A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiegészítők, alkatrészek
Sajnos még nem volt időm jobban belemélyedni a program megismerésébe, de valami ilyesmi kell. Ha sikerül beszámolok.

Admin!

Az Akai hangszórókat rövidesen postázom. Addig is szeretnék néhány egyéb termékről információt kapni, mivel eléggé szűkös ami a honlapon van - hogy képet ne is említsek.

Egyéb hangfaltartozékok

Rezgéscsillapító hangfal belsejébe 950x500x38mm 520,- Ft

Ez pl. milyen anyagú, sűrűségű, stb? A 38 mm a vastagsága, ha jól tippelem.

Hangfalselyem ezüst, fekete, fehér, szürke színben 488,- Ft/m2
Ez az ritkaszövésű rugalmas anyag, amit ez előlapra lehet húzni? Milyen széles?

Hangfalbevonó kárpit német gyártmány, 2m széles, fekete vagy szürke színben 585,- Ft/m2
Na ezt végképp nem tudom milyen lehet. A kárpit nekem egyfajta szövet anyag, de azzal még nem nagyon láttam dobozt bevonva. Vagy valamiféle fólia (pl. famintás), ami öntapadós vagy ragasztani vagy felvasalni kell vagy miféle anyag is ez? Milyen anyag vonható be vele , pl. MDF? A szürke az világos, közepes, sötét tónusú?

Videoton szimpla
65,- Ft
Előlaptartó tipli+hüvely Videoton emeletes 98,- Ft
Ø 12*11mm dugó + Ø 12*15mm süllyeszték 33,- Ft

Itt teljes a káosz. Mitől emeletes, mit jelentenek a méretek? Nagyon kellene valami rajz, ábra, kép. Ez persze a többi termékre is érvényes.

Hangfal csatlakozó 2 pólusú rugós Ø 55mm 65,- Ft

Vagyis 55 mm-es lukba (fészekbe) kell szerelni?

Hangfal csatlakozó 4 banándugós csavarozható, hidalható 95*122mm 585,- Ft
Ábra, kép hiánya. Banándugót miért is kell csavarozni, a hidalhatóság azt jelenti, hogy dobozon kívül kötözhetem a hangszórókat vagy mit?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Kárpit: ez olyasvalami, mint a padlószőnyeg, általában autós ládák vannak ilyennel bevonva, hogy a csomagtartóban ne csúszkáljon, meg kímélje.

Banándugó: nem kell csavarozni, de ha nem banándugód van, hanem csupasz kábelvéged, akkor azt oda lehet csavarozni.

Többit nem tudom, lehet, hogy ezt is rosszul.
Válaszol
h_jozsi Írta:Sajnos még nem volt időm jobban belemélyedni a program megismerésébe, de valami ilyesmi kell. Ha sikerül beszámolok.

Admin!

Az Akai hangszórókat rövidesen postázom. Addig is szeretnék néhány egyéb termékről információt kapni, mivel eléggé szűkös ami a honlapon van - hogy képet ne is említsek.

Egyéb hangfaltartozékok

Rezgéscsillapító hangfal belsejébe 950x500x38mm 520,- Ft

Ez pl. milyen anyagú, sűrűségű, stb? A 38 mm a vastagsága, ha jól tippelem.

Hangfalselyem ezüst, fekete, fehér, szürke színben 488,- Ft/m2
Ez az ritkaszövésű rugalmas anyag, amit ez előlapra lehet húzni? Milyen széles?

Hangfalbevonó kárpit német gyártmány, 2m széles, fekete vagy szürke színben 585,- Ft/m2
Na ezt végképp nem tudom milyen lehet. A kárpit nekem egyfajta szövet anyag, de azzal még nem nagyon láttam dobozt bevonva. Vagy valamiféle fólia (pl. famintás), ami öntapadós vagy ragasztani vagy felvasalni kell vagy miféle anyag is ez? Milyen anyag vonható be vele , pl. MDF? A szürke az világos, közepes, sötét tónusú?

Videoton szimpla
65,- Ft
Előlaptartó tipli+hüvely Videoton emeletes 98,- Ft
Ø 12*11mm dugó + Ø 12*15mm süllyeszték 33,- Ft

Itt teljes a káosz. Mitől emeletes, mit jelentenek a méretek? Nagyon kellene valami rajz, ábra, kép. Ez persze a többi termékre is érvényes.

Hangfal csatlakozó 2 pólusú rugós Ø 55mm 65,- Ft

Vagyis 55 mm-es lukba (fészekbe) kell szerelni?

Hangfal csatlakozó 4 banándugós csavarozható, hidalható 95*122mm 585,- Ft
Ábra, kép hiánya. Banándugót miért is kell csavarozni, a hidalhatóság azt jelenti, hogy dobozon kívül kötözhetem a hangszórókat vagy mit?
Szerintem másik topicba kellett volna írni.
Hangfal selyem amit az elejére rá huzhatsz illetve egy tartó keretre, és ahoz a kerethez kell Előlaptartó tipli+hüvely, az hogy emeletes nem tudom mit jelent.
Enyit tudok hozzátenni a dologhozSmile
Válaszol
A megfejtések jók nagyjából. Smile majd átszerkesztem azt a részt is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
A rezgéscsillapító ugyanaz a nem porladó, nem szöszölő műszálas
anyag amit a Tannoy, Canton stb is használ.

A szövetek 150-155 szélesek.

A VIdeoton a hangdobozaihoz két féle előlaptartó műanyag dugót használt. A szimpla kb 2mm-re tartotta az előlapot a doboztól, a dupla vagy emeletes kb 5mm-re. Utóbbi ott jó ahol a hangszóró kiáll a dobozból.
A harmadik pedig ugyanaz mint amit a Somogyi is árul.

Az 55mm szerintem a lyukméret amibe beütheted a csatlakozót.

Mindent megválaszolnának a képek ha lennének!
Válaszol
Pweisznek igaza van. Magam is csak mos láttam, hogy teljesen új topic lett a kérdésemből, pedig csak a sajátomat akartam folytatni és nem értem hogy történt. Admin, nem raknád át oda? Bocs.

A válaszokat köszönöm. Bár a végleges válaszok alighanem Admin munkája és képei nyomán fognak megszületni...
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Hello Admin !

Tehát akkor kondi téma : Siemenes MKP 22uF kondi tényleg jó ? kérdezem csak azért mert jó olcsó- nem mintha baj lenne, csak tudod :-)
mert 375Ft simán meg ér 8) 10uF nincs véletlenül ?
postai utánátvételel is tudok rendelni ?
köszi !!!
Válaszol
Igenis, lehet utánvéttel. Big Grin

Az MKP PE fóliakondik a legjobbnak mondhatók hangfrekvenciára (a PP fóliakondik jobbak lennének, de azok tényleg drágák). Nem tudom, pontosan mit vársz el tőlük. 10u-ból a régi német MKT van, de azok is jók, a tűrésen (10%) bőven belül maradnak.

Válaszol
Admin Írta:Igenis, lehet utánvéttel. Big Grin

Az MKP PE fóliakondik a legjobbnak mondhatók hangfrekvenciára (a PP fóliakondik jobbak lennének, de azok tényleg drágák). Nem tudom, pontosan mit vársz el tőlük. 10u-ból a régi német MKT van, de azok is jók, a tűrésen (10%) bőven belül maradnak.

hát elég jó minőséget. de ennyiért ha szimplán jó lesz akkor már az is elég jó. szerinted egy Bennic sokkalta jobb nála ? rendelni e-mail ben kell ?
Válaszol
Pont arra céloztam, hogy azok jobbak, csak nevet nem akartam említeni, PP vagyis polipropilén a szigetelőanyaguk. És ezért akár 40%-kal kisebb is lehet a belső soros ellenállásuk (ESR). De annyival talán mégsem jobbak, amennyivel drágábbak. Wink
Rendelni egyelőre e-mailben, vagy telefonon lehet.

Válaszol
Admin Írta:Pont arra céloztam, hogy azok jobbak, csak nevet nem akartam említeni, PP vagyis polipropilén a szigetelőanyaguk. És ezért akár 40%-kal kisebb is lehet a belső soros ellenállásuk (ESR). De annyival talán mégsem jobbak, amennyivel drágábbak. Wink
Rendelni egyelőre e-mailben, vagy telefonon lehet.

küldtem rendelést e-mail ben :-)
Válaszol
Köszönöm, megkaptam !! Wink Wink
Válaszol
Admin!

Ha szeretnék rendelni valamilyen terméket, akkor a shalafi66@hangszoro.net címre írjak? (Konkrétan hangfalkárpitról lenne szó, 8 m2 (4m*2m) mennyiségben. Ez így megoldható, és postai úton tudjátok küldeni?)
<k-sonix>
Válaszol
Arra a címre is írhatsz. Smile Ekkora mennyiség még gond nélkül postázható. De inkább a videoton@uw.hu -t használom redelésekre.

Válaszol
Admin Írta:Smile Ekkora mennyiség még gond nélkül postázható.

Ez jó hír! 8)

Már küldtem is egy megrendelő mailt a videoton@uw.hu-ra! Wink
<k-sonix>
Válaszol
Admin!

Ma megjött a csomag amit rendeltem (hangfalkárpit).
A kolléga, aki csomagolta, valószínűleg elnézett valamit, 2m * 4m-es darabból kettőt kaptam .sokk. Smile (valószínűleg 2 * 4 folyóméternek értette...)
Tehát először furcsálltam hogy többet kellett fizetni, kicsomagoláskor derült ki hogy mi ennek az oka Smile

Amúgy semmi gond, most van 16 négyzetméter hangfalkárpitom, ami jó pár ládára elég lesz 8)

üdv: k-sonix

ui: tanulság a többi fórumozónak - aki hangfalkárpitot rendel, a mennyiséget folyóméterben adja meg .!.
<k-sonix>
Válaszol
Bocs, hogy duplán kaptad, nem volt szándékos. Legközelebb jobban figyelek én is. Smile

Válaszol
Díszítő keretek, díszrácsok kategóriában szeretnék képet kérni. Mégis hogy néz ki.
Válaszol
Ok, jövőhét vége felé.

Válaszol
shalafi66 Írta:Ok, jövőhét vége felé.

Kösz Big Grin
Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Gondolom, készülnek a leendő hangszóróim, ezekkel kapcsolatban kérdezném, hogy mekkora a tűrés, ami az adatlapon található adatokra vonatkozik.
Másképpen, mennyire lesznek "egyformák" a hangszórók?

Elkészítettem a tekercseket légmagos kivitelben, 1mm-es zomáchuzallal, mert ilyent a kínálatban nem találtam. A kondik értéke sem olyan, ami nekem kell, ( 4,7uF és 6,8uF ), máshonnan szerzem be ezeket.
Azonos gyártótól származó, és egy tipusból való kondenzátorokat fogok majd venni, ez is befolyásolja az eredő hangminőséget, meg egy-egy darabból legyen a szükséges érték.
Üdv! SMA
Válaszol
Készülnek valóban. A kollégák mindet megtesznek. T-S pareméterekben kb. +-5% eltérés lehet, ha jól sikerül a hangszóró, nem szokott annyi sem lenni.
Különben van 4,7u 6,8u kondi nálunk is SMA.
Milyen lesz a kondenzátor? A hangsugárzó minőségét sztem jobban befoyásolja a kondenzátorok minősége, mint a neve, bár valahol a kettő összefügg. Smile A 6,8u valószínű(gondolom) a Zobel-taghoz kell.

Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Ez jó tűrés, örülök neki.
A két kondit szeretném azonos típusban, ezért egyelőre a Bennic-re gondoltam, sokan emlegették ezt a márkát, hogy jó.
Ha van más azonos gyártmányban a két érték, az érdekelne, hogy milyen?
Eddig a Wima kondikat MKS-4, MKP-4 használtam, jónak tartom azokat is, de jobb lenne a fekvő kivitel, mert nem NYÁK-os lesz a hangváltó. A Wima-nak rövid a lába, nehéz ezért összekötni a tekercsekkel, vezetékekkel.
Ha volna valakinek 1-1,5 vagy 2mm-es bakelit lemeze eladó, kb. 8x10cm-es darabok, arra építeném fel a hangváltót, a nyomtatott panelt nem szeretem. Sokat láttam elmelegedve, szétégve is, tekercsek magját összeolvadva, elkókat felrobbanva(!). Nyilván nem normál használattól mentek tönkre, de régen is huzalozott váltókat csináltam, nem szép, de jó. Az alkatrészeket ragasztani kell a lemezre, hogy ne rezonáljanak, zörögjenek.
Üdv! SMA
Válaszol
A Wima sztem nem túl jó választás, azok a kondik hangfrekire nem tetszenek nekem sem, de van aki szerint egyenesen hallgathatatlanok (különben pont ezért kérdeztem). A még fellelhető remix kondik jobbak.
Bennicet még nem hallottam.
2mm-es bakelit NYÁKlemezre készülnek a mi hangváltóink is. Ha ez megfelel, postázhatok belőle.

Válaszol
Kettes textilbakelit van . levélben 9.5x9.5-öst tudok küldeni ha kell , és megfelel. Az egyik oldal lehet valamivel hosszabb is .
Űdv
Válaszol
Shalafi.
A 112-es induktivitás mi takar , mármint uH tekintetében ?
Válaszol
Az a belső száma, az értéke 820uH.

Válaszol
Alighanem rossz induktivitással kalibráltam a műszeremet , mert nekem 1.2 mH mutat . Az egyikre filcel 811-et írtak , valószínü enyinek mérték .Akkor ezt most kinevezem etalonnak .
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Nagyon jó lenne az a textil-bakelit lemez, 3db. kellene, írd meg mennyibe kerül és várom.
E-mail: mikisys@t-online.hu címre írj, a többit megbeszéljük, esetleg valami alkatrész cserébe ha kell, azt is írd meg, hátha tudok küldeni.

Összeállítottam a műszerparkot, hogy ha megjöttek a hangszórók, tudjak ellenőrző méréseket végezni, illetve a kész dobozkat is bemérem majd.
Megpróbálok fotókat is készíteni, de ez nem az Én szakterületem, mármint a digitális fotózás és mentés, beillesztés, elküldés.
Hogyan kell ezt ide feltölteni, elküldeni?

Az elkészült tekercseim 25mm-es átmérőre és 52mm-es tekercselési hosszra készültek, 1mm-átmérőjű CuMz-huzallal, szép nagy guriga lett. 1-1db 0,6mH és 1-1db. 0,84mH ez utóbbi a mély elé.

Miért nem tetszenek a Wima kondik nektek? ( A színe miatt? ) Smile
Üdv! SMA
Válaszol
Kedves SMA!

Ne politizálj a piros Wima kondikkal Big Grin
Írtam neked 3 sms-emailt még 1 hete, szombat reggel 9 óra felé. Megkaptad őket?
Abban írtam le, hogy a pénteken tervezett váltódat megépítettem, és összehasonlítottam a soros váltóval.
Utóbbi győzött. Részletesebb volt a hangja: hegedűn, zongorán, éneken ő nyert. (Még azt is írtam
- csak tudnám minek - hogy építsd meg a soros váltómat, és hasonlítsd össze az általad tervezett párhuzamossal,
és számolj be a fejleményekről, melyik miben jobb és roszabb.) Az általad tervezett váltóban
volt egy freki lyuk, ami pont az apró neszezéseket ölte ki a felvételből. Nem lehetett hallani, ahogy
levegőt vesz az énekesnő, a sorosból pedig ezt nagyon is jól lehet hallani. Most már nem tudok játszani
a váltóval, mert beépítettem a rokonom hangfalába, de gyorsan leteszteltem.
Komolyzenét nagyon jó volt rajta hallgatni, minden hangszer ott volt lelki szemeim előtt. Hatalmas volt
a változás az előző (gyári JVC) hangszórókhoz képest.

Jó váltó-építést!
Üdv, Péter
Válaszol
SEAS Írta:Díszítő keretek, díszrácsok kategóriában szeretnék képet kérni. Mégis hogy néz ki.
Csak egy kis emlékeztető Smile
Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

Én NEM politizálok.

Megkaptam az SMS-t, mind a hármat, de mivel nincs még hangszóró, nem tudom kipróbálni a javasolt váltót.
Bármikor tudok változtatni rajta, ez a jó.
Értem, amit írsz, de azt nem szeretem semmilyen hangszóróból, ha ott énekel előttem és nem látok az énekes mögé! Smile
Azt kedvelem, ha úgy kb. 3-4m távolságból énekel színpadon az énekes, vagy 6-10m-re szól a zenekar, vagy még távolabb és nagy teret mutat meg, nem pedig szanaszét dobja a hangszereket. Tehát összefüggő teret ábrázoljon, ezt többé-kevésbé a Beyma-Vifa páros hozza. Kamarazenén kitűnően szól, ( templomi ) orgonán kitűnő, érezni a hatalmas hangszer méreteit, erejét, a pop/rock is jó de nem ez a kedvence.
A H2000-hangsugárzók a házi mozihoz, TV-hangra készülnek, remélem ott beválnak. Ki fogom azért a "nagy" rendszeremben is próbálni, hogy mire képes.
Üdv! SMA
Válaszol
Emlékszem, pénteken kapom meg a kereteket.

Válaszol
Kedves SMA!

Miután megépítetted a dobozt és a váltót, s letesztelted a
hangdobozodat, térj vissza erre a hozzászólásodra, és
meséld el, te milyennek hallod a dolgokat. Kíváncsi leszek.
Üdv, Péter
Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

Természetesen beszámolok, akkor is ha pofára esek a projektel.
Bízom abban, hogy sikeres lesz ez a projekt. Smile
Üdv! SMA
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég