A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mérőműszerek és használatuk
Mócsing, most meghazudtoltad önmagd. Egyszerűség, lustaság... duma.

Másrészt. Nem próbáltad bekapcsolni a PEAK HOLD-ot? .hehe.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Mócsing, megnéztem végre Petyánál az oldalad. Mekkora irdatlan puska az? És az állvány, az más célt szolgált korábban vagy erre készült?
Válaszol
Szia Józsi .
A mikrofont tartó szerkezet egy labor állvány része volt fénykorában .
A többi az DIY .
Amit puskának nevezel az meg régi fajta boyler hőszabályzó szára .
A PEAKot még nem kapcsoltam be . Mit csinál az ?
Válaszol
Jé, ilyen hőfokszabályzóm nekem is van. Szándékosan csőbe akartad húzni a mikit vagy csak ez volt kéznél? És a végén van a miki vagy beljebb ül, hogy irányított legyen? A képből nem tudok jól következtetni az arányokra.

A Spectra menüsor alatti részén van egy üres kocka, az a PEAK HOLD, azaz a csúcsérték tartás - a kivezérlésmérőkhöz hasonlóan. Ha kipipálod, nem a pillanatnyi ugráló értéket mutatja, hanem mindig az eddigi legmagasabb értéket, amit egy magasabb mindig feljebb tornáz, persze a teljes frekvenciasávban. Ez eleinte jobban, később egyre kevésbé változik, így egy-két perc alatt állandósul. Ez már nem olyan cikkcakkos görbe. Szerintem ez jól közelít az átlagoláshoz, de mintha az ís lenne benne valahol csak utánna kellene néznem.

Ez ugyanúgy működik a a külünböző színű zajokkal mint a sweep jellel. Érdekes viszont, hogy a Gilszki féle CD 0 dB sweep jelével jóval magasabb értéket rajzol mint a 0 dB rózsazajjal.
Válaszol
Szerintem, pont az a baj, hogy nem átlagol, hanem a legmagasabb értéket adja, ami mindig több lesz az átlagnál, így félrevezető.
Lex
Válaszol
Ez igaz, de nem is azt írtam hogy ez átlag, hanem közelít. Persze ha tudjuk hogy a maximum (amit látunk) és a minimum (amit nem látunk) közti érték az átlag, akkor nem járunk messze az igazságtól, csak számításba kell venni ezt a tényt. Mindenesetre a tendencia világosan kivehető belőle, ha valakit nem az abszolút dB érték érdekel, amit amúgy is nehéz háztáji műszerparkkal meghatározni. És az átvitel (korrigált mikivel) nagyon szépen látszik. .ok.
Válaszol
Azért célszerű volna összehasonlítani, hogy az átlagolt és a max. görbe párhuzamos-e minden frekvencián.
Lex
Válaszol
Szerintem nem akkora az eltérés hogy érdemes foglalkozni vele. Nem hiszem hogy különböző frekvenciákon a min-max közti érték számottevően változzon, de talán Shalafi tud erről valamit mondani.

Shalafi, egyébként a kapculát milyen házba, tokba, csőbe vagy hőfokszabályzóba érdemes rakni? Vagy elmegy csupaszon is?
Válaszol
Mivel a kapszula kisebb átmérőjü mint a cső , ezért egy ér véghüvejt kitágítottam azt forrasztottam a végébe. Ebbe ragasztottam a kapszulát FBS-el , úgy hogy kicsit kilóg belőle . A hüvej és a csővég közötti részt felraktam cinnel , és ferdén lereszeltem . Az a cél minnél kevésbé befolyásolni a mikrofon tulajdonságait . Láttam olyan megoldást , ahol hurkapálca szerü rúdra zsugorcsővel volt ráaplikálva . A melegítés miatt választottam inkább a fém csövet .
Válaszol
Mócsing, megböngésztem a Spectrát.

A Run/Stop és a Peak Hold között van egy lenyitható nyíl: Avg (Average, átlag). Ezzel állítható, mennyi mérést átlagoljon. Persze így nem kell a Peak Hold.

Az 1 minden mérést azonnal kijelez, ennek a sebessége valószínűleg erősen függ a gép (és a videokártya) sebességétől, ekkor ugrál is rendesen a görbe. A beállításoknál állítható a képernyő frissítési intervallum időben vagy amint lehetséges, ekkor bizonyosan a géptől függ a frissítési gyakoriság. Arra nem jöttem rá hogy a mérés gyakorisága megegyezik-e a képernyő frissítési gyakorisággal. Valószínűleg igen.

Nagyobb szám értelemszerűen a mérések megadott számának átlagolását jelenti, ekkor megnyugszik a beteg. Úgy tünik, nyugodtan végtelenre (infinite) is állítható, így a legelsőtől kezdve átlagol a leállításig. Leállításkor nullázódik az érték. Úgy tűnik szemre, hogy az átlag és a csúcsérték görbe csak szintjében tér el egymástől, egyébként a távolságuk nagyjából egyformának tekinthető a frekvencia függvényében. Párhuzamos nem lehet mivel nem egyenesekről van szó.

Szerintem ez elvárható egy ilyen kaliberű programtól.

Ez kellett, Mócsing?
Válaszol
Még annyit, hogyha jól sejtem, az átlagolást a színes zajokhoz (Peak nélkül), a Peak Holdot a sweephez (Avg nélkül) kell használni. Így van Shalafi?
Válaszol
Nem tudom , ez kellett e .
Valószínü a héten fölcipelem a z egyik dobozt és mérek , akkor kiderül .
Az időbeli átlgolástól , ugyan úgy sündisznó szerü marad , cak kevésbé ugrál . Lehet hogy az AVG lessz a megoldás .
Válaszol
Szerintem biztos, de a szakértők még nem szóltak hozzá.

Az a szám amit megadsz az AVGnál, egy ciklus. Utánna kezdődik előlről, de közben folyamatosan rajzolja a görbét és az új ciklusban ez folytatódik, de így csak lassan változik. Szerintem jó a végtelen érték. .ok.
Válaszol
MegláSSuk .
Te miket szoktál mérni ?
Válaszol
Szokásról még túlzás beszélni, idő hiányában inkább csak ismerkedem. Meg kell még miki is. Azért a Spectrát néha előveszem.
Válaszol
Petya, jó hírem van! .zold. Nyomtattam Méricske panelrajzot újságra.
Válaszol
És NYÁK-ra? Ha igen, jó lett? Mert akkor a mikivel együtt egy ilyet is leboltolnánk, ha neked is OK.
Lex
Válaszol
Mócsing!
Tiszta mázli hogy nem rokkantál bele.

Petya!
Rossz hírem van: nem tükröztem a rajzot. Holnap kezdhetem előlről a vacakolást a begyűrt papírok kibányászásával...

Lex!
Csak ezért nem késtél le, mert már le volna vasalva. De most fűrészejjek újabb darabot?

Mindenki!
Aki még meggondojja magát, holnapig nem késő. De az alapanyagom legfejjeb 2-3 darabra elég.
Válaszol
Józsi! Rossz hírem van. Nem lesz bolt Méricske NYÁK ügyben. Most csináltam egyet. Kinyomtattam Tiszalux papírra, rávasaltam, lemostam és most jó. Csak nincs kéznél lemezolló, hogy körbevágjam. De apósjelöltnek van, úgyhogy majd nála. Lefotóztam, majd felrakom. Jól sikerült, semmi hiba, sehol se jött le a festék. A vastagabb vonalak széle néhány helyen kicsit hullámos, de inkább csak esztétikai jellegű. Szóval sikerélmény. Javaslom mindenkinek. Paráztam tőle, de nem ördöngösség.
A vasalót közepesre állítottam (két pötty, wolle (gyapjú)). Ja, és nem sárgult be a Tiszalux, de átlátszott a festék. Alá fölé raktam pár lapot.
Lex
Válaszol
h_jozsi Írta:Petya!
Rossz hírem van: nem tükröztem a rajzot. Holnap kezdhetem előlről a vacakolást a begyűrt papírok kibányászásával...
Látod, látod hova vezet a kapkodás .hehe. De aztán csináljál egyet magadnak is!
Azon csodálkozok, hogy Shalafi még nem kért magának egy példányt Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Petya!
Itt valami zavaros. Mintha olyasmit olvastam volna, hogy Shalalánál van a te Méricskéd. Akkor kinek kell kettő, neked vagy neki?

Lex!
Teljesen magamalá zuttyantam a hírtől. .sokk.

Ma gyün a miki.
Válaszol
A panelt vasfűrész lappal is körül lehet vágni , szerintem szebb mint ollóval .
Válaszol
Nekem, csak a régi fajta nagyobb vasfűrészem van, azzal nem esek neki. Nem sürgős, a lemezvágó olló elég szépen vág, nem tudom, mi vele a baj? Ha mégse, akkor csisz.papír.
Lex
Válaszol
h_jozsi Írta:Lex!
Teljesen magamalá zuttyantam a hírtől. .sokk.

Ne bánkódj Józsi! Ha jól emlékszem azt írtad, hogy több mikrofont rendeltél a szükségesnél. Ha van esetleg egy amire nincs szükséged akkor a NYÁK se marad a nyakadon mert én igény tartanék rá (mármint a NYÁK-ra is meg a mikrofonra is). Már ha nem gond! .foghijas.
Válaszol
Miki valóban van (lesz) egy plusz, a nyák viszont olyan kezdetleges stádiumban van hogy még hozzá sem lett fogva. Lehet hogy hamarabb lesz meg könnyebben hozzájutsz ha Lexxel próbálsz egyezkedni, sikeresen átesett a tűzkeresztségen vasalásügyben. .zold.
Válaszol
HP!
Tényleg jöhetsz hozzám NYÁK-ért. Legalább letudom, a tartozásom hallgatódzás ügyben, meg beelőlegezek egy váltó hangolást is. Big Grin

Józsi!
A két miki még kell csak a NYÁK nem, nehogy eladd másnak! Miki-t nem tudok vasalni. .haha.
Ja, és HP miki-jét is küldheted hozzám, akkor kevesebb a ktsg. Vagy az enyéimet hozzá.
Lex
Válaszol
Te Jozsi , miért nem üzletelsz ? Csak az kap mikrofont aki panelt is kér .
Téged mindenre tanítani kell ?
Válaszol
Mócsing, Te ne rondítsál bele a dolgainkba, mert begurulok. .ut. Egyébként meg talán azért, mert ebből az elanyagiasodott világból még nem hallt ki a szívesség, meg a kedvesség. .nyelv.
Lex
Válaszol
Lex!
Mél meggyütt. Mekkora az a diktafon? Mint egy VEF rádió?

Gery!
PÜ olvasva.

Még várom Spexcel jelentkezését. Holnap postázás, pénteken már lehet reménykedni. Senkinek nem kell számlamásolat? Mert akkor azt még holnap csinálnom kell. És aki ajánlva vagy egyéb extrát kér, most szójjon mer különben csak mezei levélként megy! .ir.

Mócsing!
Hamarább nem tudtál vóna szólni? A fijad felkelt már? .zzz. Dongók befogva? Mérés megvót már? Kábelkígyó tekereg a lépcsőn?
Válaszol
Lex , tudsz küldeni képet a kapszula hátuljáról ? Talán WM55 lehet .

Jozsi .
A lajos demoja működik , de ezzel nem sok mindent lehet csinálni .
Esetleg rajzolni . A többi projekt időhiány miatt csúszik .
Válaszol
Íme a WM61A
Válaszol
Petya!

(fél)Kész a paneled. Le van marratva. Nem 100%-os, kisebb szépséghibáji vannak (monnyuk 92), de egyébként jó. Jobb mint amit magamnak csináltam. Érdekel így is, vagy haggyuk a fenébe? Ha kell, még reggel/délelőtt jó lenne reagálnod, hogy a többi czucval együtt feladhassam. Vagy úggyis küddök Shallafinak csomag, tegyem abba? Osztán maj osztoszkodtok kedvetekre...

De kifúrni neked kell. Aztán ajánlom azonnal pfújd le vallami akril lakkkal, naggyon szíplesz tülle. Bár tüllem szebb nem .no. lehet. .zold. .foghijas. .hehe. .taps.
Válaszol
h_jozsi Írta:Petya!

(fél)Kész a paneled. Le van marratva. Nem 100%-os, kisebb szépséghibáji vannak (monnyuk 92), de egyébként jó. Jobb mint amit magamnak csináltam. Érdekel így is, vagy haggyuk a fenébe? Ha kell, még reggel/délelőtt jó lenne reagálnod, hogy a többi czucval együtt feladhassam. Vagy úggyis küddök Shallafinak csomag, tegyem abba? Osztán maj osztoszkodtok kedvetekre...

De kifúrni neked kell. Aztán ajánlom azonnal pfújd le vallami akril lakkkal, naggyon szíplesz tülle. Bár tüllem szebb nem .no. lehet. .zold. .foghijas. .hehe. .taps.
Most értem ide, na. Igen kérem szépen a panelt. PÜ-t irok jó?
Üdv, Péter
Válaszol
Van egy tippem Méricske építkezőknek.

Én alighanem kipusztult PC táp dobozába fogom rakni. Van rajta hálózati csatlakozás (esetleg kapcsoló is), árnyékolt fémházból van, pont méret, pár lukat kell fúrni.
Válaszol
Jó ötlet a PC táp. Mekkora is az? Nekem valami 16x10-es előlapos 17 cm mély doboz kellene az erősítőmnek.
Ha már Méricske, megkérdezném, hogy minimálisan mekkora trafó kell hozzá? Elég egy műanyag csomagolású 3,5 VA-es? Vagy 6 VA?
Lex
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég