A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coepto 17R626A+Vifa DX25
Ha Bennidre váltasz azt is több darabból állítsd össze .
A másik fórumban megnéztem a 626 impedancia menetét ,8 Ohmos ha jól láttam .
Soknak tartom az 1mH-t előtte .Relés panelon megépítettem egy hasonlót és 3kHz-es sorossal felváltva hallgattam .Nálam elvérzett.
Válaszol
Mármint a hasonló váltó maradt alul a soros elrendezéssel szemben?
Válaszol
Igen ,de nem a soros elrendezés miatt ./ Az állítólag jobban szól mint a párhuzamos ,fene tudja még nem hasonlítottam össze őket ./ Az 1mH miatt alacsonyan van váltva . Olyan próbát viszont csináltam ,hogy a fix Fx 3kHz ,relével váltva a másik 2kHz .Eredmény :2kHz-nél tompa ,részletekben szegény hang .Több frekvenciát kipróbáltam.Végül a 3kHz-nél maradtam ,de lehet érdemes lett volna valamivel följebb is meghallgatni . Ilyen tompa hangot okoz a rossz minőségű kondenzátor is ,ami a magassal van sorba kötve . A párhuzamos kapcsolás egy sokkal jobb eredő minőséget eredményez .
Ez az én véleményem .és lehet hogy nincs is igazam .
Válaszol
http://sound.westhost.com/parallel-series.htm

ezek után nagyjából egykutya a kettő.
Válaszol
Smile Az aluláteresztő szűrő induktivitásának értéke attól függ, hogy mélytartományban mit és mennyit szeretnél hallani. A soros váltó speciális esetekben működőképes, de műszakilag is helytálló megoldásokat nehéz kialakítani a kevés alkatrész, és szűrők egymásra ható elemei miatt.

Az, hogy kinek mi tetszik, még nem minőség, de azért remélem, hogy odahaza mindenki azt, és úgy hallgatja, amit és ahogy szeret (nemcsak a hangsugárzókból). Wink

Felmerült korábban még egy dolog. Az R626 is egy mechanikailag jól csillapított hangszóró, "kiugró" rezonanciákat nem kell várni se mély, se középtartományban. A készítése közben pont az volt a cél, hogy ezeket kikerüljem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
(2014. 05. 04., 10:24)Mócsing Írta:  Olyan próbát viszont csináltam ,hogy a fix Fx 3kHz ,relével váltva a másik 2kHz .

Nekem is az volt a tapasztalatom, hogy ez a páros magasabban váltva jobban teljesít. Kb ugyanaz az érzésem volt, mint amit leírtál, kiegészítve azzal, hogy a 626-ost feljebb engedve a térképzés jellege is változott. Valahogy kevésbé éles a magastartomány, plasztikusabb és hihetőbb lett a produkció. Akusztikusan 3,5-4 kHz körül van most a váltás. 0,8 mH alatt nekem már kicsit sok volt a közép/kevés a mély. (Szoba.)
Szépen váltható hangszórók ezek, egy próbát mindenképpen megér a soros elrendezés majd.
A gyors A-B tesztek gyakran félrevezettek. El is fárad a fülem egy idő után, meg feszült is leszek. Általában végighallgatok egy néhány órás válogatást, mielőtt pákához nyúlok.
Válaszol
Dicséretes. Smile

Válaszol
Nekem a relével történő gyors váltás jött be . Jobban meghallom a különbségeket ,mivel még emlékszik a fülem az előző hangra . Főleg akkor hasznos ha viszonylag kicsi az eltérés .
Válaszol
:-D Ha a különbséget akarja valaki hallani, mi sem egyszerűbb, a kétféle szűrő jelét ki kell vonni egymásból...

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég