg).
Válaszol
Mindegy, mert ennek sem jó a váltója.

Egyébként kisebb erősítővel torzításba vezérelve könnyebb kinyírni bármit, mint nagyobbal ésszel használva.

Válaszol
Én a hasonló teljesítményű erősítőket részesítem előnyben. Ha nagyobb az erőlködő akkor az az efektus áll fenn, hogy bírja még, bírja még, majd puk!!
Kisebb az erőlködő esetén azért fel kellene tünnie a hallgatónak, hogy torzít!!!
Ha nem esik ez le neki, akkor tök mindegy mit használ.
Válaszol
Fontosak a tartalékok, ha tényleg zenélünk. Meg elektromosan amíg nem torz a jel, addig terhelhetőségük sokszorosát elviselik a normálisabb hangszórók, legfeljebb mechanikai gondok lehetnek.

Válaszol
shalafi66 Írta:Orion az is. Nem ajánlott kategória.

Nekem Orion HS-282 hangfalpárom van, imádom őket. Nagyon jó minőségűek, 1987 óta kiválóan működnek. Videoton RA 6363 S hajtja meg őket. A baj annyi, hogy öcsém rákötött egy elektromos gitárt, így az egyik mélyközép tekercselése szétment. Ezek helyett szeretnék valami nagyobb kaliberűt.
Válaszol
Hát szerintem a 282 az a legalja kategória, gyakorlatilag mindegy mi kerül a helyére, ha meg a terhelhetőség számít a bolgárhangszórós orionok eleve kiesnek.

Válaszol
Felmerül egy kérdés, ha az Orionok tényleg a legalja kategória, akkor miért ezt vette összehasonlítási alapnak annó a Hifi magazin. Mindig a 280ashoz hasonlítottak. Sohasem egy videotonhoz . Igazából előrelépés egyik cégnél sem volt vagy 10 évig. Ugyan azokat a hangszórókat pakolgatták, hol így-hol úgy. Nem a legalja kategória, csak egy hangfal a 80as évekből. Sx 511 sincs veszett probléma (talán csak az, hogy hajlamos lerugni az elejét a hülye kárpit miatt!) Tucc-tucc zenére jó.
Válaszol
Idézet:Felmerül egy kérdés, ha az Orionok tényleg a legalja kategória, akkor miért ezt vette összehasonlítási alapnak annó a Hifi magazin.
Talán mert egy diplomás magyar-német szakos tanár volt a szerkesztő? Big Grin .zold. .szia.

A bolgárhangszórós orionok a legalja, minden más efölött van kb. És én igenis reménytelennek nevezném eredeti hangváltókkal mindenképp, újat készíteni hozzá pedig szinén reménytelen mérések és az értékelésükhöz szükséges információk nélkül.

hs280 az etalonnak nevezett szörnyeteg:
[Kép: hs280.th.jpg]
és
[Kép: hs480.th.gif]

Válaszol
Felmerül egy kérdés, ha az Orionok tényleg a legalja kategória, akkor miért ezt vette összehasonlítási alapnak annó a Hifi magazin. Mindig a 280ashoz hasonlítottak.

Szerettek volna,egy az átlagember számára elérhető terméket,is bevonni a meghallgatási láncba,és ebben az időben,még nem igazán,szimpatizáltak a VT aktuális kinálatával.
Válaszol
Hi!

Én a sajátomat nem érzem a hifigyártás legaljának, sőt kifejezetten szeretem. Egészen egyszerűen kinőttem, kellene egy nagyobb. A minőséggel nincs baj, inkább a mennyiség a kérdéses. Emiatt keresek Orion vagy Orion jellegű hangfalat. Nem tucc-tucc zenéhez kéne, leginkább heavy metal szólna rajta. Oda meg kellene az igényesebb fajta. Az a baj, hogy 17 éves diákként még nemtom finanszírozni a high-end hangfalakat, valami ilyesmivel kell most boldogulnom.
Válaszol
Idézet:Oda meg kellene az igényesebb fajta.
A sokhangszórós bolgár idők után született Orionok mindenek csak nem igényesek. Többségük raktárkészlet-kisöprő barkácsmunka. Nem kötelező elhinni, de sajnos így volt.

A HS282 a 85dB-s érzékenységével tényleg nem egy hangnyomásbajnok.

Egyébként nem a pénzen múlik, DiY módszerekkel egy másfél HS árából össze tudsz hozni egész jó szintű hangsugárzót is.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég