A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keresek....
Videoton DC-2050, Orion HS-501 hangdobozt, Videoton Prometheus erősítőt keresek megvételre
Válaszol
Te mazohista vagy ?
Válaszol
Miért?
Nemhiszem.
Válaszol
Hol lax ?
Itt Ajkán van az egyik boltban NAD 14000-ért . /használt /
A Prometheus már minden szempontból elavult . Szerintem kár érte pénzt kiadni .
Válaszol
Húú!

Az megint nagyon messze van.
Ez nem igaz, én mindig így járok. (a termék vagy Bp-n van, vagy valamelyik Bp körüli településen, vagy az ország másik sarkában)
Szegedtől az elég messze van.
Van egy prometheusom otthonm, és nagyon tetszik, csak épp kinézetileg nincs a topon sajnos. Nincsenek poti gombok rajta, 1 gomb is hiányzik, kicsit el van már kopva az alumínium lemezen a festék.
Válaszol
Picboy.
Van egy vállalkozó havarom ,megkérdezem belátható időn belül járnak e Szöged irányában . Ha igen, akkor megoldjuk valahogy .
Dobozt miért nem építesz , Shalafiéknak jó hangszóróik vannak .
Válaszol
Közben beszéltem az illetékessel , kb egy hónap múlva mennek Szegedre ,amikor a fagy felenged . Valamilyen földkábel problémájuk van .
Válaszol
Ne haragudj, de az elmúl napokban nem aludtam túl sokat, és nemsokára azt is elfelejtem, hogy, hogy hívnak (engem).
Pontosan mit is csinálnak majd? Hoznának nekem valamit?
Válaszol
Arra gondoltam , ha komolyan érdekel a NAD 3020 , megveszem és velük elküldöm. Te meg nekik adod az árát , de ez lehet hogy csak egy hónap múlva jönne össze. Ma voltam a boltban ,még meg van .
Válaszol
Igazából elgondolkodtam, és most úgy gondolom, hogy előbb a meglévő dolgaimat kellene rendbe tenni, mert van egy prometheus-on, ami nem néz ki túl jól, meg öcsémnek adtam egy Orion SE-1025-öt, és annak meg az előerősítőjével van valami gubanc, mert morog egy picit, meg tele van kontakt hibával.
Szóval erősítőben nincs hiány, inkább hangdobozban.
Válaszol
Építs .
Válaszol
Igazából én építenék, de nemistudom..........
Ha nem sikerül, akkor eldobtam egy csomó pénzt, meg egyébként se hallom meg, ha nem jó valami, csak esetleg fáj a fejem tőle.
Egyébként az otthon épített hangdobozoknak a fadobozt otthon szoktad megépíteni, vagy asztalossal építteted?
Válaszol
Lapszabászatban leszabatod méretre és magad összerakod, mert az asztalosnak fingja nincs róla, hogy kell rendesen összerakni egy hangdobozt. Tisztelet a ritka kivételnek.
Válaszol
Értem!

Nem értem!

Nade csak simán egyenes oldalú lapokat összerakom valahogy?
A rendes dobozhoz illeszteni is kell, nem?
Meg berovátkolni, meg ékelni, meg minden, nem?
És akkor a réseket meg nyomjam tele sziloplaszttal?
Válaszol
Szerintem olvass végig néhány hangfalépítő topikot, kezdve az itteniekkel, folytatva a Terminal-on és a DVD Centeren. Én kb fél éve kezdtem érdeklődni a hangfal készítés iránt, és ugyan elég tanulékony vagyok, mégis alig tudok valamit. Ez egy igen komoly tudomány, tele buktatókkal és kétségekkel. Viszont tudomány létére sajnos nem túl egzakt. Nem lehet mindent kiszámolni. Tele van tapasztalati tudással.
A hangdoboz készítés nem annyi, mint sokan hiszik, hogy összefűrészelünk néhány deszkát, majd bele a hsz, oszt kész. Méretezni kell a dobozt a hangszóró vagy 20 féle adata alapján. Ja, meg előbb ki kell találni, hogy a hangszóró milyen dobozban szól jól, ill. milyen dobozra van szükséged (zárt, reflex, band-pass, TL, ...) Méretezni kell a reflex csövet (ha van), majd méretezni kell a hangváltót, mert 1 hangszóróval nem lehet elég jó hangfalat készíteni.
Visszatérve a dobozhoz. MDF-ből szokás csinálni, nem forgácslapból. Nem ékelni, meg mittomén, mert nem szekrényt gyártunk. Mondtam, hogy asztalos nem ért hozzá. Ragasztani és csavarozni kell sűrűn. A belső éleknél lehet tömíteni. Csillapító anyagot kell az oldalára ragasztani, hogy belül ne reflektálódjon a hang. Nagyobb dobozoknál az oldalfalakat merevíteni kell keményfa lécekkel vagy további lapok összeragasztásával. És nem folytatom, mert hosszan sorolhatnám. Ez a sok minden már többször eltántorított a készítéstől, de mindig itt kötök ki. Big Grin A letöltés rovatból töltsd le a Klinger könyvet és olvasgasd!
Válaszol
Ha valakinek köll,szívesen rásózok egy orpheust(ingyé viheti),igaz a germányium tranyás szutyi végfokja átalakult aidává?És nincs is rossz szőrben. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Merre lehet átvenni?
Válaszol
Picboy Írta:Merre lehet átvenni?
Dorog
Üdv Doki!
Válaszol
Az sajnos megintcsak nagyon messze van.
Válaszol
Picboy Írta:Az sajnos megintcsak nagyon messze van.
Minden esetre ha erre tévedsz,szólj,ha addig ki nem hajítom. Wink Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Picboy.
Nálam TL projekt van folyamatban . Asztalos szabta és állította össze ,rajz alapján . Anyaga :lepukkadt iskolai szekrény . MDF biztos jobb és spécibb ,de ezekre sem panaszkodhatok . Ja ,és így az anyagköltség 0 .
Házilag is lehet jó dobozt fabrikálni ,és még a DIY öröme is atiéd .
Válaszol
Hali mindenki.
Ha valaki tud infóval szolgálni e készülékekről azt megköszönném.
Megvételre keresem ezen hangfalak valamelyikét,SONO C100,Prelúdium b31-32,orion HS280-8ohm.Előre is köszönöm.
Üdv Doki63
Válaszol
Régebbi fajta sztereo hangkártyát keresek . Az alaplapinak nagy a zaja , ami mérés szempontjából , nem kimondottan előnyös .
üdv.
Válaszol
ISA vagy PCI? Előbbi esetleg... asszem ESS1868.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Sajnos ezek a régebbi fajta sztereók sem igazán jók ebből a szempontból... Abban az időben az A/D konverterek még nem képviseltek igazán minőséget, mire meg eljutott oda a tömegtermelés, hogy elfogadható áron is gyártanak minőséget, addigra már mindenki sok.1-ben nyomta.

Amik igazából jók azok a stúdió kártyák normális 192/24 A/D-vel de ezek 20 rugó felett indulnak és hát az ember nem szívesen kötné rájuk az erősítő kimenetét. .monokli.

Esetleg valami régebbi Terratec lehetne még jó használtan, bár mintha lenne valami driver ínség körülöttük. :|
Válaszol
És a 4-5 évvel ezelőtti SB128? Az már nem annyira bóvli, mégiscsak Soundblaster. Monnyuk nem a legfelső katergória.

Most nonamet kapsz 2k HUF-ért (lehet hogy több 2 csatornánál), vagy 5-6K-ért van SB is X.1-ben. Annyit még megér, többet én se adnék érte. .cigi. Tulajdonképpen bármelyikkel jobban jár az alaplapinál. Az a csip is csak a gépet zabálja feleslegesen.
Válaszol
Nekem csak a zaj miatt lenne rá szükségem . A múltkor lomiztam egyet de sajnos nem passzol a foglalatba . / fiam szerint /
Válaszol
Akkor azér, mer a régebbi ISA slotba való, mint az én ESS-em.
Válaszol
Ja , alighanem PCI-s . A franc tudja ugyan hogy mi az , de biztos olyan .
Válaszol
Pont olyan kéne a tiedbe most.
Válaszol
Ha tud valaki alps blue 50k-s potit,ne kíméljen!
Üdv Doki!
Válaszol
Doki .
Esetleg annak a cégnek a telefonszámát tudom előkeríteni ahonnan rendeltem .
Válaszol
Ok. Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Ha erre gondoltál, akkor itt megveheted potom 5.400,- Ft-ért. 2 eFt-tal többért pedig motorosat adnak.
Lex
Válaszol
Kösz!Bár a 6900Ft-ot soknak találom,de ha más nem akad,akkor...
Üdv Doki!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég