A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sony
Erről a szépséghibás 1-825-103-11 hangszórónak tudja valaki az alap Ts paramétereit?
Műhelybe, garázsba kellene valami hangládika.
Válaszol
Pár héten belül megszűnnek a szépséghibás példányok valószínűleg. Elméletileg kicsit zárt doboz felé hajlik, kb. 6 liter körül. Van többféle konkrét mérés is, meg szórása is van rendesen. Legjobb megmérni az adott példányt.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Elfogytak, vagy nem foglalkoznak vele?
Válaszol
El fognak fogni, mert a hibákat kijavítják. Smile

Válaszol
Sziasztok Kedves Fórumtársak!
Véletlenül tévedtem el ide, de tetszik a téma és sehol máshol nem olvastam róla, hogy ezekkel a Sony hangszórókkal foglalkoznának, szóval megörültem a dolognak....
Jómagam először a Bp-en a Lomex-ban vettem kíváncsiságból pár ilyen hangszórót (relatíve olcsók voltak, és használhatónak tűntek...). Még 1-2 Internetes oldalon látom őket most is, amúgy hol-vannak, hol elfogynak...
Nekem az volt a célom velük, hogy amolyan “anti-hangdobozt” próbáljak belőlük építeni, inkább barkácsolás címszóval, tapasztalatgyűjtésre, semmint studio-monitornak, vagy hasonló képtelenségek…
Motivációm alapja az volt, hogy vesztemre szészedtem több “gyári” speaker (aktívat, passzívat egyaránt), hogy lám, majd én milyen csuda dolgokat fogok bennük találni….háááát, volt csalódás bőven!
Nagy illúzióim nincsenek a Sony-kal sem (made in Malaysia, és amint olvasgattam, ilyen mini-hifi hangfalakban voltak gyárilag pl. Sony SS-J50-ben).
Én 3-félével csináltam már valamit. Az ezüstmembrános 909-cel (1-505-909-11) 2-utasnak a 637-es magassal (1-505-637-12, ez van a fenti J50-ben is), csak én zárt dobozba raktam őket (kb.7-8 liter, méretezésre talán kevésbé érzékeny…MDF doboz furnérral, jól kicsillapítva), hangváltónak a 637-es gyári kondijával, és szerintem megdöbbentően szépen szólt. Mindenféle erősítővel kipróbáltam TDA2030-40-05-től kezdve Onkyo referenciáig….mondjuk jól be kellett járatni, hogy megjöjjön a hangja.
A másik a kis koax. 0-937-746-00-ás 87mm-es árnyékolt….semmit sem vártam tőle, de árához-méretéhet képest nagyon korrekt. Lányomnak tettem egy kis fadobozos boom-boxba (mobilhoz köthető, rádiósmagnót idéző kis aktív speaker). TDA2030-as végfok hajtotta olyan tízenpár wattal, célnak tökéletesen megfelelt. Ezzel (vagy a szélessávú 825-607-tel) készülök egy amolyan kis kockát építeni mint az Auratone volt….meglátjuk.
És most pár kérdés….
T/S paraméterek esetleg ezekhez? (nyilván a csipogókhoz nem). Főleg a 909, 937 kis koax és a 825 szélessávú érdekelne, a méretezés miatt. Legalább Qts, hogy milyen dobozba is valók ezek.
Mérte esetleg valaki már ezeket ? (talán egynek volt már itt fent, azon kívül).
Érdekelnének építési/használati tanácsok is, akinek van.
Előre is köszönök minden választ, hozzászólást!
Péter
Válaszol
Foglalkoznak ezekkel sokan, vannak mérések is, de eltérések is. Smile

Válaszol
Hmmmm.....biztos voltam benne...:o)
Vannak esetleg konkrét számaink (nem baj, ha csak hozzávetőlegesek, az is több, mint - gyári adatlap híján - a semmi...)?
Sejtem, hogy ha az ember nem tud mondjuk 3 tizedes pontossággal mérni, akkor megkérdőjelezhető az egész metódus létjogosultsága.... (gondolom kegyes "kerekítésekkel" többszöröződik a hiba bizonyos képletekben pl.....)
A közelünkben van Üllőn a Reflex (Kiss Sanyi bácsiék, nem ma kezdték), nekik elvileg van valami régi de bevált JBL (?) hangszórómérő apparátjuk....a legutóbbi árlistán ha jól emlékszem még 2 rongyért határoztak meg hozott ismeretlen hangszóróról paramétereket.
Lehet, alkudozni kéne velük, hogy mondjuk egy ötösért mérnének már meg 3-félét (főleg ha tényleg tudunk ezekben a Sonykban gondolkodni ilyen vagy olyan célokra), és mittudomén ezeket az eredményeket itt közkinccsé tenni....ez az összeg mondjuk legyen az adott 3 hangszóró szumma ára, ennyit talán megér.
Szerintem még jobban is vennék az ilyen hangszórókat, ha valaki adna hozzájuk legalább egy pár fontos paramétert. Mert így marad 1.) vagy a tapasztalati út; kábé ekkora hangszórókhoz kábé ekkora láda, aztán vagy sikerül vagy kevésbé - nem hinném pl. hogy sok kínai csodát is méreteznének, nem úgy néznek ki/szólnak..., ill. 2.) elkezdi az ember otthon méregetni, és akkor lásd a fentebbi probléma, hogy mennyire lesz hiteles és pontos.
Még egy technikai kérdés...bocs, ha nagyon láma....pontosan hogyan is lehet ide képeket mellékelni?
Válaszol
jól látod, adatlap nélkül sokra nem mész velük.
a gond az, hogy ha le is mérsz eggyet belőlük rendesen, semmi garancia nincsen rá hogy a másik hangszóróra is igazak e a mérések.
túl nagy a gyártásközbeni szórás. lekéne méretni többet is ugyanabból a hangszóró típusból hogy legalább a szórást meglehessen határozni, de nem érnek annyit maguk a hangszórók.
ettől független nem a kedved akarom elvenni.
csak legyünk vele tisztában hogy járatás után is másabbak a paramétereik, és két azonos típusú ilyen hangszóró közt is nagy a szórás.

azt lehetne hogy x darabot kísérletképpen be lehet járatni és azokat leméretni.
az alapján lehet valami generál adatlapot csinálni nekik, de tisztában kell vele lenni hogy az eredmények csak generál eredmények lennének úgyis. de legalább valamire lehet velük jutni.

ha ennyire tervező kedvedben vagy lehet olyat csinálni hogy valami kis papíros magassal társítani a papírmembrános sony-kat, ha mást nem pc hez kitalálni belőle hangfalat. csak jobb lehet mint a műanyagkockás istenverése darabok amiket lehet venni ócsóért (vagy drágáért) semmi akadálya annak hogy megcsapoljunk egy pc tápot és erősítőt is kitaláljunk hozzá.
van nekem is ilyen olcsó kis sony hangszóróm, annyi biztos hogy néhány wattal bőven beéri.

ha ezt így komplett rendszerként feltöltöd ide-oda nemkizárt hogy lesz aki utánépíti a munkádat.
Válaszol
Azt hiszem, értem a dolgot....:o(
Hát erre gondoltam, mikor azt írtam, nincsenek illúzióim. Szóval az egyes darabok között is ilyen nagy lehet a szórás, ez így érthető akkor.
Így akkor a hangszórók paramétereit nem érdemes nyers állapotban megmérni, életszerűbb eredményt kapunk a bejáratott darabokkal. Nyilván azokat is majd párba kell válogatni, ha igazán jót akarunk....ehhez viszont lehet, hogy egy több darabos készletet kell otthon tartani.
A bejáratásról: nagyon sokmindent lehetett erről is olvasni, volt aki 8-12, volt aki 24 órát mondott minimum, és sokan mások napokban, ha nem hetekben (!) mérik azt az időt, amíg a gyártás utáni "rideg", karcos hangú nyers állapotból a gumiperemek, a membrán elnyerik állandósult(abb) helyzetüket, ill. mittudomén a mágnes is rendeződik, szóval az egész elektromechanikai rendszer megállapodik. Namost ,így már az elején elcs.szerintheünk dolgokat, kérdés, hogy milyen is a helyes (?) bejáratás. Alacsonyabb, mondjuk közepes hangerőtől kezdve, majd egyre növelve (hadd táguljon ki az Xmax-ig? :o), milyen zenei anyaggal, illetve időtartamig, állandóan vagy kell-e "pihentetni", ilyesmikre gondolok. Nyilván nem célszerű azonnal megkínálni és széthajtani, ezt sem, mint a motorokat pl.
Aztán: legyen egy általános "bejáratós-láda" készítve ilyen célokra? Nyilván az eltérő beépítési méretek miatt ilyen-olyan adapterekkel, közgyűrűkkel. És egyszerű, mondjuk sztereo szetthet egy 20-30l-es zárt doboz megfelelő lehet (hogy együtt járassuk mindkét oldalt)? És mi van, ha az adott hangszóró nem ilyet kíván, hanem mondjuk reflexet? Akkor is "jól" fog bejáratódni a cucc? Vagy járatni a leendő saját (akár félkész) dobozában érdemes? Én ajtóba való autós komponens szetthez csináltam ilyen ládikót (hogy ne a végleges helyén szembesüljek a disznóságokkal, ha vannak), azóta első körben abban járatok....de nem biztos hogy ez jó módszer.
A kísérletező kedvhez: igen, mint írtam engem az motivál, hogy kis odafigyeléssel és gondos(abb) kivitelezéssel könnyen überelni lehet a "gyári", sok esetben műanyagházas vackokat. Példa, ami mellbevágott:
Zenéléshez, keveréshez használt Roland kismonitorjaim (MA-15D egyébként, desktop aktív cucc), hát nincs benne semmi, még rendes hangváltó sem! Olcsó kínai hangszórók, vékonyka kábelezés….hmmmm. De a “fadobozos”, jobbnak kikiáltott Geniusokban és hasonlókban sincs ám más - fel is tuningoltam párat, legalább vezeték meg ilyenek legyenek bennük rendesen.
Most M-Audiot, meg Yamahát fogok szétszedni tanulmányozni, bár lehet hogy Genelec-et kéne, hátha az még rendesen meg van csinálva. Őrület, hogy súlyos tíz-, sőt százezreket kifizet az ember neves(?) gyártók úgymond stúdió monitoraiért, közben le van gagyisodva más sok közülük...
Lehet, hogy felteszem ide amit eddig előadtam ezekkel, hátha érdekes lehet Nektek. Csak továbbra sem jöttem rá, hogy fel tudok-e fotót ide tölteni, vagy külső tárhelyen kell hivatkozást megadni?
Válaszol
Üllőn a Reflexnél nem tudom, mikor mérhettek utoljára hangszórót... Big Grin Ez inkább illúzió, mint a Sony paraméterei.

Szoktam dolgozni ezekkel a hangszórókkal, pontosan is mérek, de nem volt rá nagy szükség, hogy adatlapokat gyártsak, így is majdnem teljesen elfogytak már.

Ami meg már gyártáskor karcos, az nem lesz jobb egy év után sem, legfeljebb megszokod.

És ez tényleg nem az a kategória, ahol a bejáratás módszere miatt kellene aggódnod. Smile

A stúdiómonitor más kérdés, ott a lényeg, hogy legyen megbízható, terhelhető, adott hangnyomásra képes, és az 5000. darab is nagyon hasonlóan szóljon, mint az első (az általában nincs az elsődleges elvárások között, hogy hogyan szól).

Feltölteni lehet képet. A hozzászólás írása alatt.

Válaszol
Átnéztem a listádat, talán a 909-es amivel bizonyos szinten érdemes lehet foglalkozni. De ha egy mód van rá, nem azzal a magassal.
https://plus.google.com/u/0/photos/103301711203021045587/albums/5704899610955072625/6135663768339749954?pid=6135663768339749954&oid=103301711203021045587

Name: sony 909_2013_1
  Type: Standard one-way driver
  Company: .Logotech
  No. of Drivers = 1
  Fs =  46.65 Hz
  Qms =  2.7
  Vas =  13.51 liters
  Cms =  0.863 mm/N
  Mms =  13.49 g
  Rms =  1.465 kg/s
  Xmax =  3 mm
  Xmech =  5 mm
  Sd =  105 sq.cm
  Qes =  0.446
  Re =  5.391 ohms
  Z =  8 ohms
  BL =  6.914 Tm
  Qts =  0.383
  1-W SPL =  86.87 dB

A 607 szélessávú TV hangszóró. Kb ez volt, amikor utoljára néztem, 2010. április 2.
Name: sony 607
Type: Standard one-way driver
Company: .Logotech
No. of Drivers = 1
Fs = 104.2 Hz
Qms = 4.777
Vas = 1.276 liters
Cms = 1.232 mm/N
Mms = 1.892 g
Rms = 0.259 kg/s
Xmax = 2 mm
Xmech = 6 mm
Sd = 27 sq.cm
Qes = 0.647
Re = 5.206 ohms
Z = 6 ohms
BL = 3.157 Tm
Qts = 0.57
1-W SPL = 85.48 dB

https://plus.google.com/u/0/photos/+LászlóPázmándi/albums/5704899610955072625/6135668269006506482?pid=6135668269006506482&oid=103301711203021045587

https://plus.google.com/u/0/photos/+LászlóPázmándi/albums/5704899610955072625/6135668270670391202?pid=6135668270670391202&oid=103301711203021045587

Válaszol
shalafi66-nak: köszönöm szépen, sokat segítesz ezzel! Érdekes néhány paraméter, nagyon tanulságosak ezek az adatok, valamint a diagramok is.
Ha nem a saját gyártmányú 637-es csipogója, akkor mit javasolsz? Én néztem még egy 6 ohmos Philipset (PSS M SIA 2499 297 22005), valami kemény 200-ért adták....az talán jobb lehet? Vagy esetleg az orthodinamikus Akai (4IT-SM3G)?
A 607-es az mondjuk tényleg olyan TV-be valónak tűnik...lehet hogy nem érdemes sokat várni tőle....
Még továbbra is firtatnám a kis koax 937-est...olyan 607 komolyságúnak tűnik. Érdemes lehet vele foglalkozni kisebb holmikban?
Még 1x köszönöm a sok infot!
Válaszol
Szvsz kisebb cuccokoban bármivel érdemes foglalkozni. Először nézd meg mi lesz a leggyengébb láncszem (MP3 lejátszó orbitális torzítással, PC hangkártya magas zajjal, stb.) és ahoz kell gondolkodni. Én építettem (játékból) backloaded tölcsérest PC mellé egy pici Visatonból - nem volt túl jó semmiben, de visszaadta amit a hangkártya/winamp kombó ráküldött (mondjuk 90Hzig Big Grin ).
- VR
Válaszol
Smile 200,-Ft-ért nem lesz jó magashangszóró.

Válaszol
HD6,5 pss vagy hd5/0928 számítógép mellé bőcven megteszi.
persze lehetséges hogy akkor már az alig 1000 forintos sony helyett jobb volna..
HA 13 1544-478 ugyan többszörösébe kerül de legalább rá lehet fogni hogy van hangja.
ha marad a kis sony a terveidben én biztosan MTM nek faragnám.
2.1 es felállásban a másik sony, a 909 es megfelelhetne "szub" nak hozzá.
kétségtelen nem volna remekmű de ha jól emlékszem a 909 es egészen kompakt dobozban is jól érzi magát.
Válaszol
Na ja, 200-ért meg főleg ne várjunk csodát....:o(
A HD-s HA-s hangszórók azok ugye a Vidik-be valók eredetileg? Kétségtelenül jobbak, mint a maláj Sony-k...annak idején volt Videotonunk, úgy emlékszem szerettük őket hallgatni. Talán még Preludium is megfordult egy rövid időre (a HFM-ből okult anno mindenki)....szóval tudunk mi jó hangfalat csinálni.
Az MTM-nek a D'appolito-elrendezést érted? (gondolom Mid-Tweeter-Mid?)
909-esen gondolkodtam "szubnak", csak kicsit erősnek tűnt az elképzelés....most, hála a paramétereknek, már könnyebben talál hozzá dobozt ki az ember....
Válaszol
Smile HD5 szerintem már nincs. Maximum néhány régi darab lehet.

A HA13 helyett inkább választanám a sonyt.

A Preludiumot kellett volna megtartani, mert az nem Videoton volt, hanem Vifa. Smile

Magasnak az olcsó kategóriában csak a 637-es Sonyt tudtam, de az nem kapható már, és igazából 4-5kHz fölött jó. A többivel nem kezdenék.

Válaszol
...Értem ,köszönöm a tanácsokat. Akkor 909 maradhat a brancsban, és van még 1-2 637-es magasam is.
Alább pár fotó, mire jutottam legutóbb ezekkel. Nekem bejöttek, persze nyilván egy adott szinten.
Nagyon hálás vagyok a sok tanácsotokért, segítségetekért!
(U.I.: Preludiumom márpedig lesz megint, most nézegetek egyet....igen, a Vifa, Visaton - ezek jó hangszórók...emlékeztek a Zsolt Audio StandArt 1-ére? (HFM, '90 körül), asszem' abban is VIFA volt, meg talán Seas?)

Válaszol
A Visatonnak inkább csak a neve cseng jól, a hangszórói annyira nem. Smile

Zsolt audio ma is van, csak HEed-nek hívják. A standartban Vifa C17 volt meg D19, meg sok amatőrség, de végülis egy hasonló színvonal, mint a Prelu. Bár abban talán több a munka, és nehezebb feladat. Smile

Válaszol
Hoppá! Szóval a HEED-et ők csinálják? Mondjuk az Enigmát is? Az nem semmi...mi a véleményetek róluk?
Igen, még Darvasék is bírálták a StandArt-ot (sötét tónusú hangkép, kényes az elhelyezésre....pl.), de akkoriban érdekes volt látni újdonsült hazaiként a piacon. Főleg, hogy sokunknál már kikopott a jó öreg HB1, és valami mással is próbát tettünk volna. Amúgy szerintetek mi (volt) a magyar hangsugárzógyártás csúcsa?
A hangosítós vonalból volt dolgom már Reflex-el, Garry-vel, Porkolábbal, és persze a Beag-gal. Grecsó Imiék is még csinálnak dobozokat Dunakeszin. HiFi-nek meg ott volt az Orion, a Vidi, aztán a sok kisebb próbálkozás a '90-es évekből...nem tudom pontosan kik maradtam mára a porondon, és mit is produkálnak. Akik itt a környéken hangszórós szakik, azok nagyjából a volt Beag meg ilyesmik öreg harcosai... Fehérváron milyen a helyzet (pl. Vidi-ből megmentett dolgok, vagy hasonlók)? Nagyon régen nézelődtem arrafelé, le vagyok maradva...:o(
Válaszol
(2015. 04. 10., 12:41)shalafi66 Írta:  A Visatonnak inkább csak a neve cseng jól, a hangszórói annyira nem. Smile

Tapasztaltam én is. De ingyen voltak, csak az időt kellett rászánni, és tulajdonképpen egész jól elszórakoztatott. Még meg is vannak a dobozok, működnek is, csak brummos a (szintén kukázott) erősítő.
- VR
Válaszol
Huszti Zsolt a neve az úrnak, bővebb elérhetőségek gondolom a neten. Smile Az övék is egy elég speciális hangzásvilág, műszaki szempontból sok ponton kétséges, de biztosan szerethető.

Reflex hangszóró már nincs, hogy mit csinálnak azt szintén ők tudnák legjobban megmondani. Szerintem a Garry, mint sokan mások valami távol-keleti import hangszórókkal/alkatrészekkel dolgozik.

Szakik mindig vannak, hogy aztán melyik mit csinál a hangszóróval. Big Grin Az jó kérdés.

Szfváron nem tudom, mi van, én messze vagyok. Van ott a hangszóró2000 van harman, meg volt egy HSS, de szintén nem tudom, hogy az utóbbi kettő mit csinál.

Őszinén szólva én nem hifizek, tehát ebből kimaradtam. Nem is annyira érdekel. De talán a többiek.

Válaszol
(2015. 04. 10., 14:42)Veszett Roka Írta:  
(2015. 04. 10., 12:41)shalafi66 Írta:  A Visatonnak inkább csak a neve cseng jól, a hangszórói annyira nem. Smile

Tapasztaltam én is. De ingyen voltak, csak az időt kellett rászánni, és tulajdonképpen egész jól elszórakoztatott. Még meg is vannak a dobozok, működnek is, csak brummos a (szintén kukázott) erősítő.

Ezért nem biztos, hogy csak a hangszóró a felelős. Big Grin A dobozzal kapcs. is erős kétségeim vannak.

Válaszol
(2015. 04. 10., 15:28)shalafi66 Írta:  
(2015. 04. 10., 14:42)Veszett Roka Írta:  

Ezért nem biztos, hogy csak a hangszóró a felelős. Big Grin A dobozzal kapcs. is erős kétségeim vannak.

Azzal kapcsolatban nekem nincsenek kétségeim. Az úgy sz.r ahogy van Big Grin Mérés után számolva kb. kétszer ilyen hosszú tölcsér kellene, amit nem volt kedvem megcsinálni.
- VR
Válaszol
Smile Mérnem vágtad bele egy nagyobb papírcsőbe?

Válaszol
(2015. 04. 12., 19:27)shalafi66 Írta:  Smile Mérnem vágtad bele egy nagyobb papírcsőbe?

Mert nem jutott eszembe Smile De mivel a tölcsért egy hullámpapír dobozból kivágott papír-cellux modellen teszteltem, eszembe juthatott volna. Ki fogom próbálni !
- VR
Válaszol
Papírcső-TL ez gyakori sztem. Smile

Válaszol
(2015. 04. 10., 1:36)A HD5-ből még néhány tucat van, a HD6.5-493 típust hamarosan ismét gyártjuk, mert megjavítottuk a szerszámokat.shalafi66 Írta:  Smile HD5 szerintem már nincs. Maximum néhány régi darab lehet.

A HA13 helyett inkább választanám a sonyt.

A Preludiumot kellett volna megtartani, mert az nem Videoton volt, hanem Vifa. Smile

Magasnak az olcsó kategóriában csak a 637-es Sonyt tudtam, de az nem kapható már, és igazából 4-5kHz fölött jó. A többivel nem kezdenék.
Válaszol
(2015. 04. 09., 20:27)DMG Írta:  HD6,5 pss vagy hd5/0928 számítógép mellé bőcven megteszi.
persze lehetséges hogy akkor már az alig 1000 forintos sony helyett jobb volna..
HA 13 1544-478 ugyan többszörösébe kerül de legalább rá lehet fogni hogy van hangja.
ha marad a kis sony a terveidben én biztosan MTM nek faragnám.
2.1 es felállásban a másik sony, a 909 es megfelelhetne "szub" nak hozzá.
kétségtelen nem volna remekmű de ha jól emlékszem a 909 es egészen kompakt dobozban is jól érzi magát.

A 909-es és a 607-es is erősen fogyóban van.
Válaszol
Sziasztok!
Idén április óta eltelt egy kis idő, sajnos azóta csak keveset tudtam foglalkozni a hangfalépítéssel.
Kedves fórumtársunk volt szíves megosztani két - számomra érdekes - olcsó Sony hangszóró főbb paramétereit velünk (azzal a kikötéssel, hogy eléggé nagy a szórás az egyes darabok közt).
Akkor is érdekelt, és most megint felvetődött bennem egy harmadik típus, a kis koax. 937-es hasonló paramétereinek megtudakolása...lásd alább, bár szerintem sokan ismerik (pontos típusszáma 0-937-746):

Nagyon sokat segítene egy hasonló táblázat, mint a 909-hez és a 607-hez már közreadatott....
Én továbbra is használnám a kicsikét, legalább olyan szinten jó lenne látni, hogy zárt doboz-e pl. kb. hány literes és még pár fontosabb adatot - persze megint azzal, hogy nagy lehet a szórás...
Előre is köszönettel, üdv Nektek!
Válaszol
Ezeknél a kis hangszóróknál nem igazán lényeges. Zárt dobozban mélyben úgyis gyenge. Reflexben valamivel biztos jobb. TL-t építgetni meg hosszú történet. Smile

Válaszol
Hello, hát igen, én elsőre valami kis reflexdobozra gondoltam.
Egyfelől - ha méretei stb. miatt a kis szélessávú 607-eshez próbálom hasonlítani (a Te áprilisi adataid alapján), az a 100 Hz feletti sajátfrekiével nem egy basszus-bomba...0.57-es Qts meg inkább a zárt doboz felé tolja a dolgot, Vas=1.276liter az is nagyon kevés....Ha jól emléxem, a zárt doboz klasszikus hangolása (akusztikus felfüggesztés) a Vb=Vas/3. Ez 0,425 még fél liter sincs. Hmmmm.....
Jómúltkor valamiért a két ilyen 937-tel épített kis boomboxba tettem egy ad-hoc reflexcsövet - voltak kvázi mélyei, nem tudom mennyire volt jó, empirikus úton történt a dolog....:o(
Ok, hogy kicsi meg gagyi hangszórók, de mégiscsak jó lenne valamilyen támpont legalább a durva méretezéshez (Fs, Qts és Vas legalább). Mert ugye reflexnél jóval kényesebbek a méretezésre. Nem lehetne mégis nyerni egy ugyanolyan listát, mint a két előzőhöz? (Aztán ígérem, leszállok a témáról, és csak jóval komolyabb hangszórókkal igyekszem foglalkozni....)
Válaszol
Valahol van ilyenem, majd megnézem.

Válaszol
Nagyon szépen köszönöm, előre is!
Válaszol
Hello! Csak érdeklődnék, hogy sikerült esetleg találni olyan kis 937-es koaxot paramétert mérni? Fontos volna lassan megtudnom róla valamit (legalabb a harom legfontosabbat, Fs, Vas, és Qts), hogy kis zárt vagy reflexdoboz pl.? Addig a kis 607-es adataival közelítettem pl. Fs olyan 100Hz körül 1-2l-nyi Vas es relatíve magas Qts....de jobb lenne közelebbi eredményeket tudni....előre is köszönöm a fáradozást! Üdv.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég