A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keresztváltó alkatrészek (kondik, tekercsek, ellenállás
A NIchicon milyen név a kondenzátorok között ?
Válaszol
topeti Írta:Érdekes, hogy spexcel az én olajpapír kondijaimat nem mérte meg, de a Visatont, meg Wimát igen... (lehet nem volt kedve a 2 csavart kiszedni?? Big Grin)

Ahhoz nem kellett volna kiszedni... Smile Mértem is őket, de nem kerültek fel a honlapra. Kb. egy közepes MKP-hez hasonló az ESR, és a közepesnél valamivel jobb a tranziensátvitel.
Üdv: spexcel!
Válaszol
A kis trükkös .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
Kedves Mindenki!

Kondenzátor javaslatom hangváltóhoz, a motor-üzemi kondenzátorok.
Nekem van egy sor Ducati-Energy, majd kipróbálom, milyen a "'hangjuk".
Olcsóbb, mint a Bennic, vagy a drága "Audiofil" kondenzátorok.
Ja, polipropilén természetesen, 5%-os tűréssel.
Nagy teljesítményre is jók lehetnek.
Üdv! SMA
Válaszol
SMA Írta:...Nagy teljesítményre is jók lehetnek...

Pl. Ducati supersport 1000 DS? A maga 95 lóerős teljesítményéhez .hehe. .zold. Big Grin

De a viccet félre téve komolyan bennic minőségű kondikat tesznek a motorokba?
Válaszol
Villanyos Ducati? .hehe.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
A Bennic drága és rossz ,ezt olvastam egy másik fórumban .
Válaszol
Remélem jó helyre írok.
Valaki meg tudja nekem mondani, hogy az l-pad soros tagjával párhuzamosan kötött kondit hogy kell méretezni? Mármint frekire... Mert a hg 2.5-höz kellene, ugyanis eléggé konyul a vége szegénynek.
Szóval valami képlet jól jönne.
Előre is köszönöm!
Válaszol
C = 1/(2*pi*f*R), ahol R a soros ellenállás, f az a frekvencia, ahol elkezd csökkenni a hangnyomás.
Ha mérni tudod, akkor pl. a -3 dB-es pont, ha nem tudod mérni, akkor az a freki, ahol szerinted éppen észrevehetően halkabb lesz. Utána még hallgatózhatsz (vagy mérhetsz), és finomíthatod az értéket tetszésed szerint.
Válaszol
Szia Gery.
Képletet nem tudok . Nekem most a soros ellenállás 1.45 Ohm , és 4.7uF van párhuzamosan kötve vele .Tudsz már mérni?
Még kisérletezek vele . Szerintem alacsony ESR-ü kondival próbálkozz .
Válaszol
Szinte éreztem, hogy ez a képlet lesz, csak nem mertem használni. Kösz fdsa!
Off
Mócsing: Egyelőre még nem szenvedtem a méricskével, most ott tartok, hogy igyekszek összerakni az első elméletben jó hangváltót, ugyanis eddig a hangszóró járatás ment. Hangváltóként a magas előtt volt egy elko (nem bipolár Smile ) és kész. Big Grin Szóval most összedobom, aztán már a mérés következik. Csak még ki kéne deríteni mi a baja a méricskének.. Sad (Amúgy összes kondit cserélni fogom benne, ha oda jutok..)
On
Válaszol
gery03, egyet azért ne felejts: a magasemelés mértéke 20 kHz körül maximum annyi lehet, mint amennyi az L-pad csillapítása volt
Válaszol
Ez egyértelmű... Nem lesz teljesen kiegyenesítve a frekimenet, de ígyis segíteni fog. Amúgy kész van a váltó, hétvégén beépítés. Smile Képet nemtudom rakjak-e be róla. Elég gány, meg elég kezdetleges is... De nem desigra megyünk, hanem hangra Smile
Válaszol
Akkor talán mérési eredményt rakj be Smile
Válaszol
Helló mindenki!
Máshol is volt szó a sárga C 219-es kondik hangjáról, most szereztem néhányat. A hétvégén játszottam tovább a konditesztet, és sajnos a csoda elmaradt. Számomra elég közepes (gyenge minőségű) a hangjuk. Örömmel találtam meg bohó ifjúkoromból 2x10 darab 1 mikrós ERO 250V kék prolipopilén (egyik ismerősöm tényleg ezt mondta) kondikból készített csomagot, amit még a Darvassal folytatott RIAA korrektorok hangjavításánál használtunk. Viccből ezeket is kipróbáltam, aztán megnéztem Spexcel honlapját újból, és ezek azok, amik ott is tesztelve vannak. A nagy döbbenet állt be, mert fantasztikusnak találtam őket. (Már a 219-hez viszonyítva) A Bennic hangját idézte minden porcikájában, ami azért nem rossz, mert az ára csak az ötöde. Persze ez még nem a híg ende, de barkács-körülmények közt kimondottan minőségi volt a hangja. Túl szép lett volna a leányzó a 219-el, de sajnos ezek szerint mégsincsenek csodák. Előkerültek továbbá 2,2 és 1 mikrós C223-asok, csak azok is 15-20 éves darabok mint az ERO, és még szintén érintetlenek voltak. Viszont egy bajuk volt a z ERO-kkal szemben: a hangjuk egyenlő volt a minősíthetetlennel, hallgathatatlannal. Ekkor merült fel bennem a kérdés, hogy ezeknél a kondiknál tulajdonképpen hogyan játszik bele a történetbe az idő faktor, vagyis a koruk. És az ERO-k meg még mindig jók? Vagy ilyen távban még nem változnak a PP-k, és eleve ekkora a különbség köztük? (Erősítő: Mission Cyrus és Audionote csöves, Sony CD játszó, Audionote AN E hangfalak referenciaként, egyébként Vifa PL18+Kef T27-hez használt keresztváltóban történt a tesztelés 3,3 - 4 - 4,7 mikroF-os értékekkel, Audionote kábelek, tehát szépen kijönnek a különbségek a kondik hangja közt.)
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
cirrus!
Véleményem szerint annyit tettél,hogy kipróbáltad egy konkrét rendszerbe beillesztve azt a néhány kondit,majd véleményezted.Egy dolog ami biztos,mégpedig hogy semmilyen hangminőségi sorrendet nem lehet tenni a kondik hangját illetően abszolute véve,csak azt hogy ezen cuccban hogy...Egy 4,7mikrós bennicet hanyintottam ki a hangsugimból,hogy belégyógyíccsak egy c219,amivel "megjött a hangja.Na mi ebből a tanulság:Abszólut de semmi... .szia. hogy tovább ne is menjünk,mi lenne ha más a spagóca,erőködő,frontend...veszélyes játék ez.
Üdv Doki!
Válaszol
Igazad van, ezen én is elgondolkoztam, hogy mit mikor mivel kompenzálunk. Egy gyors, éles hangú darab egy magasba húzó rendszerben valószínűleg a halál, ugyanez fordítva is igaz. Valószínűleg ezért célravezető egy komplett láncot (és filozófiát? de az nem mindig szükséges) kínáló gyártót, fejlesztőt választani, aki már összelőtte a darabjait (Linn-Naim, Audionote, ...) és ha belepiszkál az ember cserélgetéssel, akkor csak ront rajta. A nagyokosan bestbuy-okból összeválogatott rendszer meg kész véletlen, vagy csoda, ha jól szól. Én is az etalonnak (inkább kitűzött célnak) elfogadott mellé állítom fel a kis barkács cuccaimat, és megpróbálom leutánozni a nagy komplett egységes gyári lánc hangját: több-kevesebb sikerrel (vaktyúk is talál szemet, főleg ha jó a füle = képzavar) De az nagy öröm, amikor a házi készítésben megcsillan valami, ami a nagyok hangját idézi. Amit mi hobbyból buherálunk az valószínűleg attól izgalmas, hogy betesszük, meghallgatjuk, kivesszük, kicseréljük, meghallgatjuk, káromkodunk, változtatunk egy értéken, betesszük, meghallgatjuk, aztán nem két perc múlva, hanem csak két hét, vagy két hónap múlva érzünk késztetést a további kísérletezésre: gondolom ez azt jelenti hogy már egész hallgatható a cucc. Szóval tényleg igazad van, csak nagy általánosságban mertem megfogalmazni, hogy ha már a kisdobozaimban (Vifa Pl14, Seas,) a közepes kicsikben (Wifa Pl18+Kef) a ládákban (Monacor KEP 160+MonacorDT99) mindegyikben két perc után muszáj volt kikapcsolni, mert nem bírtam tovább, az csak jelent valamit. (Főleg, ha ezután a másikkal rendre visszaállt a TÉRÉRZET!!!, a magasak tisztasága és magassága, A ZENE LÜKTETÉSE, egyáltalán az élvezhetőség.) Persze ezek a durva dolgok, izgalmassá akkor válik a játék, ha az egyik alkatrész hangja ezért vagy azért tetszik, de a másik sem sokkal rosszabb, csak nagyon MÁSHOGY szól, de annak is megvannak az erényei - igaz pont a hiányzó területeken. Szóval igazi puzzle ez, gondolom ezt élvezi benni mindenki, aki ezt a hobbyt űzi - képzeld el azt a nyomást ha ebből kéne megélned és határidőre kellene szállítanod a tovább nem módosítható végleges verziót - valószínűleg úgy megutálnánk, mint én most a szakkönyvírást, amit határidőre le kellett volna adni és még mindig nincs kész. (Ahelyett, hogy most is azt írnám.)

Válaszol
Csak azért bátorkodtam befirkálni,mert szerettem volna elkerülni,hogy bárki azt higyje a c219 nem jó kondér,és esetleg az eroval bizti jobb hangot tud majd....Remélem ez(is) jött le. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Megerősíthetem: az általam kipróbált összes magyar kondi közül a legjobb hangú.

Válaszol
Magyarban én csak ezt használom. Ha a Böszörményin nem kaptok, az azért van, mert időnként felvásárolom a készletet Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Off
Emberek tanuljuk már meg leírni a muszáj szót helyesen! .ir. .kopp.
Válaszol
Vigyázz Léva, veszélyes vizekre evezel, még le fognak b@szni ([Kép: shutup.gif]) , hogy beszóltál az ly miatt. Big Grin (pedig 2-3. osztályos anyag .zold.)
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Elnézést ezért az alapvető és súlyos hibáért, én is rendkívül utálom a hányaveti fogalmazásokat, az anyanyelvünk internetes megerőszakolását, az idétlen és jópofának tartott rövidítéseket. ( Nem 1szer találkozhatunk ilyennel.) Mentségemre nem sokat tudok felhozni, talán csak annyit, hogy amikor leírtam, már volt egy rossz érzésem, és sajnos nem néztem át újból az elküldés előtt a szöveget. A másik ok talán az lehetett, hogy nem is nagyon szoktam használni ezt a szót, mivel tipikus germanizmus, ami ellen szintén küzdenünk kell. Természetesen azonnal módosítottam a szöveget, és ha a továbbiakban előfordulna hasonló helyesírási hiba, köszönettel veszem az azonnali reagálást és a segítő szándékot, mert higgyétek el, engem is mérhetetlenül zavar az egyre jobban terjedő pongyolaság és slendrián fogalmazás, hát még a helyesírási hibák tömkelege, amivel lépten-nyomon találkozhatunk.

Válaszol
Lyólvan na , megbocsálytunk .
Válaszol
Mócsing Írta:megbocsálytunk
Eddig ez a legjobb. .zold. Mer ilyen szó nincs is, csak megbocsát j nélkül. .zold.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Vissza a C219-hez. Az, hogy egyikben sem teljesített jól, még nem jelenti azt, hogy nem jó. Azt jelenti, hogy másak a paraméterei, mint a "jónak" vagy "jóknak". Wink

A Bennic-kel kapcsolatban pedig osztom shalafi véleményét: ha mindenképpen KÍNAI kondi kell, vegyetek olcsóbban a H2000-től. A Bennic egyvalami miatt lett "név" az audiofil (vagy sznob???) körökben. A Kácsa elkezdte forgalmazni. Ennyi a magyarázat. Ja, és 20X annyiba kerül, mint egy magyar. Egyébként egy kínai tucatáru, ami az USA-ban pl. (ahol tisztességes áron lehet kapni) igencsak low-end.
Ilyen alapon lehet jelentkezni, holnaptól árulom majd az intertechnik-et, ami ugyanolyan noname kereskedelmi márkázással, csak az még lehet, hogy jó is. Tudjátok mit? Adom majd a német ár 100X-áért, Ti meg (akinek nem inge...) gyártsatok köré mítoszt. .zold. .boszi.
Üdv: spexcel!
Válaszol
shalafi66 Írta:
Mócsing Írta:megbocsálytunk
Eddig ez a legjobb. .zold. Mer ilyen szó nincs is, csak megbocsát j nélkül. .zold.
Hányasod volt nyelvtanból ?
Válaszol
cirrus Írta:Helló mindenki!
Máshol is volt szó a sárga C 219-es kondik hangjáról, most szereztem néhányat...
Ebbe mindössze annyira tudnék belekötni, h minden váltónak érnie kell. Még akkor is ha 1000 éves bejáratott alkatrészekből pakoljuk össze! Mivel már 1 ideje fejlesztgetem a váltót a dobozomban, volt időm kitapasztalni. Volt, h elsőre érdekes volt az eredmény, de mikor összeért már jó volt.
Válaszol
Léva Írta:....
Ebbe mindössze annyira tudnék belekötni, h minden váltónak érnie kell.....
Leva, az agyadban, pszichésen érik a váltó Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
pagrus Írta:Leva, az agyadban, pszichésen érik a váltó Big Grin
Szerinted meg nem, maradjunk ennyiben.
Válaszol
Tudom, hogy sok ember idegeit erősen ingerli az összes olyan jelenség, amit a fizika és a tudomány oldaláról nem lehet paraméterekkel leírni, alátámasztani. Bennem keményen munkálnak olyan gondolatok, amelyek egyszerűbb esetekben a skizofrénia szóval jellemezhetők. Abszolút realista vagyok, imádom a fizikát, nagyon utálom a misztikus dolgokat: hiszem ha látom, hiszem ha hallom. Sajnos van egy pont, ahol fel kell tennem a kezem, és meg kell adnom magam, mert sikerült a Darvasnak is néha az őrület szélére sodorni, amikor rendre produkálta a nem megmagyarázható és nem leírható, de kitűnően hallható és nagy biztonsággal reprodukálható dolgokat. Szerény tapasztalataim szerint, (azon ugye túllendülhetünk, hogy minden madzagnak és kondinak megvan a saját hangja?) tényleg létezik egy "bejáratási effektus", és nemcsak a a hangszóróknál, hanem drótoknál, kondiknál is. Nem hittem, de ezek után meghallgattatták velem. Tulajdonképpen azzal kezdődött, hogy elkezdtek hülyíteni a drótok irányával. Szerintem ma még ez is kikészíti sok ember idegeit, de sajnos ezt is az (általam) meghallott, és jól demonstrálható tények közé kellet besorolnom, a mások által szintén lefikázott bikábelezéssel együtt. A sort lehet azzal folytatni, hogy a váltó az erősítő végén fityeg-e, vagy a hangszórók közelében csücsül - persze mindkét esetben azonos hosszú, irányú kettős kábelezést feltéve. Jó körülmények között, precízen szervezett demonstráció keretében kitűnően hallható a különbség, az elektromérnökök meg találják meg rá a magyarázatot, az az ő dolguk. Ne felejtsétek el, volt egy híres fejlesztő mérnök, aki azt mondta, hogy minden erősítő egyformán szól, ha a 20 és a 20 000 Hz között lineáris az átvitele. (Ezt akár pejoratív mottóként fel is lehetne írni, remélem ma már senki nem gondolkodik így.) Addig, amíg valaki demonstrálni tudja az állítását, sajnos kénytelen vagyok elismerni a racionalitásom korlátait, és azt mondani, hogy attól, hogy én nem tudom megmagyarázni a jelenséget, még nem biztos, hogy le is kell tagadnom a létét. Mindenkitől bocsánatot kérek, akit hitvallásában megsértettem, és remélem nem tűntem nagyképűnek, nagyon nem szeretnék annak látszani.

Válaszol
A Bennic kondival eddig gyári váltóban azt hiszem összesen kétszer talákoztam (messze nem High End kategóriában), a neten több száz váltót áttanulmányozva és lementve. Nem vagyok hasra esve tőle, de talán már a hallgathatóak közé tartozik.

Korábban írtam:
"barátom........utálja a Bennic-et, ami tényleg elviselhetetlen tud lenni, ha nem szuper az erősítő előtte, pedig ez a kondi állítólag már a jobbak közé tartozik. De még mindig a számunkra elérhető első minőségi darab, és már külföldi váltóban is találkoztam vele.
....... Nincs ideális köztük, (de még jó se), ne is kérdezzétek, szomorú eredmény ez, mert mégiscsak igaz, hogy 800 Ft-ért ne akarjunk hígend kondit, azok máshol kezdődnek."

A Kácsás megközelítés azt hiszem rátapintott a lényegre, csodálkoznék, ha nem lenne a világpiacon azonos, vagy jobb, legalább 10 másik típus ebben (a kinti) árkategóriában.

Válaszol
Léva Írta:Szerinted meg nem, maradjunk ennyiben.
Ok., nem zárom ki teljesen ezt a bejáródást, bár én még nem tapasztaltam, de a pszichés hozzászokást már igen, pl. ha először hallok egy hangfalat és keveslem a mélyeket, tíz perc hallgatás után már jelentkezik nálam a hozzászokás, már nem hallom annyira kevésnek.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
pagrus Írta:Ok., nem zárom ki teljesen ezt a bejáródást, bár én még nem tapasztaltam, de a pszichés hozzászokást már igen, pl. ha először hallok egy hangfalat és keveslem a mélyeket, tíz perc hallgatás után már jelentkezik nálam a hozzászokás, már nem hallom annyira kevésnek.
Kicsit OFF de kikivánkozik belőlem...

Amikor először meghallgattam a hangfalamat, sokminden előkerült. Gyári és irt CD, mp3, szgép, rádió...
Először a klasszikusokat hallgattam. Aztán jött egy gyári LIVE Scooter album. Megdermedten ültem
és bambán néztem magamelé mert olyan hangzást hallottam, mert a JVC-m szebben szólt. Sad
Aztán gondoltam egyet, kicseréltem egy irt mp3-ra, szintén Scooter, de egy korábbi album.
Na ott megjött a mély. Kezdtem mosolyogni. Aztán bekerült egy kis Prodigy és vigyorogtam.
Azóta azt a Scooter CD-t jó messzire eltettem, nehogy rátaláljak. Mócsing, józsi nem kell? Ingyér odaadom. Big Grin
Förtelem ahogy az szól. Csak a német gyerek hangját hallani azt is visszhangosan,
a mélyek, meg a szintik valahonnan 10 méterről hátrébb szólnak, de konganak, rémkes visszhangos az a felvétel.
És ezért fizettem vagy 4000 Ft-ot? Bezzeg a stúdiófelvétele nem vol ilyen gáz. Igaz az se álom,
de már nem visszhangos, Scooter bácsi már nem vödörből énekel, hallani a szintiket, stb...
Sajnos (???) már felvételfüggő a hangzás nálam, bezzeg a JVC-nek tökmindegy volt Big Grin

shalafi, rádbizom, hova pakolod eme hozzászólásom. Marad itt vagy átkerül a ki mit hallgat most-ba...
Üdv, Péter
Válaszol
Peti!
Nem akarlak elkeseríteni,de ha csak azok a lemezek szólnak jól,amik "jól szóló" lemezek,akkor gond van a cuccal.
Üdv Doki!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég