A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keresztváltó alkatrészek (kondik, tekercsek, ellenállás
Így passzolom. Nincs rajz róla.
Mivel a dóm előtt van, valószínű, h. 270uh lehet, abból is két változat volt, az egyik 0,8-as a másik 1,0-és huzalátmérővel. Az utóbbi volt a gyakoribb.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ez nem igaz valahogy nem rakta be a fórumba az egyik levelemet Sad
Na azt kérdeztem hogyConfusedzeretnék hangváltóhoz tekerni tekercset és az lenne a kérdésem hogy mekkora átmérőjű drót kell hozzá meg hogy hogy lehet kiszámolni hogy X Henri Y menet egy Z átmérőjű huzalbol egy nemtommekkora csévére?Ez volt a kérdés remélem még nagyon nem ütök el a topic témájától elvégre hangváltó kell a 2utas dobozba .ordog.
Bocs hogy ilyen amatőr dolgokat kérdezek de ez van.
Vagy ne bajlódjak a tekeréssel inkább rendeljek tőletek? Big Grin
Válaszol
http://wanderkolonie.org/speakers2/tabelle.jpg
Ez a tábla használható szerintetek kösz
Válaszol
nvoice Írta:http://wanderkolonie.org/speakers2/tabelle.jpg
Ez a tábla használható szerintetek kösz
Nem igazán. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
shalafi66 Írta:Így passzolom. Nincs rajz róla.
Mivel a dóm előtt van, valószínű, h. 270uh lehet, abból is két változat volt, az egyik 0,8-as a másik 1,0-és huzalátmérővel. Az utóbbi volt a gyakoribb.

Már nem emlékszem pontosan, de nekem úgy rémlik, hogy a mélyközépre volt ráakasztva, a dóm előtt meg egy 4,7 uF C223 volt. Amennyire mérőszalaggal meg lehetett állapítani, kevesebb, mint 1 mm. Azért köszi. Wink Kerítek valahonnan egy tolómérőt.
Válaszol
nvoice: egy oldallal visszább válaszoltam
Válaszol
Ha tényleg a mélyközép előtt van (amit csodálnék), akkor 560uH, abból 0,8-as és 0,9-es volt. Inkább 0,8. Ha erről a tekercsről van szó, akkor kb. 36mm a tekercselési átmérő.

Válaszol
Nna, fatert megkérdeztem, azt mondta századmm-ig lehet vele mérni. Az már elég pontos. Este elugrok oszt' mérek, az a tuti.
Válaszol
shalafi66 Írta:Háát subvoice, van az induktivitáson egy háromjegyű szám, ha ezt megadod, én megírom, milyen tekercsről van szó.
Ami szupertitkos. Szerintem mindenki adjon egy számot 1-999, egy hét múlva kezünkben a kódtábla.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
shalafi66 Írta:Ha tényleg a mélyközép előtt van (amit csodálnék), akkor 560uH, abból 0,8-as és 0,9-es volt. Inkább 0,8. Ha erről a tekercsről van szó, akkor kb. 36mm a tekercselési átmérő.

Jó volt a tipp. Wink Lemértem, 0,8-as a drót és a tekercselési átmérő 36 mm. 8)
Válaszol
Képek alkatrészekről.
Válaszol
Szia Shalfi és többiek!
Érdeklődnék hogy ti légmagos tekercsbe ekkora értékúeket tudtok-e csinálni?1,7mH,0,42mH,0,6mH vagy csak azokat tudjátok amik az oldalon vannak?Mert itt csak ekkorák fazékvasmagosban vannak és az nekem nem megfelelő.köszönöm
Válaszol
Azok az alkatrészek vannak nvoice, amiket a listában látsz. 420uH és 560uH van légmagos, 1,7-et már nem lenne értelme készíteni, a fazék-ferritmagos tekercs is kb. 200W-ig terhelhető.

Válaszol
Igen de nem a terhelhetőség a cél hanem a minőség!
Úgy tudom nem igazán jó vasmagos tekercseket használni hangváltóban.
Válaszol
Nos a terhelhetőséget úgy értettem, h. addig nem telítődik a vasmag, tehát biztonsággal hazsnálható, nem jelennek meg +torzítások.

Válaszol
shalafi66 Írta:Nos a terhelhetőséget úgy értettem, h. addig nem telítődik a vasmag, tehát biztonsággal hazsnálható, nem jelennek meg +torzítások.
Arról nem is beszélve,hogy kisebb lesz a veszteségi ellenállása,ami mély elé kötve hasznos is lehet. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Igen nem mindegy, h. 0,14 Ohm, vagy 0,8 Wink

Válaszol
Sziasztok!

Nem értem a Vidi hangváltóban miért van a negatív pólusaival egymásnak fordítva a két 10uF-os kondi? Bocs az amatőrségért de feszít a kíváncsiság.. köszi a segítséget! (háromutas DC 2010 asszem)
Válaszol
Valószínűleg nem két polusúak (unipoláris).
Válaszol
matus Írta:Sziasztok!

Nem értem a Vidi hangváltóban miért van a negatív pólusaival egymásnak fordítva a két 10uF-os kondi? Bocs az amatőrségért de feszít a kíváncsiság.. köszi a segítséget! (háromutas DC 2010 asszem)

Mert így kvázi bipoláris lesz belőle. És hangváltóban ez nem árt... Smile
Válaszol
Keresztváltó kisérletekhez csináltam 2 db majdnem univerzális tekercset .
A hangszórókkal együtt rendelt 820 uH-s tekercset , letekertem 360-ra és visszatekeréskor Shalafiék táblázata alapján csináltam leágazásokat .
Macerás volt de megérte .
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Egyszerűbb lenne fazékmagos tekercset csináltatni és a két vas-fél közé tett szigetelő vastagságával hangolható induktivitást készíthetünk vele.
Jobb és egyszerűbb, mint a légmagos, leágazásos tekercs. Sőt, kiszedve a vasat, légmagosnak is alkalmazható.
Üdv! SMA
Válaszol
Talán csak az lehet a baj vele, h. nem túl egyszerű, és nem hangolható pontosan. Smile Próbálgatásra esetleg használható. Az induktivittás a ferrit mag nélkül meg nagyon kis értékű... Viszont a Mócsing féle megoldás is csak próbának jó sztem. Big Grin

Válaszol
Természetesen csak a kisérleti szakaszban szándékozom használni .
Feltételezem Shalafiék valamilyen szabvány szerinti értékek szerint ,gyártják az induktivitásaikat . Ezekre az értékekre csináltam én is a leágazásokat . Nyolc kivezetése van , a kivezetések közötti kombinációkat is figyelembevéve , élég sok variáció lehetséges .
Válaszol
Többé kevésbé az E12-es sor szerint lett alakítva, kisebb nagyobb kihagyásokkal. Wink

Válaszol
Mócsing Írta:Természetesen csak a kisérleti szakaszban szándékozom használni .
Feltételezem Shalafiék valamilyen szabvány szerinti értékek szerint ,gyártják az induktivitásaikat . Ezekre az értékekre csináltam én is a leágazásokat . Nyolc kivezetése van , a kivezetések közötti kombinációkat is figyelembevéve , élég sok variáció lehetséges .
8 leág, 8 egymástól független kapcsoló és király vagy tekercsügyben.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
A kapcsolós megoldás csak annak éri meg , aki sokat épít . Nekem megteszi a páka is .
Az Ipad jelenleg 2.2 és 32 Ohm - ból áll , a 2.2 -vel párhuzamosan kötött 4 uF szemmel láthatóan javít a felső végén . Így már 16 KHz-ig jónak mondható.
Válaszol
Kicseréltem a dobozaimban az L-Pad soros ágában lévő 3,3 ohm noname kerámia ellenállást Remix R615-re. Sohasem gondoltam volna, hogy EKKORA különbség lehet két ellenállás között. Az is érdekes, mekkora tartalékok vannak ebben a Monacor DT-99-ben.
Válaszol
Ugye mondtam én.... Persze, lehet, h. nem elég hangosan. Wink

off: láttam a méréseidet subvoice, egész biztatóak. Smile

Válaszol
No.
Gyorsan megmértem egy Royal 3.3 Ohmos és egy Shalafitól kapot 3.3 Ohmos Remix induktivitását . A Royalnak közel háromszor akkora mint a Remixé ! Alighanem itt van az eb elhantolva .
Válaszol
Esetleg emlékszel még rá, hogy mekkora is volt az induktivitásuk? Az biztos, hogy itt is van különbség (hallhatóan még több lett a magas, most kicsit már mintha túl sok is lenne), de más eltérés is van. Nem tudom megmagyarázni, de már megint egy csomó részlet jött elő, a cinek pedig teljesen másképp szólnak (megvan bennük a természetes karc, nem olyan elhalkuló "cszsz"). A franc essen bele.

Ja, a méréseim. Nem profik, 10-20 kHz között pedig inkább csak tájékoztató jellegűek, de számomra már ez is egy kisebb csoda. .oh.
Válaszol
Mértem egyet, a remix 3,3 Ohm és a KNP yageo (nem a szokványos kerámia) volt az alany. Úgy néz ki bejött a számításom, mikor vettem ~60darab ilyen ellenállatot. Smile

3R3 R615 Remix: 3,6uH 3,28R
3R3 KNP5WS Yageo: 2,9uH 3,30R

4,7 Ohmból töbféle van, azzal jobban kiderülnek ezek a különbségek... Gondoltam én.. tehát tovább mértem. Smile

4R7 LRW-5 Yageo: 2,88uH 4,64R (a sima kockacukor kerámia)
5R Royal: 2,87uH 5,10R (ez is, csak a gyártó a RoyalOhm)
4R7 4W: 3,09uH 4,83R (az általunk árult típus)
4R7 KNP5WS Yageo: 3,06uH 4,67R ( .sokk. kevesebbet vártam)

Nos induktivitésban lényeges különbséget nem találtam, az egyenáramú ellenállásk a megadott tűrésen bőven belül vannak, a hangjuk mégis más. És nem mindig a kisebb induktivitású a jobb hangú. Ezután nem tudom, mit gondoljak. Smile

Válaszol
A Remixet 2.1 , a Royalt 6 uH-nek mértem .
Azért ez nem pontos mérés , mert nekem saját építésü , depré műszeres mérőm van . A különbség mindenesetre jól látható .
Amikor mértem azt hittem sokkal okosabb lettem . Tévedni emberi dolog .
Válaszol
Smile Már nem sok kedvem volt hozzá, de ittvannak a mérés eredményei:
Jelmagyarázat:
4R7 LRW-5 Yageo: magenta
5R RoyalOhm: kék
4R7 4W: fekete
4R7 KNP5WS Yageo: piros

[Kép: 4r7i.gif]

[Kép: 4r7ii.gif]

Válaszol
köszi a segítséget!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég