A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tannoy 10R RN7EB + M1 dóm
Köszönöm a segítséget. Ha a c626-ot és az r626-ot összeresztem, akkor még magasabbra is mehet a szélessávú? Esetleg azért lenne érdemes hogy mélyebbre menjen? Ez a variáció nem jutott eszembe.

Egy másik dolog. Az iránykaraktere megváltozhat ahangsugárzónak, ha mondjuk a center ürtartalma megmarad, de más formája van úgy hogy a magas és a mélyközép egymás alatt helyezkedik el, vagy ez csak a hagyományos 3hangszórós centernél van (mély-magas-mély)?

Mert akkor esetleg megtervezném minél laposabbra építeni a centert, hogy ne legyen olyan magas a többihez képest.
Válaszol
attól nem fog magasabbra menni a szélessávú.
hanem azt a beesést és attól lefele a mélyhangot kompenzálhatja ez a páros.
tehát jobb mélyhangot kapsz így.

a forma és az iránykarakter is valamelyest összefügg, de inkább a diffrkatációs lépcső vesztesége fog változni. emberi nyelven azt jelenti hogy mély-mélyközép tartományban máshogyan viselkedik.
de elhelyezés függő is.

maradnék 5 szélessávúnál, egyszerűbb az élet, és össze lehet olyanra hozni hogy mind a 3 pozícióban megfelelő legyen. (center, front, háttér)
Válaszol
Én úgy értettem az r626 + c626 kombinációt, hogy a centerben szélessávú, a többi hangsugárzóban mélyközép + magas kétutasként. Így legalább a középtartomány hasonló lesz, mert azonosak a mélyközép-membránok.

Centernél elméletileg, arra lenne szükség, hogy legalább vízszintesen a középvonalra szimmetrikus iránykaraktert kapj, kioltások nélkül. Ezért kellene a magasnak mélyközépnek egymás fölött elhelyezkedni, így viszont már legalább 30 centi magasságról indulsz. Szóval kicsit kényelmetlen.
Egyfajta megoldást jelentenek a problémára a koncentrikusan elhelyezett magashangszórók. Mint pl. http://seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=86:h1333-0806-t18rexfctv2&catid=52:prestige-coaxial-drivers&Itemid=464
Ezek pl. normálisan is szólnak. Smile Annak ellenére, hogy SEAS. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
http://hangszoroshop.hu/spd/VT15/TANNOY-M4-F10-Hangszoro-melysugarzo

ez a hangszóró stimmel az M1 dóm hoz az 1 darabos kondival?
ha minden igaz itt még a nem esztétikai hibásokból van -legalábbis bízok benne- megpróbálnám ezt a felállítást.
Válaszol
Kérdezz rá, hogy van-e még. Nem annyira valószínű. De ki tudja.

Válaszol
Na, lassan alakulnak a dobozok. Kérdésem, hogy milyen anyagból készítsem el? 18mm MDF-re gondoltam, lenne értelme a rétegelt lemeznek? Illetve a belső méretek maradhatnak (50x20x20cm)? Utolsó kérdés a magas süllyesztése, én dupla előlapra gondoltam.
Válaszol
Én is úgy oldottam meg, egy vékony lapból lett kivágva a hangszórók süllyesztése. Az MDF szerintem jó. A belső méretek nem kritikusak, ha van benne csillapítóanyag.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég