A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HFM
Csak azért linkelem, nehogy elfelejtsem, hogy volt ilyen is.
http://www.hazimoziklub.hu/hc_reader.php?rovat_kod=C&cikk_id=24

"A BEAG termékei borzalmasak voltak. A BEAG-osoknak ráadásul még nagy szájuk is volt, mégis ők csinálták a legrosszabb készülékeket."

Ezt vajon kire értette? Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Egy BEAG-os emberre? Esetleg többre is? Gondolom akivel tárgyalt anno.
Válaszol
fdsa nyilatkozatát várnám leginkább, bár talán ő nem találkozott személyesen a Darvasi minősítéssel, végülis nem HiFi hangsugárzókat készített. Big Grin

Válaszol
Darvas még a HFM kezdeti korszakában meghívta szeánszra a BEAG főosztály- és osztályvezetőit egy szeánszra. Erről ők azt mesélték, hogy az A-B teszteken nagyjából az átlagnak megfelelően "teljesítettek", de a körítésként előadott "lila hang"-ról elég lesújtó volt a véleményük, így többé nem mentek Darvashoz szeánszozni.
A BEAG-ban gyártás után válogatták a hangszórókat. A legjobbak kerültek a stúdiómonitorokba, a kevésbé jók a professzionális célú sugárzókba, a maradék ment a "közszükségleti" dobozokba. Ezeknél természetesen jobbak lehettek a VT és az Orion dobozai. Darvas meg nem találkozhatott a stúdió célú termékekkel, de a professzionális célúakkal se nagyon. Sokan reklamálták, a BEAG mégse szállt be komolyan a Hi-Fi üzletbe. Az egyetlen kivétel a HOX-41 volt, amelynél szenzációszámba ment (Smile), hogy a magassugárzó hangszóró átmérője ugyanakkora, mint a két mélysugárzóé: 125 mm. Így nem kellett teljesen új hangszórókat fejleszteni, a 125-ös kosár meg adott volt.
Darvason a vége felé annyira elhatalmasodtak a voodoo-s mániái, hogy egyre kevésbé talált partnert a szerkesztőségben a szeánszaihoz. Ha mégis sikerült valakit behálóznia, az - az okosabb enged elvén - inkább azt mondta, hogy hallani véli a sugallt eredményt, csak hogy szabadulhasson. Így jött össze a 75%-os eredmény...
Válaszol
Naigen, volt ebben valami, a 41-es HOX 4000Hz fölött kiemelt vagy 10dB-t annak magashangszórónak köszönhetően. Smile Ezt még lehetett volna illeszteni esetleg egy feszültségosztóval, de a nagyon baj az volt, hogy 10k után meg esni kezdett a hangnyomás. :-)

A két szélessávúval szerelt HOX 51 is emelkedett magasban (rézsapkás vasmag) de legalább nagyjából egyenletesen tette, és még 20k környékén is volt némi jel.

Az annakidején megálmodott negyedik dimenziók valószínűleg nem nekünk szóltak. Smile

Válaszol
Ezt a negyedik dimenzió rejtélyességét soha nem értettem, hiszen az az idő. Az ötödik meg a frekvencia nálam.
Persze a Darvas-félék fel voltak mentve matekból meg fizikából Smile
Válaszol
Smile De legalább jósnőt nem használtak a mérésekhez.

Előkerestem, ezt írták volt a HOX-okról: http://hfm.hangszoro.net/CIKKEK/HFM1314.HTM

Válaszol
"Ki kéne próbálni olyan BEAG-dobozokat is, amelyekben csak egyetlen HX
125-ös van. Esetleg egy sem.
Ez utóbbi megjegyzésünket nem a cinizmus sugallta, hanem egy nem
is megalapozatlan feltételezés. A kis HX 125-ös hangszóró, plusz a
Bose-féle ideológia - lényegében ez a kettő nyomja rá bélyegét szinte
mindenre, amit a BEAG az utóbbi 15 év folyamán stúdió- és
lakáshangosítás céljára produkált. Hiszen még a nagy BEAG
stúdiómonitorok is a törtvonalban elhelyezett HX 125-ösök hangján
zenélnek..."
Sólymos ezt jól látta, de a tört hangfal Huszty Dénes szabadalma volt, és lendületből még vagy 10 évig futott. 1985 körül váltotta le a tört hangfalas kivitelű HEC-11-et a kardioid HEC-90.
Válaszol
Hiába, a szabadalmaknak élnie kell. Big Grin

Husztyról jut eszembe. Épp a napokban sikerült megtalálni azokat a szerszámokat, amikkel a HC16-os nagyonrégi VT hangszóró készült, ez volt az a bizonyos többutas szélessávú hangszóró, ami Huszty Dénes egy korábbi szabadalmából indult ki. :-)
[attachment=122]

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Ezt a hangszórót említeni is akartam neked, azt hittem, valami külföldi forrásból származott. Habszél anyagú összekötő gyűrűvel talán lehetne továbbfejleszteni.
Volt egyszer egy... http://www.facebook.com/photo.php?fbid=400930196607190&set=oa.380800758625717&type=1&theater
Válaszol
A mélyközép membránrésze ugyanaz, mint a későbbi HC17-es hangszóróknál, csak a szélén változtattak kicsit, ezzel nem is lenne gond, a tölcsér és a középre a csévéhez ragasztott porvédő, ami a későbbiekben sokat változott, illetve eltűnt. Majd megpróbálok meríteni a nyáron membránokat, aztán kiderül, hogy mit lehet kihozni ebből. Smile

Az a szivacs sokat tud segíteni a keresztezési frekvencia körül szemből mérve, viszont belebabrál az iránykarakterbe is. Csak ezért nem vezettem még be.

A facebookos linken nem látok semmit.

Válaszol
Talán így látszik: http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s720x720/562075_400930196607190_154403669_n.jpg Flórián és a HOX-55 megérkeznek a BEAG-találkozóra
Válaszol
Nagyon jó. Big Grin Mikor volt ez, és mi lett a HOX-szal?

Válaszol
Elég az elméletből, tessék áttérni a gyakorlatra. Itt a kiváló lehetőség: :-D

http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/hangfal_hangrendszer/beag_hangfal_hibatlan_mukodes_2_db_1585910654.html

Hangszórójavítók előnyben, bár a két sérült membrán ellenére hibátlan a működése a leírás szerint.:-D
Válaszol
Tettem rá egy megfigyelőt, de ha ennyi vevőjelölt van, akkor nem lesz olcsó a végén. Big Grin Úgysem veszem meg. Akkor inkább egy Midimaxot. http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/hangfal_hangrendszer/hangfal_hangdoboz_ures_8211_videoton_midimax_1581935744.html

Válaszol
(2012. 05. 07., 18:00)shalafi66 Írta:  Nagyon jó. Big Grin Mikor volt ez, és mi lett a HOX-szal?
2012. 04. 27. Ypsilon Café ~ 120 résztvevő
http://www.facebook.com/photo.php?v=3566611077854
A HOX-ot kiállították, valahol látszik is egyik-másik képen.
A Flóriánnál meg be vagy jelentve, hogy majd jelentkezel nála régi szerszámozási ügyekben.

Válaszol
Köszönöm, hasznos lenne, ha előkerülne egyik-másik hangszórós szerszám. Bár a HT 101 tölcsér membránjához épp most csináltatok vákuumformázó-szerszámot. Big Grin

Jó, hogy még ennyien, ilyen sokan összegyűltek, vagy 10 éve a VT-nél is csináltak ilyet az akusztikusok, azt hiszem a régi laborba is visszalátogattak.

Válaszol

Az annakidején megálmodott negyedik dimenziók valószínűleg nem nekünk szóltak. Smile

...a javított minimax hangszórók philips dobozokban
(nem rézsapkás,eredeti müanyagkupakos,öninstall) 1m-ről még mindig jól szólnak,
elő beszéd....

node,éppeg a HFM MC10 super cikkét olvasgattam...tudnivaló,hogy még a romovillban vettem anno dominó 3-ból választva én is egyet...és két hónapja megszünt nekem dobogni.

fel vörösök...pláne...vagyis beszereztem mc VIVO RED hangszedőt 50ezerből....kaptam kisortofonnyugdíjas kedvezményt...

végezetül...Az annakidején megálmodott negyedik dimenziók : A PÉNZ

pia nyer
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég