A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítséget kérnék hangfal típusmeghatározáshoz
Rainbow 
Üdvözletem!
Megpróbáltam lerajzolni a 90-es évek elején, a veszprémi szabadság téri, Videoton márkaboltban vásárolt első hangfalaimat. Sajnos már nincsenek meg. Keresek róla típusnevet, számot, bármilyen információt, fotót, amit eddig sajnos nem találtam az interneten.
Köszönöm!

[Kép: videotonvalami_www.kepfeltoltes.hu_.gif]
Válaszol
Talán az SL 301QB vagy a 451 lehetett.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszönöm a gyors választ!
Rákerestem a típusokra, de sajnos nem. A doboz további jellegzetességei:
- A doboz magassága úgy fél méter, vagy 70 cm-es lehetett
- Elölnézetből a doboz jobb és bal széle 45 fokban voltak "elvágva", nem kerekített volt. Tovább haladt ez a sík, a porvédő textil keret oldalain is, ahogy a képen
- A mélyközepek max. egy arasznyi szélesek voltak, de inkább 11-13 cm-esre tippelném
- Nem volt széles a doboz, viszont elég mély
- Volt reflex nyílása hátul

Arra emlékszem, hogy ott álltam a boltban és vacilláltam, hogy ez, vagy a Preludium. Ott volt a földön egymás mellett a kettő. Az eladó meg azt mondta, hogy ennek jobbak a mély hangjai. Olcsóbb is volt valamivel, modernebb kinézete volt és megvettem. (Évekkel később jöttem rá, hogy rosszul döntöttem.)
Válaszol
Valahol nem is olyan régen láttam én ezeket felbukkanni a neten szerintem, valamelyik VT-Akai hangsugárzó társaságában, de nem emlékszem mi volt a típusa.

Válaszol
DB 3048
55/90W, 50-25000Hz, 87dB, 8 ohm, 8 kg, 450x190x230mm
Válaszol
4lewis
Igen ez a típus a Db 3048-as.Nekem is ilyenem van.Újonnan vettem én is őket,(még talán valamikor 1997 körül)és egy Videoton RA636-as erősítővel használtam.Aztán úgy alakult,hogy sokáig nem voltak használatban.Most elővettem őket,és sajnos azt tapasztaltam,hogy a hangszóró peremei porladnak szét.A dobozok még tökéletesek.
Van valami tippetek mit lehet velük kezdeni?Vagy valakit esetleg érdekel?Érnek még valamit egyáltalán?Aki tud valami jó,használható tippet,kérem segítsen.Megnéztem a neten kb 4000-ért lenne bele hangszóró (4X4=16000) picit sok.
Most a napokban vettem SONY 5.0 hangrendszert,így ezek már majdnem feleslegesek.
köszi a választ üdvTongueisti
Válaszol
(2012. 02. 19., 17:30)pisti77 Írta:  4lewis
Van valami tippetek mit lehet velük kezdeni?Vagy valakit esetleg érdekel?Érnek még valamit egyáltalán?Aki tud valami jó,használható tippet,kérem segítsen.Megnéztem a neten kb 4000-ért lenne bele hangszóró (4X4=16000) picit sok.
Most a napokban vettem SONY 5.0 hangrendszert,így ezek már majdnem feleslegesek.
köszi a választ üdvTongueisti

Szia!
Ha a honlapon körülnézel, van egy hangszórójavítás lap:
http://www.hangszoro.net/index.php/javitas
A peremezés nagyságrendekkel olcsóbb, emiatt nem kell kicserélni őket.
A SONY-ra látatlanban azt modanám, hacsak nem szántál rá jelentősebb összeget, akkor a minőségük ég és föld, de a Videoton javára ("egybeházimozi rendszer minőség esetén"). A házimozi hangszórók nem éppen zenehallgatásra vannak optimalizálva az olcsóbb kategóriákban. Főnököm sokszámjegyű SONY rendszere mellett is innen kikerült hangszórókból épített hangfalon hallgatja a zenét...
De ahány fül annyi vélemény, a döntés joga a tiéd.
Üdv.
Válaszol
Üdv!
SONY SS-FCR450,ilyet vettem,de még nem használom.Sajnos.Tavasszal költözünk le Agárdra,ott fogom bekötni.Lakásban nem merem használni,mert tartok tőle,hogy nem bírnám ki,hogy ne hangosan hallgassam.Remélem szépen fognak szólni.Még egy kérdésem lenne,ha szánsz rám időt.
Szerinted kell hozzá mélynyomó? Volt olyan vélemény,hogy igen,volt olyan,hogy nem szükséges.
Szerintem így fogom használni,aztán meglátom.
A peremezést meg fogom kérdezni.KÖSZÖNÖM
Üdv
Válaszol
(2012. 02. 20., 18:38)pisti77 Írta:  Üdv!
SONY SS-FCR450,ilyet vettem,de még nem használom.Sajnos.Tavasszal költözünk le Agárdra,ott fogom bekötni.Lakásban nem merem használni,mert tartok tőle,hogy nem bírnám ki,hogy ne hangosan hallgassam.Remélem szépen fognak szólni.Még egy kérdésem lenne,ha szánsz rám időt.
Szerinted kell hozzá mélynyomó? Volt olyan vélemény,hogy igen,volt olyan,hogy nem szükséges.
Szerintem így fogom használni,aztán meglátom.
A peremezést meg fogom kérdezni.KÖSZÖNÖM
Üdv

Szia!
Hát nehéz úgy véleményt mondani, hogy semmi értelmes információt nem közölnek a frontokról, hiába guglizik az ember.
http://www.sony.hu/product/hcs-home-cinema-speaker/ss-fcr450
Mondjuk kellene egy dobozméret, valamint a hangszórók átmérője legalább. De már az is információ, ha nincs információ...

Mondjuk a "Nano-érzékenységű magassugárzók az elülső hangsugárzókban" szövegtől letettem a hajam. Ha ilyenek, akkor kell is az elővigyázatosság, mert 0,1 Watt teljesítménnyel is letépheti :-)))

Ránézésre nem lehet benne nagyobb mély mint a Videotonban, így biztosan kell neki mély támogatás és én a 150 Watt negyedénél többet nem mernék rákapcsolni max ha ki akarom nyírni SZVSZ.

De majd nálam hozzáértőbbek megszakértik.
Láttak már Sony hangszórókat, hiszen a H2000-nél is árulnak ilyesmiket:
Itt lehet guberálni, van-e ismerős hangszóró:
http://www.logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=10506

Nem akarlak lelombozni, de szerintem kezd el a peremezést intézni. Az agárdi párbajban szerintem a Videoton lesz az esélyes.
Esetleg képet rakhatnál fel a Videotonokról, mert ilyen képet sehol sem találni a Neten annyira ritka madár. Szerintem akár a retronom.hu-ra is mehetne pl.
Üdv.

Válaszol
A retronomra inkább a GB II. jelzésű dobozról kellene infó. Smile Az is érdekes volna.
http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&item=320745711913&nma=true&rt=nc&si=tbzSBWvnMc8ZINcUaG5Al3Q6ov0%253D&orig_cvip=true&rt=nc

még érdekesebb, hogy 75 fontért megy náluk a minimax elődje. Big Grin
http://www.ebay.co.uk/itm/Videoton-Pair-speakers-made-in-Hungary-D100-Mini-max-style-surrounds-renewed-/130636221308

Válaszol
(2012. 02. 20., 22:37)shalafi66 Írta:  A retronomra inkább a GB II. jelzésű dobozról kellene infó. Smile Az is érdekes volna.
http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&item=320745711913&nma=true&rt=nc&si=tbzSBWvnMc8ZINcUaG5Al3Q6ov0%253D&orig_cvip=true&rt=nc

még érdekesebb, hogy 75 fontért megy náluk a minimax elődje. Big Grin
http://www.ebay.co.uk/itm/Videoton-Pair-speakers-made-in-Hungary-D100-Mini-max-style-surrounds-renewed-/130636221308

Kicsit tátva maradt a szám, hogy mik is vannak (voltak) egykor gyártva.
Azért remélem pár kint dolgozó honfitársunk is megfertőződik majd és megveszi ezeket, hogy hazakerüljenek, ha már itthon nics ilyen.
Az a HC13K és HG2,5/16K kombo reflex dobozban érdekes szerzet. Ha feláldozom a Micromax párt, akkor a két javításra váró ilyen magassal már utánépíthető lenne :-D.
Már csak egy vállalkozó kedvű embert kell találni rá :-D
A linkeskedés :-) mellett esetleg megszagérted a Sonykat majd az érdeklődőnek?
Válaszol
Néztem a Sonyt, de nekem nem volt ismerős, szóval bármi lehet. Olyan közeli képet meg nem láttam, amiből lehetne következtetni.

Ez HA13 volt, Big Grin ebben picit nagyobb a lengőcséve, kb. 16mm magasan tekerték, ezért volt összesen 12mm lineáris kitérése a hangszórónak. Egyébként nem lehetett olyan rossz, az a magas audax mintára többnyire egyrétegű lengőcsévével készült, szóval még 20k körül is szépen szólt.

Válaszol
Felbukkant egy kép a DB 3048-ról.
[attachment=114]
Nem is lehetett ez olyan rossz. A Sonytól több esélye van, minden hibája ellenére.

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Most nagyon elszomorítottatok.Ezt nem mondhatjátok komolyan,hogy ezek a Videoton hangfalak jobban szólnak,mint az én Sony hangfalaim.Ha ez így van akkor tényleg megperemeztetem őket.Ezektől még az én Vidijeim is jobb állapotban vannak.Ha lesz alkalmam lefényképezem őket,az tuti.
Válaszol
Magastartományban jobb a Sony, de középen és mélyben a VT közelebb áll a normális hangvisszaadáshoz.

Válaszol
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, képet! Végre kiderült! Sokkal mélyebb dobozra emlékeztem, a rajzon is látszik. Tényleg ritka, mint a fehér holló. Lesz mire vadászni az elkövetkezendő időkben!
A Videotont simán egy kalap alá lehet venni neves cégek hangfalaival! Idővel komoly konkurenciává vállt volna a márka. Többek között ezért rombolták szét a Videotont (is). Ez a meglátásom. Üdv.
Válaszol
(2012. 03. 01., 11:17)4lewis Írta:  Lesz mire vadászni az elkövetkezendő időkben!

Nos akkor a küzdelem indulhat::-D
http://elektronika.vatera.hu/hangfal_hangrendszer/videoton_db_3048_1556114423.html
Kiváncsi leszek a végére. pisti77 is meglátja legalább, hogy mit adnak egy ilyen dobozpárért.
Üdv.
Válaszol
Még sokára jár le. Smile 3000,-ért elvinném én. Big Grin

Válaszol
(2012. 03. 02., 22:46)shalafi66 Írta:  Még sokára jár le. Smile 3000,-ért elvinném én. Big Grin

Szia!
Azon a ponton már túlhaladt a licit. Kiváncsi leszek a sok megfigyelőből hányan licitálnak majd. Az Artelnél is a 48 megfigyelőből alig volt pár aki komolyan vette a végén és licitált is.
Esetleg egy pár "Gipsy" 17eFt-ért?:-D
Olyat is láttam fent.
Üdv.
Válaszol
Üdv!
Azért az enyémek ezekhez képest újszerű állapotban vannak.Ezek után tutira megjavíttatom őket,és összevetem a Sonyval. Smile
Még lehet,hogy össze futtok vele valahol Smile
Válaszol
Üdv!
Nem tudom,hogy olvassa-e valaki még ezt a fórumot...
De lenne egy két kérdésem.
Beüzemeltem a Sony hangfalakat,nem rosszak,sőt.Simán lehet hallgatni mélynyomó nélkül is.
Viszont megfertőződtem.Smile Már gondolkodom az erősítő cserén.Most egy Panasonic sa-he 70-m van.Nem rossz,de találtam egy Yamaha rx-v550-t
27000-ért.Szerintetek megérné a cserét? Mármint Pana vs. Yamaha?
Előbb-utóbb hangfal csere is lesz,már érzem Smile

Köszi,ha valaki hozzászól!!!

Tudjátok aki kérdez az hülye,aki nem az az is marad Smile)))
Válaszol
Olvasni olvassuk, csak gondolom kevesen ismerik ezeket a készülékeket.

Válaszol
A dobozát megtaláltuk:

[Kép: VideotobDB3048Doboz_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

[Kép: VideotobDB3048Doboz_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
Válaszol
Segítséget kérnék hangfal meghatározáshoz.
A képet én vágtam le ilyenre egy másik típusról, mert ebben a formában hasonlít arra amit én keresek. Ilyen fajta hangfalunk volt nekünk régen, de nem találtam sehol ezt a típust, nem is hirdette senki. Annyira ritkaság lehet ez?
Adatai: kb 50 cm magas és 30 cm széles. 50/40 Watt, 8 Ohm, két utas, 20 cm mély és dóm magas hangszóró volt benne. Barna színü doboza volt.
Kép: [Kép: Vidi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
Válaszol
Hirtelen ez jut eszembe:
https://picasaweb.google.com/103301711203021045587/Forumos#5744582338155156834

Véletlenül nem ez volt? Itt viszont 250mm-es a mély.

Válaszol
(2012. 03. 21., 19:24)pisti77 Írta:  Üdv!
Nem tudom,hogy olvassa-e valaki még ezt a fórumot...
De lenne egy két kérdésem.
Beüzemeltem a Sony hangfalakat,nem rosszak,sőt.Simán lehet hallgatni mélynyomó nélkül is.
Viszont megfertőződtem.Smile Már gondolkodom az erősítő cserén.Most egy Panasonic sa-he 70-m van.Nem rossz,de találtam egy Yamaha rx-v550-t
27000-ért.Szerintetek megérné a cserét? Mármint Pana vs. Yamaha?
Előbb-utóbb hangfal csere is lesz,már érzem Smile

Köszi,ha valaki hozzászól!!!

Tudjátok aki kérdez az hülye,aki nem az az is marad Smile)))
Kicsit talán későn szólok, de most láttam egy igen jó kis Denont, még a három számjegyű szériából (talán 8-as vagy 9-es) ami anno egy csúcs-közeli gép volt és havi fizetést kértek érte, most a minimálbér feléért adják. Csak gondoltam szólok ha érdekel még.
Válaszol
(2012. 10. 24., 17:17)shalafi66 Írta:  Hirtelen ez jut eszembe:
https://picasaweb.google.com/103301711203021045587/Forumos#5744582338155156834

Véletlenül nem ez volt? Itt viszont 250mm-es a mély.

Nem ez volt! Olyan mint amit mutattam képen. Teljesen úgy nézett ki, ahogy arra ránézünk, méretre pontosan, ugyanazokkal a hangszórókkal, szürke kerettel, csak barna dobozban.
Úgy látszik tényleg ritka lehet. A Radiomuseum oldalán néztem, lehetséges fent van a típusa, csak pont ennek nincs képe.
De majd talán "szaccos" meg tudja mondani a szakértő.
Válaszol
Smile Ilyen biztosan nem volt, HA20-402-őt nem párosítottak a második generációs HG2,5-lel.

Az előző HA20/12-őt, használták kétútban, de azt is 100mm-es papíros magassal. Dómmal, ezzel a régi alu zárófedelessel voltak kétutasok, de csak a 250mm-es mélyközép ment így (Opal D255) és a HA20/10K a Midimax D204E nevű hangsugárzóban. Más kétutasuk dómmal nem volt kb. 1990-ig.

Persze otthon, barkácsolva bármi elképzelhető. A 100-as papíros magas helyére épp befér a HG2,5-464, csak négy csavar kérdése, és máris előállt az a hangsugárzó, amit a képen mutattál, mondjuk egy Saphir, vagy egy DB2002-ből.

Ui: Még egy nagyobb méretű kétutas hangsugárzó készült, nagyon későn, '90 körül megcsinálták a DB2228-at, HA22-599 és HG2,5-639 dóm felhasználásával. De ez már tényleg az utolsó. Smile

Válaszol
A DB2002 -re hasonlít legjobban. A doboza ugyanekkora volt, a színe sötétebb barna.
A magas az HG 2,5 1628 dóm volt, a mélynek a kerete sima kör alakú volt nem ilyen maci füles. És nem gumiperemü mint a DB2002, hanem habszél.
Ha mégsem létezett ilyen, akkor lehetséges átalakított volt. Új csavar helyek nem voltak rajta, és pont bele illett a magas.
Válaszol
Lehet, hogy mégis a Saphir volt, Csak a korábbi HA20/12-vel, ez a hangszóró még a leginkább körperemes a régiek közül:
http://elektronika.zsibvasar.hu/estatic/c1i/3645/3645313.jpg
Bár azt írod, hogy a keret volt kör alapú, olyat meg még nem láttam. Smile

A hab- és gumiszélek egy időben váltakoztak, ugyanazt a hangszórót többféle alkatrésszel is összerakhatták.

Ezért írtam az előbb, hogy a 10 centis papíros magas helyére pont beleillik a HG2,5, nem kell új csavarhely hozzá, csak simán ki kell cserélni, a dobozon semmi nem látszik utána.

Válaszol
Nekem a DB 1312 jutott eszembe róla - igaz hogy nem ez a hangszórókészlet, és főleg nem dómos.
- VR
Válaszol
Naigen, nekem is megfordult a fejemben, de a 13 nem 20. Smile

Válaszol
(2012. 10. 25., 12:50)shalafi66 Írta:  Naigen, nekem is megfordult a fejemben, de a 13 nem 20. Smile

És a 12 nem 2.5 Smile Viszont csak ezeken emlékszem ilyen keretre.
- VR
Válaszol
Abban is 10-es magas volt, HB-HD10. Annak a helyére is bemegy a 2,5 dóm. Smile

Válaszol
Megkérdeztem és ez a bizonyos hangfal újan lett vásárolva egy boltban.
Tehát mégis létezett ilyen típus és nem lett kicserélve benne egyik hangszóró sem.
A DB 1312 hasonlított rá, csak dómmal és 20-as mélyel. Csinálok egy képet képszerkesztővel, ha elkészül felteszem ide.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég