A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HD10/8K 8Ohm -os magasat keresnék
Keresek Videoton Minimax II D132A típusú, a ritkábbik 8Ohmos hangfalcsodába való HD10/8K magassugárzókat.

Valamiért nem tudom rávenni magamat, hogy a mostani HB10-586 -os középsugárzót tegyem be magasnak, még ha az talán jobb is az eredetinél.
Freddy
Ez van, amikor nem gondolkodik valaki. :S Érzelmekből nem lehet hangsugárzót építeni. A mostanra kémiailag és fizikailag is széthullott eredeti membránoktól csak jobb lehet a jelenleg gyártott középhsz ami mellesleg pont ugyanaz a hangszóró, mint amit régen magasnak használtak. A nem impregnált verzió átvitele a felső oktávban még valamivel jobb is, mint a réginél.
De a legjobb megoldás egy 2,5-es dóm volna, + egy jó váltó a hangszórókhoz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Hmm.. Akkor ha jól értem a mostani HB ugyanaz mint az akkori HD? Az akkori HB akkor kikerült a mostani gyártásból?

Egyébként mit jelent a /8, vagy /11-es szám? Pl HD10/8K, vagy HD10/11 ?

Egyébként itt nem a világ legjobb hangfalát szeretném megépíteni, hanem lehetőleg eredetihez közeli állapotba visszahelyezni a régi minimaxot, ezért is zárom ki az újratervezését dóm sugárzóval, új váltóval stb.
Freddy
Régen is majdnem ugyanaz volt. Legalábbis alkatrész szinten nincs különbség köztük. A porvédőket cserélgették csak korszaknak-rajzszámnak megfelelően. És a membrán felületkezelése változott egy időben. Ezek a lényegesebbek. A többi, inkább véletlenszerű változás.

A számok a légrésindukcióra utalnak, 0,8 vagy 1,1T lenne elvileg a jelentésük.

Időközben megoldódott a probléma, találtam a vaterán egy DB2001 -es hangfalpárt hibátlan állapotban, hibátlan HD10/8K -s magassugárzókkal 5eft-ért.
Freddy
Én ettől függetlenül az újat tenném bele. És jó okom van rá.

Találtam egy régebbi fórumbejegyzésedet, ahol a következőt állítod:

"Hozzászólás Elküldve: 2006. Márc. 29, 8.17

A 100mm-es papíros magashangszóró gyártását fölöslegesnek érezték a kollégák, sztem teljes joggal. Ami legközelebb áll hozzá az a hb10-586-os közép. A kosár megegyezik, csak a lengőcséve nagyobb."

Tehát ezek szerint mégsem "pont ugyanaz a hangszóró, mint amit régen magasnak használtak"., mégha jobbak is a paraméterei.

Mégegyszer kihangsúlyoznám, hogy itt egy eredeti állapotot szeretnék, nem pedig feljavítani a hangzását. Zenét hallgatni amúgy sem fogok rajta, hacsak nem néha néha nosztalgiából.

Itt egyszerűen az érzés számít, hogy egy fellelt, kibelezett, kidobott minimax újra működőképessé válik, eredeti optikával, eredeti hangszórókészlettel, mint ahogy több mint 40 évvel ezelőtt megálmodták a konstruktőrei.
Freddy
Hát nem csodaszép?

[Kép: dsc02226i.th.jpg]

[Kép: dsc02228l.th.jpg]
Freddy
Egyszerűen szörnyű. Wink Hát még ha meg is mérnénk kicsit.

Az én ismereteim is átalakulnak az évek során, és mindig az utolsó parancs aZ érvényes, szóval a régi hozzászólásaim nem érdemes olvasgatni.

Idézet:mint ahogy több mint 40 évvel ezelőtt megálmodták a konstruktőrei.
Hát, több volt abban a kényszerhelyzet, mint az álmodás. Meg akkoriban még csak tapogatózás folyt, nem igazán tudták, hogy mit csinálnak, vagy miért csinálják, és miért épp úgy, ahogy, csak csinálták (főleg doboz, hszválasztás,és váltó szintjén).

Mérhetsz nyugodtan. Ez maga a referencia. Az ezzel kapott frequencia görbét kell lineárisnak tekinteni, és az összes többi mérést ehhez viszonyítani, és helyben rájössz majd, hogy nem is olyan jók az eddig jónak hitt hangfalak Big Grin
Freddy
Jó, majd elküldjük a B&K-nek.

shalafi66 Írta:Jó, majd elküldjük a B&K-nek.

Na jó, de melyiknek?

A B&K High End Audio Equipments Manufacturer-nek, vagy
a hazai B&K Kft. -nek, A közösségi mosdók szakértője. Smile
Freddy
Hm, végülis rokon területek.
Akkor inkább a másodiknak. Ha egyszer lehallgatót szerelnek a kagylóba, még jól jöhet.

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég