A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keresek....
Hány darab kell? 8)
Válaszol
Szia!

Köszi,rendes vagy,de nekem DVD-író lézerdiódája kéne,mert azokban nagyobb teljesítményű a dióda(200-400mW).
A cd-íróé ennél jóval kevesebb kb.50-60,ha jól tudom.
Egyébként,ha mást is érdelkelne:www.instructables.com.
Tuning lézerpointer Big Grin .Muszáj kipróbálnom Big Grin .
Bár nemhiszem,hogy menne cd iróéval,de egy próbát megérne.Sima DVD-rommal próbáltam,háát,harmat gyenge.
DJTaRsY,BalekAlak:ha titeket is érdekel,akkor próbáljátok megépíteni,és szóljatok,hogy milyen eredményre jutottatok.
Üdv:Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
DjTaRsy:ha neked van dvd-író lézerdiódád,akkor írj pü-t,és megbeszélhetnénk a részleteket.
Üdv:
Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Keresek egy ritka jószágot: Technics RSB965 deck érdekel, már ha van még egyáltalán ilyen valakinek és hajlandó eladni . . .
Válaszol
Na szevasztok!
Wagnerur:nekem volt egy hasonló deckem,de sajna egyik alkalommal mikor javítgattam(az egyik motor meg-megatta magát)valamihez nekiérinthettem a mechanikát,amitöl az egész megmakkant.Egy két ícé nagyon forrósodott utána.Azóta már régen szétszedtem(pl:az a szép kivezérlésjelzö ott díszeleg a Quad-405-ösömben Big Grin ).
MásConfusedenkinek nincs ilyen fölös (rossz) DVD-írója?Meg kéne csináni ezt a lézer-marhaságot .torz.
Válaszol
Jó lesz a QUAD is. Keresek úgyis egy erősítőt mostanában. Bár inkább HEED-ben gondolkodok. Wink

Majd szép lassan összerakok egy RSB965-öt. Kijelző akkor már van. .haha.
Válaszol
Sztem a quadot űzd el az álmaidból merszire.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Kenwood deck nemjó ?
Válaszol
shalafi66 Írta:Sztem a quadot űzd el az álmaidból merszire.
Teeeee! Csak a kijelző miatt írtam. Big Grin A HEED a fő cél. Jelenleg. De az itt nem sok embernek van, és ők sem adják el.
Mócsing Írta:Kenwood deck nemjó ?
Nem véletlen a pontos típusmeghatározás a részemről. Wink
Válaszol
Ja ,ha ennyire ragaszkodsz hozzá . Egyébként nem az enyém ,lomisnál láttam .
Válaszol
Wagnerur Írta:Teeeee! Csak a kijelző miatt írtam. Big Grin A HEED a fő cél. Jelenleg. De az itt nem sok embernek van, és ők sem adják el.
Vadászos? .zold.

Válaszol
Wagnerur Írta:A HEED a fő cél. Jelenleg. De az itt nem sok embernek van, és ők sem adják el.
Nekem van, de én sem adom. Beeee. .nyelv. Majd bolond leszek eladni. Még ha .ut., akkor sem. A rajza valahol megvan, megkeressem? Üdv: Lipi
Válaszol
Quadlipi Írta:
Wagnerur Írta:A HEED a fő cél. Jelenleg. De az itt nem sok embernek van, és ők sem adják el.
Nekem van, de én sem adom. Beeee. .nyelv. Majd bolond leszek eladni. Még ha .ut., akkor sem. A rajza valahol megvan, megkeressem? Üdv: Lipi
Hallottál már papírt erősíteni? ;-) Kösz, de olyan lusta vagyok és a szakértelmem sem ilyen irányú. :|
Válaszol
Fész Írta:Szia!

Köszi,rendes vagy,de nekem DVD-író lézerdiódája kéne,mert azokban nagyobb teljesítményű a dióda(200-400mW).
A cd-íróé ennél jóval kevesebb kb.50-60,ha jól tudom.
Egyébként,ha mást is érdelkelne:www.instructables.com.
Tuning lézerpointer Big Grin .Muszáj kipróbálnom Big Grin .
Bár nemhiszem,hogy menne cd iróéval,de egy próbát megérne.Sima DVD-rommal próbáltam,háát,harmat gyenge.
DJTaRsY,BalekAlak:ha titeket is érdekel,akkor próbáljátok megépíteni,és szóljatok,hogy milyen eredményre jutottatok.
Üdv:Fész
----------------------

http://madchemist.uw.hu/laser_show1.htm
®Made in Kókány™ LÉZERSHOW
pia nyer
Válaszol
shalafi66 Írta:
Wagnerur Írta:Teeeee! Csak a kijelző miatt írtam. Big Grin A HEED a fő cél. Jelenleg. De az itt nem sok embernek van, és ők sem adják el.
Vadászos? .zold.
Puska még nincs, bár Lipi könnyű áldozat lehet. .torz.
Válaszol
Nemtom,mért kell bántani a quadot(normális félvezetökkel nagyon jó hangú,(mérésekkel alátámasztott,hogy jó) kapcsolás.
Én nem "lézersót"akarok,hanem nagyerejű lézerpointert építeni,amivel pl.simán meggyújtassz egy gyufát .torz.
ezért kell nekem egy darab dvd-író lézerdiódája.
Válaszol
Mert quadot normális ember még normális félvezetőkkel is ritkán épít. Big Grin

Válaszol
Wagnerur!

Egy másik topikban linkeltem egy HEED-et! Igaz drága de HEED és eladó!

Quadlipi!!!!!

És igen én kérem a kapcs rajzát!!!!!!!!!!

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
vava Írta:Quadlipi!!!!!
Az enyémben BDW66-67C Tranyók vannak és úgy tudom, hogy két ilyet kell hídba kapcsolni. Üdv: Lipi
[Kép: heed2qr7.th.gif]
Válaszol
Nagyon szépen köszönöm
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Quadlipi Írta:
vava Írta:Quadlipi!!!!!
Az enyémben BDW66-67C Tranyók vannak és úgy tudom, hogy két ilyet kell hídba kapcsolni. Üdv: Lipi
[Kép: heed2qr7.th.gif]
Ez egy átdolgozott canopusnak néz ki. .sokk. Wink
Nálad milyen néven fut ez az erőködő?
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:
Quadlipi Írta:[Kép: heed2qr7.th.gif]
Ez egy átdolgozott canopusnak néz ki. .sokk. Wink
Nálad milyen néven fut ez az erőködő?
Szerintem HEED. ;-)
Válaszol
Pontosabban? .sokk.
Üdv Doki!
Válaszol
Szia doki! HEED NEXUS S80, ami Zsolt szerint belül már S100. Az S80 = 80Watt, S100 = 100Watt. Úgy tudom, hogy a CANOPUS nem HEED gyártmány. Azt a néhai H&T-ben közölték. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor belenéztem, nem győződtem meg arról, hogy ez a kapcsolás-e, mert, akkor még nem volt meg a kapcsolási rajz. Azt később kaptam valakitől. Valahonnét a netről származik. Amikor ezt a rajzot kaptam még nem létezett sem a CANOPUS, sem az OBELISK. Ebből gondolom, ez az erősítő az. Csak a végtranyó típusában vagyok biztos. Megígérem, ha megint egyszer szétkapom leellenőrzöm ezt a dolgot. Üdv: Lipi
Válaszol
Keresek EL-41-es csövet.
Ne röhögjetek ki.
Szerztem egy 1954-es Orion rádiót(420A),és abból akarom használni az erösítö-részét a gityóhoz.Azt nem tudom,de lehet jó az EL-84-is.
Mindkettő pentóda az biztos,csak valszeg a 84-es nagyobb feszröl megy.
Válaszol
Quadlipi Írta:Szia doki! HEED NEXUS S80, ami Zsolt szerint belül már S100. Az S80 = 80Watt, S100 = 100Watt. Úgy tudom, hogy a CANOPUS nem HEED gyártmány. Azt a néhai H&T-ben közölték. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor belenéztem, nem győződtem meg arról, hogy ez a kapcsolás-e, mert, akkor még nem volt meg a kapcsolási rajz. Azt később kaptam valakitől. Valahonnét a netről származik. Amikor ezt a rajzot kaptam még nem létezett sem a CANOPUS, sem az OBELISK. Ebből gondolom, ez az erősítő az. Csak a végtranyó típusában vagyok biztos. Megígérem, ha megint egyszer szétkapom leellenőrzöm ezt a dolgot. Üdv: Lipi
Ha ez igaz,mármint az s80-as előbb létezett,mint a h&t8-asa,akkor ez a rajz nem valószínű,hogy a s80"félrésze".Ugyanis ezen a rajzon bizony a canopus egy átdolgozott variense látható.A nexusokban meg ha minden igaz a R.M.Hay által elhíresült kapcsolása(ami az obelisk rajza is) van hidalva,ami nem ezen a rajzon van.De biztit csak Vadásztól...
Üdv Doki!
Válaszol
Kedves Fész és Többiek!

A jelzett két cső nem azonos foglalatú, tehát nem mindegy, melyik kell.
Ma belebukok a csöves-szekrényembe és szétnézek mik vannak.
De lehet, hogy a HAM-Bazárban, vagy az "elektroncso.hu" oldalon is van ilyen cső.
Nem szól, vagy mi a baj a készülékkel?
Segítünk, ha írsz.
Üdv! SMA
Válaszol
doki Írta:Pontosabban? .sokk.
Hja! A magam részéről S80-ra tippeltem volna, de most több ellentétes írást olvasva elbizonytalanodtam.
Válaszol
Kedves SMA!
Tehát megvan az egész belső.A rádíó részét már kioperáltam,a hozzá tartozó két csővel együtt.
Onnan gpndolom,hogy az EL41-es lessz a hibás,mert látszik rajta,hogy a belül lévő higayngőz mintha eltűnt volna,picit fehér az üveg,de nem törött,ezért nem értem,hogy hová tűnhettet belöle.
Bekapcsolom,cső felfűt,megjelenik a tipikus erösítö-búgás,majd kb.20mp-mulva az egész elhalkul.
Lehet,hülyeség,de sztem a fűtöszál is mintha túlságosan izzana.A meghajtó EAF42.Érdekes,mert mikor megcseréltem őket(mert két db volt a készülékben,egyik a rádió résznél),akkor fütyülő hangot ad,és nem búg,úgy egészségesen.Lehet,hogy csere mindkét cső?Jó lenne összerakni,most teljesen megzavart a "csöves-technika",föleg,hogyha tudnám a gityómhoz használni.
Üdv.:Fész
Válaszol
Kedves Fész és Többiek!

Tudok "szállítani" EL41-es csövet. Smile

Valószínűleg hibás, ha "tejfölös" a búrája, levegős lett valamitől.
Nem higanygőz van benne, az a "Getter-anyag" ami arra való, hogy a bennrekedt oxigén- és egyéb nemkívánatos fémkeverék-molekulákat lekösse.
Ez jó csőnél szép, fényes tükörszerű bevonat.
Tönkremehetett a végcső az átvezetéses, menetzárlatos kimenőtrafótól is, előbb ezt valamilyen módon ki kell mérni, ellenőrizni kell.

Az a két EAF is öregségi betegségben szenved, de talán megfelelően működőképesek még, ez majd kiderül, ha már szól a készülék.
Tedd vissza a helyükre azokat, nehogy a hibás végcső miatt tönkremenjen a még működő!

Az EAF cső "F"-része a hangfrekvenciás előerősítő, innen megy tovább az EL41-re a jel.
Ha csak erősítőnek akarod használni, akkor az ECH42 és az első EAF kivehető, de vigyázz rá, mert még kellhet.
Sokat ne várj tőle, kb. 2-3W kimenőteljesítmény 5-10% torzítással, mindenesetre a sok fél(re)vezető után más a hangzás, az biztos.

A teljes rajza a világos-zöld színű Kádár Géza: "Rádiókészülékek kapcsolásai" könyvben megtalálható.

Üdv! SMA
Válaszol
SMA
Küldök pü-t.
Válaszol
Kedves Fész és Többiek!

Vettem.

Ha nem sikerül rajzot szerezni hozzá, elküldhetem a csővel, ha kell.

Üdv! SMA
Válaszol
Vennék 2 db 50uF/450V -os elkót .
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

2db. Luxon 47uF/450V-os, 105 fokos, új nyákos kondit tudok küldeni, ha megadod a címed, a mail-címemre.
Vannak még az EA057-ből kitermelt használt kondik, 2x32uF-450/500V Siemens gyártmányok, mérve jók.
Sajnos a postaköltség elég magas, értéklevélként talán olcsóbban meg lehet úszni a postázást, ha kell, írj.

Üdv! SMA
Válaszol
Köszönöm SMA , sikerült megoldani . Big Grin

Tegnap a boltban nem a főnök volt hanem az egyik haverja helyettesítette .Kértem 50uF /450V-os elkot . Egyet talált az is használt . Ma visszamentem ,ha előkerült a fönök , megrendelem . Megint a haver . Hát ha nincs 50 mikro akkor milyen van . Előhalászott agy dobozt ,televolt 450V -os kondikkal ,mindenféle értékben... Kishijján megharaptam .
Mégegyszer köszönet .
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég