A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Általános kérdések
Majdnem mindegy. Attól rosszabb helyre már nehezen lehetne hangfrekvenciás áramköröket tenni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
(2013. 02. 01., 14:57)DMG Írta:  kérdés hogy az anno mit jelent Smile
meg hogy milyen lap is volt az.

~ 2005 karácsonya :-) A lap meg Asus P5B Delux.
Válaszol
ahha, jobb ebbe nem belemenni.
circa 2005 bőven nem ma volt, azóta azért sokminden történt.
kitartok annál hogy egy 2 évnél nem öregebb középkategóriás lapon levő integrált chip legfeljebb marginálisan roszabb egy középkategóriás kártyától.
2005 ben biztosan amellett tartottam volna ki hogy bármi jobb mint az integrált.
Válaszol
Sajnos még ma sem kerülnek, mondjuk a középszintet megütő CS 4396-hoz hasonló DA konverterek az alaplapokra. És még ki sem vezettük a jelet a bizonytalan 3,5-es jack aljzatokig...

Válaszol
passzolok,
http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PFid=28&Level=5&Conn=4&ProdID=284
ez már nem annyira ritka chip.
95 dBL SNR DAC, és ADC 90 dBL.
24 bit 192 khz.
http://borisgermanov.blogspot.hu/2012/08/alc892-rmaa-test-report.html

azért pár éve még nem voltak ilyenek integrálva.
jobb mindíg van, kérdés az hogy ez nem elég jó e.
Válaszol
:-) Hangszórót mérni biztos jó otthon. Kérdés, hogy milyen a körítés, és mi következik utána.

De egy Iphone szintjét még mindig nem éri el. .hehe. Sőt, ha leterheljük egy 32R fülessel, akkor már egy rosszabb LP paramétereit sem teljesíti. Kicsit jobban meg kell nézni az adatlapokat.

Válaszol
egy néhány ezer forintos kártya nembiztos hogy akár ennyit is tudna.
Válaszol
Az elég valószínű. :-) Én a középkategóriát külső hangkártyánál 30 000,- körüli értékre teszem, akkor, ha a profi eszközöket nem számítjuk.

Válaszol
ez azért már más kategória, lévén külső berendezés.
alaplapi integrált vs pci(e) bővítő helyre szerelt kártya témába nem vág bele.
Válaszol
Persze, ha így nézzük igazad van, de nem gondoltam, hogy meg kéne húzni a határt a gépen belül. :-)
Én már jó ideje nem is gondolkodom csak külső PC-s hangeszközben.

És utána már csak egy szimmetrikus bemenetű erősítő kell. Big GrinD

Válaszol
alternatíva lehet még egy jó digitális bemenetű erősítő.
sose néztem utána de feltételezem hogy egy szimpla digitális jeltovábbítást rá lehet bízni az alaplapi integrált berendezésekre.
Válaszol
Szia Shalafi!
még mindig nem tettem le teljesen, egy 3 utas kísérletről amit a 17N558A köré építenék...
A 200mm-es anyagokból tudsz készíteni egy olyan mély hangszórót ami nem kíván túl nagy dobozt. Kb. 25-35 l zártra gondoltam. Lehetőleg úgy, hogy minél mélyebre menjen, de a 17N558A tök jó érzékenységét ne kelljen nagyon lefogni. Magasnak párba válogatott DX25TG-09-04-re gondoltam.
Válaszol
Szia, ha érzékeny a 200-as mély, akkor nem lesz nagyon jó a mélytartomány. A 90dB és az f3=40Hz még kb. összejön, de a 17-es érzékenységéből csak akkor nem kell csillapítani, ha a 20-as 4 ohmos lesz (+3dB).

Válaszol
Kb. ilyen érzékenységre gondoltam, és ha kb. 30l-es zártba tudna 40Hz f3-at az nekem már megfelel. Amennyire lehet a roll-off -ja legyen egyenletes, hogy ne kelljen bonyolult váltó.

A 4 ohm-os verzióval nem lenne baj, mert a nad 326-ot nem zavarja, csak a 558A 8 ohm-os. Az impedancia menet nem lenne túl szép. Vagy a középet kellene lentebb hozni egy párhuzamos R-el???? .ooo.
A magas hsz.n még agyalni kell, mert a DX25 nem biztos, h jól fog passzolni.
Válaszol
Az 558-as mélyközép is nagyon alulról súrolja a 8 ohmot, 5-6R körül van a minimumpont. Ez nem nagy ugrás a 4R-hez képest. De tetszőlegesen lehet csökkenteni is szerintem, viszont csak csöves meghajtásnál lenne jelentősége.

Zárt dobozban nem megy amit szeretnél, ahhoz még tovább kellene csökkenteni az érzékenységet. 30 liter reflex, azzal megoldható.

Mi a gond a DX-el? Bár mostanában amiket kapok nagyon trehány munkák, mindig utána kell dolgozni az eredeti összerakásnak. De ezen kívül nem olyan rossz az.

Válaszol
Igen, a DX-nél nem volt jó tapasztalatom az együttfutással. Ha ez tőled korrektül rendbe rakva jön akkor az ok. (bár két drágább Seas együttfutása sem tökéletese)

Gondolkodom még a 4ohmos változaton. A reflex kialakítás nem probléma ha a 25-30 liter elegendő.
Milyen anygokból, milyen kialakítással gondoltad a mély hsz-t?
Válaszol
Big Grin Ne is beszéljünk erről, ilyen szempontból az 50 000,-es ScanSpeak is katasztrófa. Komolyan a dánok-norvégok helyett szégyellem magam.

Egyelőre sok dolgom van, de majd elgondolkodom ezen a mélyhangszórón, csinálni kellene hozzá membránt, mert most csak 25mm-es lengőcsévével van üvegszálas 200-as membránom, és ide nem ártana a 37-45mm.

Válaszol
A dolog nem sürgős, mert tényleg nincs sok időm a "hangtechnikámra". A két 558-ast azért tartottam meg, mert látom bennük a lehetőséget egy jó 3 utasra.:-) (azokat eredetileg még nekem fejlesztetted)
Válaszol
De esetleg olyan is van, hogy 17R558A, jobb mélytartománnyal, és +-7mm kitéréssel. És ez már most is kézzel fogható. Big Grin

Válaszol
.cool. Vannak róla adatok, esetleg átviteli görbe?
Válaszol
kb. az R626 képességeivel lehet számolni, +1dB érzékenység.

Válaszol
Egy 50 000,-es dán mélyközép és egy olcsó 6000,-es egy lapon. Melyik melyik lehet? .hm. .hehe.

[attachment=262]

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Szia Shalafi, jovo het csutortokon vagy penteken valoszinuleg megyek Mezokovesd iranyaba. Lenne elerheto 17R558A, hogy megoldjuk a cseret az 17N-el?
Válaszol
Lesz mindenképp, és ezek az újak màr szellőztetett vasmaggal készülnek.

Válaszol
Name: 17R558AN
Fs = 39.15 Hz
Qms = 2.302
Vas = 40.05 liters
Cms = 1.503 mm/N
Mms = 11 g
Rms = 1.175 kg/s
Xmax = 7 mm
Xmech = 12 mm
Sd = 137 sq.cm
Qes = 0.546
Re = 6.795 ohms
Z = 8 ohms
BL = 5.803 Tm
Qts = 0.441
2.83-V SPL = 89.13 dB

[attachment=285]
~12 literes zárt dobozban
[attachment=286]
nagy az egyformaság :-)
[attachment=287]

Válaszol
Smile ez nagyon jól nézki! .taps.
Köszönöm!
Válaszol
:-) Nem lehet rosszabb, mint a kisebb testvére. Ettől is jobb majd akkor lesz, ha ehhez is elkészülnek az új merítésű membránok, és kifehéredik a hangszóró.

Válaszol
Unibox segítségével első nekifutásra kb. 24-25 literes próbadobozba tenném. Előbb zártként majd esetleg kifúrnám, hogy lássuk milyen br-ként a csövet 40-42Hz környékére lőve. Mi a véleményetek a dobozmérteről?
Válaszol
Zártban sokat kell elvenni az érzékenységéből, vagy falközelben elhelyezni. Egyenesre csak reflexben lehet kihozni a mélytartományt.

Válaszol
Szep egyenes atvitel netto 37 literben 38hz- es cso hangolassal jon ki nekem. Igy valoban szep egyenes az atvitel szimulalva, az imp. valasz meg majd kiederul. Most ennek tervezek egy probadobozt.
Válaszol
Kicsit sok az a 37 liter, nem? Smile

Válaszol
így jött ki szép egyenesre az átvitel. Te mibe tennéd? 24-25 literben a unibox kissé "púposra" hozza.
Válaszol
Sziasztok! Én ebbe teszem bele - már mint a 17N558A
Persze nem 37 literes és 24-től is kevesebb. .ooo.

[attachment=305]

Válaszol
Én nem nagyon látok púpokat, talán 1dB többletet ha mutat féltérben modellezve, ebből lakószobában semmi nem marad.
Végülis attól függ a dolog, hogy milyen mélytartományt szeretnél, ha jobb alsó határ kell, és nem zavarnak a nagyobb dobozzal járó problémák, akkor azt is lehet.

Az N558 és R558 nem ugyanaz, doboz és felhasználás szempontjából sem. Smile

Válaszol
Köszi Shalafi!
Alapvetően a kiegyensúlyozottságra akarok törekedni. Még játszok a uniboxxal egy kicsit.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég