A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HC 20/10 videoton DC2000 HC 20/1008
Sziasztok van 2 db ilyen hangfalam / videoton DC2000  / nem nagyon találtam adatot arról hogy mennyire terhelhető, milyen mínőségű, mit várhatok tőle.
Érdekelne még a benne levő HC20/1008 hangszóró is, erről sem találtam adatot, alkalmas lenne ez gitár-basszusgitár erősítőhöz való cabinet / láda építéséhez?
Köszönöm előre is a segítséget.
Válaszol
Az eredeti HC20 kb. 10W-ig jó, ha ez nem gond, akkor akár gitárra is használható. Ez ugye fényes porvédős papírszélű hangszóró?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszi a választ, még nem szedtem ki a hangszórót, de nagyon jó állapotban van, szép hangzása van a hangfalnak. Nem értek hozzá de amikor vettem újonnan több mint 30 éve akkor mintha a hangfalra 60 W teljesítményt adtak volna meg ezért keveslem kicsit a 10 w-ot, de lehet hogy tévedek akkoriban 30 w-os toronnyal használtam.
Válaszol
Mi a kérdés? Smile

Válaszol
Csak a tech. adatai érdekeltek volna a HC20/1008 hangszóróval kapcsolatban hogy mennyire terhelhető /én mint laikus, hány w-ot bír el / ha 2 db-ot egy ládába építem soros vagy párhuzamos kapcsolással, illetve a frekvencia átvitel képessége. Mindezt azért hogy milyen erősítő beszerzését tervezzem hozzá.
Válaszol
Smile Akkor kérek szépen választ az előző kérdésemre. Utána jobban be lehet azonosítani.

Válaszol
a kérdésed megválaszolásához.. előbb olvasnod kellene sokat, hogy feltudd úgy tenni a kérdést hogy a válasz amit lehet rá adni az egyben arra is válasz legyen amit tudni akarsz.

próbálok gondolat olvasó lenni.
gitározol, s szeretnél gitárhoz hangfalat csinálni a meglevő hangfaladban levő hangszóróból, de nemtudod hogy alkalmas e, vagy hogy mekkora erősítőt kell hozzá szerezni, ha jól sejtem.

elébb szedd ki a hangszórót, mert így nemtudni pontosan melyik leszen az.
utánna fel tudod tenni a kérdésed:
kiszedtem egy régi hangfalamból két ilyen (ide jön a pontos típus) hangszórót, ha gitárhoz akarnám használni, megfelel vajon? mekkora erősítőt ajánlanátok hozzá?

hidd el nekem, sokkal elébbre jutsz így.
a teljesítmény adatokon meg ne lepődj meg, 5 watt lehet hangosabb mint 50.
sokmindentől függ a dolog.
Válaszol
Típusszám már van, csak biztos akarok lenni abban, hogy melyik változata ez a HC20-nak. De szerintem az utolsó papírszélű lemezkosaras lesz.

Válaszol
hát, majd visszaír az úr s meglássuk, csak csinál róla egy képet vagy valami ilyesmi...
vagy pedig nem.
Válaszol
Az is elég, ha azt mondja, hogy ilyen: http://www.radiomuseum.org/r/videoton_hi_fi_box_dc_2000.html

Mert ebben pont az a mélyközép, amire én gondolok, PE porvédős, papírszélű. Nagyjából 6kHz-ig szól, és kb. 15W névleges terhelhetősége van, a kis mechanikai kitérés miatt.

Válaszol
Most mértem régi HC20-as hangszórót (HC20/10) és egész jó dolgokat tud, a kora ellenére. Smile 

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég