A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mérőműszerek és használatuk
Mócsing: J3, J4, J7, J15
http://pctuning2.uw.hu/spectrauresen.JPG Ez van alapból, ha a line in félhangerőn van és nincs rajta a méricske.
Lex: Ha az a megszakítás amire gondolok, akkor jah.
A tda 4-es lábára kéne rámérnem?
Válaszol
A J7-et tedd át a J5-re. A hangszóróból mit hallassz és ha zajt, akkor milyen hangerővel? A poti hova van állítva?
A Spectras képeken bal alul látszik, hogy kap jelet a gép mindkét oldalon, de nem egyforma szinten.
Lex
Válaszol
Áttéve, nincs változás. Melyik hangszóróból? A gépre kötöttből, vagy abból, amit esetleg rákötök a kimenetre? Amúgy mind a kettőből jól hallható a zaj. Ha a 10ohm helyére hangszórót kötök, elég hangosan szól, ha feltekerem a potit.
A potit belőttem, hogy még éppen ne legyen overload, így rámérve 8.66K-t kaptam, de ez nemtudom mennyire hiteles így beépítve.
Válaszol
Ha a rákötött hsz. szól, akkor az erősítő megy. ha rádugod a PC-re és a PC hsz-ján hallgatod, akkor mindkét oldal szól? Addig kellene az osztót és az erősítést állítgatni, amíg kb. egyforma nem lesz a két oldal hangereje.
Nézd meg, hogy jó helyre dugtad-e a PC-be a kábelt Line-in és nem Mic.
Nézd meg, hogy a hangkártyán a Line in bemenet van engedélyezve és nem a Mic.
Lex
Válaszol
A pc hangszóróból is csak a jobból jön zaj, a balból ha odateszem a fülem akkor nagyon-nagyon halk búgás.
Hangkártya tuti jól van beálítva, mert akkor nem hallanám a pc-hangszóróból a zajt. Osztó már mindegyiken volt kivéve a J6-on.
Válaszol
A panelon mérj rá a jack bal és jobb kimenetére van-e rajta fesz!
Láma kérdés: Amikor próbálod, a hsz. rá van kötve a Méricskére?
Az 50 mOhmos ellenállástól mérd végig az erősítőig a jelet, hogy meg van-e! Elég kicsi lesz (~5-50 mV)
A Spectraban mérés közben nyomd meg a Plot top előtti gombot, hogy mutassa rendesen a vonalakat!
Lex
Válaszol
Megmértem a teszt CD-met a Metex M-3800-as multiméterrel is. A műszer 40 Hz-től 1 kHz-ig használható. 20V méréshatár esetén +/- 0,8% + 3digit pontossággal.
Az eredmény:
20Hz - 3,30 V
22Hz - 3,30 V
25Hz - 3,30 V
28Hz - 3,30 V
30Hz - 3,29 V
38Hz - 3,29 V
40Hz - 3,29 V
45Hz - 3,29 V
50Hz - 3,29 V
63Hz - 3,28 V
80Hz - 3,28 V
100Hz - 3,28 V
125Hz - 3,28 V
250Hz - 3,28V
500Hz - 3,28V
1kHz - 3,27V
2kHz - 3,26V
3kHz - 3,25V
4kHz - 3,25V
5kHz - 3,22V
6kHz - 3,21V
7kHz - 3,18V
8kHz - 3,14V
9kHz - 3,12V
10kHz - 3,08V
11kHz - 3,02V
12kHz - 2,98V
13kHz - 2,93V
14kHz - 2,87V
15kHz - 2,83V
16kHz - 2,76V
17kHz - 2,69V
18kHz - 2,63V
19kHz - 2,54V
20kHz - 2,47V
Érdekes, hogy míg a Maxwell 2,12 V-ot mér 50 Hz-en, addig a Metex 3,29-et. Ez kissé durva. Először arra gondoltam, másként terhelik a CD lejátszó kimenetét (bár mindkettőnek 10 MOhmot írnak), ezért párhuzamosítottam a két műszert és úgy mértem, de az eredmény maradt.
4-5 kHz-ig egész jó a pontossága, de 20 kHz-nél már 25%-kal kevesebbet mér.
Persze nem tudom, miért 3V feletti értéket mér, amikor a CD papíron 2V/600Ohmot tud?
Lex
Válaszol
Van a jacken fesz mind2 oldalt, de a balon kisebb. Ja és nem tudom megmondani, hogy mennyi, mert váltóban nincs ilyen kicsi méréshatár és a 200V-osban nem jelzi ki, az egyenbe meg összevissza irosgat. De a jobb egyértelműen nagyobb.
Próbák közben 10ohm-os 10W-os ellenállás van a hangszóró helyén.
Az 50mohm-tól nem értem miért kell visszamérni, mert ott egyértelműen van, hisz ha rákötök hangszórót, szól. De kimértem és van. Smile
Spectrában benyomtam az a gombot, így már más a helyzet. Egyértelműen látszik, hogy bal-on is van jel, csak tényleg sokkal kisebb.
Most ilyen: http://pctuning2.uw.hu/spectra2.JPG
szerk.: Ha nincs bedugva semmi sem a hangkártyába, akkor spectra-ba mit kéne látni? Mert én ugyanazt látom mint a méricskével, csak kisebb erősséggel. Ez most gáz?
Válaszol
Ez utóbbi elég gáz, főleg, ha a jobb oldalon is ilyen szintű jelet mér a Spectra. Akkor valami a hangkártyán'l nem stimmel.
Lex
Válaszol
Jumperozd meg a J9-et. Akkor legkisebb a mikrofon erősítő erősítése , J 15-ön a legnagyobb . Lehet hogy ennyi az összes problémád .
Válaszol
Pont az a gondja, hogy azon (bal) oldalon nem elég nagy a jel.
Lex
Válaszol
Visszatettem az audigy hangkarimat, de problémám ugyanaz vele mint legutóbb, nem tudom rajta belőni a line in-t !!!
Ez beszarás komolyan. Nemtudom mihez kezdjek. Most ezért vegyek egy másikat, hogy kiderüljön, nem csak a nagy alapzajjal van baj? haha
Mert a jack bal-ján mérhetően kisebb jel van, ez nem hangkarifüggő.. Az alapzaj már igen talán.
Válaszol
Megcsináltad amit mondtam ? A J 15 -ről tegyed lejjebb mert szerintem túl nagy az erősítés . A J 7-ről tedd át a J5-re .
Válaszol
Mócsing! Ha túl nagy volna az erősítés, akkor a Spectraban Overloaddal jelezné a bal alsó kivezérlés mérőn.
Kérdés, hogy a hangkarin hova van állítva a LineIn felvételi szintje?
Lex
Válaszol
Line in kb 50%-on volt a végefele. De elhihetet kipróbáltam mindenféle felállásban. Amúgy azért nem jelentkeztem, mert volt közben egy win install, és még nincs kész most se teljesen a gép.
Válaszol
Így is az Overload határán van .

A potméter tekergetésére sem változik ?

Csak egy ötlet , ha a 10 Ohm-os műterhelés nincs bekötve , akkor sem változik ?
Az 50 mili Ohm , az tényleg 50 mili Ohm ?
Nem macerálni akarlak .
Válaszol
Potmétert tekergetve csak a jobb csatorna erőssége változik.
Ha nem kötöm be a 10ohm-ot, akkor is ugyanaz a helyzet. Csak jobb oldalt van értékelhető dolog.
50m az 50m.
Ja és áttettem J15ről J9-re.
Válaszol
Valahol elakad a jel. Lehet, hogy rövidzárra forrasztottál valamit. Mérd végig a forrasztásokat, főleg az IC-nél. A nyákon is több helyen túl közel vannak egymáshoz a forrszemek. Kicsit közé kellene kaparászni, hátha összeér.
Lex
Válaszol
Mielőtt elindítottam először átnéztem a forrasztásokat a necces helyeken nagyjából. Nem találtam hibát, csak 1 helyen, de azt korrigáltam elvileg. A 4700u-s kondinál volt. De átnézem mégegyszer, csak nehéz lesz, mert le van fújva lakkal, úgyhogy kapirgálni kellesz.
topeti: fáradt vagyok már.. Big Grin
Válaszol
gery03 Írta:Nem találtam hibát 1 helyen, de azt korrigáltam
.?. .sokk. .hehe. .aaa.
Üdv, Péter
Válaszol
Ha nem látsz zárlrtotot, nem azt jelenti hogy nincs . Akkor sem láttam meg nagyítóval,amikor már tudtam hogy hol van .
Válaszol
Ezért mondom, hogy mérni kellene, és nem a kimeneti oldalt, hanem az 50 mOhmtól a jack bal kimenetéig (erősítő, osztó, ...). Ha forrasztás előtt volt lefújva, akkor a forr.pontokon lehet mérni.
Lex
Válaszol
A Hobby Elektronikából kiszkenneltem a mV rajzot . Kinek kell ?
Válaszol
Mindenkinek. Rakd fel ide!
Melyik HE-ből?
Lex
Válaszol
Könnyü azt mondani .

1992/8
Válaszol
Most jutott eszembe .
Építettem régebben egy mérő egyenirányítót . Arra gondoltam esetleg , használni lehetne multiméterhez hf adapterként .
Válaszol
Mócsing Írta:Könnyü azt mondani

Akkor nem csak mondom: Link
Lex
Válaszol
Igen , ezvagymuk .

Szerintem , adapter lenne az egyszerűbb megoldás . Az alapműszer nehezen beszerezhető és drága .
Válaszol
Rendeltem 3 db Pana mikit. Kerülendő a posta Houdinitól átvett szolgáltatását.
HorsePower!
Ha olvasod, ebből az egyik a tied.
Lex
Válaszol
Big Grin Nagyon szépen köszönöm Lex! Lassan beindulnak a dolgok. Készül a dobozom is meg lesz végre mikrofonom is. .udv.
Válaszol
Korai az öröm, mert 2 hét a szállítási határidő. :?
Lex
Válaszol
Lex Írta:Korai az öröm, mert 2 hét a szállítási határidő. :?
Nemfigyelsz .?. .haha. Azt írta, "Készül a dobozom". Simán el tudom képzelni, hogy hamarabb jönnek meg a mikik mint ahogy a doboz elkészül. (mert ugye a hangváltót össze kell rakni, meg a kábelezés...)
Üdv, Péter
Válaszol
mV-mérő rajz : Hobby Elektronika , 2003/1
Válaszol
Ez a szám nincs meg. Képet légy szíves .hehe.
Lex
Válaszol
Nekem sincs .
Atti86 belinkelte az egészet a Terminalo Elektro , Adok-Veszek topicban .
Hsz 2006 .07.24
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég