A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HD6,5 PSS ->
olvastam hogy Pázmándi Úr készít egyedi hangszórókat, s mint kiderült nekem is van két ilyen hangszóróm.

az a kérdés, hogy csak mély/közép hangszórókból van ilyen, vagy van valami boszorkányreceptje erre a kis magas hangszóróra is?
értem ezalatt hogy eltűnjön belőle az a kis púp 1500 hz körül, s ha van lehetőség csökkenjen az Fs ?

erre belátható áron vevő lennék.
Válaszol
Ezek a nagy felületű magashangszórók még tervezés alatt állnak. Egyelőre nem tudok segíteni ebben. Sok időbe telik még, de folyik a munka.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
ezt sajnálom.
átnéztem a kínálatot belőlük, tény hogy nem vagyok nagy audioguru, csak felületes olvasottságom van. de ettől függetlenül nem találok használható magasat.
amik máshol vannak azokkal is vannak fenntartásaim. van aminek olyan szép egyenes a frekvenciamenete hogy biztos kamu. a többi meg 6-8 ezerbe kerül darabonként.
mondjuk 2-3 ezret egy jól dokumentált magas megérne nekem. de többet akkorsem ha 110 dbl érzékenységű titán akármilyen 100 év garival 200 watt terhelhetőséggel és 800 hz től 30 khz ig tökéletesen lapos az átvitele.
ez amolyan lélektani határ.

másik, ebben a jelenlegi formában negyedrendű szűrővel 2300 -2500 hz körül elváltom, az a púp 1500 hz nél mekkora gondot okozna?
Válaszol
A DX25 6500,- és a DT-99 4500,- a legjobb választások jelenleg az alsó-közép kategóriában. A PSS magas sem olyan rossz, de mégiscsak olcsó kónuszos magasnak számít. Smile

Nagy felületűek közül először a 100mm-es várható, hogy elkészül.

Válaszol
értem.
akkor inkább kísérletezek kicsit.
Válaszol
Smile Azt lehet, de váltóban ezeket a problémákat nem tudod sajnos jól kezelni.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég