A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítő baja
hali ... én meglátásom szerint baja van az erősítőmnek :S egy szilveszteri buli után /ami nem oan vadul sikerült de jó volt / valamiért nem úgy szol az erősítőm :S erősítőm : Beag magister 100 ...lehet h régi de még elég jol szol ... rákötötünk egy 50W 8ohm os mélyládát és 2 db 2 utas hangszórót amik 30 W-t körül lehetek ...nem kellet neki naon tolni hogy szoljon ..elég volt félig ...basszus elég volt 0 án és a magasis ...észrevettem a buli közepetáján mikor nekitoltam ovatosan a mélyet elhalkult :S ithon 2db 1 utas 30 W 8ohm os hangszóróm és 2 db magas hangszóró van rákötve amire 4 ohm van írva ... és vmiért ezek nem ugy szolnak mint a bulin a haver hangfalai :S segítség kéne :S valami tanács hogy mit csináljak neki :S
Válaszol
Szaga nem volt?
Válaszol
nem éreztünk semmit :S:S a tetejére vágtam 2 karikát ami 80*80 as coolerhez valo ....van egy benne ... hátulján van 2 db nagy hűtőborda ...arra tettem egy ventilátort ...kb 7 től éjfélig ment és alig volt langyos ...találtam 12 V tot benne és arra kötötem
Válaszol
van benne egy potméter :S nem tom mire való :S próbálgattam de nem vettem észre rajta külömbséget ... se fejhalgatón se hangszórón :S

http://kepfeltoltes.hu/100104/DSC02630_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100104/DSC02631_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Válaszol
Ez vagy a nyugalmi áram, vagy a kimeneti ofset állító poti. Ezt csak mérve lehet pontossan beállítani.
halgató
Válaszol
mélyet alig hallok :S fejhalgatón is :S magas meg közép az van rendesen :S nem tudom mitől lehet baja :S nem melegedet nagyon :S szerettem halgatni rajta a Tankcsapdát mert a bass gitárt is szépen kihallotam :S nagyon örülnék ha valaki tudna segíteni hogy mit tegyek :S vagy mit csináljak neki
Válaszol
Üdv mindenkinek! Nos lenne egy problémám, Van egy nagyteljesítményű Végfokom, és olyan dolgot vettem észre, hogy az eggyik hangfgal, (eggyik oldal) hangosabban szol mint a másik, Nos én annyira nem értek hozzá, de levettem a végfok burkolatát, kifujtam jó alaposan a portol, és befújtam kontakt spray -el a Potmétert, nos jobb is lett a helyzet, de még mindeng nem tökéletes. a Kivezérlés jezőjén is lehet látni a külömbséget, de az mindig is emgvolt egy nagyon minimális, a két oldal közt, de sose lehetett hallani a külömbséget, Bulizni járok vele, eddig jó volt, msot hogy kb 3-4 hete nem voltam vele othon vettem észre, és az a baj hogy msot Agusztus elején is lesz egy hangositásom vele egy ebédlőnek, köszönöm szépen! Várom válaszukat!
Válaszol
Lehet, hogy nem fut egészen együtt a st. poti, ha mégsem ez a gond, és a bemeneten még egyforma a két oldal jelszintje, akkor keresgélni kell tovább, egészen a végfokig.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
cseréltem a potit, és elmult a gond, de valami még mindig nem jó:S sokszor bug, vagy nagyhangerőn serceg, a jelkábel stb mind vastagon árnyékolt, direkt jó drága minőségüt vettem, és van mikor hangositom, és nem megy zene semmi hang semmi jel nem megy bele, hangositom a kivezérlésjelző ugrik egyet:S sose volt vele semmi baj,
Válaszol
Lehet hogy egyszer rá kéne szánnom magam, és amikor Patakon járok, benézni hozzád, és megkukkantani Smile Látatlanban így senki se tud valami sokat segíteni a dologban.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
(2010. 08. 16., 16:23)Acrobat Írta:  cseréltem a potit, és elmult a gond, de valami még mindig nem jó:S sokszor bug, vagy nagyhangerőn serceg, a jelkábel stb mind vastagon árnyékolt, direkt jó drága minőségüt vettem, és van mikor hangositom, és nem megy zene semmi hang semmi jel nem megy bele, hangositom a kivezérlésjelző ugrik egyet:S sose volt vele semmi baj,

kérdés milyen potit tettél bele. nembiztos hogy minőségében kielégítő.
az hogy jel nélkül is sercenik egyet már izgalmasabb.

megszasszerolnám a kondikat, kezdésnek nem elvetélt ötlet.
ha tudsz rajzolni egy kapcsolási rajzot a bemenetről az sokat segít, hamarabb ki lehet szűrni melyik alkatrész okozhat ilyen gondot.

ha nem a bemenetben van a hiba azt annyira még talán nem is nehéz kiszűrni. zárd rövidre a bemenetet és hallgasd meg hogy ad e zajt ha tekergeted a potit.

s egy jó tanács,
a "drága" és a "minőség" közt kevés az összefüggés.
ha gondolod énis szívesen adok el neked szemetet csilliókért.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég