A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keresztváltó alkatrészek (kondik, tekercsek, ellenállás
Szia Léva

Ezeken már tulvagyunk Smile
És ha az elejétől olvastad volna akkor tudhatnád hogy eleve külön üregbe lett volna a váltó.

üdv:vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Léva,
dehogynem, épp arról van szó, hogy a doboz aljában külön üregbe, és homokkal teletölteni csillapítás gyanánt
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
Válaszol
Szerintem nem értitek mire gondolok, majd keresek 1 képet a neten.
Válaszol
Ezt le kell írnom Nektek!
A keresztváltót elvittem az erősítő kilépő pontjáig, vagyis a hangszórók dugaljaira építettem. Külön van a magas és külön a mély szekció. Innen két medzaggal kötöttem össze a hangszórókkal (bi-kábelezés).

A hatás sokkoló, érdemes kipróbálni.

Sokat gondolkoztam, hogy mivel kezdjem: a dinamika hihetetlen növekedésével (úgy pendül az a gitárhúr, ahogy idáig még soha), vagy a mélyek minőségének és mennyiségének javulásával. De végül a magasak letisztulását emelném ki, amivel a térérzet is jelentősen megnőtt.

Szóval a hatás sokkoló, audiofileknek érdemes kipróbálni .
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
A hangváltót mivel kötötted a kimenetre, kábellel vagy az első alkatrészek lábaival?

Igaz, nem próbáltam, nem is fogom valszeg, mert elég nehezen kivitelezhető, de nem lehet, hogy ez a rövid hangfalkábel (már ha rövidebb, mint előtte volt) és a bi-kábel miatt van?
Mert lényegében a hangfalkábeleken ugyanaz a jel fut végig, magasra magas, mélyre mély és ugyanazzal a váltóval váltva, mért lehet ez jó, hogy előrébb van a váltó a rendszerben?
Valaki el tudja magyarázni ennek a jelenségnek a hátterét, mert nem sok fogalmam van eddig róla.
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
Válaszol
cirrus Írta:....De végül a magasak letisztulását emelném ki, amivel a térérzet is jelentősen megnőtt.....
Hasonlót tapasztaltam a kisbeyma monitoromnál, ahol ugyanígy bikábelezve van, és a váltó csak kis "csutka" kábelekkel csatlakozik az erősítőre.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Akkor a legegyszerűbb, hogyha az ember bedobozolja a hangváltót, mintha aktív lenne és rá az erősítő tetejére. Csakhogy itt keletkezik egy plusz csatlakozás, ami elég sok plusz veszteséget okoz. Hogyha meg ráforrasztja az ember a váltó kimenetére, akkor hangfal és kábel cseréhez is forrasztani kell.

Általában nem sok ilyen woodoo jellegű dolgot van lehetőségem kipróbálni, ezért arra szoktam kérni az ötletgazdákat, vagy más hozzáértőt, hogy magyarázza el a jelenség fizikai hátterét, eddig általában el is tudták, ezt nem tudom ki fogja tudni.

OFF:

Ez olyasmi lehet, mint az, hogy inkább az interconnect legyen hosszabb a monoblokkok előtt, mint a hangfalkábel, ez is olyan, amit nem értek, mivel abban nagyon gyenge jel közlekedik, és az jobban megérzi a zavarokat, ellenállásokat, mint a hangfal kábel, amiben amperek szaladgálnak és nagyobb a keresztmetszete.
Válaszol
Marci Írta:...magyarázza el a jelenség fizikai hátterét,...

Nem magyarázni, kipróbálni! (Aztán csendben szörnyűlködni és tanácstalankodni)

Azok akik el tudnák magyarázni az okát, az a baj hogy nem (akarják) meghallani a különbséget. (Vagy három független magyarázaton hajbakapnak).

Válaszol
pagrus Írta:... a váltó csak kis "csutka" kábelekkel csatlakozik az erősítőre....
Na ez az egyik, amit el akartam kerülni, mert a Darvassal azzal szórakoztunk, hogy két RCA fülét összeforrasztottuk, és a 8mm-e drótszakaszt cserélgettük és ízlelgettük a drótok hangja közti jelentős különbséget. Igazából a hangszóró fülecskékre kellene a kábelvéget forrasztani, a másik végét meg a RCL tagok lábára, azokat meg a hangszóró-kimenetére az erősítőnek!
De biztos hogy amit leírtál az is nagy lépés lehetett.

Válaszol
cirrus Írta:Darvassal azzal szórakoztunk, hogy két RCA fülét összeforrasztottuk, és a 8mm-e drótszakaszt cserélgettük és ízlelgettük a drótok hangja közti jelentős különbséget.
Jó fületek van azt megkell adni . .ok.
Válaszol
Mócsing Írta:....Jó fületek van azt megkell adni . .ok.
Nem kell különleges hallás hozzá, legutóbb KD mesterrel (a Terminál fórumról) RIAA korrektorokat hasonlítottunk össze a rendszeremen, a különbségek nagyon jól hallhatóak voltak számomra is, pedig KD mester huszonéves én meg már ötven felett vagyok, a hallásom nem ér fel az övével.
Utána KD mester Lancelot rendszerén is próbálta, de ott nem hallott különbségeket a korrektorok között.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Ez biztosan azért van, mert ha 1m-ről hallgatod a hangdobozokat, tökmind1, hogy mi szól... .zold.
Üdv: spexcel!
Válaszol
cirrus Írta:
pagrus Írta:... a váltó csak kis "csutka" kábelekkel csatlakozik az erősítőre....
Na ez az egyik, amit el akartam kerülni

Bocs ez így csak akkor érthető, ha kifejtem, hogy a madzag nem egyforma volt, a "csutka" nekem más madzag (QED) volt, a hosszú, rendes meg Audio Note (sárga).

Válaszol
Üdv, Spexcel, nagyon hiányzott a jelenléted, jól eltűntél. Lett volna néhány dolog, amit kérdeztem volna. Pl. Preludium B31 és B32 közti különbség a váltóban.

Válaszol
Pagrus.
Cirrusék egy 8mm-es drótot cserélgettek . /Vagy rosszul értettem ? /
Válaszol
Üdv Cirrus!

Végre valaki észrevette, hogy visszatértem. Két hónap vajúdás után meglett az új netkapcsolatom. .forog. Ennél ment ez már gyorsabban is.

Preludium B31 és B32 váltója között nem tudok különbséget mondani, mert még nem volt szétszedve a dobozom (b32). Ezt ha nem muszáj, nem is szeretném ellene "elkövetni", uis a tömítőanyag számos dobozban annyira belegyógyult a süllyesztésbe (mint itt is), hogy a mélyközép csak hátulról tuszkolva jön ki. Nos, a magnézium ötvözet kosár lehet, hogy nem rezonáns, de nem erre tervezték. Ha a szegély tönkremegy, mindenképpen dokumentálni fogom a kapcsolást. Smile
5let: neten sokan próbálnak eladni B32 dobozokat az elöregedett hangszórók nélkül. Kis szerencsével találhatunk olyan tulajt, aki le is tudja rajzolni a váltó felépítését. Ígérem, ebben megpróbálok segíteni. Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
Szuper, köszi.

Válaszol
Van jelentősége ,a kondenzátorok fesz tűrésének ? Pl. 63 v.100 V -os .
A C219 ha jól emléxem PP-s .
Válaszol
Mócsing Írta:Van jelentősége ,a kondenzátorok fesz tűrésének ? Pl. 63 v.100 V -os .
A C219 ha jól emléxem PP-s .
Ha nem lenne, nem írnák rá Smile

Az üzemi feszültséget általában egyenfeszültségben adják meg, katalógusokban viszont mellékelnek különböző görbéket, hogy a frekvencia növelésével hogyan csökken az üzemi feszültség.
A hangsugárzó impedanciájából és terhelhetőségéből kiszámolható a kondenzátorra kerülő legnagyobb (szinuszos) feszültség, ebből pedig a csúcsfeszültség.
Pl.: 8 ohm, 100 W -> 28,28 V effektív -> 40 V csúcsfeszültség.
A frekvenciafüggés miatt legalább egy, de biztonsági okokból inkább két feszültségosztállyal magasabb kondit érdemes beépíteni, tehát legalább 100 V-ost.
Válaszol
Sokat okosodtam . Big Grin
Csak hangváltóilag érdekelt a dolog . Van e a hangra valamilyen hatása ?
A PP az talált ?
Válaszol
Csak hangváltóilag értelmeztem a kérdésedet, hiszen egyébként offtopic lett volna.
A C219-re inkább metáll-papírként emléxem, meg mások is:

Idézet:>WIMA MKP4-es kondenzátorok, 250V-os feszültségre, ezek
> a kondik poli-propilén alapanyagúak, NEM ELKO! - kitűnő
> minőségűek, hangváltóba a lehető legjobbak; egyetlen
> szépséghibájuk, hogy viszonylag magas az áruk, de kárpótolhat
> minket az a tudat, hogy sohasem megy tönkre, a hangszóróink sem,
> ilyen jellegű hibából.
> A hangminőségük is kitűnő.
> Nagyon jó kondik voltak a REMIX C219-es, C223-as és hasonló MP,
> MKT-kondenzátorai, ha Valakinek ezek hozzáférhetőek, az nagyon
> jó! ( Neki )
Hadd adjak mindenkinek kondenzátor ügyben egy biztos (és meglepő)tippet.
Tapasztalataim szerint az összes létező akár ipari akár audio célokra
készült MKP (fémezett poplipropilén) kondenzátor közül a legjobb a C250-es
Remix típus. (Teljesen véletlen semmi köze ahhoz, hogy valaha Remixes
voltam - sajnos csak 1,5 uF-ig gyártották)

Forrás: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=4506&postdays=0&postorder=asc&start=50&sid=e1f919ea08e4949233ae972f43fb76a8
Válaszol
Egyiksem, poliészter szigetelőanyagú, de nem is akármilyen asszem DuPont Mylar C Big Grin Amit a c250-ről ír az viszont igaz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
A C250-hez hozzá lehet jutni ? És mennyiért ?
C219-et hirdetnek .
Válaszol
Sziasztok.
Egy olyan bizarr kérdésem lenne,hogy meg tudná-e nekem valaki mondani(mutatni),hogy hogy volt bekötve eredetileg ez a hangváltó.
Valószínü rájöttem ,de kicsit belezavarodtam,ezért kéne a segítség.Elöre is köszönöm.
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Rajzold vissza, és rögtön kiderül.

Válaszol
Végülis kisakkoztam,csak lusta voltam nekiállni,de megérte,egész jó csak a középtartomány eléggé gyenge.Mérőmüszereim nenicsenek,csak a fülemre hagyatkozhatok.A középsugárzó körében változtatok a kondi kapacitásán akkor változik a hangereje?Gondolom,ha nagyobb értékű kondit teszek bele ,akkor hangosabb lessz,de ezálltal több mély is kerül rá,jól gondolom?
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
A szűrő átvitele változik, a hangnyomás nem számottevően, csak a kondi ESR-je miatt, valamennyit.

Egyébként nem is sejtem, mit művelsz azzal a váltóval. Big Grin

Válaszol
Csak annyit szeretnék,h.jól szóljon a rendszer.A régi elkokat kicserélem majd bipoláris remixekre,meg veszek jó minöségü hangszóró-vezetéket.Gondolom h. nem valami nagy durranás lehet ez a váltó,de az "egykondis" megoldásnál bizonyosan jobb,ja és nem kerültek pénzbeSmileKérdés:mit müvel egy gyárilag 4 Ohm-os hangv. 8 Ohm-os hangszórókészlettel?Lehet,h. ez magától értedödö,de szeretem ha megvilágítanak.
Üdv.!
Válaszol
Áhhh. .nover.

Ha azt szeretnéd, hogy jól szóljon, akkor miért így...

Válaszol
Akkor kérlek,segíts a megfelelö hangváltót megépíteni,vagy (jobb lenne)ezt modifikálni.A hsz-ek:vidi 20cm-es dohogó,közép egyelöre a HS-ek oválja,magas pedig orion HS 280 dóm.A középpel sorosan kötöttem egy 4 Ohm-os ell.-t.Így mindhárpm hsz.(elvileg) 8 Ohm-os.Elöre is köszönöm.Ha kell küldüm a kapcsrajzát.
Válaszol
Mellik vidi 200-as? Volt egy néhány az évek során, bár mondjuk úgysem igazán tudunk vele mit csinálni, ha adott, csak legalább a mélyátvitelt ismerjem. Doboz?

A középhszt sajnos nem ismerem, semmi adatom nincs róla, a dómról is csak homályos sejtéseim.

Válaszol
Megmondom őszintén,sztem. az egész nem ér semmit.Túl bonyolult lenne így neten keresztül összehozni,látni,hallani kéne.A doboz az amelyik itt a fórumon volt a TL-totyik elején...Azért kell közép hsz.mert 20-cm-es mély lessz benne és az nem ad elég közepet.És nem az ovál lessz benn.Jó,tudom így nem lehet normálisan hangfalat készíteni.Majd,ha meglesznek a végleges hangszórók akkor lehet "jáccani".
Válaszol
Hja emlékszem, de az a doboz a 18-620-hoz készült.. A vidi 200-as hszei elmennek simán mélyközépként két útban.

Válaszol
Hát nemtom.Tapasztalataim szerint ad vmiféle középtartományt,de az lényegesen kevés(füllel hallgatva) Smile Bár van egy "gányolmányom"ami egy szétbarmolt Vidi doboz,amit én megmentettem a végsö haláltól,kapott 2 200-as vidi mélyet,meg azt a tipikus dóm csipogót.Elég elfogatható zenét produkál.Kéne má lóvé,oszt'akkó vennék nálatok mindent,és nem kéne sz@rakodni. Más:ez a doboz elbírna két db mélysugárzót?Javítana v. rontana az átvitelen?
Válaszol
.forog. Kéét mélyhsz? Big Grin Ez nem zárt, vagy b-reflex, ez TL. Big Grin Még egy is sok. Nemhogy kettő. Az eredeti állás szerint a hangszóró hasznos membránfelülete 132cm^2 volt, most hogy 200-as hsz került bele, rögtön ~220cm^2 lett. Ez már eleve nem sejtet semmi jót. Hogy pontosan mi a helyzet, ahhoz mérni kéne.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég