A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HANGNYOMÁS
hy all.
az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet kiszámolni azt hogy egy hangszóró mekkora hangnyomással fog működni max teljesítményen,bass reflex ládában?
előre thx
"A ZENÉNEK HANGOSAN KELL SZÓLNIA,HOGY NE HALLJUK HOGYAN OMLIK ÖSSZE A VILÁG"
Válaszol
erre létezik nagyon komplikált válasz is, mivel ez egy frekvencia függő dolog, és a dobozka sem lényegtelen (lehet kiemelése itt-ott), és számít a terhelhetőség is...

ha tudod mennyivel lehet terhelni, és eltételezzük hogy az átvitel lapos, éééééééés nem akarjuk bonyolítani az életünket, valamint tudod mekkora az átlag érzkenysége a hangszórócskának, akkor közelítésnek elég lehet az alábbi megoldás...

feltételezünk egy hangszórót, 32 watt terhelhetőséggel, és 87 dBL átlag érzékenységgel..

1w -> 87 dBL,
2w -> 90 dBL,
4w-> 93 dBL,
8w-> 96 dBL
16w -> 109 dBL,
32w -> 112 dBL.

Persze ehhez jön még a hely ahol hallgatod, meg még egy jóó nagy rakás egyébb dolog ami a bonyolult válaszhoz tartozna. A fenti "példa" végeredményét én 110 dBL nek venném, és elkönyvelném hogy kb akkora hangnyomással fog szólni. Feltéve ha 1 méterről hallgatom... Ha meszebbről akkor nyilván csökenni fog a hangnyomás.. Meg az sem lenne mindegy hogy szemben vagyok vele pont, vagy sem.

Átfogalmazom a választ:
pontosan nem lehet megmondani, lehet távolit tippelni ahogy fentebb mutattam, meg lehet közelebbit is nagyon sok szenvedés árán. Ha meg mérni fogod, rájösz hogy lehetséges hogy a tippek köszönő viszonyban sincsennek a valósággal, ennek kismillió oka lehet.

Pontos(abb) adatot akkor kapsz ha megméred..
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég