A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TL hangdobozok
Hát, szó se róla nálam egy deka tömítés sincs a levehető oldalnál .Végleges összerakás előtt , ée után is meg fogom mérni , kíváncsi vagyok mekkoralessz a különbség .A kiemelést kompenzáló mágnessel sikerült rendbe tenni . Nyolcadikán tettem fel képet a három változatról .Lehet hogy rendes tömítés után nem is lessz szükség rá .
Válaszol
A King mű tábláinak Excel táblába ültetésével küszködök. Számojjon a gép, ha már van. Remélem sikerül. Akkor csak be kellene pötyögni a paramétereket és kiköpné asz erredményt. .zold.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Milyen eredményt ? Komplett doboz méreteket ?
Nem találom a sksndináv TL tervező programot , a fene egye meg . .zsepi.
Válaszol
Te Moccsing, kiemelt lett a troppikod, láttad?

Nem doboz méreteket, még mi nem kéne? Pelenkázni is tuggyon? Csak amit eddig küszködve számolgattál.
S0/Sd-t már remekül számol a kívánt Qts-re, egyenes csőre töltve. 1%-on belül van a korábbi kalkulációhoz képest. Csak a C-1 táblázatból nem bírok értelmes dolgot kihozni, amivel a szűkülő-bővülőhöz kellene a köztes S0 SL méreteket megállapítani. Nem lineáris a szélső-középső értékek közti tartomány és nem tudom millen függvény szerint változik, így nem tudok mit mondani az Excelnek sem.
Válaszol
Jozsi Te agyonbonyolítod a saját életedet .
Az a program amit nem lelek , megadja a doboz méreteket is .
Válaszol
MJK for Dummies: http://www.t-linespeakers.org/design/MJK-for-dummies/index.html
(ha még valaki nem ismerné)
Válaszol
Mócsing Írta:Jozsi Te agyonbonyolítod a saját életedet .
Az a program amit nem lelek , megadja a doboz méreteket is .
Nincs is de megadja? .haha. Tudnám mit számoltál akkor 2 napig?
Válaszol
Sziasztok!

Uj vagyok itt a forumon es egyebkent a hangdoboz epitesben is. Lehet, hogy kicsit meresz kezdetnek egy TL-t epiteni, de en megis belefogtam. Pagrus kisebbik (110-es) PVC TL-jet epitettem meg, igaz meg csak az egyik felet a parnak mert kicsit szkeptikus voltam a hangjat illetoen Smile Meg kell mondjam kellemesen csalodtam a mely atvitellel kapcsolatban, viszont a magasak vhogy nem tetszettek. Sokfele hangvaltot kiprobaltam, de egyikkel sem tetszett igazan. Aztan egy hetvegi nagytakaritas soran elokerult egy reg elfeledett magas hangszoro (HG 1,9/1304) amit meg faterom vett reges-reg amikor a Videoton letezett. Nosza gondoltam egyet es lecsereltem a DTF 801-et es lass csodat, lagyabban es szebben szolt mint korabban, sot meg azt is megkockaztatom, hogy magasabbra is ment a regi, poros polieszter dommal. Igy a DTF 801-et nyugdijba is kuldtem, nekem sajna nem jott be a hangja. Nos, ahogy irtam az elejen nem vagyok tulsagosan jartas hangdoboz epitesben, epp ezert kerdeznek is: muszaly hogy egy tobbutas rendszerben az egyes hangszorok azonos nevleges impedanciaval rendelkezzenek? Ha igen, miert? Meg 1 kerdes (foleg shalafi66-hoz, de egyebkent barkihez akinek van tapasztalata ebben): a H2000 honlapon latom hogy a HG 1,9-bol van 8 ohmos valtozat is. Az impedanciajukon kivul van mas kulonbseg is a 4 ill. 8 ohmos kozott? Ezt azert kerdezem, mert en a 1328-as tipust neztem ki a TL-hez de a hozzatartozo adatlapon mar 1544-esnek van irva es a mechanikai konstrukcio is egeszen mas mint a regi 1304-ese, habar a parametereik nagy resze megegyezik.

Koszi szepen!

Udv,
lamalas
Válaszol
A kérdés főleg a HG1,9-re vonatkozik, és ezért kicsit offtopik. Smile De válaszolok itt. Többféle okból is, de ez a hangszóró változott legkevesebbet a videoton óta, nagyjából ma is hasonló paraméterei vannak, mint régen, a 25kHz-es felső határfeki is megmaradt. Létezik négy és nyolc Ohmos változat is, a kettő nem teljesen egyforma, a nyolc Ohmosnál a membrán vékony régtegben impregnált, a négy Ohmosnál ez a plusz réteg hiányzik. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az adatlap méretezés szempontjából nem helytálló jelenleg, másféle zárófedéllel szerelik az üzemben a hangszórókat mint ami a rajzon látható, abból már csak egy-két bontott darab van (persze zárójelben ottvan, hogy ezek régi, több, mint tíz éves adatlapok). Még a héten megpróbálok feltölteni egy új mérést-méretezést. Jelenleg háromféle zárófedéllel készül a HG1,9, egy szögletes, ez látható a lapon is (89,5*74,6), és két körperemes, az egyik 117, a másik 97,5mm átmérőjű. Amit érdemes betartani, hogy ez a hangszóró 5kHz alatt nem használható jól, kicsit gyenge a dinamikus viselkedése.

(A végére kicsit én is off leszek, készülök kicsit átalakítani ezt a hangszórót is egy textil membrános változat is forog a fejemben.. Smile De ez még titok. .sug. )
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
lamalas Írta:Sziasztok!

.......viszont a magasak vhogy nem tetszettek. Sokfele hangvaltot kiprobaltam, de egyikkel sem tetszett igazan. ......
Örülök, hogy legalább az egyik fele tetszik Smile

Ez a harmadik, utolsó hangváltó a 110-es PVC-TL-hez, ennek már nincs köze a SAL váltóhoz:
[Kép: pvc-tl-xover.jpg]
Ezt még próbáld meg, mielőtt megröpteted a DTF 801-eket. Ha ezzel sem jó, akkor valószínűleg túl nagy a szórása a DTF 801-nek, sajnos akkor nem tudok olcsón olyat, aminek viszont kicsi. Vagy a hangkaraktere nem jó neked.

A TVM ARN-100-10/8 szerintem elmegy 5 kHz-ig, de ha HG 1,9-et akarsz használni akkor lehet, hogy még feljebb kell menni, az meg már kérdéses.
Ha adsz egy ilyen hangszórót, megmérem, össze lehet-e hozni őket (nem gond ha négy ohmos).
Mivel viszonylag kicsi a baffle (az előlap), másképp fog viselkedni a tweeter, mint azt elsőre gondolnánk, ezért kell mérni, de hát nálunk van ilyen hangfal, bele tudjuk próbálni.

(Esetleg próbáld meg Quadlipi modját a DTF 801-hez, a salos fórumon a hangfalépítés topicban találod.)
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
5 kilótól az újaknál NEM kell magasabban váltani 2. rendű szűrőnél. A szórás itt is olyan +-5%-os. Hogy miért kell mindig előre a rosszat feltételezni...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Jozsi.
Az a program ami nekem volt , olyat méretezett aminek a tetején volt a lik. Nekem meg az nem tetszik . A skandináv voltáról nem is beszélve .
Szerintem számold ki magad ,ne programozz ! Annak van fillingje ,elég s**r egy filling , meg kell adni , de az legalább a tied . .ir.
Válaszol
Kb.:4,4kHz-en váltottam el az egykilencet.Ippeg még elmegy így is. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
http://www.mhsoft.nl/ lehet hogy ezzel TL-t is lehet méretezni .
Válaszol
Mócsing Írta:http://www.mhsoft.nl/ lehet hogy ezzel TL-t is lehet méretezni .
Egy adott frekvenciához tartozó hullámhosszt ki lehet számolni vele.
Meg 3 dimenziós terek rezonanciafrekvenciáit, termek utózengési idejét.
Válaszol
Úgytűnik, a letölthető nem tervez TL-t. Viszont van egy webes, az felül nyitott szűkülőt tervez, kb, 2/1 arányban, egy hajlítással, a kilépő = Sd.

Mi a baj a felső lukkal? Nem jó vagy csak nem teccik?
Válaszol
Az okosabbik végemet teljesen szétültem mire ezt is megtaláltam . A Terminalon hivatkoztak régen ha jól emlékszem arra a programra amire gondolok . Nálunk nagyon aszimetrikus a nappali , egyik oldalt fal és ablak , a másikon nagy szabad tér . Azt olvastam hogy valamennyire a mélyhangok is irányíthatóak , nekem meg pont ez kell . Meg aztán a tetején levő lik nem is tetszik , valószínü a PCM-ek miatt . El lehet dugni hátulra is , akkor nem látszik . Egyre jobban foglalkoztat , egy TQWT ,TL ,és tölcsér keverék , kisérleti doboz .
Válaszol
Fdsa .
Saccold meg légyszíves , 396cm2 mekkora torkolatitényezőt ,prezentál .
Nekiállok a kisérleti doboznak . Legalábbis elméletben .
Előre is köszönöm .
Válaszol
Torkolati tényező: 0,6*sqrt(SL/pi) = 6,74 cm (ha el nem számoltam)
Válaszol
http://www.drkrupp.se/hifi/
Alighanem ez az a program ,amire gondoltam .
Zoli12 hivatkozik rá az Audiodiy -hangsugárzók - TL gányolás topicban -második oldal -2005 . Okt. 29 . 9:37 .
Válaszol
http://www.drkrupp.se/hifi/program/tl-kv.zip erre gondolsz?

Hát elég gagyi Sad
Ráadásul azt sem mondja meg, hogy mennyi legyen az offset, és miért.
Kicsit a rajz is hibás, olyan, mintha a tágulónál a kilépőnyílás kisebb lenne, mint előtte a csőkeresztmetszet
Válaszol
Adjatok egy fix függvényt, és kimozdítom helyéről a Földet.
(jozsimedesz)

.hehe. .hehe. .hehe. .hehe. .hehe.
Válaszol
Köszönöm hogy kiszámoltad ./mi az SL /
Nem tudom az e amit linkeltél , nem lehet megnyitni .
A jobb oldalin azért kisebb a lik , mert az TQWT . Legalább is szerintem .
A látott kép alapján , alighanem ez a program volt meg nekem is .

Adjon neked fix fügvényt a fene , fogjál magadnak .
Válaszol
Irigy kutya.
Válaszol
Mócsing, SL a cső keresztmetszete a kilépőnyílásnál. A torkolati korrekció csak a cső nyitott végén működik, de pl. a bassz-reflex hangolócsőnél mindkét végén figyelembe kell venni.
S0 a zárt végnél lévő keresztmetszet.

A zip fájl, amit linkeltem, az letölthető, kibontható, és azonnal fut, főleg, ha letöltöd a vbrun300.dll-t is, és azt bemásolod a windows\system könyvtárba.
Válaszol
Így már értem , főleg az alját .
Válaszol
Hi !

Szerintem TL, Tqwt és egyéb komolyabb dobozok tervezéséhez érdemes megszerezni a Mathcad progit aztan netten megvenni MJK tól a worksheeteket. ez egy szimulációs program mely sok nettes teszt és szerintem is igen csak jól működik.
Válaszol
Mócsing szomorú . Nem jött össze a szekrény darabolás .
Válaszol
Jobb hijján irom ide .
Nézegettem a spirálos doboz spirálját. Azt még nagy jóindulattal sem lehet tölcsérnek nevezni . Szerintem egyszerű táguló reflexcső . Azt meg TL szerüen össze lehetne hajtogatni a doboz alján . Sokkal egyszerűbb lenne .
Válaszol
Bizony. Feltettem az oldalamra egy spirál-reflexcső átszámítást:
[Kép: spiral1-.jpg]
http://diyaudio.barjak.net
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Nocsak , nocsak .
Bug úgylátszik nem csak az én fejemben matat . Este megnézem , megyek dolgozni .
Üdv.
Válaszol
Utánaszámoltam, kicsit igazítottam a képleteken.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Van olyan program , amivel lehet táguló csövet méretezni ?
Válaszol
A 620-asnak jó ahangja , TL-ben elég mélyre is megy . Viszont négyszer akkora mint a reflex . A hangerő, lakásban meg több mint elég .
Válaszol
Mócsing Írta:A 620-asnak jó ahangja , TL-ben elég mélyre is megy . Viszont négyszer akkora mint a reflex . A hangerő, lakásban meg több mint elég .

Nem teljesen értelek: mi az, hogy "négyszer akkora mint a reflex" ?
Az általam kinézett 634-hez képest a 620-as jobb? Ha mondjuk a 620-at veszed 100%-nak, akkor a 634-nek "mit" adnál? (bocsi, nekem a számok fejeznek ki mindent Smile )
Üdv: Crockoo
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég