A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orion Rumba HS 280 Hangdoboz
Kaptam 2db ( 1 pár ) Orion Rumba HS 280 Hangdobozt. eléggé ramaty állapotban van hangszóró nélkül és hangváltó sincs benne, az elején lévő kis tábla is hiányzik, magyarul csak a fa doboz van meg. Az eleje rosszabb mind a kettőnek már jön szét a fa, de azt cserélni szeretném.
Szépen fel szeretném újítani mind a kettőt az eredetinek megfelelően de nem tudom hogy milyen hangszóró volt benne gyárilag abban kérnék segítséget és hogy milyen hangváltót kellene csinálni ezekbe ?
Van egy Ha20/1018 8Ohm-es hangszóróm nem tudom hogy ez jó-e bele a nagy helyére simán illeszkedik, csak egy perem csere kell és ha jó lenne bele akkor már a másikba csak egy nagy kellene és 2-2 kicsi.
Válaszol
LB1031 volt benne, illetve MD40 és HD25 dóm, egyik sem kapható csak használtan. Elég drága lesz felújítani.

Elmegy a HA20-szal, is de két egyforma kellene mélyből is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Esetleg valamivel helyettesíteni lehet innen ?
Nem muszáj teljesen eredetinek lennie, csak úgy nézzen ki mint az eredeti hangja is szép legyen és tiszta retro lesz a szobámban, meg jól is mutatna a modernebb cuccok mellett.
Válaszol
Nem nagyon tudok olyat, ami úgy nézne ki, mint a régi. HA20 fér be a mélyközép helyére, a magas lehet hg2,5, a közép meg hb12,5. De a magasnál bővíteni kell majd a kivágást.

Válaszol
A bővítés nem jelent nagy gondot, az előlapot teljesen újt csinálok de olat mint az eredeti.
Válaszol
Kicsit pontosabb hangszóró típusokat tudtok adni , mert amit írtál abból van 2 fajta is én 8Ohm-ra gondolok és a legnagyobb teljesítményre.
Válaszol
Ugye mélyed van, csak magas meg közép kell. Shala szerintem ezekre gondolt:
- közép: HB12,5-326
- magas: HG2,5-639
Válaszol
1 mélyem van az Ha20/1018 8Ohm-os, de nekem 2 db dobozba kellene ( 1 párba).

Így utólag én is azokra gondoltam, de a közép helyén nem olyasminek kellene lennie mint a magas ?
Válaszol
Mélynek meg HA20-484, az való zártba. De akkor mindegyikbe olyat rakjál, mert akkor lesznek egyformák. Az eredetiben a közép is dóm volt, de a H2000 ilyeneket nem gyárt.

Még a hangváltó lesz érdekes.
Válaszol
A HA20-569 az nem jó ugyanúgy néz ki mint a 484-es csak a teljesítménye nagyobb?
Válaszol
Az a nagycsapos HA20, az nem lesz jó, úgy emlékszem nem zártba való. Max. ha reflexszé alakítod a dobozt, de ebben szerintem Shalafi tud segíteni.

Ui.: Egyébként mire szeretnéd használni? Lehet hogy érdemesebb lenne összerakni egy kétutasat ha már úgyis új előlap kell. Egyszerűbb lenne a váltót összehozni.
Válaszol
A hangfalakat már valaki reflexé alakította a hátulján az elején a téglalap alakú kivágás volt a csatlakozóé, de följebb is van egy kerek kivágás.

Hangváltót láttam a H2000 oldalán is 3 utasban csak 4 Ohm-ra.

Most az sokat számít hogy 4 vagy 8Ohm-os hangfalakat csinálok csinálok belőlük ? Sok hangbeli változás van a 4 illetve a 8Ohm között ,
Ezekről nem tudok még sokat csak nagy vonalakban annyit hogy 4Ohm-os erősítőre nem köthetek 8Ohm-ost meg fordítva sem mert vagy az erősítő bánnya vagy a hangszóró / hangfal ?
Válaszol
A 8 és 4Ohmos között hangzásban semmi különbség sincs, olyanra csinálod amilyenre szeretnéd. 4Ohmos erősítőre lehet 8Ohmos hangsugárzót kötni, de fordítva nem. Egyébként van 8Ohmos háromutas váltó is: Hangváltó
Válaszol
"Ui.: Egyébként mire szeretnéd használni? Lehet hogy érdemesebb lenne összerakni egy kétutasat ha már úgyis új előlap kell. Egyszerűbb lenne a váltót összehozni. "

énis ezt kérdem,
nemigen éri meg evvel vacakolni hacsak nem érzelmi szálak fűznek hozzá.
Válaszol
Nem is vettem észre a 3 utas 8Ohm-os hangváltót, de most hogy már látom az a baj velük hogy egyiknek sem annyi a keresztezési frekvenciája.

Természetesen zenehallgatásra használnám, számítógép után erősítőre kötve zenehallgatás filmnézés, illetve játék alatt.
Válaszol
Hát zenehallgatásra első nekifutásra inkább építs egy kétutast. Vagy ha nagyon ragaszkodsz az Orionhoz, akkor keress egy jó állapotút használtan, a legegyszerűbb és talán legolcsóbb megoldás.
Válaszol
Smile Nem mindenkinek számít annyira a műszaki tökéletesség, ha összerakja a hangszórókat a 28 literes dobozban egy univerzáis hangváltóval, szólni akkor is fog, olyan biztosan lesz, mint az Orion volt. Rosszabbra nem kell gondolni.

A HA20-ak úgy vannak, hogy a kisebb 484 inkább csak zártban érvényesül, a nagyobb 569 meg zárt is lehet, reflex is, elképzeléstől függ, hogy ki milyen irányból közelíti meg.

Válaszol
Akkor az 569-is mehet a dobozba ?
Válaszol
Persze. Smile

Válaszol
Az oldalon lévő hangváltók közül gondolom egyik sem az ideális a 3 utas 8Ohm-os közül ?
Válaszol
Talán a 200-as De a közép elé kell kb. 10R soros ellenállás, a magashoz meg legalább 4,7. Szerintem.

Válaszol
Gondolom hogy a 200 alatt ezt érted: TRIO 8/200 crossover.

Ha a hangszórót nézzük akkor ezek kerülnek bele:
HA20-569 mélyközép
HB12,5-326 közép
HG2,5-639 magas
Válaszol
Szerintem, bár, már irtam, üljél le számoljál, gondolkozzál, megéri?
Válaszol
(2014. 07. 08., 22:16)doktor Írta:  Szerintem, bár, már irtam, üljél le számoljál, gondolkozzál, megéri?

A H2000-nek biztosan! .hehe.
Válaszol
anyagliag nem éri meg a felújítás.
hangminőség tekintetében sem éri meg a befektetés.

nem véletlen mondtam, ha nem fűznek érzelmi szálak hozzá akkor nemsok értelme van felújítani.
Válaszol
De ha neki így tetszik, akkor mit csináljon? Smile Lehet szerezni olcsón régi HA20-at mindig.
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/hangfal_hangrendszer/videoton_hangszoro_20_cm_hasznalt_8_ohm_felujitasr_1934694494.html
Ez pl. szerintem épp egy darab. És akkor a mélyek már megoldva.

Válaszol
Ugyanilyen mélyem van még perem nélkül de ha azt nézzük ehhez is 470 a perem.
Nekem csak egy bajom van nem csípem a használtat már egy párral megjártam igaz az újabb hangszórók voltak használtan és pár év alatt tönkre is mentek. De ha azt vesszük 10ft-ért lehet megérné megvenni még ha peremezem is mert egy tök ugyanolyanom van csak annak a közepe egy picit be van nyomódva.
De attól még a többi hangszórót is meg kell venni meg jó lenne egy hangváltó kapcsolási rajz is.

Nem tudom mi a baj a régi Orion Rumba HS280-al neten gyárit 15 - 20 - 25 ezer ért hirdetik párban. De láttam erősítővel is 90 ezer ért. Ha ennyi az ára akkor nem lehet szar.
Válaszol
Igazából ezeknek gyűjtői értéke van. Nekem is van egy pár, de nem jön be a hangja.
Válaszol
így is van.
az hoyg drága nem jelenti azt hogy van neki jó hangja vagy hogy érdemes e megvenni egyáltalán.

vana múgy egy neked való hangfalpárom eladó, Trust márkájú, igazi audiofil.
USB tápellátásos, egyutas szóval a hangváltó mivel nincsen nem teszi tönkre a hangját.
200 ezerért árulom, ha kell neked 180 ezerbe oda adom Big Grin

eh.. ennyit a rossz májúságomról.
maradjunk a lényegnél, nagyjából felesleges pénzt költeni a hs280 ra.
többet fogsz rákölteni mintha utánépítenéd valamelyik kétutast.
és a hangja nem lesz olyan jó mint bármelyik kétutasnak.

azért volt megékrdezve hogy miért akarod felújítani, mert ha zenehallgatás a cél akkor sokkal jobb ha nem foglalkozol vele.

ha érzelmi szálak fűznek hozzá akkor természetesen ez mind nem érdekes.
olyan mint amikor valaki egy vagyon költ egy ezeréves autó rendbehozására.
sose fogja használni, van neki egy új mercije, avval jár.
nem azért csinálja mert akkor lesz egy jó autója.
az már van, ez csak hobbi.
Válaszol
Nem akarok megsérteni senki de szerintem egész jó hangja van:

https://www.youtube.com/watch?v=Tv50KxemoLk
Válaszol
Senkit nem sértesz meg,sokan leirták már több forumon, hogy milyen megoldások, lehetőségek vannak.
Ezután, te döntesz, és élsz együtt a"Orion Rumba HS 280 Hangdobozookkal."
Válaszol
Bár az tény, hogy a mai "PC hangfalszettekként" árult ipari hulladékoknál jobban szól. Egyébként nem úgy szól mint a videón, max. igen erős mélyemeléssel. :-)
Válaszol
Jó erősítő is kell hozzá.
Én személy szerint a hibrid IC-s erősítők nem nagyon nyűgöznek le a hangzásukkal, de ezenkívül használok olyat is.
A tranzisztoros erősítőknek van a legszebb hangjuk szerintem.
Válaszol
türelem kérdése.
s meglehet találni azokat a bizonyítékokat/véleményeket amik szerint az IC-s erősítők a legjobbak. Meg azokat akik szerint a csövesek. És azokat akik szerint a tranzisztorosak.
Meg azokat is akik szerint a hibridek a jók.

majdnem biztos hogy igaz ez hangfalakra is.
van akiszerint ha nem dipól akkor már hallgathatatlan.
van akinek meg a bandpass az igazi mélyhang forrása.

ezek szobjektív dolgok, eléggé.
ugyanígy, ettől érhet 90 euzret egy pár hs280 meg egy erősítő használtan.
ha tetszik valaminek a hangja akkor azt kell használni.

de mindben vannak közös pontok amik nem változnak.
azok alapján lehet mondani hogy a hs280 annyira azért nemtúljó hangfal.
ettől még tetszhet jobban a hangja mint bármi másé.

kiváncsi vagyok mi lesz a következmény.
Válaszol
Én mindig azt mondom, hogy az integrált aramkoros mérnökök biztosan okosabbak, mint én. Smile a hangsugarzot meg lehet attól még szeretni, hogy nem szól tökéletesen. Viszont VT hangszóróval ennek a doboznak semmi köze nem lesz a hs280-hoz.. Smile az is biztos.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég