A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HA 20/1018 8Ohm
Van egy Videoton típusú HA 20/1018 8Ohm-es hangszóróm amit sajnos újra kellene peremezni,milyen peremet ajánlotok a H2000 oldalról a H2000 cím alatt lévő Hangszóróalkatrészekből ?
Az én javaslatom szerint ez lenne a jó 200 mm régi, 1984 előtti hangszórókhoz, 15mm széles rilnivel 402 habszél ???????[Kép: IMG_20140505_160238_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
[Kép: IMG_20140505_160329_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
http://kepfeltoltes.hu/view/140510/869622982n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Válaszol
Persze, ezzel javítható.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszönöm a segítséget.
Válaszol
Üdv.
Érdeklődöm, hogy a címbeli hangszóró mivel helyettesíthető a jelenlegi választékból, illetve postai szállítás megoldható-e ?

csoxi
Válaszol
HA20-484 vagy kis várakozással tudnak gyártani az eredetinek megfelelő HA20-402 hangszórót is.

posta: http://hangszoro.net/index.php/webaruhaz/szallitas-es-postakoltseg

Válaszol
Külön peremet is lehet rendelni az oldalról postai szállítással utánvétellel , a már meglévő HA 20/1018 8Ohm-os nem tudom hány W-os, régi jó hangszórómhoz ?
Ha igen melyiket ajánljátok legjobban hozzá amit saját magam is rá tudok tenni ?
Válaszol
402 habszél.

Válaszol
A 402-es habszélből a régit vagy az újat ?
És ilyet hogyan kell megrendelni, mert az árát látom de nincs semmi féle vásárlási lehetőség ott.
Válaszol
Csak egyféle van. A 402 a régi, a 484 az új. Alkatrészt rendelni telefonon, e-mailben, faxon, bármelyik elérhetőségen keresztül lehet.

Válaszol
Sziasztok !

Nekem is van egy ilyen hangszóróm és érdeklődni szeretnék, hogy a HA201138 megfelelő helyettesítő-e ?

Valójában mi a különbség a HA20/1018 és a HA20/1138 között ?

Honnan lehet felismerni, hogy melyik a H2000 gyártmány és melyik a Kínai utánzat ?

Félek, hogy amit vettem, az egy utánzat és nem az amit az itteni utódcég gyárt.

Köszönöm a segítséget
Válaszol
Szia, a 1018 régebbi, jellemzően 1984 előtti, a 1138 ezután került gyártásba, nagyjából 1990-ig, a Videoton különböző formáinak megszűnéséig tartott. A most gyártott 484 jelzésű hangszóró nagyon hasonló ehhez, minden alkatrész megegyezik, csak a gyártás kisebb eltérései miatt van néhány apró különbség.

A régi 1018 más volt, csak a lengőcséve és a mágneskör-kosár hasonlít a jelenlegi 20 centis hangszóróéhoz, de a HA20-484-től jobb helyettesítő nincs. Talán bizonyos esetekben a HA20-569 is jó ötlet.

A weblap képei alapján felismerhető nagyjából a hangszóró. Smile
http://hangszoro.net/index.php/h2000/melykozep-hangszorok/ha20-484-

Válaszol
(2015. 03. 09., 22:03)sleco1 Írta:  Sziasztok !

Nekem is van egy ilyen hangszóróm

Szia!
Én csak annyit tennék hozzá az "egy" miatt, hogy legalább kettő legyen.
Úgy legalább egyforma lesz a mélytartomány mindkét oldalon.
Üdv.
Válaszol
Sziasztok !

Köszönöm a válaszokat.

Tényleg kettő van belőle és annyit is vásároltam.

Nekem csak annyi az apró gondom, hogy nekem kissé gyanúsak a hangszórók, amiket kaptam. Teljesen jók és fülre szépen is szólnak, de a kidolgozás minősége elmarad az eredetitől.

Én a hangszorobolt.hu webshop-ban vettem. Igazából ez tűnt közelinek és mint minden rendes webshop üzemeltető "készleten" megjelöléssel illette.
Majd mikor mentem volna érte, közölték, hogy néhány nap mire megérkezik. Akkor már mindegy volt.

Elmentem, megvettem, de a kidolgozással nem vagyok megelégedve. Sajnos ez után kezdtem jobban beleásni magam a dologba és olvasgattam, hogy van kínai utánzat.

Nesze nekem.

A lényeg az lenne, hogy a hangszorobolt.hu vajon kínait ad, vagy székesfehérvárit.

Ha fehérvári, akkor viszont azt kérdezném, hogy a régi emberek a régi gépeken gyártják a hangszórókat, akkor ezen miért gagyibb a mágnes és a kosár kidolgozása, valamint a membrán is itt-ott anyaghibásnak tűnik. Én ezt max "C" kategóriásnak nevezném.

Köszönöm a figyelmet.

Üdv Mindenkinek
Válaszol
A kínai hangszóró esztétikailag biztos szebb. Smile De nem működik megfelelően.

Én úgy veszem észre, hogy a mostani fehérvári kosarak-mágneskörök szebbek-jobbak a régi Videotonokhoz viszonyítva, a membránok meg összességében nem rosszabbak. Videotonból is volt sokféle, ilyen is, olyan is, volt amikor szebben sikerült, volt amikor nem annyira. Ezek a hangszórók meg alapvetően VT helyettesítésre készülnek, átlagban megfelelnek a régi minőségi-esztétikai követelményeknek. Ha valamilyen problémád van a hangszóróval, keresd az üzemben Szatmári Sándort, valószínűleg fog tudni megoldást ajánlani.

A weblapon a kép körülbelül az átlagnak megfelelő:
http://hangszoro.net/images/stories/virtuemart/product/484.jpg

Ezt árulja a Hangszóróbolt (3 az egyben Bt.) is, pár éve visszatért a H2000 hangszórókhoz.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég