A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jövőbelátó
.bumm.

Új membránok a láthatáron:
[Kép: DSCN9332.JPG]
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Majdnem 30kHz-ig szól az új 100mm-es magashangszóró. :-)
[attachment=268] [attachment=269]

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Szia!

Várható, hogy még ebben az évben késztermék legyen valamelyik magas?

Pacsek.
Válaszol
Mind a három kb. egyszerre várható, de a 19 és 25mm-eset már késznek tekintem, egy-két darabok szoktak készülni ezekből.
A 10 centis magasnak a Minimaxhoz való változata van készen, az általános célokra is megfelelő 11-es még több munkát-utánajárást igényel.

Válaszol
A csoport következő tagja 25N639F 25mm-es kézzel impregnált textil dóm.

[attachment=270] [attachment=271]

Válaszol
off-axis mérések is lesznek? (30 /45/60 fok) ?
Válaszol
Majd valaki készít róla.

Válaszol
A 19mm-esből láthatunk végleges verziójú mérést?

Amennyivel szeb lett a 25-ös átvitele az elejéhez képest lehet a 19-esé már azóta teljesen ki lett vasalva. Smile

Látszik már hogy kb. mikorra kerülhetnek fel a honlapra?
Válaszol
A kis 19mm-es dómnál nagy változásra nem kell számítani, csak 20kHz fölött. Ez az utolsó 25-ös dóm textil, az elején titánnal kezdtem, ez két különböző hangszóró.

Válaszol
Akkor ezek szerint a 19-esben 7KHz felett az a kiemelés bennemarad.

Minőségben hova lehetne pozícionálni őket?
A holnapon felnnlévő VIFA DX25 illetve mondjuk a két kis morel MDT 20 és DMS 20-ashoz képest.
Válaszol
2dB-es kiemelés. :-) Kérdés, hogy ki mit ért minőségen. A gyártás sokkal pontosabb, és a hangszórók is egyformábbak, egyenletesebb az átvitel, viszont a lehetséges keresztezési frekvencia magasabb. A kérdés az, mint mindig, hogy kinek mire van szüksége.

Válaszol
Én a torzításra, felharmonikusokra,stb. tehát a hang minőségét meghatározó dolgokra gondoltam, hogy abban lesznek-e olyanok vagy jobbak mint az emlegetett alsó kategóriás gyáriak.

Ami a gyártási pontosságot illeti azt már elfogadtam, hogy az adatlapnak megfelelnek amiket kiad a kezei közül és nincsenek benne olyan szórások mint a gyáriak nagy részében.

A keresztezési frekvenciában meg gondolom/remélem párosíthatóak lesznek az új 17cm-esekkel. Smile
Válaszol
Van még hangszóró, amiről közölnek harmonikus torzítás, és/vagy idő-energia méréseket? Én nem tudok róla.
Nehéz megtalálni a viszonyítási alapot is, mert egy szerelési-központosítási hibás morelhez/vifához képest pl. bármi jobb.

Válaszol
Csak azért érdekelt, hogy hova lehetne kb. belőni őket, mert míg a nagyobb mélyközepeknél a márkás gyártók úgy el vannak szállva árakban, hogy nem kérdés mi éri meg ár érték arányban, a magasaknál azért van némi választék 10-15 alatt is.

Amúgy a hangjuk milyen? Úgy érzésre gondolok, tehát finomabb selymesebb vagy ércesebb pl.
Válaszol
A szubjektív vélemények nem nem hozzám tartoznak, mások ízlése szerint nem tudok
gondolkodni, mindenkinél más a kiindulási alap, nem tudhatom, hogy kinek mi az elvárása, mit kedvel, milyen mintákat hallott eddig, mihez szokott hozzá az évek során, hol kezdődik az érces, stb. Bonyolult.

Más gyártók áraival, termékeivel, azok képességével, értékével kapcsolatban nem vagyok illetékes, őket kell kérdezni.

Válaszol
Értettem. Smile
Válaszol
A nagy érzékenységű változat harmonikus torzítása is 0,1% körüli. :-)
[attachment=273]

Válaszol
Ez a nagy érzékenységű mikortól lesz rendelhető? ill. hogyan fog kinézni? (privátba egy árat is szeretnék)
Válaszol
Pont ugyanúgy néz ki, mint az egyszerű 639 dómok, az ára viszont kicsivel több a mágneskör egyedi alakítása miatt. 6000,-/db körül van.

Válaszol
Jól hangzik, írtam is privátot vele kapcsolatban.
Válaszol
(2013. 01. 20., 2:43)shalafi66 Írta:  Persze, már vannak is. Igaz még nem véglegesek. De enélkül nem is tudnék dolgozni.

19N623:

és 25N639Ti

Nekem nincs fotómemóriám, de most kivételesen kifejezettem emlékszem arra, amikor az iQ3ról való beszélgetés során szóbakerült a titán magas a reakció az volt rá, hogy "el tudom képzelni milyen hangja lehet". Az átvitele nagyon közel van a 25N639Ti-hez. Akkor most azóta ez az átvitel elfogadhatóvá vált hangzás szempontból? .ooo.

Egyébként nagyon szépek ezek a dolgok, hajrá hajrá!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég