A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mérőműszerek és használatuk
Megvettem a Maxwell MX 25-304-et. Shalafi! Köszönöm az ajánlatot, de így nem kellett bajlódnod velem, én meg meggyőztem magam. Majd tesztelgetem. Mér hőmérsékletet (az alap hőmérővel 400 Celsius fokig), frekvenciát 10 MHz-ig és van benne háttérvilágítás. Egész jó kis herkentyű.
Válaszol
Csináltam kompenzációs filét a WM 61A kapszulához , akinek kell elküldöm .
Válaszol
Érdekel, ha kapculád is van hozzá...

A beszerezhetőség a Videopart Kft nemjuteszembe milyenutca hányszám?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Igen, ha kell szerdára pontos címet tudok mondani.
Válaszol
Erről van szó?

Kalotaszeg u. 28

Tel: 1-206-0860
Válaszol
Erről.
Válaszol
111-es mellék , raktáros . Ő az illetékes .
Válaszol
Smit kell neki mondani? Hogy lenne szíves küldeni/tegye félre/dugja el amíg nem járok arra/rendelje meg/egy ismerősöm is itt vett, hogy néz ki módi?
Válaszol
Sajnos meg kell rendelni , ez kb 2 hét .
Ha futár szolgálattal kéred a szállítást , az + 1500 ft . / több mint a kapszula / Esetleg találsz valakit aki arra jár , megspórolhatod a szállítást.
Hivatkozhatsz rám ha akarsz , de nincs jelentősége .
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Most jelent meg a Rádiótechnikában ( 2006/04 ) a "Virtuális műszerek számítógéppel" cikk sorozat.
Érdemes tanulmányozni, vannak benne web-címek is, ahol elérhető egy-két ingyenes program is.
Reméljük, találunk nekünk is megfelelőt.
Üdv! SMA
Válaszol
Lehet, hogy tudok NYÁK-ot készíteni a Méricskéhez egyszerűen és nagyszerűen. Lehet kapni valami kék fólia nevű cuccost, amire lézernyomtatóval, vagy fénymásolóval rá kell nyomtatni a NYÁK-ot, majd azt hő és nyomás segítségével át kerül a NYÁKra a nyomtatott rész, ahol maratás után kialakul a rajzolat. Ha ez ilyen egyszerű, akkor még a végén nekiállok gyártani.
Van olyan spray, amit a sima papírra ráfújva áttetszővé válik és az UV átmegy rajta, így levilágítással is lehet NYÁK-ot készíteni.
Lex
Válaszol
Lex.
Transzfer fólia az amire gondolsz . Piszok drága .
Tudod mire nyomtattam ? Egyszerü, fényes újságpapírra .
Valahogy lehet állitani a festék mennyiségét , az a jó ha sok a festék .
Ha elégedetlen vagy az eredménnyel , kromofággal le lehet mosni a panelt és újra vasalni .
Ennél olcsóbb módszert nem ismerek .
Válaszol
Van itt néhány ötlet. A kék fólia 560 Ft-ba kerül és kék fóliának hívják. 3. oldal
Lex
Válaszol
Jó a münyomó papír is, de ahhoz sem jutottam hozzá , így maradt az újság , ami ingyen van .
Válaszol
Szines ulyságot? Aszt megmár minek nyomtatod amikor gyárilag vanrajta festék? Meheta vasaló alá és marás. .ok.
Válaszol
Igyexszem olyat használni , amin csak szöveg van és fekete-fehér . .zzz.
Válaszol
Ezek szerint a nyomdafesték nem kerül át véletlenül a nyákra csak a nyomtató tentája .?.
Válaszol
A nyomdafesték bírja a meleget , nem lehet átvinni .
A lézernyomtatóban hőre lágyuló műanyag port használnak , csak azt lehet vasalni , a téntasugaras sem jó . Addíg szoktam vasajni amíg a fehér papír enyhén megbarnul , és a mintázat elég jól kivehető rajta keresztül .
Színes papírnál ez nehezebben követhető , ennyi az egész.
Ja , és tükrözni kell nyomtatás előtt .
Válaszol
Nekem 2 db miki kellene, ha 1 eFt az ára.
Lex
Válaszol
OK.

Mócsing, hogy használod a kapculát? Csupaszon vagy van valami háza is? Meg hogy kap tápot, hogy erősíted? Egyáltalán kell a Méricske vagy miért nem elég közvetlenül a PCre dugni?

Én sima bóvli PC mikrofonnal mérek ugyan, persze az olyan is. Hullámvasút.
Válaszol
Józsi .
Mindenképp mikrofon erősítő kell hozzá . Méghozzá kimondottan elektretthez való.
Szerintem , építsd meg a Méricskét . Megéri . Benne van minden ami sszükséges .

Csinálok képet a Méricskémről , és a mikrofonról .
Elküldöm Péternek tegye fel valahova .
Válaszol
Józsi!
Az elektretnek tápfesz is kell, mert nem dinamikus miki, ami feszt ad le.
De itt 470 pénzért kapsz egy miki erősítőt.
Lex
Válaszol
Méréshez azért ennél komolyabb kellene .
Válaszol
Ha csak mikrofont akarsz erősíteni, akkor minek? Ha komolyabbat akarsz, ott a Méricske.
Lex
Válaszol
Frekvencia átvitel :50Hz-15kHz ig , -3dB
Ez bőven elég hogy alkalmatlanná legyen nyilvánítva .
Inkább a Méricske mikrofon erősítőjét építsd meg . Jumperek helyett potméter , akkor már csak néhány alkatrész az egész .
Válaszol
A megadott átvitelt a hozzáadott mikivel produkálja. De ha a WM61A-t rakom bele, akkor már ok. A Méricskét meg akarom építeni, de most nincs rá időm, ezért gondoltam erre a kitre, ami gyorsan összerakható.
Lex
Válaszol
Lex Írta:A megadott átvitelt a hozzáadott mikivel produkálja.
Erről nem szól a fáma. Külön illene jellemezni az erősítőt és a mikit. Lényeg hogy gyenge mint a tavaszi gerlef... izé... puki.
Válaszol
Lex Írta:Józsi!
Az elektretnek tápfesz is kell, mert nem dinamikus miki, ami feszt ad le.
De itt 470 pénzért kapsz egy miki erősítőt.
Ezt eddig is tudtam pár száz éve, de a lényeg nem ez volt a kérdésemben. (Csak zárójelben: az elektret nem ad le HF feszt?) Kap tápot a (elektret) miki a Méricskébül? A PC-re közvetlenül ráköthető ugyanis a kapcula. Szétszedtem a PC mikit és az égegyvilágon semmi nincs benne a kapculán kívül, következésképpen meg kell kapja a hangkártyáról + a DC leválasztásnak is a hangkártyán kell lennie. És természetesen a hangkártya (mono) mic bemenetéről beszéltem.
Válaszol
A Méricskéből 9V-ot kap a miki azért kell a 7809-es bele.
Lex
Válaszol
Aki olcsón akar tényleg jó mikierősítőt, chack out this: http://www.dunaweb.hu/bajielektronika
400Ft 2db erősítő, FET-es, elektrethez is jó. Így akár sztereó mikro is építhető, persze nem mérni. Smile
Üsv mindenkinek: spexcel
Válaszol
Józsi .
Péternek köszönhetően fent vannak a képek , köztük a mirofon is .
Link a Méricske topicban .
Válaszol
Azon gondolkodtam közben , ha pl. 1/6 oktávos átlagolásnál , a sávok nem maradnának egyhelyben , hanem folyamatosan elmásznának .
Az átlagok átlagolásával valami hasonló lenne az eredmény .
Válaszol
Sztem próbálj finomabban átlagolni... 1/16 pl? Az elég jó szokott lenni szögletesség ellen... .pszt. .szia.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Amia Spectrában van mindet kipróbáltam .
Valójában háztáji használatra megfelel , csak irigylem Shalafi görbéit .
Ötletem van hogyan lehetne megoldani , de ahhoz a programba kellene belenyúlni , az meg nem megy .
Válaszol
"Háztáji használat".... Big Grin Ez tetszik! .foghijas. De igazad van: hangváltó tervezésénél ill. hangolásánál úgyis csak a főbb tendenciák fognak érdekelni, ez meg látszik így is. Sőt, talán jobban látszik! .??. Big Grin
Üdv: spexcel!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég