A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keresztváltó alkatrészek (kondik, tekercsek, ellenállás
"senki se tudta sem műszerrel, sem füllel megmondani melyik az eredeti melyik Carver."

Lehet, hogy gyorsan kisurrant a közeli boltba és vett egy használt Sony-t ..) Gondolom ha odatoltak volna egy kommersz hifi cuccot arról se mondta meg volna Mr. x, hogy mi a manó...

"A hangváltóban áram folyik ,az erősítő csatoló kondenzátorán szinte semmi."

Végül is a kondi pont blokkolja az áramot... Vagyis az áram nagy része pont a mélyközép felé folyik, ráadásul azért a hifiben nincsenek olyan nagy áramok ill. feszültségek. Bár inkább a feszültség lehet a problémás...
Válaszol
látom még mindíg nem esik le.
a legtöbb ilyen dolog, mint a speciális vezeték, meg a hasonlóak csak mítoszok.
és valóban, a hangváltóban levő kondi "hangját" semmi nem erősíti.
a csatoló kondiét meg a teljes erősítő.
ha lenne jellgzetes velejáró "hangja" akkor azt is erősítené.

öregített ezüst kábelek, audiofil kondik, audiofil tápkábelek, hálózati feszültség kondícionálók, spary amit ha IC-re fújsz akkor olyan a hangja mintha csöves lenne, sorolhatnám egész nap.
mind pontosan egy kategória.
megmutattam mit tudsz kipróbálni s nincsen többet hangváltó, sem hangváltóban levő kondi. ha annyira "zavar" valakit a hangváltó kondi "hangja".

nagyon sok olyan "termék" van ami speciális körülmények közt nagyon finom műszerekkel tud mutatni eltérést a hangban pozitív irányban, de mértékét tekintve annyi mintha egy magashangszóró nem 35 ezer hz ig szólna, hanem 35001 hz ig.
ha teljesül is minden feltétel, akkor sem fogod soha érzékelni.
főleg ha olyan műsort hallgatsz ami csak 20 hz től 20 khz tartományban van rögzítve.

hogy milyen felszerelést hallgatok, meg mit építettem annak nemsok köze van ehhez.
átkúrhatnak egy "speciális" kondival bárkit akkor is ha XY, meg akkor is ha ZX erősítőn hallgatok zenét. nem befolyásol semmit.
ha így lenne akkor csak annyit kéne tennem a világért hogy azt a bizonyos XY erősítőt veszem meg, s mindenkinek jobb /rosszabb lenne.

azt kellene érteni, hogy gondolhatod Te vagy bárki más hogy ettől vagy attól az alkatrésztől máris sokkal jobb minden, úgy is hogy semmi de semmi nem változott.
ez nem minősít senkit, csak rámutat arra hogy az emberi elme igen hatalmas.

Lehet azon filózni hogy melyik a jobb alkatrész.
de azon is kell filózni hogy a különbség -ha van köztük- akkor érzékelhető e vagy sem.
Válaszol
"
hogy milyen felszerelést hallgatok, meg mit építettem annak nemsok köze van ehhez.
átkúrhatnak egy "speciális" kondival bárkit akkor is ha XY, meg akkor is ha ZX erősítőn hallgatok zenét. nem befolyásol semmit."
Sajnos pont a legfontosabb kérdésekre nem válaszoltál .
Így két lehetőségnek tulajdonítható ha neked minden egyformán szól .
1- Túlságosan kommersz a felszerelésed .
2-Ideje lenne kicserélni a hallókészülékedben az elemeket .
Amit Te művelsz az kb. olyan mint amit a fotelzöldek tesznek .
Rajtad kívül továbbra is szívesen beszélgetek bárkivel váltókról ,alkatrészekről .
Csupán azért hogy ne kövessék el fölöslegesen azokat a hibákat amiket én elkövettem .
Nem vagyok hajlandó veled hülyeségeken vitatkozni a továbbiakban .

"Végül is a kondi pont blokkolja az áramot... Vagyis az áram nagy része pont a mélyközép felé folyik, ráadásul azért a hifiben nincsenek olyan nagy áramok ill. feszültségek. Bár inkább a feszültség lehet a problémás..."
A magasnak is kell áram ,anélkül nem működik .
Válaszol
nincsen probléma az állításaiddal, ameddíg hozzáteszed hogy neked úgy jobb élményt nyújt.
csak annyit kell szem előtt tartani hogy ehhez nem kellett a hangnak semmitse változnia.
Válaszol
Mindkettőtöknek igaza van, csak másképpen. Az alkatrészek minősége mindenképp számít egy bizonyos határig, legyen az erősítő vagy keresztváltó. Mindannyian tudjuk a hatásait, nem részletezem - mérhető, hallható különbségek lesznek. De egy bizonyos szint után már csak az emberi elme és a képzelet lesz az ami javítja a hangot. A vakteszteknek én azért nem hiszek, mert bármire lehet vaktesztet alapozni. Ha én azt mondom hogy "A" erősítő jó, mellé teszek egy "B" erősítőt ami rossz, hallhassátok a különbséget: mindenki fog különbséget hallani akkor is ha valójában ugyanaz a gép szól mindkét esetben. Pedig csak annyi történt, hogy előre eldöntettem a hallgatósággal, hogy egy jó és egy rossz dolgot fognak hallani. Ennek komoly pszichológiája és irodalma van.
Szerintem amikor elérjük azokat a korlátokat amiket markánsan meg lehet hallani az alkatrészek, kapcsolások, stb. hibájából (pl. brumm, rossz váltás okozta kioltások, torzítás...) onnantól már csak a varázslás marad. És erre a varázslásra épültek a millós high-end bizniszek, amiknek érdeke mindig be-be dobni a tudatba egy új varázsigét.

Angol nyelven: http://www.theaudiocritic.com/back_issues/The_Audio_Critic_26_r.pdf
(Wági, esetleg beszúrhatod a PDF-et, ha valakinek nem megy a link)
- VR
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég