A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DB 3048
Sziasztok!
Megérkezett az elgyötört hangfalpár.

[Kép: 618753]

A mélyek peremei mellett a magasak porvédői is be vannak nyomva, valamint az egyik váltóban rendesen odapirítottak a 3R3 ellenállásnak.

[Kép: 618753]

2 db 1544 625 15 Ohm mély ezek még eredetiek szerintem (1993 okt. gyártmányok)
1 db 1544 619? 8? Ohm ezek már cserések, mert 1999-esek és igen érdekes csatlakozással vannak ellátva <a papír meg szakadozott és nem olvasható>.
Ha valaki esetleg tudja, hogy mi volt benne eredetileg az írja meg.

A mély előtt egy 112-es számú tekercs van (112 820uH) <köszönet a listáért>, a magas előtt a 3R3 5W ellenállás sorban egy 2u2 C223-as kondival és párhuzamosan a magassal van még egy 123-as számú tekercs (123 270uH).
(Ha jól lestem le)

Az egyenes reflexcső hátul 45 mm-es belső átmérőjű és 62 mm hosszú.
Ez vajon gyárilag is ennyi volt, mert a vége mintha vágott lenne?
A dobozban elemi nyomokban csillapítóanyag is található, tehát valamikor volt még benne valamennyi (most szinte semmi).
Akinek esetleg van ötlete, hogy mennyire voltak megtöltve, az megoszthatja velem.

Ha feltámadnak, akkor centernek szánom őket, így némi árnyékolás is kell majd rájuk.
Remélem a képek láthatóak lesznek (legalább egy piros kereszt .hehe.)

[attachment=325][attachment=326][attachment=327][attachment=328][attachment=329]

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Ha ide töltöd fel, biztosan látszik.... Amúgy mi a gond a képfeltöltéssel?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
[attachment=279 Írta: GARFIELD13 pid='28480' dateline='1400364236']Akkor végre történt egy kis előrelépés.
A Preludium B31 mellett nem az igazi így első hallásra.
Viszont még teljesen üres a doboza, így valamennyire ki kellene tölteni.
A kérdés, hogy mennyire?
Próbálgatom majd.

A magasak cserélve lettek "gyári" 1544 619-ekre. Szerencsére szinte a szomszédban voltak.
Előbb-utóbb center lesz belőlük. Smile  

Válaszol
Hát a kép az elsőre nem ment, a szerkesztés után meg az üzenet lett érdekes, de legalább a kép előkerült...
Válaszol
[attachment=280 Írta:GARFIELD13 pid='31163' dateline='1420146426']Hát a kép az elsőre nem ment, a szerkesztés után meg az üzenet lett érdekes, de legalább a kép előkerült...

Párosan szép az élet.
Még némi dobozjavítás, csillapítóanyag, valamint árnyékolás ha kell és készen is lesznek.
Addig meg a jubileumi megjavított 25 éves Fisher music centeremmel járatódnak.

Válaszol
Ezeket a széleket lehet, hogy még én sütöttem, de akkor már lehetnének egyformák is. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
(2015. 01. 05., 14:30)shalafi66 Írta:  Ezeket a széleket lehet, hogy még én sütöttem, de akkor már lehetnének egyformák is. Big Grin

Párosával lettek beszerezve Fehérvárról eltérő időpontokban és valóban nem egyformák.
Viszont külön fognak költözni, mert centerként fognak majd szolgálni.
De legalább illenek a Micromax dobozaimhoz, mert azokban sem egyforma a két hangszóró. Big Grin
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég