A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keresztváltó alkatrészek (kondik, tekercsek, ellenállás
Mócsing Írta:Kipróbáltátok már egyáltalán ?
Igen, két 16 ohmos magassugárzót sorba kellett kötnöm, teljesítmény- és érzékenységi szempontok miatt. A két hangszóró közös pontját kötöttem a leágazásra, a hangszórók másik kivezetéseit a tekercs végeire. Így ha az egyik hangszóró megszakad, a másik még tovább szól. Az egyik (bármelyik) hangszóró levételekor a bemenő impedancia a szűrő törésponti frekvenciáján kissé lecsökkent, de a komplett hangsugárzó impedanciamenete még mindig megfelelő volt, miután a mélysugárzó 8 ohmos volt. Az egyedül maradt magassugárzóra a törésponti frekvencia környékén ilyenkor kb. 2 dB-lel nagyobb jel jutott.
Visszafelé nem próbáltam, de működnie kell úgy is.
Válaszol
fdsa Írta:
Mócsing Írta:Kipróbáltátok már egyáltalán ?
Igen, két 16 ohmos magassugárzót sorba kellett kötnöm, .....
Ez így eredőben párhuzamosan van kötve, a bemenetről 2 Ohmnak látszik, nem?
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Kedves cirrus és Többiek!

Szép munka volt a kondi-teszt, de hiányolom, hogy egyik sincs minősítve, nem tudni, mi volt az "etalon" és melyik milyen hangzást adott?
Azt hagyjuk, hogy ahány kondi annyiféle hang, - ezt tudjuk.
Ahány készülék, annyiféle eredő hangzás, - ezt is tudjuk.
Melyiknek milyen a hangkaraktere, mit hol érdemes alkalmazni, erre vagyunk kíváncsiak?!
Az, hogy "nem éri meg az árát" ilyennel nem tudok mit kezdeni!
Az is érdekel, hogy akkor Ti mivel építkeztek, vagy ahány kondi kell, az mind másféle?
Konkrét, gyakorlati tapasztalat-vélemények érdekelnek.
Üdv! SMA
Válaszol
Nézz szét a lapomon, ha még nem tetted! Wink .zold.
Üdv: spexcel!
Válaszol
"ARCO" kondiból létezik más értékű is? 1uF, 1.5uF, 3.3uF, 4.7uF, stb... ???

ui.
Siemens 4.7u J 100V MKP kondihoz tartozó képet nem látni.
Üdv, Péter
Válaszol
SMA!
Nem véletlenül nem reagáltam rögtön a kérésedre, hogy írjam meg a tapasztalataimat. Annyira magamba zuhantam, hogy nem is jegyzeteltem, és a teszt sem merítette ki a tudományos módszeresség fogalmát. Annál nagyobb volt a bánatom, egyelőre annyit tudok csak leírni, hogy a Bennic MKP-je, és a Monacor Bajcsyn is kapható MKT-je rúgott egyáltalán labdába. A magassugárzó a SEAS NOFERRO 900-asa volt. A többi 4-5 kondit nem akarom egyelőre megnevezni, nem szeretnék vitát és sértődést kiváltani. Érdekességként csak annyit, hogy a Mission 15 évvel ezelőtti kisdobozában lévők is kutyaütők, csak az, hogy átkebelezi valaki és kicseréli a kondikat egy másik kategóriába emeli a hangfalakat. Ha már tudom a pontos értéket, valószínűleg csak akkor fogok tudni beruházni 1-1 db komolyabb kondiba, akkor fog kiderülni, hogy megéri-e. Kössz a megértést.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol

OK, megértem, de térj magadhoz, most már. Smile

Szóval hangváltóban a Bennic ( XPP?, PMT? ) és a Monacor MKP jól szerepelt.
Csatolónak, erősítőben?
A Bennic-hez mennyire "szuper" erősítő kell?
Ha a C-219 jóhangú, mint MKT, akkor az MKP miért jobb, ha jobb attól?
Ha mértetek ilyeneket, talán van valmi tippetek erre is?!

Nos, Én építettem csöves erősítőt, többet is; és végig Wima ( FKP-1, illetve MKS-4 ) kondik vannak minden pozicióban. Nagyszerűen szólnak!
Csöves RIAA-előfokban Wima MKS-4 jobb, mint az MKP-4-es, érdekes.
Először ami volt, C-223 és ERO, valamint Stiro kondik voltak benn próbaképpen, élesztés idejére. Ezektől, bármelyiktől jobb az egységes kondiválasztás.
Wima-kritika:
Az MKS-4 jóhangú, kissé édeskés, kevésbé lendületes, korrektorhoz.
Az MKP-4 jóhangú, tiszta, sterilebb, végfokba és hidegítésre!
Az FKP-1 jóhangú, szárazabb, simább, végfok csatolónak.
Remix:
A C-219 jóhangú, lendületes, de egy kicsit (nekem) torz.
C-223, 243, 248 steril, maszatos, száraz hang.

A Monacor MKP ( Visaton? ) - nem hallgattam még.
Bennic: nem hallgattam még.
E két-utóbbit ki fogom próbálni, de nem tudom, jobbak lesznek-e?
Hol?
Mennyiért?

Üdv! SMA
Válaszol
Amit nekem sikerült a Hangszóróboltban venni az Monacor MKT (!!!) volt, A Bennic most bent lakik, azt hiszem MPP? a Kácsából származik. No ahogy a hanghatásaikat leírtad, így nem szerettem volna, mivel a Darvastól eltanultam egy nagyon-nagyon szigorú tesztelési magatartást, még így is vörös posztó volt a neve sok embernél, de én tudom hogy egy végtelen korrekt manus. Elektronika-építésben nem vagyok jártas, valószínű, hogy a helyzet ugyanolyan akut, mint a magassugárzó előtt a hangváltóban. (L.d.: Audio Note csöves kitek)
P.S.: Ha már hellottad a jobb kondit valahol a rendszerben, onnantól már megette a fene az egészet, mást már nem szívesen építenél be. Legalábbis én így vagyok, ez az összekötőkábelre (IC) és a hangfalkábelre is igaz.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol

Ismerem a HIFI Magazint, korrekt minden soruk és munkájuk.

Miért nem szeretted volna így megadni a kondi-véleményezést?
Így ér valamit, szerintem.
A Kácsa-Audioban Bennic XPP-kapható.

Megpróbálom a készítendő HA18-620 és HG1,9-623 váltójában majd az XPP-tipusokat és lesz összehasonlítási alapom, mert Wima MKS-4 is van, majd meghalljuk melyik hogyan zenél.

( Remélem, shalafi66 barátunk azért jól van, a sok Wima kondi emlegetése ellenére is. )
Smile
Üdv! SMA
Válaszol
Én jól vagyok köszönöm, de ha ezt sokáig folytatjátok, kénytelen leszek létrehozni egy 'Hiszem-nem hiszem' témát. Ha a monacor jó, ideje örülni, mert a H2000 is importál már hasonló minőségű kínai kondit. .haha.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
SMA Írta:......
Az is érdekel, hogy akkor Ti mivel építkeztek, vagy ahány kondi kell, az mind másféle? ......
Én bevásároltam már régebben kb. 5 kg C219-es Remixet Big Grin
A nagyobb értékeket általában 4,7 uF-osokból rakom össze, abból van a legtöbb:
[Kép: IMG_3609-7a-valto-rn-.jpg]
[Kép: nm-img_3444n-xover-.jpg]
Megéri, így pl. egy 61 uF-os kondi 650,- Ft-ba kerül, ami ennél jobb, az aránytalanul drágább.
Néha azért veszek a drágábbik (MKP) Visatonból is, nekem bevált.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
fdsa Írta:Visszafelé nem próbáltam, de működnie kell úgy is.
Hiszen ez az amiben kételkedek .
A két hangszórót kösd sorba , és úgy a tekercs két végére .
Az egyik végén , és a leágazáson hajtsd meg . Ha trafóként működik akkor szólnia kell .
Válaszol
SMA!

Hangváltókban eddig milyen kondikat használtál, és azokról mi a véleményed?
Eddig mi volt a legjobb hangváltóban használt kondi? Az erősítőt most felejtsük el Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Ezt így felejtsd el!Van olyan hangváltó,amibe a leggagyibb elkó a "legjobb". Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Nnavégre. Például a DC 2050-nél is nagyon hasznos és jó volt, az 1,8u-s elytone elkó. Wink
[Kép: crs2qy5.th.gif]

Válaszol
doki Írta:Van olyan hangváltó, amibe a leggagyibb elkó a "legjobb". Wink
Igaz, ez lehet magas-specifikus, tehát hogy a magas dönti el, milyen kondit szeret.
Lehet hogy pl. papir magashoz elkó jó, dómhoz máshoz meg MKP. Persze általánositani nem lehet...
Na de kinek van arra lehetősége, hogy 10 féle kondit próbálgasson az összes magashoz ami közkézen forog?

Látom kútba esett a tervem.... zsákutca.
Üdv, Péter
Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

Hangváltóban:
1. Wima MKS-4
2. Remix C-3012
3. Monacor MKT
4. Remix C-219

Erősítőben:
1. Wima MKP-4, Csövesbe: FKP-1, Vishay MKP-1839
2. Arco R-0.66,
3. Wima MKS-4, BC MKP-366
4. Philips ELKO(!)-tápba, de csatolónak is jó.
5. F&T ELKO!-tápba

Esetenként TRW polipropilén 1%-os, de ez nagyon-nagyon drága, csak műszerben használtam.

Ne bántsuk egymást, inkább az alkatrészeket firtassuk, ugyan miért szólnak úgy ahogyan szólnak?!

Üdv! SMA
Válaszol
topeti Írta:
doki Írta:Van olyan hangváltó, amibe a leggagyibb elkó a "legjobb". Wink
Igaz, ez lehet magas-specifikus, tehát hogy a magas dönti el, milyen kondit szeret.
Lehet hogy pl. papir magashoz elkó jó, dómhoz máshoz meg MKP. Persze általánositani nem lehet...
Na de kinek van arra lehetősége, hogy 10 féle kondit próbálgasson az összes magashoz ami közkézen forog?

.
Ettől szép a diyélet. .monokli. Amúgy nem elég csak külön a magasat kiemelni,a mélyközép(közép) együttese közelebb visz a választáshoz,majd amit megterveztél az a méréseknél bukik,majd ha ez is ok,akkor a meghallgatásnál,mint ahogy Moccsing kolléga kielemezte ezt egy másik topikban. .kopp.
Üdv Doki!
Válaszol
No, ma összebarkácsoltam az egyik dobozhoz , egy egyszerü relés átkapcsolót . Az a lényege hogy a relével tudok választani, a magas előtti két kondenzátor közül melyik legyen éppen bekötve . A gyors kapcsolgatással lehet szerintem legjobban meghallani a különbségeket .
Az első kettő :C0243 3.3 uF + C243 1.5 uF /párhuzamosan / és C243 4.7 uF . A párhuzamos kompozíció hajszálnyival jobban szerepelt mint a sima C243 4.7 uF .
A másik verzió : párhuzamos kompozíció és Siemens 4.7 uF .
Úgy jellemezhetném hogy a Siemens-nél több részletet lehetett hallani .
Elvileg mindegyik PP-s .
Válaszol
A SIE is?

Válaszol
Tőletek rendeltem .
Válaszol
Nem is emlékszem rá, h. rendeltél. Egyébként azért kérdeztem, mert az MKT.

Válaszol
Kékszínü , úgy néz ki mint amit Spexcel mért , csak az 22 uF.
Válaszol
Nem is a színe volt kérdéses.

Válaszol
Hello Mindenkinek,

Tanacsot szeretnek kerni: az alabbi kepen lathato kondenzator tipusokkal erdemes hangvaltot epiteni? Van beloluk 1 kisebb dobozzal 100n - 10u kozotti ertekekkel....gondoltam felhasznalom oket ha megfelelo minoseguek.

[Kép: kondik3vt7.jpg]

udv,
lamalas
Válaszol
Érdemes. Ha tehetem, én is ilyeneket használok.
Válaszol
Sárgulok!
Válaszol
olajpapir kondi?
Üdv, Péter
Válaszol
Igen
Válaszol
Barkochbázunk, barkochbázunk .?.

Válaszol
Régen a fénycső fázisjavítója is olajpapír volt . Elvileg az is használható lenne , jól gondolom ?
Ma elvileg kiépítem a másik oldal átkapcsolóját is .
Válaszol
Érdekes, hogy spexcel az én olajpapír kondijaimat nem mérte meg, de a Visatont, meg Wimát igen... (lehet nem volt kedve a 2 csavart kiszedni?? Big Grin)
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:olajpapir kondi?
Nekem MP (metáll-papír) kondiként vannak a tudatalattimban
Válaszol
Fene vigye el 8 uF-osak a fázisjavítók .
A fiam szerint is a Siemens jobb valamivel ,minnt a C243 .
Válaszol
fdsa Írta:
topeti Írta:olajpapir kondi?
Nekem MP (metáll-papír) kondiként vannak a tudatalattimban
Metálpapír? ÓÓÓÓ Sad Mócsinghoz csatlakozok (sárga irigységileg).
Üdv, Péter
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég