A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keresztváltó alkatrészek (kondik, tekercsek, ellenállás
Nem kétutas?
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
cirrus Írta:Nem kétutas?
ez a fura, hogy nem! Pedig csak két kondi és két tekercs van rajta....
De láttam már ilyen váltót.... Mármint ami tul. képpen egy mély és magas váltás, de a magas két kivezetéssel bírt, és két féle hsz szólt.
Tehát ezen a muzeális váltón 3 hsz kivezetés és egy input van. (ez utóbbi nem látszik, mert gyakorlatilag tőből lett kivágva).
A tulajdonosa, aki nekem adta, durván 15 éve szedte ki egy akkor 3 utas dobozból és elmondása alapján (amit én képek mutogatásával segítettem) amolyan DC2550-szerű dobozból való.
Úgy vagyok vele, hogy vmire még biztos jó lesz, ha másnak nem, akkor levélnehezéknek.
azért is szeretném tudni mivoltát, mert a tekercsek egyike légmagos, másik pedig ferritmagos. Ha ezek induktivitás-értékét tudnám, még használható lenne.
Shalafi még nem nyilatkozott, pedig abban reménykedtem ő majd felismeri.
Szóval ha vki esetleg ráismer, bővebb infót tud róla, ne tartsa vissza. Smile
Üdv: Crockoo
Válaszol
Meg kéne mérni őket, régi dobozból való tekercseket én is használok, pontosan a kívánt értékig tekerek le belőlük.

Válaszol
tekercs a mélyhez,kondi a magashoz,tekercs+kondi a középhez.léteznek 6db/oktávos váltók is. .szia.
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:tekercs a mélyhez,kondi a magashoz,tekercs+kondi a középhez.léteznek 6db/oktávos váltók is. .szia.
Na! Alakul Smile
Válaszol
111 680uH
112+ferrit 1200uH
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:111 680uH
112+ferrit 1200uH
Köszi!
Válaszol
Csak érdekességként:
Egy 1,8 mH-s tekercsre volt szükségem, ezt két sorbakapcsolt darabból állítottam össze. Ma megtekertem az értéket magamnak (századra egyforma a két darab), majd kicseréltem a két spulnival. Ugyanaz az érték, még az ellenállás sem különbözik nagyon. A hangkép viszont hihetetlenül nagyot javult. Dinamikusabb lett, a tere szintén egy nagyságrenddel jobb lett. Csak okulásul írtam le.

Válaszol
Sziasztok!
Rendelni akarok a cégtől, de nem hangszórókat, hanem alkatrészeket (csatlakozók, lengőcsévék, tömítőanyagok stb..). A weboldalon feltüntetett árak érvényesek így is? Mert az 'Elérhetőségek'-nél azt írják, hogy kiskeres vásárlással kapcsolatban keressük a viszonteladókat. Ez kicsit elbizonytalanított. Mint magánszemély, vásárolhatok-e tőlük ezeken az árakon a 800ft-os postaköltség mellett mindenből?
Köszi előre is a választ!
Üdv.: H. Gergely

(Mégegyszer bocsi, akinek priviben írtam, de még ma szerettem volna választ kapni, mivel nem vagyok minden nap gépközelben - bár választ nem kaptamSad )
Válaszol
Idézet:A hangszórók a honlapon feltüntetett árakon megrendelhetőek
Ez vonatkozik az alkatrészekre is.

Válaszol
Cirrus!

A két sorba kapcsolt tekercs soros ellenállása szépen összeadódott ezzel növelve a hsz Re-jét, ezáltal elmászott a Qts, (meg pár másik adat) kvázi elcseszted a doboz jóságát...
Válaszol
Akkor azt képzeld el mikor az LM 3875-el 4.7 Ohmot kötnek sorba .
Mostmár edzett vagyok , de amikor elősször olvastam , úgyéreztem mintha valaki az agyamat smirglizné . .aaa.
Válaszol
Smile Legalább impedancia függvényében kiemeli itt-ott az átvitelt.

Válaszol
cirrus Írta:....ezt két sorbakapcsolt darabból állítottam össze. ...
Geometriailag hogyan helyezted el egymáshoz képest a két tekercset és milyen volt a fázisuk egymáshoz képest (vagyis a tekecselés iránya, pl. kezdetet kötöttél véghez)?
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Kb 15-20 cm-re voltak egymástól, ezért nem is voltak a tengelyeik merölegesek egymásra. A két belül lévő szál lett összekötve, ezt nem is figyeltem külön, ha odafigyelek, valószínűleg nem így kötöm össze őket, de az is csak megérzés alapján történt volna (A-B-A-B lett volna, ahol "A" a tekercs kezdete, "B" a vége). De nem így volt, lehet hogy pl. ez is az egyik oka volt a gyenge hangzásnak. Meg az új tekercs is már 1,2 mm átmérőjű, ezért volt az ellenállásuk (nagyon durván) majdnem egyforma.

OFF
Pagrus! Hol és milyen medzagot vegyek a mérőmikrofonhoz, ha k.b 4 méteres darabot használnék, és nem szeretném, ha disznóságokat csinálna a frekvencia-göbén?
OFF

Válaszol
Ez jó lenne (Neotech KM-6002)?
Üdv, Péter
Válaszol
cirrus Írta:...Hol és milyen medzagot vegyek a mérőmikrofonhoz, ha k.b 4 méteres darabot használnék, és nem szeretném, ha disznóságokat csinálna a frekvencia-göbén...
Ez is jó:
http://elimex.wdnet.hu/product_info.php?cPath=1321&products_id=15393
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Köszi, szuper. Lehet személyesen is vásárolni náluk?

Válaszol
cirrus Írta:Köszi, szuper. Lehet személyesen is vásárolni náluk?
Lehet.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Tegnap csináltam 1 kis tesztet.
Impedanciamenetet mértem tekerccsel a hsz-n, ugyanakkora értékűek voltak (1 mH), csak a huzalvastagság volt más .nyil. eltérő a soros ellenállásuk.
Az egyik 1,2 mm-es huzalból készült (0,37 ohm), a másik 0,6-os volt asszem (0,8 ohm).
Az érdekelt, h mennyire változtatja meg a Qts-t a magasab Re. (ugye ez hozzáadódik a hsz-éhoz; a hsz Re-je 5,8 ohm)
Kb. arányosan nőtt meg a Qts, a 0,6-osnál cirka 8 % volt. (nem jegyeztem fel a pontos értékeket)

Majd Shala megmondja, h mit változtat még meg.
Válaszol
Megváltoztatta az életemet. .zold.

Válaszol
OFF

Csak Neked Shala:

Négy férfi beszélget:
Első: Én a feleségemet havonta egyszer teszem a magamévá!
Második: Én havonta kétszer!
Harmadik: Én hetente egyszer!
Negyedik: Én hetente kétszer!
Első a negyedikhez: Neked nincs is feleséged!
Negyedik: Ja, nem a tiédről volt szó?!
.taps.
Válaszol
Nem rossz. Smile Tán ezért nincs feleségem. Ha már offolunk, épp egy dokinak való mélyközéphszen munkálkodok.

Válaszol
Shalafi, megkaptam a mailt, remek!
Válaszol
Miféle?
Válaszol
180mm-es.

Válaszol
Ez mindent megmagyaráz... .pia.
Válaszol
.nyelv. és szól 10 kilóig. .zold.

szerk: 20kHz-nél is még 78dB. Vagyis -12dB.

Válaszol
Srácok! Főleg Shalafi. Mi van, ha nem leszek ott pénteken ahová küldik a csomagot és csak hétfőn tudom átvenni? Ugye ez nem probléma utánvétnél sem?
Válaszol
Nem, öt munkanap az őrzés ideje.

Válaszol
Okés, bár a legjobb az lenne, ha ma adnák fel Smile
Egyébként nagyon bánom, hogy csak nemrég nukkantam az oldalra, mert irtó jó áron van nagyon sok cucc. Szerintem kicsit reklámoznotok kéne magatokat, mert én régóta kutakodok, építgetek, de mondom, két hete láttam először a weblapot. Bánom is, sok hangfal épült volna innen vett hangszórókból.. Hangfalbevonó kárpit, csatlakozók, nagyon-nagyon jó árban vannak, főleg a miskolci kiskerekhez képest. Ott egy 70x140-es vékonyka filc 1600ftSadSadSad
Válaszol
Mit építesz ?
Válaszol
Tul, irtam privit olvasd el.
Üdv, Péter
Válaszol
shalafi66 Írta:... Ha már offolunk, épp egy dokinak való mélyközéphszen munkálkodok.
.sokk.
Üdv Doki!
Válaszol
.zold. spexcelnek is készül egy, +-7,5mm-es lineáris Xmax-al. .foghijas.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég