A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Real Stereo
Ismét eltelt egy év, ismét írok. :-D Az elmúlt egy évben történt némi változás a hangrendszeremben, szinte minden részén. Illetve minden részén. :-) Próbáltam ismét barátságot kötni az 5.1 rendszerrel, sikertelenül. Pedig ez már közel volt minden ingó és ingatlan vagyontárgyunk értékéhez, nagyon lelkes és (meg)értő ember mutatta mit és hogyan, miért, de nem jött be. Az anyag is jó volt (Feet of flame), látványos, pár pillanatra sikerült elterelni a hibákról is a figyelmem.
Válaszol
Sziasztok!
A minap lecseréltem Ortofon om5 hangszedőm, AT95-re és vhogy nem tudom beállítani a tűerőmet, mert a súly már letekeredik....

Gio
Válaszol
Giorgio Írta:Sziasztok!
A minap lecseréltem Ortofon om5 hangszedőm, AT95-re és vhogy nem tudom beállítani a tűerőmet, mert a súly már letekeredik....

Gio

Szia!
Vak vezet világtalant.
A márka és a lehetőségek ismerete nélkül azt mondanám, a súly középállásánál (vagy a szükséges tűerő függvényében akár előrébb is) ki kellene egyensúlyozni a kart némi plussz súly hozzáadásával. Ezt lehetőleg kimért darabok felragasztásával kellene megtenni. Esetleg talán könnyűfém felni ragasztható súlyából kellene szabni pár darabot és azokat kimérni ha van hozzá finom mérleg (ha van ismerős postáskisasszony vagy talán még jobb a gyógyszerész, akkor náluk). Ha ismered a kiegyensúlyozó plusszsúlyt, illetve a súly pozícióját, akkor annyival fog "csalni" a tűerő skála, így állítsd be a megfelelő tűerőt és antiskatinget. Ha ez nem megy, akkor kell egy tűmérleg.
Utána jó zenehallgatást.
(A NAD 5120-nál nincs ilyen gond az AT hangszedővel)
Üdv.

Cserébe azért még annyit árulj el, hogy miért pont ide írtad be a kérdést.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:
Giorgio Írta:Sziasztok!

Gio

Szia!
Vak vezet világtalant.
A márka és a lehetőségek ismerete nélkül azt mondanám, a súly középállásánál (vagy a szükséges tűerő függvényében akár előrébb is) ki kellene egyensúlyozni a kart némi plussz súly hozzáadásával. Ezt lehetőleg kimért darabok felragasztásával kellene megtenni. Esetleg talán könnyűfém felni ragasztható súlyából kellene szabni pár darabot és azokat kimérni ha van hozzá finom mérleg (ha van ismerős postáskisasszony vagy talán még jobb a gyógyszerész, akkor náluk). Ha ismered a kiegyensúlyozó plusszsúlyt, illetve a súly pozícióját, akkor annyival fog "csalni" a tűerő skála, így állítsd be a megfelelő tűerőt és antiskatinget. Ha ez nem megy, akkor kell egy tűmérleg.
Utána jó zenehallgatást.
(A NAD 5120-nál nincs ilyen gond az AT hangszedővel)
Üdv.

Cserébe azért még annyit árulj el, hogy miért pont ide írtad be a kérdést.
Azért mert ez off és real stereo!
A lemezjátszó Pro.ject Debut III
A fő gond, hogy a gyári súlyt 5,5 gr-os hangszedőig ajánlják, míg az at95 egy picit több.!!!
Nem nagyon tudom kiegyensúlyozni....
határ, valószínüleg azért, mert nehezebb, mint 5.5 gr!
BUÉK mindenkinek!
Válaszol
Akkor talán valahol kell egy kis tömegcsökkentést is alkalmazni a karon. Az ellensúly növelése nem ajánlott. :-) BUÉK! ;-)
Válaszol
Wagnerur Írta:Akkor talán valahol kell egy kis tömegcsökkentést is alkalmazni a karon. Az ellensúly növelése nem ajánlott. :-) BUÉK! ;-)
Miért nem ajánlott?
Hogyan csökketsek súlyt?????
Állítólag van nehezebb súly -gyári-!!!!
Big Grin
Válaszol
Giorgio Írta:
Wagnerur Írta:Akkor talán valahol kell egy kis tömegcsökkentést is alkalmazni a karon. Az ellensúly növelése nem ajánlott. :-) BUÉK! ;-)
Miért nem ajánlott?
Big Grin

.sokk. Azt azért megnézném, amikor valaki nekiesik a gyári karnak, hogy lefaragjon belőle.

Közben a kérdésfeltevő meg is találta egyedül a megoldást, ez a nehezebb gyári súly. Jó lemezhallgatást kívánok.
Válaszol
Azért nem kis keresés volt...
És az is izgi, mert a következő súly 6g-tól jó!!!
AT95 kb 5.6-5.7 g..!
Válaszol
Giorgio Írta:Azért nem kis keresés volt...
AT95 kb 5.6-5.7 g..!

Szia!
Akkor ez egy igen zűrös lemezjátszó hangszedő házasításnak néz ki .gonosz.
Akkor két lehetőség maradt még.
1. Egy másik hangszedő.
2. Egy aranykezű esztergályos, aki a jelenlegi ellensúlyod alapján és a következő súly pontos súlyának ismeretében legyárt neked egy köztes súlyt.
Több ötletem már nincs.
Azaz esetleg egy másik lemezjátszó a hangszedőhöz Big Grin .torz.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:
Giorgio Írta:Azért nem kis keresés volt...
AT95 kb 5.6-5.7 g..!

Szia!
Akkor ez egy igen zűrös lemezjátszó hangszedő házasításnak néz ki .gonosz.
Akkor két lehetőség maradt még.
1. Egy másik hangszedő.
2. Egy aranykezű esztergályos, aki a jelenlegi ellensúlyod alapján és a következő súly pontos súlyának ismeretében legyárt neked egy köztes súlyt.
Több ötletem már nincs.
Azaz esetleg egy másik lemezjátszó a hangszedőhöz Big Grin .torz.
.nyil. Big Grin
Hát nem szeretném...de mondjuk nem értem hogy lehet 3,5-5,5 g-ig;6-7,5g-ig ellensújt gyártani, de mi van közte????
.gonosz.
Válaszol
Giorgio Írta:Hát nem szeretném...de mondjuk nem értem hogy lehet 3,5-5,5 g-ig;6-7,5g-ig ellensújt gyártani, de mi van közte????
.gonosz.

Lyuk 8)

Big Grin Lesújtott az ellensúly Big Grin

Mekkora lenne az ajánlott tűerő? Azt a pár tized grammot amivel több a hangszedő nem lehet ott "elcsalni"? Ha el lehetne, akkor a kisebb súllyal össze lehetne hozni és nem kellene a maszek gyártás. Max kicsit nagyobb a tűnyomás, de ha az ajánlotton belül marad akkor az még elmegy. Ekkor a kar kiegyensúlyozás lehetőség hiányában elmarad, azonnal a tűnyomást kell mérleg segítségével beállítani.

Vagy esetleg kicsit súlyosabb csavarokkal szereled fel (esetleg 1-1 plussz anya) és úgy már összejöhet a 6 gramm a hangszedő oldalán és akkor jöhet a nagyobb súly.
Üdv.
Válaszol
Aztr hiszem megvárom, míg a kezembe lesz...
Majd próba...
2 hét
Válaszol
GARFIELD13 Írta:
Giorgio Írta:
Miért nem ajánlott?
Big Grin

.sokk. Azt azért megnézném, amikor valaki nekiesik a gyári karnak, hogy lefaragjon belőle.

Közben a kérdésfeltevő meg is találta egyedül a megoldást, ez a nehezebb gyári súly. Jó lemezhallgatást kívánok.
Nagyobb lesz a kar össztömege, tehetetlensége. Ez jó? Lyuknak hívják a csökkentés lehetőségét. Talán még merevebb is lesz ... nem azt írtam, hogy sétagalopp.
Válaszol
Wagnerur Írta:Nagyobb lesz a kar össztömege, tehetetlensége. Ez jó? Lyuknak hívják a csökkentés lehetőségét. Talán még merevebb is lesz ... nem azt írtam, hogy sétagalopp.

Ha van gyárilag nagyobb ellensúly, akkor ezt valószínűleg jobban elviseli mint a lyukat még esztétikailag is.
Nekem csak egy 5120-asom van, ilyen Pro.ject Debut III lemezjátszót csak itt láttam a Neten, amikor rákerestem a képére.
Nekem bizosan kiesne a fúró a kezemből és képtelen lennék megfúrni azt a szép kart.
Szerintem semmi olyan átalakítás nem jó, ami végérvényes és visszavonhatatlan. Ezt én (már bocsánat érte), barbárkodásnak hívnám és a kép alapján ez a készülék nem érdemel ilyet.
Nem tudom pontosan mennyibe kerül ez a lemezjátszó, de én a "low budget" készülékemnél még szétszedni sem mertem addig a vele kapott beteg csőkart, amíg nem sikerül egy másik kart vennem. Az ellensúly felfogatása nem volt az igazi, néha kimozdult és akkor ha sikerült visszaigazítanom, lehetett újra beállítani és csak utána használni.
Sikerült vennem egy "gyári dobozos laposkart" és az abban lévő kis csavarhúzó segítségével amikor a csőkart szétszedtem, akkor jött a megkönnyebbülés, hogy csak helyre kellett rakni a kis tengelyt és összeszerelve minden tökéletes lett. (A laposkar megmaradt tartaléknak)
(Addig nem akartam szétszerelni és valami barkács megoldással elbarmolni, amíg nem tudom volna pótolni.)
De nem vagyuk egyformák, ezt látom pl. a vaterán is amikor a régi készülékeket nézegetem.
A legutolsó döbbenetem pl. egy jamo 170-es hangfalpár volt, amibe a mélyek helyére két DC 2550-es mély került a videotonos műanyag peremmel...
Kicsit érdekes látvány és bár a hangfaltervezésről gőzöm sincs, de a jamon volt hátul reflexnyílás is, a 2550 meg zárt. .?.
Válaszol
6 év után esett le, hogy mit írtál és valahogy elkerülte akkor is a figyelmem milyen lemezjátszóról van szó. És itt már látom is a probléma megoldását. A ProJectnek akkor is volt hazai szerelője de forgalmazója biztosan. Ha van egy ~100e-s lemezjátszóm, biztosan nem kezdek egy "diy" fórumon érdeklődni, hogy mit tegyek vele. A kar tömegének növelése pedig még mindig egy kétségeket ébresztő megoldás. Más hangszedő kell bele és ezzel sok-sok probléma oldódik meg. Van választék még most is szerencsére.

A hangkarok alapvetően egyszerű szerkezetek. Szerelésük igényel bizonyos felkészültséget, de nem ördögi. Szedtem szét párat, raktam is össze. Ma már nem biztos, hogy megtenném, de ez a kétkezi munka miatt remegőssé váló kezeim és a romló látásom miatt van, nem a bonyolultság miatt. Már egy 3-as lik kifúrása is kétséges néha esetemben ami rányomja a mindennapokra a bélyegét.
Az ellensúllyal én is harcoltam már és ez szerintem nem egy lemezjátszó esetében fura. Úgy néz ki, minden jó, de mégis elmozdul kicsit. Csak amikor használná az ember szembesül ezzel ami mindig kellemetlen. Főleg ha nem akar lemenni a tű sehogy sem. Big Grin
Válaszol
Wági, cserében minden pisilés egy élvezet Big Grin
Válaszol
(2015. 04. 04., 13:07)DMG Írta:  Wági, cserében minden pisilés egy élvezet Big Grin

Big Grin  Sajátkezűleg ? Az olyan snassz... Olyankor meg kell kérni az asszony kezét ! Big Grin
- VR
Válaszol
Hamarosan nekem is lemezjátszókkal kell küzdenem.
De nem karokkal és ellensúlyokkal.
Holnap reggel elméletileg bent vár egy AKAI lemezjátszó roncs az asztalokon.
Abból házi lemezmosó lesz majd, ha...
Meg van még egy TAYA is itt mindennek tetejében amit meg lábra kell állítani, mert azok fogytak el alóla.
Mint típushiba, van rá megoldás.
Előbb utóbb lesz belőlük valami.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég