A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiegészítők, alkatrészek
Igen, sajnos az is látszik, h. eredetileg rács volt...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Szerintem nem veszélyes. Az alján van.
Inkább az zavar, hogy kémény szerűen ül rá a hsz-re. Így olyan, mintha egy lyuk alján lenne a hsz. A korábbi kifelé kerekített peremű volt és jobban is nézett ki.
Válaszol
Most jut eszembe, hogy volt nekünk HA12 is valaha... Arra nem kell rács, és ugyanaz, mint a HA10. Lehet, h. későn gondoltm erre.

Válaszol
Csak most olvastam a válaszod. Ez kimaradt. .oh.
Szóval, ha kaphatnék belőle az jó lenne, mert ez a mostani 10-es keret nem egy szépségbajnok. Azon morfondírozok, hogy magában a hsz., lehet, hogy jobban néz ki. :?

Más: A reflex dopboz méretezésénél hogyan kell figyelembe venni, hogy az összes reflex cső szűkülő keresztmetszetű. Ha jól gondolom, akkor a progik egyenes csővel számolnak. Így viszont nem a helyes átmérőt és térfogatot számolják. Hogyan lehet ezt korrigálni? (Már a hallás útján kívül).
Válaszol
Méréssel lehet, de a várt eredmény az egyeneshez közel van.
Akkor mi legyen a HA12-vel?

Válaszol
Ha jó a 437-esre, szívesen kipróbálnám, ha lehet és nem nagyon idegesítelek, hogy ez már a 3. keret az én kis hülye hszemre. .oh.
Válaszol
Félreértés, a HA12 nem keret, az egy körperemes 100mm-es hsz, hasonló, mint a ha15, csak 120mm a külső átmérője... Smile

Válaszol
Ja értem. A hsz. marad, mert már kivágtam a helyét a dobozon. Azért köszönöm.
Válaszol
Az 5. sorban HDK17-es keret, 50x122-es reflexcső és fideka látható. A 4. sorban hangszóró szigetelő alátét megoldásom látható.
Válaszol
Shalafi, a 108 kódszámú menetes szerkezet mennyi H ferrittel a közepében? És hogy ne kelljen külön megkérdezni, anélkül?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Nekem van egy mag nélküli 108-asom, az 390uH. De hogy hogy van kódolva, azt már jó volna tudni. Eleinte azt hittem, a huzalvastagságra utal a kód, de nem.
Válaszol
Shalafi a mindenkódok tudója és őrzője. Párat kérdésre már közzétett. Én is átböngésztem az összes fórumtémát a kódok után, de azt sem találtam meg amiről tudom hogy olvastam.

A fenti 108-asból mindkét fajtát birtoklom.

Piilanatnyilag ennyit tudok:
Code 112 levegővel 820 mikroH ferittel 1200 mikroH (evan asz AKAJIban).

Már írtam hogy mindenki kérdezzem egyet a sorból naponta... legyen már egy kódtáblánk.
Válaszol
108 simán: 390uH (jól tudtad Lex. Wink )
108+ferrit: ~560uH
A kódok, a megzavarás végett véletlen sorrendben követik egymást. Wink Tongue .ordog.

Válaszol
Napok óta azon gondolkozok, hogy van ez. .sokk. Ha véletlen akkor az nem sorrend. Ha meg sorrend akkor nem véletlen. Tisztára zavaros. .forog.
Válaszol
A tekercsek induktívitás szerint sorban vannak (emelkedő) és ehhez a sorhoz véletlenszerűen van rendelve a kód. Wink
Válaszol
De jó egyeseknek hogy ennyi idejük van gondolkozni... Tongue
Üdv, Péter
Válaszol
Ennél már csak az lenne a jobb, ha ennyi időm lenne nem gondolkodni. Tongue
Válaszol
A háromjegyű szám itt is a kitalálás időpontjával függ össze (mint a hangszóróknál), tehát ez időrendi sorrend, ezért tűnik véletlennek. Smile Ezeket a hszeket majd átteszem az offtopikba. Smile

Válaszol
Ma kaptam 22-féle reflexcsövet, lesz jónéhány új is, nemsokára feldolgozom.

Válaszol
Miért nincs HA 31-hez rendes díszkeretetek? Miből állna védőrács nélkül gyártani?
Válaszol
Semmiből. Smile Mert azon a rácson most sincs műanyag keret. Maga a hangszóró kosara a keret, erre rögzítünk egy méretre préselt rácsot gumigyűrűvel. Ennyi a ha31 rács.

Válaszol
Gondolom esélytelen a dolog, és nem is fog hozzá készülni.... .sir.
Válaszol
Nem hiszem, nincs hozzá szerszám, a kosáron pedig nem tudunk változtatni.

Válaszol
Hi
Ha25 Braunra nincsen keret?
Tudjátok nekem olyan sima külső kellene, rács meg minden izé nélkül...
Ami lex lapján is van...
Az ami 1100ft, az ilyen? egyáltalán erre való, lexnél is láttam, hogy a számok nem éppen követik az átmérőt... .sokk.
Az a duplatölcséres cső az mennyi, amit javasoltál?
Van készleten:
Tölcsér
Cső
Lábak avgy mi az a tüske Smile
Tömítő, amit méterben lehet kapni
Hátulra csiptetős kerek csatlakozó
Az a keret egyáltalán hogy néz ki, kép nincs vagy legalább azonos fazonú, más méretű :S
A posta utánvéttel 800 ft?
Ha nem, akkor megoldható az átutalás?
Válaszol
A braunra nem kell keret. A cső árát nem tudom, az új árlista még nincs a kezemben, de lehet következtetni, olyan 600,- Ft körül lehet a cső és a toldó hozzá kb. 400,- Ft. Minden van készleten általában. A postai díjak így alakulnak: [link]

Válaszol
Helló Shalafi!
Tiszteletteljes kérdésem:

1. Hozzá lehet-e jutni csévetesthez, amire én tekerhetném a kiszámított milliHenri értéket? (6-8 darab) (Mérőműszerem van)
2. Hozzá lehet-e jutni 1mm-es, és/vagy 1,2 mm-es átmérőjű zománcozott rézhuzalhoz kb. 1-2kg mennyiségben? (Mivel 20-25kg-ra azért mégsem volna szükségem.)
3. Van-e Magyarországon ilyen rézdrót OFC kivitelben valahol?

Ha ez nem megy a H2000-en keresztül, akkor van-e valamilyen beszerzési hely (Budapesten?), ahol nem csak ipari mennyiséget adnak el. Esetleg valaki tudna-e kisegíteni a fenti dolgok beszerzésében?
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Ebben én sajnos nem tudok segíteni. Csak kész formában ad el a cég tekercset.

Válaszol
OK, semmi gond, ha bárkinek van ötlete zománcozott rézhuzallal kapcsolatban ne titkolja előlem!
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Valami "helyi" terkercselő céget kéne meginterjúvolni,hátha.Banba boci arc,meg ilyenek,csak megesik rajtad a szívük...
Üdv Doki!
Válaszol
Érdekes felfedezést tett ma spexcel kolléga az én közreműködésemmel (ami nagyjából kimerült a figyelemfelkeltésben, és az erkölcsi támogatásban Big Grin ) szóval sikerült találni egy elko-t ami meglepő módon jobb impulzusválaszt, ESR-t hoz, mint a legtöbb fólia. Az 1,8u-s Elytone-ról van szó. Mondjuk nem csoda, a Tannoy és a JMlab(focal) használta...

Válaszol
Hello!

Ez a hozzászólásom most nem éppen hangkeltéssel foglalkozik, hanem éppen csillapítással, és gondolkoztam, hogy hova rakjam, de végül itt kötöttem ki.
Ezúton is szeretnék elnézést kérni, ha ez egyáltalán nem ide való és pakolja át valaki az OFF-ba.

Szóval most jön a tuning. Számítógépet szeretnék csendesíteni főleg hangszigeteléssel. Az lenne a kérdésem, hogymien anyagokkal próbálkozzak, és a ház külsö oldalát is vonjam be valani filc, vagy szövet anyaggal? Az előlap mögé vattát gondoltam halmozni, hátha csillapít valamit....
itt http://www.caseplaze.de/include.php?path=content/articles.php&contentid=278 egy teszt képekkel az áldozatról. Nem nagy valami, az oldalai is onkább hasonlítana alufóliára, mint békebeli fekvő gépházra, ami elbírta a 25-30 kilós monitort is.

Köszi a segítséget!
Válaszol
Itt biztos tudják!
http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=55138
Válaszol
Köszönöm szépen a linket, sokkal okosabb lettem, sok új ötlettel gazdagodtam, de nemiagzán tudtam meg objektív dolgokat a különböző anyagok használhatóságáról.
A fórumban emlegettek parafabélelést, aztán meg volt, aki kibélelte a házát hangkioltó felületű szivaccsal. Vele felvettem a kapcsolatot és végülis azt nyilatkozta, hogy akkora különbséget nem észlelt, amiért érdemes lenne ekkora munkát ölni az egészbe, ezért már rég kiszedte az egészet.

Én most "objektívebb" véleményekre lennék kíváncsi, pl. parafa, vagy filc, vagy vatta, vagy polifoam, vagy ennek a kombinációja bír-e valami jelentőséggel csillapítás szempontjából? Tudom, hogy a hangdobozokat (már amelyiket) vattával bálelték, de azt nemtudom, hogy a mostani pl. vegyesboltban kapható vatta bír-e ugyanazokkal a tulajdonságokkal?
Jó lenne-e az, ha 2 filc lap közé raknék valamennyi vattát, ezt összevarrnám, és ezt használmám oldallapburkoló anyagnak?

Előre is köszi
Válaszol
Végül is mi az, ami a leghangosabb a gépben?
Válaszol
most még minden, de ha majd passzív lesz a videokártya is, és sikerül olyan prochűtőt szerezni, ami elég csendes, akkor a vinyó sípoló hangja lesz a legzavaróbb, meg a dübörgése, mikor mozgtja majd a fejet. Gondoltam, hogy elmék, hajlíttatok 6mm!!!! vastag alumíniumlemezből olyan tálcát, ami közrefogja a vinyót, aztán a vinyót betekerem filc anyagba úgy, hogy a tálca ne legyen elszigetelve, így a vinyónak lehetősége van leadni a hőenergiát. A technológia még finomításra szorul, de remélem megéri a kísérletezést.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég