A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toccata DC 4588
Smile 72*18mm-es mágnesből 4 darab vagy 72*10-es-ből 8db. Taszításban felragasztva.

Smile .....

H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ez most hangszórónként 4 / 8db, vagy összesen ?? Big Grin Big Grin Big Grin ha darabonként, akkor mindegyiket egymáshoz képest taszítva?? Big Grin
(van esztergám, ha kell felpaszírozok rá konzollal annyit hogy nem megy bele a dobozba.. Tongue Big Grin )
A képen amúgy TVM kontra HA22, vagy TVM kontra TVM+mágnes? Vagy TVM+mágnes, zárt kontra reflex? Big Grin

Kezdek kiégni... Big Grin
Válaszol
Smile A normális a HA22, ami sz@rul szól (+8dB kiemelés), az a TVM.

Két opció van, mindegyik hangszóróra egy darab 72*18mm-es mágnest ragasztasz taszításban (ez 4db). A másik, amit nem is kellett volna említenem, mindegyik hangszóróra két darab 72*10mm-es mágnest (összesen 8db), ezeket egymással vonzásban, a mágneskörre taszításban. Inkább legyen az első variáció, attól nem lehet kiégni.

Válaszol
Félre értettél, nem haladja meg a képességeim a 2db mágnes, csupán nem volt tiszta hogy összességében gondolkozol-e, mert én nem Big Grin
Ha tudnád hogy mások (értetlen emberek....) idiótaságát oldom meg napközben munka gyanánt, megértenéd miért égek ki délutánra.. Wink

Köszönöm a segítséget! Smile
Válaszol
Áh, nagyon remek, hogy sikerült átvinni az információkat. Smile Kitartást a munkádhoz. Wink És nincs mit, nagyon szívesen.

Válaszol
Sziasztok! Most regisztráltam a fórumra, hogy elújságoljam, Nekem is sikerült beszereznem egy Toccata -t. Az egyik közép szét van esve, mert az autóban hazaszállítás közben az autóban hallottam, hogy zörög, mintha a mágnes lenne szétesve. A membránt körülbelül 1 mm-t lehet benyomni és keményen felütközik. Az egyik magas be van nyomva, de ezt szerintem vissza tudom nyomni, ha szétszedem. Az egyik hangfal műszakilag hibátlan én nem vagyok egy vájt fülű szerintem szépen szól.HA tudok segíteni a hangfalam meghallgatásával fel tudom ajánlani. Budapestre elviszem, igaz elég kevés szabadidőm van. Viszont keresek valakit, aki a középhangszórómat, vagy akár a párjával együtt megjavítja. Pár hónapja egy Altus F4 párat sikerült beszereznem, Aamivel nagyon meg vagyok elégedve. Blush Köszönöm! Sziasztok!
Válaszol
(2015. 12. 07., 18:13)dioo Írta:  Sziasztok! Most regisztráltam a fórumra, hogy elújságoljam, Nekem is sikerült beszereznem egy Toccata -t. Az egyik közép szét van esve, mert az autóban hazaszállítás közben az autóban hallottam, hogy zörög, mintha a mágnes lenne szétesve. A membránt körülbelül 1 mm-t lehet benyomni és keményen felütközik. Az egyik magas be van nyomva, de ezt szerintem vissza tudom nyomni, ha szétszedem. Az egyik hangfal műszakilag hibátlan én nem vagyok egy vájt fülű szerintem szépen szól.HA tudok segíteni a hangfalam meghallgatásával fel tudom ajánlani. Budapestre elviszem, igaz elég kevés szabadidőm van. Viszont keresek valakit, aki a középhangszórómat, vagy akár a párjával együtt megjavítja. Pár hónapja egy Altus F4 párat sikerült beszereznem, Aamivel nagyon meg vagyok elégedve. Blush  Köszönöm! Sziasztok!

Szia!
A magasat nem tudod visszanyomni, csak tönkretenni.
Tudom mert saját káromon tanultam meg. Az impregnált anyag merev és el fog törni.
(Egy új H2000-es membrán szállítási sérülését próbáltam naivan eltüntetni anno...)
Valahol olvastam egyszer, hogy üveggolyón vasalással javítja valaki, de ez a része passz.
Majd nálam hozzáértőbb ír rá okosabbat.
A közepek javítására ott a hangszórójavítás oldal a honlapon:
http://www.hangszoro.net/index.php/javitas
Mielőbbi sikeres javítást és utána jó zenehallgatást.
Üdv.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég