A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DB 1600
[attachment=108][attachment=109][attachment=110][attachment=111]

Hozzám került egy Videoton DB 1600 típusú pár.
A mélyközepek habszéle lerongyolódott rendesen, de nincsenek leégve, nem súrlódnak, peremezni kellene. Típusszám, adattábla nincs rajtuk.
Kosárátmérő 160 mm, membránátmérő 119 mm.
A magassugárzók típusa HD 6,5/1018 8 ohm.
A hangváltó egyetlen darab REMIX C223 3,3 uF 100 V a magassugárzó előtt.
A doboz belméretei: 18x36x17 cm (iskolapéldája annak, hogyan lehet jó rezonáns dobozt készíteni).

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
A mélyközép valamilyen HA16, a HA17-582-höz hasonlít az átvitele, a habszéle gyártásban van, cserélhető.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Hol rendeljem meg? Fehérváron vagy nálad?
Válaszol
Smile Ahogy szeretnéd, de ha csak membránszél kell, küldök én neked ingyen két darabot. Viszont érdekes lesz majd felragasztani alulról a negatív habot. Big Grin
Esetleg van ebben a méretben örök életű gumi és textilszélem is, két darabot azokból is adhatok, ha jó helyre kerül, és fontos, hogy sokáig szóljon még piszkálás nélkül.

Válaszol
A legjobban azt szeretném, ha te javítanád meg őket, lehetőleg örökéletű gumi- vagy textilszéllel. Nem jársz erre véletlenül?
A habszél eredetileg a membrán hátoldalára volt ragasztva, a külső széle pedig a kosár külső felületére, ezért engem is gondolkodóba ejtett, hogyan lehet ezt összeragasztani rendesen.

Litzét már cseréltem, de szinte az összes hangszórómnak gumiszéle volt, némelyik 40 éves, és nem porlad, így egyáltalán nincs gyakorlatom a szélcserében. (Volt egy VT autóhangszóróm, annak elporladt a széle, de amikor a hangszórót kicseréltem HX-125-re, feltörték érte a kocsit, és ellopták Sad).

Klasszikus zenét művelő kollégáim a tulajdonosok, és szeretik a doboz hangját, szóval jó helyre kerül.

A doboz gyári számának első két digitje a gyártási évet jelölte vajon ezeknél a dobozoknál is?
Regisztráltam a H2000-nél, de a webshopban csak hangszórókat lehet kapni, membránszélt nem is, nem beszélve egyéb kiegészítőkről, mint pl. hangváltók és alkatrészeik. A hangszórók adatlapját se érem el a cég honlapjáról. Most akkor ezt hogyan?
Válaszol
A hétvégén pesten leszek, megpróbálok majd elmenni érte. Az audax magasakat meg visszakapod, cserélünk.

A számozással kapcs. nem tudok segiteni, de talán a cégvezető tudja, hogy mi volt régen a szisztéma.

A weblap és áruház átalakulóban van, ma-holnap befejezem, és minden rendelhető lesz, hangszóróktól az utolsó csavarig.

Válaszol
Köszi
Válaszol
Sajnos a jövőhétre halasztva.

Válaszol
Gondoltam is a hó miatt
Válaszol
Írtam közben e-mailt az időpontról, a sorszám szerintem valami random növekvő számsor volt, mert a mélyközéphangszórót valamikor a '80-as évek elején találta ki a gyártmányfejlesztés fehérváron.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég