A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eladó DC2550, EA 6383S, RT 6303S, CS-F112
Wagner_ur!

Szeretnék a fenti kérésemre/kérdésemre választ kapni. El akarod adni az erősítőt, vagy ennyire hozzád nőtt? Smile
Válaszol
Lex Írta:Akkor álljunk meg az indulónál. Értsd: nekem jó az 5 eFt. Mikor mehetek és hova? A hó végéig valami elérhetőségi időtervet adj légy szíves!
Idézet:No meg, mivel nem ismerem ezt a típust, szeretnék róla egy kicsit több infót, meg esetleg képet, hogy az optikai állapota felmérhető legyen. A neten nem találtam leírást róla.
Nehézkes ez most. Jövőhét nem jó nekem, mert nappal dolgozok mind a két napon. A rákövetkező héten csütörtök jónak tűnik, de (és ez nagyon de) valószínűleg akkor (is) mennem kell valami képzésre.

Az erősítő optikailag rendben van, korához képest szép állapotban, kopásnak nem látom jelét. A belseje viszont passz. Működik.
Válaszol
Bekappcsolás után asz egerrek utyis szét szaladnak asz amper szagtol.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Wagner_ur Írta:
Lex Írta:Akkor álljunk meg az indulónál. Értsd: nekem jó az 5 eFt. Mikor mehetek és hova? A hó végéig valami elérhetőségi időtervet adj légy szíves!
Idézet:No meg, mivel nem ismerem ezt a típust, szeretnék róla egy kicsit több infót, meg esetleg képet, hogy az optikai állapota felmérhető legyen. A neten nem találtam leírást róla.
Nehézkes ez most. Jövőhét nem jó nekem, mert nappal dolgozok mind a két napon. A rákövetkező héten csütörtök jónak tűnik, de (és ez nagyon de) valószínűleg akkor (is) mennem kell valami képzésre.

Az erősítő optikailag rendben van, korához képest szép állapotban, kopásnak nem látom jelét. A belseje viszont passz. Működik.

Akkor április 6-át célozzam meg, vagy még inkább legyek türelemmel?
Válaszol
GARFIELD13 Írta:
Wagner_ur Írta:

Akkor április 6-át célozzam meg, vagy még inkább legyek türelemmel?
Most azt tudom mondani, hogy április 6.-a jó. Wink
Válaszol
Wagner_ur Írta:Most azt tudom mondani, hogy április 6.-a jó. Wink

OK!
Április 6. Eger . Pontos címet és egy telefonos elérhetőséget PÜ-ben.
Válaszol
Az EA6383 is elkelt. Wagner úr tett egy olyan felelőtlen kijelentést, mikor a leírás után érdeklődtem, hogy Shalától kérjek ilyet, mert neki esetleg van.
Úgyhogy Shala, ezúton kérdezem, van-e neked az EA6383-hoz leírásod? Használatira és technikai paraméterekre gondolok.
Ha esetleg valaki másnak is van, vagy tudja, honnan lehet megszerezni, az ne tartsa magában. Köszi.
Válaszol
Csak rajzom van hozzá. A többire nem volt még soha szükségem. Wink
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Mármint kapcs. rajz? Azt én is megszereztem. Link (PDF)
Az érdekelt volna, hogy mekkora frekitartományban megy (milyen tűréssel), mekkora zajjal, torzítással, mekkora impedanciával terhelhető az alap 8-on kívül?
A rajzot még nem sikerült átböngészni. Meg tudod, mondani, hogy a bemenetek és kimenetek földpontja közös-e a házzal? Mert rámérve ellenállásmérővel, összekötöttnek tűnik és szeretném az 5 pólusú tuchel, dominó és hangszóró csatlakozókat RCA-ra és szorítósra cserélni.
Válaszol
Nagyjából ezek érvényesek erre is Smile : http://hangszoro.net/laci/V01.GIF

Válaszol
A hátulján ez van:
Zenei kimenő telj.: 2x50W
névl. kimenő telj.: 2x30W
névl. kimenő fesz.: 15,5V
forrás imp.: phono: 2,2 kOhm
forrás imp. tape/tuner: 22 kOhm
forrás fesz.: phono: 2mV
forrás fesz.: tape/tuner: 200 mV

A hangsugárzó kimenetekhez: min. 50W 8Ohm

A táphoz: 160W
Válaszol
Ismerem a hátlapját, sokat láttam már belőle....

Válaszol
No és akkor mekkora impedanciát köthetek rá? 4-16 Ohm-ig??? Vagy csak 8-at?
Válaszol
Lex!

Lehet, hogy tudok neked szerezni gyári papírokat az EA-hoz! Használati útmutató, kézikönyv stb, amit annak idején adtak hozzá vásárláskor. Nem ígérem biztosra, de van egy ismerősöm akinek ilyen van és nagy valószínüséggel meg van neki. Majd megkérdem tőle!
Válaszol
Nagyon szépen megköszönném. A legfontosabb, hogy mekkora impedanciájú hangdobozt köthetek rá. Magyarul, ráköthetem-e a 4 Ohmos dobozokat, amiket most készítek?
Válaszol
Elvileg a fehérvári VT Szervíz Kft-nek is vannak ilyen dokumentációi. A 4-16 Ohm megfelel, egy normális állapotban lévő készüléknél. A többi paraméter is stimmel nagyjából. Smile A linkelt kép a 7386 gépkönyvéből van, szinte ugyanazzal a végerősítővel szerelték, lényegi különbség nincs, a tápfeszültség is ua, tehát mehet a 4 Ohm sztem, én is használtam így hosszú ideig.

Válaszol
A 6383-at használtad 4 Ohm-mal?
Ja, és az érdekelne, hogy a 7386-ban lévő hangfalvédelem a 6383-ban is benne van-e?
Válaszol
Igen van 6383-mam is, Smile sokáig használtam 4Ohmmal.
A védelem nem ugyanaz, ott ez másképp van megoldva. Bekapcsoláskor a 6383 is védi a hangszórókat, egyedül az egyenáramtól nem véd, ha az egyik végtranyó zárlatos lesz, a másik szakadt. Smile Ez azért nagyon ritkán fordul elő...

Válaszol
EA 6383 gyári adatok (kivonat) a HFM 18. szám (1985/2) alapján.

Szinuszos kim. telj. 2x30 W 8 Ohm 0,06% harmonikus torzítás
Zenei kim. telj. 2x50 W (mérés szerint ez nincs ennyi)
Telj. felvétel 160 W/220V

Ebből nem derül ki, de bizonyosan 8 Ohmra kalibrált az erősítő, mindegyik Vidi ilyen amúgy. A Specifikáció is ezt mutatja.

Kergettük a rádiós testvérét (RA 6363, 2x25W) 4 Ohmos HS 500-asokkal úgy, hogy 4 Ohm előtét volt (tehát 8 Ohm!) pont ezért. Módszeresen leégtek az ellenállások meg a magassugárzók egy-egy buli után.

Hangsugárzó védelemje 120% hogy nincs, ezt mutatja a rajz is. Bemenet váltáskor némít, valamit ez is ér.
Válaszol
Van abban a végfokozatban áramkorlát is nna (persze az is 8 Ohmhoz). Tongue Bekapcsoláskor meg némít, ez a kettő együtt elég védelem, nem jó az, ha útban van még egy relé is, mint a későbbi vidi erőlködőben. Tongue
Gyakorlatilag a nem túl nagy hűtőfelület mellett is ésszel használva semmi gond nincs a 4 Ohmos hsszel, erre próbáltam utalni. A Lex által rendelt 437-eshez szükséges 15 Wattal nem lesz baj. Wink

Az ellenállat meg azért égett meg, mert túl nagy feszültség esett rajta. Tongue

Válaszol
Ja, a bemenet némítás működik bekapcsoláskor is, a végfok bemeneten lévő FET-ekre hat. A Shala szerinti esetben a hangsugárzónak annyi sansza van, hogy a táp zárlatos oldali biztosítékja gyorsabb mint a cséve felmelegedése.

Egyébként akkoriban pont az volt a vásárlás rákfenéje hogy 8 Ohmos erősítőt és 4 Ohmos hangsugárzót lehetett csak kapni, a többi papíron létezett.

A 160 W teljesítményfelvételből következik, hogy figyelembe véve a max. 35-40 % hatásfokot (ami a kapcsolástechnikából következik) ez pont 8 Ohmon 2x30W. Egyébként 320 W-ot kellene szívnia és leadni 2x60 W-ot 4 Ohmon.
Válaszol
shalafi66 Írta:Van abban a végfokozatban áramkorlát is nna (persze az is 8 Ohmhoz). Tongue Bekapcsoláskor meg némít, ez a kettő együtt elég védelem, nem jó az, ha útban van még egy relé is, mint a későbbi vidi erőlködőben. Tongue
Gyakorlatilag a nem túl nagy hűtőfelület mellett is ésszel használva semmi gond nincs a 4 Ohmos hsszel, erre próbáltam utalni. A Lex által rendelt 437-eshez szükséges 15 Wattal nem lesz baj. Wink

Az ellenállat meg azért égett meg, mert túl nagy feszültség esett rajta. Tongue
A hsz-n is. Az is leégett, de ez a hangulat következménye.

Hát igen, mit figyel az áramkorlát? Vagy hamar belép 4 Ohmon, vagy azt hiszi hogy 8 van rajta és szevasz hsz... A csekély hűtűfelület meg inkább a végtr-okra lehet veszélyes. Érdekes. hogy azok jobban bírták. Persze más tömege van mint a lengőcsévének.
Válaszol
2*60W 4 Ohmon, azért ez nem így működik, a tápegység nem lépi túl a saját határait, 4 Ohmon a max. kivehető teljesítmény kb. ugyanakkora, mint nyolcon. Mért kéne ettől bárminek is tönkremenni. .forog.
Az áramkorlát a végtranyókat védi, az emitterellenállásokon eső feszültséget figyeli és természetesen korlátoz. Big Grin Hogy milyen karakterisztikával, azt mondjuk nem tudom.

Lényeg, h. amíg nem vezérled torzításba az erősítőt, addig kibírja a hangszóró is nagy valószínűséggel. Smile és 15W-on még nem torzít. Sőt mivel ez B osztály, itt még a hűtőborda sem melegszik nagyon fel. A 15W bemenőteljesítményre egy 88dB érzékenységű hangszórónál a hangnyomás már 99dB körüli lenne... (ráadásul két hsz van) Wink Tongue Ez csak elég...

Válaszol
Shala! Rá mersz tenni egy braunt Big Grin , hogy 4 Ohm-on (437-es) nem megy tönkre az erölködő?
Válaszol
Smile .forog. Mért ne, ha a fentebb írt feltétel, azaz az ésszel használat teljesül. Wink

Válaszol
Elvileg a 437-esnek kellene előbb leégnie (15W)
Válaszol
Shala, szerintem közeledünk a közös állásponthoz. Azt határozottan állítom, hogy Lex kérdésére. miszerint van hangsugárzóvédelem a készülékben, egyértelműen nem a válasz. A túláramvédelem (ahogy azt nagyon jól leírtad) elsősorban az erősítő önmaga iránti védelme, csak ez jól jön a hsz-nak is. Konsrtukciótól függően (emiterellenállás figyelése) működik más terhelésen is de másképp. Erről írtam, hogy 4 Ohmon ez hamarabb bekövetkezik (lásd QUAD 405, a 100 W-os kivitel 4 Ohmon 40 W-nál korlátoz) , de azért nem árt óvatosnak lenni, ezért is alkalmaztam anno előtétet (amit így is sikerült halálba küldeni, kissé erősebb kellett volna), de ez is csak ésszerű használat mellett nyújt biztonságot. Hát a bulik hangulata nem ilyen. Szóval a hangerőszabályzógombot nem árt eldugni kölcsönadott erősítőnél.

A bekapcsolási/bemenetváltási némítást csak korlátozva tudom elfogadni hangsugárzó védelemnek. Annyi igaz hogy nem szakad ki sem a dobhártya sem a membrán. Az ötlet valahol zseniális, de csak tartsd az ujjad valamelyik gombon, addig némít (meg lehet nézni a rajzot, mely gombokra van kötve az áramkör) és késleltetve enged. Ezen kívül bármi megtörténhet. És ilyenről, hogy nullpont figyelés stb. szó sincs a fentemlített készülékben.

A végső következtetésem az, hogy lehet kisebb impedancián is használni egy erősítőt, de nem nem tanácsos. Mellesleg a torzítások is egyből megnőnek, úgyhogy szerintem nem éri meg. Nem hülyék a tervezők sem, amikor specifikálnak egy erősítőt.
Válaszol
Ne idegelj, az álláspont csak közös lehet, itt nem az a kérdés h. szereted-e a palacsintát, hanem minden szubjektivitástól független dologról van szó. Big Grin Fölösleges ilyenekkel koptatni a qwerty-t, nekem nem is szokásom, mindent leírtam már, amit szerttem volna a témval kapcs.

Válaszol
Rosszul fogalmaztam?
Válaszol
Nem, csak már túl sokáig szövegeltünk erről, ez zavart. Wink

Válaszol
A múltkor elfelejtettem belinkelni Wagner úr rádió erősítőjét: Videoton RA6380 Cleopatra
Válaszol
Lex Írta:A múltkor elfelejtettem belinkelni Wagner úr rádió erősítőjét: Videoton RA6380 Cleopatra
A tetején pedig Lex erősítőjének alja látható. Smile (a képet nem tudtam lelopni Lex. :p Illetve nem a szokott módon. Mijjjen dolog ez? Smile :
Válaszol
Tudod Wági, .ordog. jobb gomb, .nyil. mentés. Hasznájj o/a-t Tongue

Válaszol
Vagy ideiglenesen tiltsd le a javascripteket, mert úgy lehet. Már írtam valahol, hogy a képből weboldalt készítő progi "ajándéka" a tiltás. De ha nem IE-vel böngészel, vagy tiltod a scripteket, akkor le tudod menteni.
Válaszol
Mint irtam, nem a szokott modon, de sikerult. ;-) Es nem bonyolitottam. Prt scr. Egy gombnyomas. Tongue
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég