A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sony
Van ez a 607-es Sony szélessávú, és mivel legutóbb mérésre kettőt kaptam, az egyiket örömömben szétszedtem és kicsit változtattam rajta. Big Grin

[Kép: sony_607_271.gif]
[Kép: 607_179.jpg]
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Áááááá már pont kérni akartam... Smile

Lehet tudni valamit a változtatásról vagy az szigorúan titkos? Smile Gondolom a módosított változat a világos színű.
Válaszol
Persze a világos az alakított. Hát annyit lehet tudni, hogy hallgatható lett. De mindjárt mutatok egy érdekességet ezzel kapcs.

Válaszol
előtte
[Kép: sony_607_thd_0_163.gif]

és utána
[Kép: sony_607_thd_1_107.gif]

zöld a második, piros a harmadik felharmonikus. A harmonikus torzítások kb. megfeleződnek.

Válaszol
Nem rossz.
Én biztos a porvédőt kapnám le róla, de attól az érzékenység nem változna.
Válaszol
Smile 3-ról 1%-ra az már kicsit több, mint a nem rossz kategória.

Válaszol
És képet kapunk a moddról? Tongue Mármint fotót.. Big Grin
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Majd ha fent lesz a weblapon.

Válaszol
Shalafi! A kis koax Sonyról mi a véleményed (0-937-746)? Felejtős...? Smile
Válaszol
Nincs véleményem egyelőre.

Válaszol
Sziasztok ! Szeretnék a korábbiakban tesztelt, illetve tuningolt kis SONY 1-825-607 hangszóróról pár geometriai jellemzőt, illetve egykét T-S paramétert , utóbbihoz nem ragaszkodok annyira. beépítési méretek stb kellene inkább. Köszi előre is !
senkisem se nemcsinál se senkivel se semmit se nem ! Smile
Válaszol
Engem inkább a módosítások érdekelnének Smile Bár van 1 tippem rá Smile

Szereztem én is két darabot ebből a típusból, rezonanciafrekvenciának 147 Hz-et méregettem. Kíváncsi vagyok a hivatalos eredményreSmile A külső kör átmérő 84 mm, mélység 50 mm.

üdv
Csabesz
Válaszol
És a Beépítési átmérő mekkora ? tönkrement házimozi hangfalban lévő hangszórót szeretnék helyettesíteni vele, érdekelne az is, hogy ilyen kisebb szatelit hangszórónak megfelel-e ?
Válaszol
A beépítési átmérő 80 mm, ekkor, ha kívülről építed be a hsz-t, a sima felületével fekszik fel. Utána még van egy perem egy szivacsgyűrűvel. A gyűrű belső átmérője 71 mm.(ennek a külseje nyilván 80 mm Smile)

Kérdés, hogy a többi paraméter megfelelő-e, főleg ha reflexdobozról van szó.
Válaszol
na most kicsit össze zavart a megfogalmazás, nem teljesen tiszta, nekem az jött át belőle, hogy 80 mm-es lyuk kell a hangszórónak. vagy netán 71 mm ? jaaaj anyám anyáám méért hagytál el engem érettségi előtt a sok tanulásba már semmi koncentrációs kézségem nincsen Smile zárt dobozka, saccolva úgy 2 liter körüli . Amúgy LG álló hangfal, tehát ilyen hosszúpuska és a torony tetejébe van a hangadó helye. de van benne zárólap. ha az nincs benne, akár 4 liter is lehet a térfogat. Mennyi kell ennek a hangszórónak kb ? Shalafi mien dobozba ajánlod ? vagy bárki, aki épített ezzel.... ? .sokk. :?
Válaszol
Bluefish! Nézd meg lenn a jobboldali képet. Egzakt beépítéshez 71 mm-es kivágás kell, valamint egy 2 mm mélységű 80 mm-es kör a süllyesztéshez.

Viszont, ha már oszlopod van, kézenfekvő lenne valami TL szerűségben gondolkodni, annak valamelyik altípusában. Bár, ha van mellé szubod, akkor fölösleges.

Később egy kisebb zárt dobozban meg tudom nézni, hogyan szól

üdv
Csabesz
Válaszol
Ó tiszta a kép Smile Köszönöm az infót, és ha megnéznéd nekem hogy zártban milyen, akkor nagyon örülnék. Amúgy van mellé gyári szub. Amit vsz.-leg lefogok cserélni egy 421es mélyre ládával mindennel együtt, Talán egy 15 nm-es szobába elkél egy 16os mély helyett. Smile
Válaszol
csabesz Írta:Bluefish! Nézd meg lenn a jobboldali képet. Egzakt beépítéshez 71 mm-es kivágás kell, valamint egy 2 mm mélységű 80 mm-es kör a süllyesztéshez.
A szivacs összenyomható szerintem. Smile

Válaszol
Szerintem is Smile . A belső perem, amin a szivacs van 1,5-2mm körül van. Ha a szivacs nincs összenyomva, akkor ez az érték 4mm, ezért írtam 2mm-t.

Tényleg, lesz a Sony-ról adatlap? Big Grin
Válaszol
Nagyon kis doboz kell ennek a hangszórónak (vagy inkább egy nagy tölcsér Smile ) Beraktam egy 0,8 literes virágcserépbe próba kedvéért Smile. Volt alja a zenének (legalábbis a háttérben), viszont nagyobb hangerőn már nem volt annyira hallgatható, a membrán pedig nagyon mocorgott. Utána beraktam egy 0,3 literesbe (amiből még lejön a Sony mágnese!!!), na ebben a felállásban már nem voltak mély hangok egyáltalán, viszont összességében jobb volt. Még egész nagy hangerőn is jól szólt, kevésbé ugrált. Szóval ez utóbbi lenne nálam a nyerő. Vagy a kettő között...

Általában véve a hangszerek nagyon előjönnek, méretéhez képest nagyon komoly mély (és magas) hangokat tud, csak ez a membránfelfüggesztés lehet, hogy túl lágy ennek a hangszórónak (vagy túl kicsi a lin. kitérése). Viszont 200Hz-től elmegy 20 kHz-ig!!!

Rezonancia szabadon mérve: 143Hz (nem 147)
0,8l-es virágcserépben: kb. 200 Hz.

üdv
Csabesz
Válaszol
Bejáratással lesz az 100 körül is. Úgy 3-4 liter a jó sztem.

Válaszol
Ez azt jelenti akkor, hogyha 2 literes zárt dobozba szerelem, akkor talán 100-120 Hz-től várhatok tőle hangot ? Ez alatt meg ott lesz a HA31 szóval semmi gáz se nincs Smile
Válaszol
Nekem az lenne a kérdésem a fenti szóróval kapcsban, hogy mondjuk mennyire lehetne használni "közép" hangszórónak. illetve annál kicsit többnek, olyan 300-500Hz től használnám 4-6K ig.ilyen körülmények között mennyire lenne terhelhető, autóba műszerfalban (tehát effektíve doboz "nélkül").
Válaszol
Hali
Ezek a sony széles sávú hangszórók felhasználhatók a pepperhorn dobozba is ? Egy ismerősöm gondolkozik rajta, és jóval olcsóbb lenne mint az eredeti B3s. Még egy kérdés, milyen terhelést bírnának ? Köszönöm.
Válaszol
Az átalakított változat nem olyan rossz, esetleg még nézze meg az FRS 8-akat is (Visaton), az sem egy tökéletesség, de nem is olyan rezonáns szörnyeteg, mint a HiVi.
Sajnos a dobozzal is bajok vannak, én biztosan nem építeném meg ebben a formában, de lelke rajta, sokat nem veszíthet.

Válaszol
Megnéztük a Visaton hangszórót is, de ez sem az olcsóságáról híres. Így hogy a doboz is bajos átgondoljuk a témát. Köszi
Válaszol
Már régen láttam a rajzát a doboznak, de úgy emlékszem, hogy a kilépőnyílás nem jó helyen van, és a forduló is elég kétséges, ezeket kéne megváltoztatni. Így kicsit sokat rezonál 100-200Hz között.

Válaszol
Üdvözlet a Fórum tagjainak!

Biztosan gyakran fogok ezen a fórumon megfordulni a jövőben, de most azért regisztráltam, hogy megkérdezhessem: mit lehet tudni a nyitó bejegyzésben hivatkozott módossítás(ok)ról? Tud esetleg valaki segíteni egy linkkel, vagy bővebb információval?

Mivel korábban hangzott el kérés a paraméterekre, de eredményt nem láttam, ezért közzé teszem a saját méréseimet ("hobbista" szinten, amatőr eszközökkel, bejáratás nélkül, ahogy a polcról lejött a Lomexben kb. 2 évvel ezelőtt). A két módszer szerinti mérés nem azonos környezetben történt, vlsz. az első során hátulról reflexiót kapott a hangszóró, így az Fs is eltér kissé, jóllehet mindkét mérés ugyanazon a példányon történt.

Sony 1-825-607-11
Thiele-Small parameters:
Added mass:
Fs = 142.17 Hz
Re = 5.40 ohms[dc]
Le = 519.22 uH
L2 = 235.10 uH
R2 = 6.38 ohms
Qt = 0.94
Qes = 1.03
Qms = 10.34
Mms = 2.57 grams
Rms = 0.221939 kg/s
Cms = 0.000488 m/N
Vas = 0.67 liters
Sd= 31.17 cm^2
Bl = 3.467160 Tm
ETA = 0.18 %
Lp(2.83V/1m) = 86.33 dB

Added Mass Method:
Added mass = 6.60 grams
Diameter= 6.30 cm

CLosed box:
Fs = 145.74 Hz
Re = 5.40 ohms[dc]
Le = 503.89 uH
L2 = 249.90 uH
R2 = 6.41 ohms
Qt = 0.90
Qes = 1.00
Qms = 9.62
Mms = 2.34 grams
Rms = 0.223100 kg/s
Cms = 0.000509 m/N
Vas = 0.69 liters
Sd= 31.17 cm^2
Bl = 3.412744 Tm
ETA = 0.21 %
Lp(2.83V/1m) = 86.98 dB

Closed Box Method:
Box volume = 0.72 liters
Diameter= 6.30 cm
Válaszol
Hasonlóak az én méréseimhez, egy kis bejáratással alacsonyabb is lesz a rezonancia pont, 120-130Hz-re mindenképp lemegy.

A módosítások megtörténtek, az akkori sorozatból még 18 darab van nálam.

Válaszol
Üdvözletem a fórumozóknak!

Nézegettem a logotech Sony hangszóróit, hogy válasszak magamnak egy kis szub hangszórót és nem tudok választani a két termék között :
Sony 950 = Sony C160R01S9950 170mm : http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=10506&start=12
és SONY 1-825-870 165 mm : http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=10506&start=6
A Sony 950 talán jobban érdekelne, bár arról semmi info nincs, sem fotó, ha esetleg volna valakinek valamilyen infója, fotója, esetleg hány literes dobozba hány hz-re hangolva érdemes beépíteni,akkor előre is megköszönöm,ha megosztja velünk!Már írtam e-mailt a Logotechnek ez ügyben és eddig még nem jött válasz, ezért ide is írok hátha kapnék hamarabb némi fotót, adatot, vagy van-e még valamelyikből, hogy aztán rendelhessek.

Üdv!
Válaszol
Üdv fórumtársak!
Évek óta olvasom ezt illetve a többi hangosítósdi fórumokat a különböző dolgokkal kapcsolatban, viszont most egy olyan projekt van lelki szemeim előtt amiben segítséget szeretnék kérni.
egy 5.1 es mozi rendszer 5darab ugyanolyan hangdobozzal. a dobozokban 2darab mélyközép és egy csipi lenne dappolito elrendezésben. a mélyközepeket olyan 150-160 mm-esre szeretném zárt konstrukcióban.
a fentiekből kiderül, hogy 10 darab mélyközépre lenne szükségem és mindezt pénztárca kímélő megoldásban tehát először a sal hangszórók felé orientálódtam mert a kivitel és a dizájn nagyon fontos a kész rendszernél. de gyenge paramétereik meg a tapasztalatom azt súgta, hogy mást kellene keresnem.
építenék a h2000 hangszóróiból, de -elnézést kérek érte- borzasztó csúnyák szerintem Sad és adataik sem annyira tetszetősek.
rátaláltam a logotechnél a sony 909-es jelzésű szórókra, amik szépek is, olcsók is, és méretben is passzentosak, viszont semmit nem tudni róluk.

Kérés/kérdés ha van elérhető TS paraméter vagy egy mezei frekimenet, el lehetne e kérni vagy csak annyi, hogy zárt vagy reflex, hány liter és hol érdemes váltani mert másfél órás guglizással sem sikerült semmit sem kiderítenem.

hát ennyi lenne. nagyon szépen köszönöm ha valaki tud valami hasznosat!
Minden jót!
Válaszol
háát, biztosan nem tudom ajánlani.
a d'apollito elrendezést sem.

esküszöm talán a leges..leg egyszerűbb megoldás lenne ha vennél..
http://hangszoro.net/index.php/uj-hangszorok/szelessavuk/17c558an-
ebből 5 darabot.
Kétkamrás bass-reflexben biztosan elég mélyre megy, váltóval sem kell szexelned, és olcsóbb mint 2 kicsi mélyközép meg egy magas..
ehhöz veszel még sub-nak valót és nagyon boldog leszel.

díízájn terén...
figyelj, létezik az a csudaszép fekete hangáteresztős okosháló, ami tökjól eltakar mindent amit nem kell mutogatni. sötétben meg minden tehén fekete.
sony 909 amúgy mini-hifik ben volt, annak megfelelően csak rongggyá eq-zva ad ki mély hangot, és azt is jó éles lefutással. más szavakkal élve, kár a gőzért vele.
ami ezekkel a hangszórókkal épül azt anglius nyelvben jó szleng névvel illetik. BOOMBOX.
a hangjáról mindent elérul. 1300 forintot megér, ha semmiféle kritériumod nincsen minőséggel kapcsolatban.
persze egy szélessávú drágább sokkal.
de megspóroltad a hangváltót , és a magast. meg val.szeg a közepet, nemhinném hogy az a sony 909 működhet 2 utasban.
Válaszol
A drága szélessávúkat jobban szeretik az emberek, főleg, ha nincs festék a membránjukban. Wink

Válaszol
Sony 1-825-607-11
Reflex dobozba mennyire lehet tenni?
A fentebb közölt mérés szerint zárt dobozban 5,4 liter kell neki, viszont alapból a reflex dobozt javasolta a WinISD. Reflexnél nem jutottam dőlőre vele.
2-5 liter között 75-90 Hz közötti hangolással sikerült olyat, aminek elfogadható átvitele van, és olyan GroupDelay, ami 15 ms alatti.
Válaszol
A kis Sony koaxról (SONY 0-937-756) tud valaki valamit? (a honlapon szereplőkön kívül) IOAN Audio Road Rocker klónt építek belőle, nem tudom mekkora dobozba rakjam.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég