A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton dc 2050 e - kérdések
Helló Mindenki ! Van nekem egy pár videoton dc 2050 e tipusú hangfal párom és aza kérdésem hogy az egyik közép halkabban szól aminek a problémája az hogy a hang váltóban ki sült az egyik ilyen narancs sárga kis bigyula nem tudom mi az . nah mind 1 de nekem van 2db csere hang váltóm és hogy bele fogjak -e 14-éves fejjel a cserébe vagy inkább szakértőhöz forduljak ?? Másik kérdés hogy a másik pedig nagyobb basszus leadása közben mintha bele érne a tekercs a membránba , de ha zene nélkül óvatosan meg mozgatom ki be a membránt nem ér hozzá , és esetleg ez mitől lehet ?? erösitő probléma vagy esetleg peremezés ,jah és a peremezés pedig mind a 2 mélyen arájlag új de viszont kivűl van fel ragasztva a membránon és hogy ez baj -e ?? mert rokontól vettük a hangfal párt kb 2-3 éve és az elmúlt 1 évben kezdett 1 kicsit érdekelni ez a hangszoró téma , mert ahogy olvastam egy kiváló hangfal pár és szeretném meg őrizni az eredeti állapotát . Előre is köszi .
Válaszol
Szia. Nem a hangváltót kell cserélni, hanem csak a sérült alkatrészt. Ha jól tudsz forrasztani, megpróbálhatod te is a cserét.

Lehetséges, hogy a mélyhangszórónál a habszél cserénél nem sikerült jól központosítani a mozgórészeket, ezért nagyobb kitéréseknél hozzáér a lengőcséve a vasakhoz. Esetleg valami forgács, vagy vasreszelék került a légrésbe, és ez akadályozza a szabad mozgást. Nem lehet egyértelműen kitalálni sajnos látatlanban.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszi szépen a szegítséget akkor lassan neki is kezdek a cserének úgyérzem . de figylej aza érdekes hogy a mély azóta csinálja ezt mert ki füstöl az erősítőm nem rég s amikor vissza hoztam szerviz ből azóta csinálja ez
Válaszol
Az is lehet, hogy az erősítő füstjelei közben sérült a lengőcséve, vagy a ragasztása. Anélkül, hogy látnám, nem tudom kideríteni.

Válaszol
Ló Csalit,

14 évesen már illene tudnod helyesen írni. Ha pedig szándékosan írsz így, kérlek mellőzd.

- VR
Válaszol
Nah ami nap kb 1 óra alatt kész lettem a cserével és elégedett vagyok mert ugyan úgy szól mint régen de viszont a másiknál zavar a mély nek a surlódása . Majd találok arra is valami meg oldást . Még 1 kérdésem lenne shalafi66-hoz hogy amit a h2000-nál lehet kepni eredeti videoton-t helyettesitő magas és közép hangszórók azok miben különböznek az eredeti től ??
Válaszol
Sok különbség van, nehéz így általánosságban leírni, talán a legszembetűnőbb, hogy erősebb mágneseket használnak, és kicsit érzékenyebbek a hangszórók, mint a régiek.

Válaszol
De a hangzás és a teljesítmény változatlan vagy elétrő ??
Válaszol
Hangszórótól függ, a paraméterek változtak mindenképp, tehát nem szólhatnak pontosan ugyanúgy. A terhelhetőség hasonló, mint az eredetieknél.

Válaszol
És az eredeti magast és közepet fel lehet újítani ? és amit már emlitettem hogy lehetne leg gyorsabban kideíriteni hogy miér van aza surlódása a mély nek ?
Válaszol
Minden hangszórót lehet javítani. Ha egy hozzáértő megnézi a mélyet, gyorsan kiderül, hogy mi a probléma. Látatlanban nehéz megmondani, talán először meg kellene nézni, hogy mekkora kitérésnél kezdődik a gond.

Válaszol
Lécci küldenél egy olyan képet ami meg mutatja hogy hogy kell kötni egy hanng váltót videoton dc 2050 e -be köszi
Válaszol
Üdvözlet!
Új vagyok itt az oldalon,picit beleolvasgattam a fórumba és talán alkalmas emberkének írok a problémámmal?
Volna nékem egy Videoton DC2050 E ehhez szeretnék hangszórókat vásárolni felújítani,mert a régiek kukásak,tud e abban segíteni,hogy ennek a típusnak vannak kiváltó hangszórói?
Ha igen mely típusok lennének?

Illetve van még egy másik (videoton) is, ebben 1 darab ovál van.
Típ:Minor DK 1320 4 ohm 70-13000Hz

Amennyiben tud infót,azt előre is köszönöm!
ha van rá mód privát email szeretnék:cstamas8026@gmail.com

Köszönettel:Tamás
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég