A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DC2016A
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy nemrég hozzájutottam egy DC2016A párhoz. Sajnos az eredeti mélynyomót kicserélték benne szerintem SAL mélynyomóra. Mi erről a véleményetek, maradhat-e benne, vagy ha javasolt a csere vmelyik innét való típusra, akkor melyikkel lehetne helyettesíteni?
Köszönettel.
Sebestyén L.
Válaszol
Ha megfelel, ahogy most szól, akkor maradhat a SAL mély, ha jobbat szeretnél, akkor lehet cserélni. Eredetileg HA20-401/402-es hangszóró volt benne (attól függ, 4 vagy 8 ohmos). Az üzemben Székesfehérváron valószínűleg még van ebből a típusból javított változat.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszönöm szépen a választ. Szeretném kicserélni a mélynyomót, mert nem is tudom miért, de vhogy nem tetszik a hangja. Ha szeretnék ezekből az általad említett mélynyomókból (megnézem, hogy hány ohm-osak), akkor hogyan juthatnék hozzá?
Köszönettel:
Sebestyén L.
Válaszol
E-mailben, vagy telefonon rá lehet kérdezni, ugyanígy rendelni is lehet. A 8 ohmosból biztosan van, a 4-es ritkább, azt külön meg kell nézni a raktárban.

Válaszol
Megnéztem a SAL mélynyomót, 8 ohm-os. Ezek szerint akkor nekem HA20 - 402 hangszóró kell ugye?
Hangváltó gyanánt mindössze két kondit találtam benne, nem voltak illúzióim, de ez elég kevésnek tűnik. Érdemes lenne foglalkozni vele, vagy sokkal jobbat úgysem lehet kihozni belőle a kis doboz miatt?
Válaszol
Így van. Az eredeti hangszóró HA20-402 volt. A javítottat ebből 2540,-ért adják. Ez a legolcsóbb megoldás.
Ha csak soros kondenzátorokat használtak, akkor viszont jobb lesz a HA20-569, ez középtartományban egyenesebb, jobban összeváltható a középpel-magassal szűrés nélkül is. A soros kondenzátorok mellé jót tenne egy-egy soros ellenállás is, mérés nélkül azt saccolom, hogy kb. 3,3 ohmosak kellenek.

Válaszol
A mély sugárzó beszerzése folyamatban van, köszönöm a segítséget. A hangváltó dolgon gondolkodom még, mert nagyon nem tetszik a hangja. Nekem úgy tűnik, hogy nagyon erősen kihallatszik a közép, ha letakarom a magasat és közepet, a mély sugárzóból is nagyon hallatszik. Gondolom jó lenne egy tekercs is a mély elé, illetve a javasolt ellenállások a közép és magas elé. Nem lenne jobb venni bele egy trio 8/70 hangváltót kiindulási alapként, és azzal kísérletezgetni?
Válaszol
nemigazán...
az a helyzet hogy egy adott hangszóró készlet egy adott dobozban megkíván egy adott váltót. ennek a 3 dolognak passzolnia kell egymáshoz, az univerzális váltó fogalma nem egészen reális.
Válaszol
Megnéztem, a 8/70-es váltóban másodrendű szűrő van a magas előtt, és a középnél még egy soros tekercs, biztosan halkabb lenne. De emellett ugyanúgy szintbe kell hozni a hangnyomásokat, és nem tudom, milyen fázisban érdemes bekötni a hangszórókat.

Válaszol
Meg tudnád nekem mondani, hogy gyárilag milyen típusú (Hxxxxx) hangszórók voltak benne?
A mély már tisztázódott, a közép és a magas érdekelne.
Köszi.
Válaszol
A típusszámok nem sokat jelentenek, ugyanazzal a jelöléssel többféle hangszórót is készítettek. Számozásban megegyeznek a hangszórók a DC2050-nel, de valójában nem egészen ugyanazok. HB10/0818 és HD6,5/1018

Válaszol
Köszönöm!

A mélysugárzó csere nagyon bejött, ég és föld a SAL-hoz képest, nagyon szépen szól. Ha kicserélném a magassugárzót, ami elvileg ugyan eredeti, szerinted az is ilyen "látványos" javulást hozna? Ha igen, melyik lenne jó bele?
Előre is köszi.
Válaszol
Nem lesz nagy különbség, ha az eredeti jó állapotú. A HD6,5 PSS jelzésű hangszórót lehet most használni ebben a méretben.

Előrelépést egy dóm magas jelentene, pl. a HG1,9-431, de ehhez bővíteni kellene a doboz kivágását.

Válaszol
Ezek szerint a HD 6,5 a magas, és a HD 10 a közép ugye?
Még a múltkor mikor a mélyet megnéztem, és kiderült, hogy két kondi van csak hangváltó gyanánt, azt vettem észre, hogy a "legkisebb" hangszóró, amit én is a magasnak véltem, szinte nem is szól. Az összes magas hang a közép felől jön, ha kézzel letakarom, a kicsi szerintem nem is szól. A kondik közül a nagyobb értékű 2 mikrof a közére megy, a kisebb értékű 1 mikro pedig a vélt magasra. Ennek nem fordítva kellene lennie?
Lehet, hogy a magasak teljesen döglöttek, és az előző tulaj átkötötte, hogy legalább a közép felől jöjjön valami magas hang?
Válaszol
A váltás jó így, ha a hangszóró csendes, akkor valószínűleg sérült, vagy gyártási hibás.

Válaszol
Szia!
Tényleg nem kötekedni akarok, de a nagyobb kondi elvileg nem magasabb frekin ereszt át, tehát nem ez kellene a pici (6,5) magas elé? Vagy rosszul tudom, gondolom?
A jelöléseknek van valami jelentősége, hogy a közép jelölése HB vagy HD? Nekem HD 10/8 van középnek, HD 6,5/11 magasnak. Ezek eredetiek lehetnek?
Köszi.
Válaszol
(2013. 01. 31., 20:53)shalafi66 Írta:  A váltás jó így.

http://forum.hangszoro.net/showthread.php?tid=7&pid=30181#pid30181

Válaszol
Oké, megértettem, és köszönöm!
Válaszol
Nincs mit igazán. Hangváltókról információ még itt olvasható:
http://subvoice.hu/hangdobozepites/elmelet/hangvalto2/

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég